DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Подценени и надценени песни  (Прочетена 10754 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
19 Септември 2006

Ние с вас обичаме всички песни на Депеш. Разбира се, имаме си любими, които са ни влезли дълбоко под кожата. Но да поговорим за другите – как те възприемат парчетата им. Кои са най-подценяваните песни? В едно интервю Мартин отговаря така на този въпрос:
“Има една, която се изгуби, защото беше допълваща към сингъла Only When I Lose Myself. Казва се Surrender и аз много я харесвах.”
А кои са най-надценените? Според Мартин:
People Are People. Все още я въртят до полуда по радиостанциите, които пускат музика от 80-те. Вярно е, че пробихме в Америка с това парче, но то никога не ми е било любимо. Сетих се за още една песен, която много обичам, но така и не получи достатъчно признание – Home. По това време (1997) пиех много и бях в противоречие със себе си. Това парче ми помогна да осъзная много истини.”
Според мен за надценявани песни не може да става и дума, но аз съм пристрастна. За подценявани съм по-склонна да говоря. Например, мисля, че албумът Black Celebration, който е толкова много “Депеш” не е получил необходимото признание. Ясно е и защо – защото не е комерсиален. Кои са най-подценените и най-надценените парчета според вас?

The more I look   The more I see   The more I feel
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #1: 19 Септември 2006

В книгата “Голата истина” Алън Уайлдър през 87-ма година обяснява защо синглите на Депеш не успяват да се задържат дълго в класациите, има доста логика в казаното, макар и да ви връщам доста назад във времето с този цитат:
“Съвсем предвидимо е – от години ситуацията със записите на Депеш се развива по една и съща схема. Феновете са толкова нетърпеливи, че бързат да си купят новия запис още първата седмица след излизането му, което води до много висока позиция в чарта, особено ако става дума за сингъл преди излизането на албума, в който участва. Трудно е да се задържи тази позиция или да се изкачи към по-горна през втората и третата седмица, затова записът няма време да прескочи границата, преди да започне да слиза в класацията, дори и да има някакви шансове. Когато сингълът престане да слиза надолу, радиостанциите започват да го излъчват и цикълът се затваря. Всичко свършва за три-четири седмици и не е непременно отражение на самата музика – просто става дума за синдром, от който е почти невъзможно да се отървем. Изключение прави само “Just Can’t Get Enough”, която се задържа в класациите около 18 седмици."

The more I look   The more I see   The more I feel
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #2: 19 Септември 2006

Ооооо, напълно съм съгласна, че Surrender и Home не са достатъчно оценени песни... не от феновете, въпреки, че първата не е особено популярна дори сред тях... според мен...иначе към недооценените бих прибавила и Newborn, но тя е доста нова все пак - може и да си получи заслуженото...
Естествено, моята страст One Caress, която има дори и клип и все пак не е получила заслуженото внимание, дори от самата група... не съм сигурна обаче, дали мнението ми за тази песен по въпроса, не е твърде субективно... по принцип мисля, че голяма част от песните на ДМ с вокал Мартин не получават подобаваща оценка и признание... вероятно поради "баладичния" си характер. Но пък, от друга страна за мен е необяснима масовата истерия по Precious... не е лошо парчето, ама чак пък хит ... някак не ме грабна нито от първо слушане, нито от последващо такова и както наскоро отбелязах слушам го само от уважение към групата, но това вероятно е единственото парче, на което съм превключвала канала... другото надценено парче и според мен е People Are People, но щом се харесват нека ги пускат .... Ухилен

See what I see!
alkariel
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #3: 19 Септември 2006

Дано не съм банална, защото това се е коментирало много и на много места, но според мен Exciter е недооценен албум. Това, че темпото може би е по-спокойно в сравнение с другите албуми, не го прави "крачка назад" в музикалната история на Депеш, напротив - песните и като музика, и като текст са изпипани, личи си, че са се постарали доста.

Цитат
по принцип мисля, че голяма част от песните на ДМ с вокал Мартин не получават подобаваща оценка и признание...
Да, и аз такова нещо забелязвам и веднага се сещам за песните му от PTA, които някъде бяха заклеймени като "не на място". Еми според мен перфектно си се вписват в албума и освен това с всяко следващо слушане откривам някакъв по-дълбок смисъл в тях...те не са ми любимите на Мартин, но все пак си заслужават признанието.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 19 Септември 2006

Дано не съм банална, защото това се е коментирало много и на много места, но според мен Exciter е недооценен албум. Това, че темпото може би е по-спокойно в сравнение с другите албуми, не го прави "крачка назад" в музикалната история на Депеш, напротив - песните и като музика, и като текст са изпипани, личи си, че са се постарали доста.

Според мен пък си има цяло поколение от "Exciter фенове", които си го оценяват доста добре, понеже за тях това е Depeche Mode в най-първият им момент, в който са ги чули. И за тях Exciter е много по-добър от Black Celebration или Some Great Reward, понеже им е по-комерсиален и по-близък до реалният им вкус...
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #5: 19 Септември 2006

Според мен е въпрос на усещане, дали една песен е оценена или не, или пък даден албум е подценяван и т.н.
Затова ще споделя моето усещане. Exciter е подценяван от "отлежалите" фенове, но пък сред други е силно надценен, както например забелязахме сред турските фенове в Истанбул. В контекста на темата ще спомена две парчета от Exciter, които на мен ми изглеждат подценени - When The Body Speaks и Shine.
За Black Celebration нямам усещане да е подценен, защото за мен си е много специален - това е първото нещо, което съм слушал на ДМ дни наред, както и другите фенове около мен.
Естествено е по-надценени да изглеждат хитовете - People Are People, ETS, Precious, It's No Good, Dream On и т.н.
Подценени са ми уникалните Surrender, Death's Door, Halo и т.н.
И накрая, цитираното мнение на Мартин, че Home е подцена песен - ами аз не познавам фен, който да не я обожава -  и това само потвърждава мнението ми е, че въпрос на усещане. Това е скромното ми мнение.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 19 Септември 2006

Според мен пък си има цяло поколение от "Exciter фенове", които си го оценяват доста добре, понеже за тях това е Depeche Mode в най-първият им момент, в който са ги чули....
... ами, честно казано, има доста фенове, които слушат ДМ от дълги години и Exciter им е доста любим албум... даже в един момент си помислих, че само аз не го оценявам достатъчно този албум... не ми е странно, че  се харесва от феновете, но леко се шокирам, когато някой ми заяви, че любимите му албуми са Songs Of Faith And Devotion и Exciter, защото моето ограничено съзнание не може да приеме, че подобна комбинация от любимости е възможна... Шок... но разни хора - разни вкусове.
И все пак ако говорим, за недооценен албум (при това не от феновете, а от издателите), съм напълно съгласна с Bong13, че това е Black Celebration... по-голямо непризнание от това, че дори не е загатнат в Best-a - здраве му кажи... аз още не мога да повярвам, че издателя дори не се е сетил за съществуването на този велик албум, в компилация, която има претенциите да събира най-емблематичните парчета на групата... а иначе мисля, че феновете си го ценят достатъчно... Намигване

See what I see!
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 19 Септември 2006

...И накрая, цитираното мнение на Мартин, че Home е подцена песен - ами аз не познавам фен, който да не я обожава -  и това само потвърждава мнението ми е, че въпрос на усещане. Това е скромното ми мнение.

... ех Владо... мисля, че с това си изказване Мартин е имал по скоро в предвид, че песента не е оценена достатъчно, съдейки по чартове, продажби на сингъла и всички там екстри по които лейбълите си правят изводите колко успешно е дадено парче... и аз не познавам фен, който да не харесва тази песен, че даже и бая нефенове я харесват...

... а Мартин вероятно е напълно наясно как я приемаме ние ... нали вижда реакцията на публиката по концертите...

...много ме е яд, че тъпите класации определят кое парче е хит... така винаги по-комерсиалните ще са по-оценени... но всичко е пари... Намигване

See what I see!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #8: 19 Септември 2006

... по принцип мисля, че голяма част от песните на ДМ с вокал Мартин не получават подобаваща оценка и признание...

Доста вярно, нито една песен изпята от Мартин не влезе в новия сборен албум, а от последните два албума песни като Breathe и Macro останаха много недооценени от феновете...Всъщност до голяма степен това се отнася и соло проектите на Мартин, които понякога в пресата са получавали не особено позитивни ревюта.

Иначе също бих споменал песни като But Not Tonight, Get Right With Me, Goodnight Lovers, Lilian, някои неща от A Broken Frame, не малко и от би-сайдовете...Exciter, въпреки че и за мен някакси е крачка назад, също си има своите добри моменти и не малко го критикуват повече от необходимото.

Колкото до надценени песни - Just Can't Get Enough, It's No Good и убийте ме - Enjoy The Silence и Personal Jesus.
Последна редакция: 19 Септември 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #9: 19 Септември 2006

... по принцип мисля, че голяма част от песните на ДМ с вокал Мартин не получават подобаваща оценка и признание...

Доста вярно, нито една песен изпята от Мартин не влезе в новия сборен албум, а от последните два албума песни като Breathe и Macro останаха много недооценени от феновете...Всъщност до голяма степен това се отнася и соло проектите на Мартин, които понякога в пресата са получавали не особено позитивни ревюта.

Колкото до надценени песни - Just Can't Get Enough, It's No Good и убийте ме - Enjoy The Silence и Personal Jesus.

Да,за жалост е така.Дори едни мои приятели,с които бях на концерта изразиха мнение,че щяло да е по-хубаво ако нямало песни на Мартин на концерта...всеки с вкуса си.
За мен Home е най-недооценената песен на Депеш.Самият Мартин го е казвал,а дори и Дейв в едно скорошно интервю,което беше поместено в сп.Паралели.Също в списъка мога да сложа и Judas,Breathe,I Am you,Freestate,Mercy In You,Newborn,Lilian,Macro,Damaged People и др.
Като цяло Exciter за мен е един от най-добрите албуми на Депеш,няма какво повече да говоря по темата за него...може би е въпрос на вкус,не знам.А Violator пък за мен е страшно надценяван.Определено е албума с най-комерсиално звучене,което никак не ми допада (звученето имам предвид).Примерно Black Celebration за мен е много по-добър албум,да не говорим за Ultra или Songs Of Faith And Devotion.Но медиите и критиците са си обявили Violator за най-добрия албум на Депеш и това е!
Най-надценени песни за мен са Just Can't Get Enough,People Are People и...колкото и да е култува и да е най-продавания 12 инчов сингъл в историята - Personal Jesus.Просто за жалост...аз ли нещо не съм наред,не знам...но нито една песен от Violator не може да ми стане толкова любима колкото песни от Ultra,SOFAD,Black Celebration и дoри невероятно слабия за мнозина Exciter...

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #10: 19 Септември 2006

Според мен дори и дългогодишни DM фенове все още недооценяват албума A Broken Frame. Тъжен Недостатъците му според критиците се свързват донякъде с хаотичността му,дължаща се на все още неоткритата нова посока след напускането на Винс,както и наивността на текстовете,някои от които Мартин е писал още в училищните си години,но въпреки всичко повечето са на светлинни години от безсмилиците в Speak And Spell. Объркан Може би през 82 г. публиката,особено във Великобритания все още не е дорасла за напредничавия DM звук.Интересното в случая е,че в други европейски страни албумът е бил много по-добре приет.
От песните,изпяти от Мартин като недооценени ще допълня моите лични фаворити Judas и It Doesn't Matter Two (която обожавам още повече в новата й акустична версия от Touring The Angel Очиврът).Недооценени дори от самата група за мен са някои B-Sides,които предпочитам пред песни,включени в албумите.Ще спомена само Dangerous,My Joy,Sea Of Sin... Одобрение

Съгласна съм с повечето от вас,че т.нар. "хитове" на групата са доста надценени.I Feel Loved така и не успя да ме грабне,а и е доста далеч от класическото DM звучене. Тъжен Да не говорим,че голяма част от публиката (да не кажа по-голямата) в София беше запозната с творчеството на DM единствено благодарение на до болка познатите от  радио ефира Precious,Personal Jesus,Enjoy The Silence,It's No Good...и се изненада от "новата" песен Photographic. Побъркан

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
condemnation
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #11: 19 Септември 2006

Това е доста субективна и спорна тема, особено за Devotees, тъй като ние не подценяваме нищо  Усмивка. Ето например моето впечатление е, че Home е много популярна и оценена песен. Или пък в онова интервю Big ones, Martin и Andy казват, че най-лошата песен на Депеш е "What's your name", а аз я намирам супер забавна. Да, "A Broken Frame" е подценен албум. Самите ДМ спомагат за това като го критикуват постоянно. Но имайки предвид  колко високи изисквания имат за себе си ги разбирам.
Липсвата на Алан се усеща, но това не пречи Exciter да е великолепен албум. Death's door, Fly on the windscreen, To have and to hold, Love thieves, Insight, Lie to me, Two minute warning(Alan rules  Ухилен), Comatose, Here is the house, Lilian, Route 66, умело скритата  Усмивка в One night in Paris Surrender мисля са песни, на който не се обръща достатъчно внимание, а са гениални  Пощурял. А относно Best-a  предполагам, че Black celebration ще е засегнат във втората част може би, но определено съм съгласна с Kevy и останалите, че все пак не бива в никакъв случай да се пренебрегва BC. И според мен Violator e супер надценен албум, но фактът, че е най-продаван е очевидно по-важен, за някого   Объркан.
А за Мартин ли? Той е за професионалисти… макар че трудно разбирам тези, който не е успял да плени.
Но въпреки всичко бих заключила, че 25 години без слаб албум си е доста трудна работа! Критиците да си  пишат каквото искат, все пак това им е работата и да не мислите, че им харесва достатъчно?

"A Picture Of Doris Travelling With Boris"
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #12: 19 Септември 2006

Мн спорна тема! Вси4ко е въпрос на вкус!
Но според мен интригата се състои в това 4е всъщност ние феновете не сме доволни от това което пишат критиците за нашите любимци!Защото аз смятам 4е то4но ние сме тези които трябва да да оценяваме творбите на Депеш, а не хора които го правят по задължение и за6тото от това зависи месе4ния им доход! Така си е в крайна сметка ние се вълнуваме най мн от тези албуми , пар4ета и тн.Мисля си 4е за групата е по важно феновете как приемат и оценяват работата им!Защото ние сме тези които ги слушаме и тези на които им доставя удоволствие да го правим Усмивка

И ето например къде е голямата пропаст между критиците и феновете:
смятам 4е песните които изпулнява Мартин все едно не съществуват за света 4етящ рецензии, вместо да седнат и да изслушат парчето и да го оценят сами Бесен!Докато си мисля  4е именно голяма 4аст от тези песни достигат до дълбините на душата на всеки истински фен на Депеш Усмивка

В крайна сметка като се замисля аз не мога да кажа кой за надценени и кои недооценени!Нямам може би ду6евна сила достатъчно да разделя твор4еството им по този на4ин!Пък дори и да събера не знам дали 6те има особено зна4ение за6тото съм убедена 4е там някуде има хиляди които ще мислят друго! Усмивка Но аз си оценявам цялостното им твор4ество с една голяма 6   Усмивка
Последна редакция: 19 Септември 2006 от ExcitedandDevoted

Обичайте се бе хора!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #13: 19 Септември 2006

Мисля си 4е за групата е по важно феновете как приемат и оценяват работата им!

(С риск да изместя темата в по-друга светлина...)
Не е точно така, тъй като когато критиката оценява албумите те се продават. Случвало се е естествено, критиката да одобри един проект, но по една или друга причина той да не успее да се наложи на пазара. Но пък няма много албуми, които да са били като цяло отхвърлени от пресата, но да са имали успех след това. Ако са имали след това, то това е защото тази критика се е сетила за него след време (пълно е с групи, които са имали станали актуални след активния си период - Velvet Underground, Nick Drake, Jobriath...).

За мен критик е всеки, който може да оцени обективно едно произведение за музиката, но говорейки за пресата - то тя е най-важната критика, която до огромна степен определя и успехът на групата и албумът, с което в никакъв случай не искам да кажа, че тя е най-правилната. Депеш Мод като комерсиална група, издавани вече не от независима, а турбокомерс компания като Virgin също се интересуват най-вече от пресата, а не какво се пише по форумите им.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #14: 19 Септември 2006

Като чета повечето мнения излиза, че песните, които не са издадени на сингъл са най-неодоценени, което си е напълно нормално. Например един човек си пуска ТВ-то вижда клипа и решава, че парчето го кефи, но не му пука какви са другите песни в албума, дори и да са по-добри. В тази връзка наистина излиза, че дали са оценени или неоценени зависи единствено от хитовия потенциал на песните, което обаче е само от една страна. От друга, за редовия ДМ фен точно тези по-комерсиални песни са доста честа надценявани, така че темата е доста субективна. Като цяло за мен ETS е изключително надценена песен, има и други, но тази  държи първото място. За неоценени - аз вече си казах - повечето песни, останали само в дадения албум.
Последна редакция: 19 Септември 2006 от kiira
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.