DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [24 ЯНУАРИ 2013] Новият албум на Depeche Mode се казва Delta Machine  (Прочетена 8018 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
24 Януари 2013

Новият албум на групата носи енигматичното заглавие Delta Machinе, като обложката към него вече е също онлайн. Ясни и песните, които ще бъдат включени в него, като Heaven е избрана за първи сингъл.

Прави впечатление, че сред тях има песен, наречена Slow. Със същото заглавие е една от неиздадените песни от периода на Songs of Faith and Devotion. Засега не е ясно дали това е просто съвпадение или Мартин е довършил започнатото преди две десетилетия.

Delta Machine:
01 Welcome to My World
02 Angel
03 Heaven
04 Secret to the End
05 My Little Universe
06 Slow
07 Broken
08 The Child Inside
09 Soft Touch/Raw Nerve
10 Should Be Higher
11 Alone
12 Soothe My Soul
13 Goodbye
Bonus disc:
01 Long Time Lie
02 Happens All the Time
03 Always
04 All That's Mine

* dm09.jpg (7.43 KB, 150x150 - видяно 1280 пъти.)

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #1: 24 Януари 2013

Доста различен подход от страна на Антон Корбин, ако той стои и зад тази обложка:

* delta.jpg (71.95 KB, 797x713 - видяно 212 пъти.)

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #2: 24 Януари 2013

Знам, че звучи глупаво, но някак обещаващо звучат имената на песните.  Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 24 Януари 2013

Аз малко се учудвам колко клиширани са повечето заглавия (Angel? Slow? Heaven? Alone? Защо?), но предполагам е част от идеята да изглеждат посланията по-директни и семпли - тъкмо в традицията на блуса, ако това им е била отправната точка.  Усмивка

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #4: 24 Януари 2013

Мартин беше споменал, че за някои песни е използвал недовършени текстове и идеи от стари периоди, но не помня точно в кое интервю. Дано е такъв случая със Slow.
Иначе очакванията ми се промениха и на практика в момента изобщо не знам какво да очаквам!  Ухилен
Ще изчакам Heaven като отправна точка.

Много кофти изпълнение на обложката, дори да оставим идеята настрани?
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 24 Януари 2013

Много кофти изпълнение на обложката, дори да оставим идеята настрани?

Поне за себе си съм установил, че всичките им обложки изглеждат странно на първо виждане и далеч по-приемливо, когато са в ръцете ти  Усмивка

Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #6: 24 Януари 2013

Обложка като обложка, мен ме кефи. Изглежда интересно. Виж заглавието на албума не мога никак да си го обясня. Как им е хрумнало? В името трябва да има далеч повече идея, отколкото във визуалните неща, но не мога да я открия
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #7: 24 Януари 2013

Днес в Хоум спрягаха идеята за т. нар. течение Delta Blues като референция в заглавието, та рекох да проверя дали не се бъзикат нещо, оказа  се, че имало такова чудо

http://en.wikipedia.org/wiki/Delta_blues

На мен обложката, изненадващо, ми харесва. 

still my broken wings you choose to mend
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #8: 24 Януари 2013

В името трябва да има далеч повече идея, отколкото във визуалните неща, но не мога да я открия
е име като име Усмивка, визията поне създава усещане за продукт и гъделичка вещомани и прости ценители на артърка.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #9: 25 Януари 2013

Според вас какво иска да каже Мартин с това “Writing this album was incredibly daunting as I wanted the sound of this collection to be very modern."

Според мен иска да ни подготви за песни с по-елементарна лиричност и да намекне, че знае какво сме си помислили за  Perfect и Come back to me  Млъкнал

So High so Far to Fall
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #10: 25 Януари 2013

Името на албума ми харесва, но обложката не ме впечатли. Буквите можеше да са по-малки, т.нар. тоблерони приличат на буквата делта Δ само че запълнени. Може и от там да идва думата "Делта" в името на албума. Можеше да се постараят самата обложка да е по-идейна и интересна. Тази ми се вижда малко като отбиване на номера, даже в първия момент като я видях си помислих, че е заигравка на някой фен, но се оказа, че това си е истинската обложка.  Вече взех да свиквам с нея. Усмивка Имената на песните също ми звучат леко тривиално, пак присъстват думички, които често срещаме в тестовете на песните на групата. Дано звучат добре и ни изненадат приятно.  Усмивка
Последна редакция: 25 Януари 2013 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
depechemodista
Някой
Публикации: 15

Профил
Отговори #11: 26 Януари 2013

Я се стегнете малко и престанете да се правите на разбирачи,моля! Не можете да  си изграждате някакви очаквания от албума и да съдите само по заглавията на песните без да сте ги чули ... Побъркан Това са Депеш ,по дяволите,те си разбират от работата и съм сигурен че никога не биха ни изненадали неприятно и аз лично смятам ,че никога не са го правили  Усмивка Мен лично и заглавието и обложката ми харесват,защото за пореден път са нещо абсолютно ново и неочаквано..това им е чара на тези БОГОВЕ  Готин

Sea of sin I'm swimming in...
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #12: 27 Януари 2013

Името на албума ми харесва, но обложката не ме впечатли. Буквите можеше да са по-малки, т.нар. тоблерони приличат на буквата делта Δ само че запълнени. Може и от там да идва думата "Делта" в името на албума.

Мисля, че мнението на Мая доста добре описва и моите първи впечатления от името на албума и обложката. Самата обложка ме изненадва приятно, но шрифтът е прекалено голям.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #13: 28 Януари 2013

Мислих си, че последните няколко обложки не бяха много добре, но тази определено печели конкурса. Но пък какво значение имат обложките в днешно време. Малцина са тези, които ще влезнат във физически магазин, за да си купуват албуми само заради обложките.

Все пак от сериозна група можеше да се очаква малко по-сериозна обложка. Или фен арта е станат по-добър напоследък или официалният е по-некадърен, не знам кое е по-вярното твърдение.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #14: 30 Януари 2013

ааа, аз ще вляза чинно физически в магазин и отново физически ще бръкна в джоба и ще си го купя, което ще ми навреди икономически.
мен тая обложка веднага ме навежда на мисли към мърчъндайзинга и ако фланелките са с тия халета или синята гора май ще пасувам. всъщност сейф бет е че ще има черна фланелка с триъгълник.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.