DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [19 НОЕМВРИ 2009] Клипът на "Fragile Tension" е вече онлайн  (Прочетена 5192 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
19 Ноември 2009

Макар и все още да не е тръгнал по YouTube и Myspace, клипът към "Fragile Tension" вече може да се гледа онлайн на freestate.hu. Режисьори са Барни Стийл и Роб Чандлър, които чрез анимация и използване на лайв кадри са представили виждането си за "мистичното в нашите сънища", както се пее в песента. С новото видео се запазва традицията всеки студиен албум на Depeche Mode от късните 80-те насам да излъчва по четири клипа.

Двойният сингъл "Hole To Feed / Fragile Tension" ще е по магазините от 7-ми декември.

* davehandft.jpg (3.85 KB, 150x150 - видяно 1103 пъти.)

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Sacred
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #1: 19 Ноември 2009

Благодаря много за линка към новия клип. Само по себе си парчето е много силно. Според мен е и много по-добро и въздействащо в музикално и текстово отношение от Hole to feed. Клипът е интересен и по-лесно смилаем за широката публика. Най-сетне виждаме и достатъчно кадри с техни височества. Този клип и самото решение за пускането на Fragile tension като четвърти сингъл мен много ме радва.  Пощурял   Пощурял   Пощурял
Последна редакция: 19 Ноември 2009 от Sacred
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #2: 20 Ноември 2009

Благодаря много за линка към новия клип. Само по себе си парчето е много силно. Според мен е и много по-добро и въздействащо в музикално и текстово отношение от Hole to feed. Клипът е интересен и по-лесно смилаем за широката публика. Най-сетне виждаме и достатъчно кадри с техни височества. Този клип и самото решение за пускането на Fragile tension като четвърти сингъл мен много ме радва.  Пощурял   Пощурял   Пощурял

Под "по-лесно смилаем за широката публика" имаш предвид, че клипът на Hole To Feed беше по-трудно смилаем(да не кажа невъзможно) за широката публика, или аз погрешно съм те разбрал.

Good Evening, Sofiaaa!
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #3: 20 Ноември 2009

Под "по-лесно смилаем за широката публика" имаш предвид, че клипът на Hole To Feed беше по-трудно смилаем(да не кажа невъзможно) за широката публика, или аз погрешно съм те разбрал.

Да, правилно си ме рабрал. Дори и аз не харесах клипа на Hole to feed, макар да смея да твърдя, че няма нещо на групата, което да не ми е харесвало до този момент. Но този нов клип си е готин и значително по-приятен за гледане. Още веднъж голямо благодарско за линка.  Усмивка
Otacon
Гратис Любовник
Публикации: 56

Профил WWW
Отговори #4: 22 Ноември 2009

Уф, безлично клише...
Sacred
Кукла

Профил
Отговори #5: 22 Ноември 2009

Уф, безлично клише...

Усмивка
Последна редакция: 22 Ноември 2009 от Sacred
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #6: 23 Ноември 2009

Имам чувството, че този клип е в резултат от реакцията на публиката относно клипа на Hole to feed "искаме на клипа да виждаме групата" - и ето -речено-сторено.
Сега вече нищо не можем да кажем...Нещо като Be careful what you wish се получи.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #7: 23 Ноември 2009

Не бих казал, че Hole to feed е зле понеже не виждаме групата, то и в Wrong се появяват в точно една сцена, но клипа е добър. А този е просто безличен, дори и в Peace имаше някакво действие (макар и скучно) Млъкнал

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #8: 23 Ноември 2009

Имам чувството, че този клип е в резултат от реакцията на публиката относно клипа на Hole to feed "искаме на клипа да виждаме групата" - и ето -речено-сторено.

Ако съдим по малкото коментари - може би това се е приело позитивно  Усмивка

Иначе си личи, че клипът е направен с много труд, старание и идеи, това, което може би не ми стои на място са някои от лайв кадрите (най-вече тези с Анди), които сякаш не се вписват в цялостната атмосфера на клипа.

Като че ли от Universe ерата, фаворит от клиповете ще ми остане "Peace".

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #9: 23 Ноември 2009

Като че ли от Universe ерата, фаворит от клиповете ще ми остане "Peace".

Всъщност клипът на Peace е чудесен и заедно с този на Wrong са едни от най-добрите въобще за Depeche Mode. Бандата винаги се е славела с "добри" клипове и когато имаме видео с идея и история, а не просто поредния клип с коли няма как да не се отличи. Дори видеото към Hole To Feed не е чак толкова скучно. Особено, ако го сравняваме с това на Precious или APTIUT.

Що се отнася до Fragile Tension - нямам някакво кой знае какво мнение. Не е лош, но не ми е и любимият. Някак ми се струва като фон.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #10: 24 Ноември 2009

Клипът е почти аналогичен на John The Revelator. Съмнявам се, че е бил планиран след излизането на Hole To Feed. Тоест теорията, че някой е видял коментари... следователно са оказали влияние в/у този клип, е малко вероятна.

Двоен 3ти сингъл, дали ще има 4ти и 5то видео?

Между другото, не съм съгласен с мнението, че групата винаги се е славела с добри клипове. Голяма част от ранните им клипове, както и тези след 90те не са нещо впечатляващо.

Самото отношение на лейбъла, групата и всички зад името DM към клипове, сингли и компилации е доста променено. Докато при първите 2 сборни албума, групата снима 3 клипа и записва допълнително песни, то при последният сборен албум, групата нито написва песен специално за изданието, нито се появява в клипа.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #11: 24 Ноември 2009

според мен ако има класация за скучен клип - със сигурност peace ще заема някое от челните места.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #12: 24 Ноември 2009

...Между другото, не съм съгласен с мнението, че групата винаги се е славела с добри клипове. Голяма част от ранните им клипове, както и тези след 90те не са нещо впечатляващо...

Именно заради това сложих добри в кавички. Бандата няма кой знае колко и кой знае какви клипове. Единици са тези, които се открояват. Това е мое лично мнение.

според мен ако има класация за скучен клип - със сигурност peace ще заема някое от челните места.

Според мен, това се дължи на отчайващата музика, а не на самия клип, който пак казвам за мен е един от най-стойностните им.  Усмивка
bakuramariks
Джуниър
Публикации: 73

Профил
Отговори #13: 24 Ноември 2009

На мен клипът ми харесва Усмивка.

Humans can become anything.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #14: 24 Ноември 2009

скучен ми е точно клипа на peace Усмивка.

това с клиповете е малко деликатна работа защото не винаги идеята е водеща и съвсем не е задължително да има някаква история. повечето от клиповете на антон бих нарекъл 'фотографски' (това май съм го писал вече) и силата им е във визуалната представа която изграждат към парчето и мисля че всички сме съгласни, че антон се е справил много добре с възлаганите му задачи. може би някой ще кажат, че понякога е еднообразен в подходите си, но това много точно се връзва с част от концепцията на групата за част от продукцията си, като често се придържат към някакъв стереотип, на базата на който надграждат.

относно новите парчета и клиповете им - отдавна не гледам музикални телевизии и ми е интересно доколко новите клипове са се завъртяли по тях. спомням си, че тези от миналото турне (първите 3) се завъртяха доста сериозно и макар това да не е мерило за качество. мисля си че мтв със сигурност имат нюх затова кога едно видео има потенциал.

относно новия клип - май е трудно да се пише за него. интересен е, запомнящ се май не е. харесва ми как е акцентирано върху движение и емоция от изпълненията на живо. това всъщност можеш да видиш и на аматьорски запис на концерт, но тук все едно зрителя е на концерт и за момент се наслаждава на точно определн момент, като забавянето на кадъра придава по-голям акцент на този момент.
Последна редакция: 24 Ноември 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.