DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Fakes  (Прочетена 6318 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
04 Април 2006

Наскоро, докато си търсех неща около Depeche Mode, попаднах на песен със заглавие I Promise You I Will, която би трябвало да е на Depeche.Учудването ми дойде от факта, че дори на официалния сайт нямаше никаква информация за песента и дори не фигурираше в списъка с всички песни на групата Объркан. Та би ли могъл някой да ми каже нещо повече за въпросната песен?

Ето и линк, от където песента може да се изтегли

http://rapidshare.de/files/17186189/Depeche_Mode_-_I_Promise_You_I_Will.mp3.html
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #1: 04 Април 2006

Песента е на OMD:
http://www.omd.uk.com/ с Дейвид back vocal Усмивка

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #2: 04 Април 2006

Не съм чувал Дейв да е записвал с тях...затова пък в OMD си имат собствен Дейв, както и Дейвид.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiira
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #3: 04 Април 2006

И аз си мислех, че е на друга група, но като търсех нещо за песента в Google, ми излязоха няколко сайта, в който пишеше, че въпросната песен е наистина е на Depeche Объркан.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 04 Април 2006

Не е.  Усмивка

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #5: 04 Април 2006

Мда, оказва се, че съм права отчасти Усмивка

ghostdance
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #6: 05 Април 2006

песента е The Promise на When in Rome - 1987

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Club/7700/wheninrome.html

http://www.80smusiclyrics.com/artists/wheninrome.htm

information is not knowledge knowledge is not wisdom wisdom is not truth truth is not beauty beauty is not lovelove is not music :music:is:the:best: frankzappa
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 15 Юли 2006

Из Интернет има не малко песни, които се водят на името на Депеш Мод, но всъщност са на съвсем други групи. Забелязвам, че по форуми често има сериозни обърквания - поради тази причина направих списък на някои от песните, които не рядко се срещат като уж творби на групата.

"Ponytail Girl" (всъщност песен на Color Theory)
"Naked" (всъщност на The Flir)
"Don't Get There" (това е "Not Prepared" на Mesh)
"If I Ever Change" (това е "If I Ever" на Red Flag)
"Maybe Me" (която всъщност е "About You About Me" на Joy Machine)
"Any Day" (неиздадена песен на Agnes Poetry)
"Postulae" (често преписвана на Recoil, Алън отрича да я е писал, не знам кой е всъщност нейния автор)
Все още неиздадената "Martyr For Love" е обърквана с High Pitched Emotions на Minerve.

Списъкът е много дълъг, като има песни като "Snowing", "Hard Love" и "Mother Me" (реално писана от Мартин по време на записването на Violator, но остава недовършена и само хората в студиото знаят, ако въобще помнят, как тя е звучала), които също са често обърквани с групата, но са на други. В eBay също има безброй фейкове.

Ще е добре и списъкът да се продължи, за да може да се избегнат ненужни дискусии в бъдеще.  Усмивка
Последна редакция: 15 Юли 2006 от The Fein

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #8: 15 Юли 2006

От всички тези фейкове съм чувала единствено Ponytail Girl(s) и Postulae,на останалите не съм попадала.Човек може лесно да се заблуди и се чудя защо изобщо някой приписва тези песни на DM.Може би е имало опити за продажба на пиратски CD-та с уж неиздавани песни на DM Идиот  Ядосан...
Бях срещала и още един фейк,представен като песен от Exciter-Turning Away ,за други в момента не се сещам. Тъжен

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
kiira
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #9: 15 Юли 2006

Аз даже бях публикувала и тема за една незнайна (и несъществуваща)песен на ДМ - I Promise I Will. Като попаднах на нея доста се учудих, но още по-странното е, че даже й имаше текста в интернет и пак пишеше, че е на ДМ. Това, което разбрах за въпросната песен е, че се казва The Promise  и е или на OMD или на When In Rome Плезене
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #10: 15 Юли 2006

Човек може лесно да се заблуди и се чудя защо изобщо някой приписва тези песни на DM.Може би е имало опити за продажба на пиратски CD-та с уж неиздавани песни на DM Идиот Ядосан...
...
Според мен целта е най-вече реклама на дадена група, малко е некоректно, но има полза. Аз открих Minerve, за които споменах вече, точно по този начин, чрез фейка на Martyr For Love Намигване
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #11: 15 Юли 2006

Според мен целта е най-вече реклама на дадена група, малко е некоректно, но има полза. Аз открих Minerve, за които споменах вече, точно по този начин, чрез фейка на Martyr For Love Намигване

Хм,не съм се замисляла за тази страна на нещата.Ще взема да си потърся нарочените за DM групи,изброени от The Fein,повечето не съм ги слушала.Вероятно имат доста сходно със звученето на DM,щом песните им са избрани за фейкове. Готин Одобрение

julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #12: 15 Юли 2006

Вероятно имат доста сходно със звученето на DM,щом песните им са избрани за фейкове. Готин Одобрение
...
Не е задължително ... може само така да си мислят Усмивка
Аз си представям нещата така - ако аз имам група (всъщност аз имам, но нямаме нищо общо с Депеш Полицай) и смятам, че феновете на Депеш биха харесали и моята банда, издебвам подходящия момент (например преди излизането на нов албум) и пускам в интернет наша песен под името Depeche Mode. Ефектът е ясен - по-нетърпеливите фенове (като нас Усмивка) искат да слушат новите парчета още преди излизането на албума и съответно теглят всичко, на което пише DM, включително и фейкове. Рано или късно става ясно на коя група е съответното парче и ... готово - направил съм си перфектна и безплатна реклама Усмивка
Друг е въпросът дали групата си струва Полицай
...
Сега се замислих, че всички фейкове, за които знам, се появиха точно преди Exciter и Playing The Angel. Не е случайно това Зъл Плезене
Последна редакция: 15 Юли 2006 от julianep
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #13: 15 Юли 2006

Сега се замислих, че всички фейкове, за които знам, се появиха точно преди Exciter и Playing The Angel. Не е случайно това Зъл Плезене

Да,така е.Преди,покрай Exciter се хванах на някои уловки с фейкове,но тогава не се бях сетила да сверя имената на песните с тези,обявени в официалния сайт на DM,нещо,което при PTA направих и затова може би не съм чула някои по-нови фейкове. Ангелче Друг е въпросът вече,когато фейковете са представени със същите имена като истинската песен,както в случая с Martyr For Love,всъщност песен на Minerve.Наистина добра самореклама! Готин

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #14: 16 Юли 2006

Цитат
направил съм си перфектна и безплатна реклама
юлиане, че е безплатна, безплатна е, ама по въпроса дали е перфектна може да се спори.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.