DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Morrissey - "Years of Refusal"  (Прочетена 811 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
09 Януари 2009

Мориси се завръща с новия си албум "Years of Refusal", първи за него от три години и продуциран от (вече покойния) Джери Фин, който работи и по култовия "You Are The Quarry" (2004).

След около шест слушания все още ми е трудно да кажа дали "Years of Refusal" изпълва очакванията ми - от една страна албумът не поема очевидни рискове, съдържа две песни, които вече бяха издадени в миналогодишния сборен албум, на моменти преминава през слуха ти без да остави спомен, от друга - кратък и директен е, има енергия и живот, мога да слушам "It's Not Your Birthday Anymore" часове наред, всички запазени марки на музиката на Мориси присъстват и тук. И със сигурност ми харесва повече от "Ringleader of Tormentors", който като че ли не съм слушал изцяло и шест пъти. Малко са хората, които могат да пишат толкова естествено тъжни песни като Мориси, но като че ли от време на време се забелязва, че меланхоличната тематика си има своите граници и сякаш именно те спират "Years of Refusal" да разцъфти напълно. Може би смесените впечатления се дължат и на твърдението, че този албум ще е неговият най-добър, а Мориси сякаш не казва подобни клишета напразно.

Някой друг фен на The Smiths и Мориси да го е слушал?

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #1: 10 Януари 2009

Аз го чух 3 пъти...честно казано все още не мога да го преценя достатъчно добре,но както и на теб добро впечатление ми направиха "Black Could","It's Not Your Birthday Anymore" и "I'm Ok by myself",но като цяло албума наистина не оставя някаква значима следа в съзнанието ми...поне за момента,което не мога да кажа за "You Are the Quarry",който е супер велик...

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
валентин
Агент
**
Публикации: 91

Профил WWW
Отговори #2: 06 Март 2019

Чуйте кавъра на Мориси на песента на Рой Орбисън "It’s Over" от новия албум на бившия вокалист на "Дъ Смитс" "California Son"

http://otbor.bg/chujte-kavara-na-morisi-na-pesenta-na-roj-orbisan-it-s-over-ot-noviya-album-na-bivshiya-vokalist-na-da-smits-california-son
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.