DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Екскурзия до Берлин за концертите на De/vision, Seabound и Erasure  (Прочетена 23573 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
20 Август 2007

Пускам информация за една идея, върху която работя от близо два месеца. Вече имам достатъчно ясна представа за цени и възможности, за да обявя официално начинанието и да задвижим процедурата по познатия ред от Истанбул.
Началото беше, когато видях датите на De/Vision в Германия, проверих близките два дни във всеки един град с дата за други концерти, които заслужават да бъдат посетени като бонус към пътуването. В Берлин се оказа, че на 5-ти октомври ще свирят Erasure и то в същата зала, в която и De/Vision. Няколко седмици по-късно решението бе взето, когато с радост установих (благодарение на Благовеста и Кеви), че на 6-ти в Берлин ще свирят Seabound. Така се получават 3 концерта в рамките на 3 дни и то не къде да е, а във великолепната немска столица, която си заслужава да бъде посетена дори заради самата екскурзия.
Ето и условията накратко:
Пътуване
Пътува се с автобус на фирма Ованесови (фирмата, с която пътувахме до Истанбул и Букурещ), целия автобус ще е нает само за групата ни, независимо от броя на записалите се. Разбира се има минимум от 22 души за екскурзията, защото при по-малък брой сумата за път на човек става почти идентична с двупосочния билет закупен от всеки поотделно (310 лв.). Цените ще намаляват пропорционално при по-голям брой записали се, като най-добрия вариант е при пълен автобус от 40 души, когато цената достига символичните (164 лв.)! Автобуса ще е на наше разположение в рамките на пет дни, като още уговаряме детайлите допълнително с фирмата.
Нощувки
Ще има две нощувки в петък 05.10 и събота 06.10 в Берлин. Цените са много удовлетворителни дори и без да са предоговаряни все още, като за група. От хора нощували в The Circus знам, че правят отстъпки при организирано посещение. Сградата предлага, както условия тип хостел, така и хотелски стаи и апартаменти – чудесен вариант за хора с различни критерии за качества. Местоположението е много добро – Alexander Platz (точно до телевизионната кула в Берлин) удобна отправна точка за пешеходна разходка в Берлин по всяко време на денонощието. Цените са ориентировъчни за момента и са взети от сайта на The Circus, тъй като договарянето на точните цени зависи от броя на желаещите да пътуват, но пък могат да бъдат само по-ниски от посочените:

Хостел стаи
Стаи с 7 и 8 легла – 19 евро на човек за нощувка
Стаи с 4 и 5 легла – 21 евро на човек за нощувка
Стаи с 3 легла – 23 евро на човек за нощувка
Стаи с 2 легла – 26 евро на човек за нощувка
* стаите тип хостел са с общи санитарни възли на етажа

Хотелски стаи
Стаи с 2 легла – 32 евро на човек за нощувка
Самостоятелна стая – 46 евро за нощувка
Апартамент за двама души – 38 евро на човек за нощувка
* стаите тип хотел са със самостоятелен санитарен възел
Концерти
Билетите за концерт ще се купуват допълнително за желаещите на цените предлагани от онлайн порталите както следва:
De/Vision – 20 евро + такса за превод
Seabound – 16 евро + такса за превод
Erasure – 40 евро + такса за превод
* възможно е цените да са без такса за превод, в момента преговарям за това като вариант и се надявам да успея. Също така ако някой има желание може да посети само два, един или въобще да не посещава концерт, тоест да се възползва от добрата цена на туристическия пакет.

Това е от мен. Сега сте вие наред, моля отнасяйте се отговорно към своя глас-желание, защото на база брой записали се ще се разпредели общия товар на наема за автобус, както и цената на нощувките. Желаещите да пътуват нека напишат трите си имена, типа стая който ги устройва, както и кои концерти биха желали да посетят. 

Пожелавам успех на начинанието, дано успеем да се съберем и изкараме няколко незабравими дни заедно!
Усмивка
Последна редакция: 20 Август 2007 от kirilart
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #1: 21 Август 2007

Аз да се разпиша като първият желаещ. Зъл
За стая нямам предпочитания, а за концертите със сигурност съм за De/Vision и Seabound!
Последна редакция: 18 Октомври 2021 от Admirer

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #2: 21 Август 2007

Благовеста Деянова Благоева

Seabound
De/Vision

За стаите и аз нямам претенции  Усмивка важното е да сме там.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #3: 21 Август 2007

... о да, и аз съм желаещ за De/Vision и Seabound - категорично!!!

Параскева Валентинова Николова

Аз за нищо нямам претенции... хайде хора, да си създадем спомени Намигване
Последна редакция: 17 Октомври 2007 от Kevy

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 21 Август 2007

Миро Георгиев

Seabound
De/Vision

Също така проявавам интерес и към Liquid Divine, които ще подгряват Seabound. Невероятна комбинация на невероятно място.

Препоръчвам на DM феновете да видят Erasure, може и да изпълнят Just Can't Get Enough, кой знае. 

Аз лично предпочитам да бъда част от историята на няколко сравнително млади групи, вместо да посетя такава, която живее на историята си от 80те и 90те.

Теоретично погледнато е хубаво да посетиш концерт на DM през 2005та, но през 85та е било друго. Правя това сравнение не случайно. Всички може да пишем, че слушаме дадено нещо от 68ма, ако искаме да си избием комплексите.

Такива концерти и групи никога не би могло да има в България, нито като стил, нито като атмосфера. Нямам намерение да чакам 20 години, за да се съберат всички чалгари и да ми разправят как са фенове на Seabound от 70та и как концерта им тук бил уникален.
Последна редакция: 21 Август 2007 от Recoil
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #5: 21 Август 2007

Марина Георгиева Цветинова

И аз съм за концертите на Seabound  и De/Vision и също нямам претенции за стая Усмивка
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #6: 21 Август 2007

Йордана Петрова Иванова

Билет за De/Vision и за Seabound, моля!  Пощурял
Още не мога да се осъзная след тази новина ...
Благодаря на всички, които се занимават с организацията, ако мога с нещо да помогна-насреща съм!

п.п. Аз също нямам претенции за стая Намигване
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 29 Август 2007

Малко новини относно екскурзията, макар да изглежда, че идеята е в застой, работата над нея продължава неуморно. В момента имам две новини, една лоша и една добра.
Ще започна с лошата: Колкото и оптимистично да гледам на живота, няма как да си въобразявам, че ще съберем група от 40 души. Така варианта с 40 местен автобус отпада. Проверих и случайните превози, и редовните линии, но се оказа, че на тези дати, които ни вълнуват не се засича нито една линия с двупосочен билет...тоест трябва да пътуваме с една фирма в едната посока, а с друга на обратно. Това би било крайно неудачен вариант и аз не бих се нагърбил с него, като организатор.

Добрата новина:
Уговорих 20 местен автобус за екскурзията на цена при 20 места заетост 235 лв. на човек за двете посоки. Предимството на наетата линия е, че автобуса ще си е с нас по всяко време и можем да тръгнем за България веднага след концерта. Тъй като има само един желаещ за концерта на Erasure, съм длъжен да уважа искането на мнозинството и да отменя от програмата въобще петъчния ден. Така екскурзията придобива следния вид:
Потегляне - петък
Настаняване - събота, вечерта концерт на Сийбаунд
Неделя - освобождаване на хостела на обяд, свободно време, вечерта концерт на Девижън и след него потегляне за БГ.
Понеделник - прибиране в България
По този начин екскурзията олеква и с една нощувка /петък вечер/. Ако участниците обаче желаят, може да я оставим в неделя и да потеглим в понеделник сутринта наобратно...но повечето ще искат отпуск или болнични от работа и предполагам максимално бързото прибиране в БГ е важен фактор. Освен това още един ден там ще качи и наема за автобуса, така че и цената за път ще тръгне отново нагоре.

До момента има 12 сигурни желаещи за екскурзията, остават още 8. Ако има колебаещи се, сега е момента да решат дали им се идва или не. Повтарям цените за момента:
Път - 235 лв.
Нощувка - 20 - 26 евро /оказа се, че доста от хостелите вече са изцяло ангажирани, въпреки, че онлайн пише, че все още има свободни места/
Концерти:
Сийбаунд - 13.50 евро /в момента тече промоция/
Девижън - 20 евро

Общата сума приблизително с посещение на двата концерта е:
380 лв. като завишавам по-малко всяка цена, за няма после изненади
Усмивка
Последна редакция: 29 Август 2007 от kirilart
dmod
Кукла
Публикации: 40

Профил
Отговори #8: 29 Август 2007

ИДВАМ! Пощурял
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 03 Септември 2007

Отново има промяна в плана на екскурзията, за което се извинявам предварително. Не мога да вървя срещу обстоятелствата, а те налагат изменения. Хостелите в Берлин отказаха категорично да приемат група през уикенда за една вечер. Това наложи предоговаряне на автобуса и цените за спане, като за две нощувки. В крайна сметка успях да издействам още 10% намаление от цената на нощувка за човек, което да погаси част от втората нощувка като цена. За автобуса също постигнахме разбирателство за минимално оскъпяване. Така в крайна сметка общата цена на екскурзията се вдига с малко над 30 лева, за които получаваме още един ден в Берлин и още една нощувка. Усмивка
В крайния си вариант плана на екскурзията изглежда така:
04.10 Четвъртък - потегляне от БГ
05.10 Петък - настаняване в хостела, свободно време (по желание концерт на Ирейжър)
06.10 Събота - свободно време, (по желание концерт на Сийбаунд)
07.10 Неделя - до обяд освобождаване на хостела, трансфер до залата, концерт на Девижън и потегляне за БГ
08.10 Понеделник - пристигане в София.

Днес получих договора за хостела в Германия. Крайния срок за записване на желаещите е 10-ти септември, защото до 10-ти (понеделник) трябва да подпиша договора и до тази дата трябва да има 20 сигурни души. Тези желаещи трябва да са готови  да ми преведат сумата за нощувките по банкова сметка. Сами разбирате, че според действащото законодателство на Германия не мога да подпиша официален документ без да съм сигурен, че ще се пътува, защото после ще се наложи да плащам неустойки.
В момента има 13 сигурни и още 7-8 колебаещи се, та имат време до края на седмицата да решат дали искат да идват или не. Направих всичко по силите си да организирам едно евтино и качествено пътешествие до Берлин - град, доста скъп като дестинация за туристи. Съвестта ми е чиста, ако се съберат 20 души ще се пътува, ако ли не...ще видим групите и Берлин някой друг път, само да сме живи и здрави.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 11 Септември 2007

Понякога стават чудеса и днешния ден е само потвърждение на тезата. В последния възможен ден ми се обадиха 5 души, желаещи да посетят концертите в Берлин. Дами и господа, търсете си немски разговорници, ще се пътува! Усмивка
Ще ви помоля, тъй като времето доста напредна и имам минимално време, за да свърша всички операции около купуването на билети за концертите и резервации в хостела, да се навъртате по-честичко във форума и да си проверявате личните съобщения. Също така ще е необходимо да ми преведете възможно най-бързо, най-късно до края на седмицата /петък/ по банковата сметка парите за билети за концерт и нощувки. Закръглено нагоре сумата, която трябва да получа от всеки е 150 лв /за тези които ще ходят на Seabound и De/Vision, за останалите сумата е различна и ще се уточним на ЛС/. Разбира се, остатъкът от няколко лева, ще приспадна от таксата за пътуването ви, за да е всичко точно...както се казва: Чисти сметки, добри приятели!

Ето IBAN кода: BG08BPBI79454061787301
Кирил Ясенов Станчев
Българска Пощенска Банка

* преводите от клон на Пощенска банка, до клон на Пощенска банка се считат за вътрешнобанкови и не се таксуват. Разбира се, може да използвате и друга банка, стига да не ви бърка такса обслужване Усмивка
** на основание за плащане пишете екскурзия Берлин, за да няма грешки.

Ще помоля всички да ми изпратят ЛС с трите си имена, ЕГН, номер на лична карта, кога и къде е издадена и потвърждение за кои концерти искат билети!

Това е засега, ако се сетя нещо ще добавям. Пожелавам успех на екскурзията!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 13 Септември 2007

До утре сутрин трябва да дам отговор "КУПУВАЙ"на този мейл:
Цитат
Kiriakis, imam otgovor. V momenta mogat da te
snabjat s vsichko. No jenata pishe
sashto che za SEABOUND sa prodadeni
veche dosta mesta i ne moshe da kashe
do koga shte ima bileti.
Taka, tova e informaciata ot tuk
za tozi chas.
Pozdravi!

Следобед да изпратя подписан договор за хостела и в понеделник да им преведа парите за нощувките. Бях подготвен за всичко, но не и за трима отказали се в последния момент. Благодаря на всички за подкрепата в организацията на това пътешествие, без значение дали ще стане реалност или не!

Последващият текст утре сутрин ще е реалност и темата ще бъде заключена за публикации! Ако някой има възможност и желание да го предотврати като се запише за екскурзията, нека пише по най-бързия начин в темата, с лично съобщение или да се обади на телефони:
0878 993 225 или 0889 607 734

Следва самия текст:
"С огромно съжаление обявявам, че “чудото” с екскурзията продължи точно три дни. Трима от групата се отказаха в последния момент и въпреки опитите на всички останали да намерим заместници, уви не успяхме. Наясно съм, че винаги има забавяне в сроковете и затова си бях оставил резерв от време на три стъпки, за да съм сигурен, че няма да бъда притиснат от обстоятелствата. За съжаление всички тези резерви се оказаха недостатъчни и крайния срок дойде, без да е сформирана групата. Бях си обещал ако събера 18 от 20 желаещи да действам, като поема един що годе разумен риск да намерим двама души в последствие, та дори и само за туристическия пакет. Уви в момента бройката падна до 16, което подлага на огромен риск от провал цялото начинание. Да, искам да има екскурзия, но не мога да заложа доверието на хората, които считам за приятели, като жетон в хазартна игра с много неизвестни.
Съжалявам и за на моменти противоречивата информация, която подавах, но всичко това е било с цел да сме по-гъвкави и да съберем необходимия брой желаещи. Ако разполагах с повече време, щях да спестя доста от промените, но когато пишеш информация в реално време, няма как да избегнеш този факт. Много от нещата сте научавали буквално минути след като ги получа като информация...
За мен щеше да е удоволствие да пътуваме заедно и да изкараме три чудесни дни в немската столица, но често не става така, както искаме, а и живота не свършва с един провал. Берлин ще си е там и след година-две, може да отидем и да видим Депеш...кой знае.
Заключвам темата, за да няма недоразумения. Предпочитам да го направя сега, когато все още има някакъв шанс, ако има желаещи да отидат на всяка цена дори самосиндикално, да се организират, а не да заблуждавам всички с напразни надежди."

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 14 Септември 2007

Цитат
До утре сутрин трябва да дам отговор "КУПУВАЙ"на този мейл:

... и отговорих с КУПУВАЙ, а сега с радост съобщавам, че:
18 билета за De/Vision
17 билета за Seabound
3 билета за Dreadful Shadows
2 билета за Erasure

вече са закупени и скоро ще постна снимка в темата, за да спокойни новите им собственици. Цената е малко завишена поради факта, че промоцията е изтекла още преди седмица, но пък и не е фатално оскъпяването - за Девижън с 2 евро, за Сийбаунд с 1.30 евро. Останалите цени са си непроменени 40 евро за Ирейжър и 19.90 евро за Дредфул Шадоус.

Днес пратих по факс подписан и договора до хостела в Берлин. Оттам съответно получих отговор, че е пристигнал и ни пожелават лек път и т.н. Остава да преведа парите за спане, както бе уговорено в понеделник и всичко що касае нощувките ни е готово.

В близките дни ще уточним с Ованесови и точните часове на тръгване от Русе и София, за да сме готови за настаняване в петък в 14 часа в Берлин. Очаквайте още подробности скоро в темата, вече от по-забавната страна на нещата...инфо за клубове, забележителности и други.

Днес се записа и 19-тия човек за нашата скромна, но невероятно силна група, остана още само едно място. Ако някой има желание, контактите съм си посочил, да действа.

Благодаря на всички, които помогнаха това пътуване да стане факт, както се казва: Сговорна дружина планина повдига. Още веднъж благодарности!
 Одобрение
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #13: 15 Септември 2007

2 билета за Erasure

Ха,  Пощурял !!!

Няма да бъда сам пред Анди и Винс?  Одобрение
Веднага да си признае кой е другият ценител на дуета?

Макар малко късно да се включвам в тази тема, искам да изкажа благодарността си към Организатора. Бях свидетел, колко труд и нерви коства тази екскурзия, и съм много доволен, че в крайна сметка е факт. Наистина жалко е как такива инициативи, в които някой жертва време, нерви и дори финанси, остават незабелязани и са на ръба да бъдат провалени поради факта, че всеки изчаква да види дали ще се съберат достатъчно хора за най-евтиния варинт. И след като завърнем и започнем с позитивните отзиви(а те ще са такива) и снимки се намират достатъчно хора да обясняват как толкова много са искали да дойдат и как съжаляват, че не са дошли.
Моля ви този път ни лишете от излишната драматизация описваща "болезненото" чувство на съжаление от пропуснатия шанс.
И следващият път си опичайте акъла. Бияч

Последна редакция: 15 Септември 2007 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #14: 15 Септември 2007

Поздравления за успеха на инициативата и положения труд, който като че ли малко хора биха свършили със същия ентусиазъм и чувство за отговорност. Няма да мога да съм сред вас, така че пожелавам всичко отсега нататък да се случва по възможно най-вълнуващия начин  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: [1] 2 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.