DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 9
  Печат  
Автор Тема: Българската музика и ние  (Прочетена 49334 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
28 Март 2006

Музиката в България затъва в блато от простотия, инфантилни песни с малоумни текстове, изпълнявани от групи, наричащи себе си скромно звезди, но реално погледнато в огромната си част, незаслужаващи дори и прозвището - гаражна група!
Вчера разговарях с приятели колко жалко е, че в момента в България се копира всичко в областта на музиката, но не и качествената музика, която зад граница има популярност...Зададох си въпроса дали в България не съществуват едни малки Depeche, De/Vision, Camouflage, New Order и т.н., макар и в гаражен формат. Потенциал, чакащ да бъде развит с малко помощ.
Идеята ни е в темата " Българската музика и ние " да насърчаваме млади групи, работещи в стилове свързани с мисията на dm.org, да изпращат до екипа демо записи на авторски песни и кавъри, за които ще бъде създадена специална даунлоуд секция, от която ще могат да бъдат прослушвани от потребителите и гостите на сайта, като най-добрите ще получат място за изява на нашите бъдещи форум партита. След стартиране на секцията магазин се предвижда и онлайн продажба на техни авторски песни през сайта.
Последна редакция: 28 Март 2006 от kirilart
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #1: 29 Март 2006

според мен идеята за подобна тема е страхотна...сигурна съм,че там някъде зад комерсиалната бг музика,има стойностни музиканти и те биха се радвали ако имат подобна подкрепа,надявам се съвсем скоро да чуем нещо Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
r_HIV
Новороден
*
Публикации: 1

Профил WWW
Отговори #2: 31 Март 2006

The Fein™ ми каза за този проект и мога да ви пратя няколко песни на нашата група Нищо Общо за Даунлоуд секцията ви, разбира се ако желаете.
    Групата ни обаче няма тези цели да се превърне в "БГ звезди", а скромно правим и разпространяваме идеите си (песните) сред приятели. Изпълненията ни и записите ни не са първокласни и сами добре разбираме това, но са изцяло вдъхновени от Депеш Мод (Ooh, she comes...). Ние правим нещата си заради идеята, която е в нас и се надяваме така да достигне и до другите. И толкова.
    Мисля да ви пратя 2-та ни кавъра на Депеш - Here is the House и To Have and to Hold, които направихме по времето, когато щеше да излиза БГ Трибют на Депеш и 1-2 авторски песни, които да са свързани стилово с вашата мисия.
Но това след извезтно време, след един нов ремастеринг на нещата.
     Ще се радваме да сме част от вашата мисия.

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 02 Април 2006

Благодаря предварително на група Нищо Общо, ще очаквам с нетърпение да чуя ваши песни. Радвам се, че откликвате на идеята, чудесно е, че все още има хора, които се занимават с музика заради самата нея! Не сме си поставили за цел да създаваме звезди, а просто да осъществим контакт между хората слушащи стойностна музика и хората правещи я в България Усмивка
Поздрави и пожелание за успех в творчеството
insomnia
Гратис Любовник
**
Публикации: 47

Профил
Отговори #4: 01 Май 2006

Nikoto, мнението ти важи поне според мен за по- голямата част от бг музиката, но не и за цялата. Но след като толкова категорично го заявяваш, няма да е зле и да се аргументираш поне малко Одобрение
Даже можеш и да отвориш друга тема...Така би било най- удачно, защото в случая поста ти не се отнася точно към темата. Успех  Полицай

To mess you up
To strip you down
And have their fun
With my little one
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #5: 01 Май 2006

БГ музика няма от много време насам.................

Ако сега няма, кога е имало? И как така изведнъж е спряло да има?... Какво е БГ музика, всъ6тност? А?

nikoto
Гост
Отговори #6: 01 Май 2006

Ако сега няма, кога е имало? И как така изведнъж е спряло да има?... Какво е БГ музика, всъ6тност? А?

Няма такова понятие-БГ музика,поне аз не съм чувал... Тъжен
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 02 Май 2006

има даже цял тв канал който върти бг музика.
аз в никакъв случай не искам да възхвалявам бг музиката защото едва ли през целият ми живот съм си купил повече от 10 български неща, но пък е имало и неща, които да си заслужават.

всички знаете какво е положението в страната ни и колко много неща или се изплъзват, или се развалят или никога не са се получавали. освен това дори в една софия, аз се сещам само за 3 музикални магазина, в единия от които няма почти нищо, в другия бачкат с поръчки главно и в наличност пак няма почти нищо и само 3-ият е ок от гледна точка на избор.

Последна редакция: 02 Май 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 02 Май 2006

Цитат

Никото не е зле да си разшириш малко мирогледа, сигурно ще ти помогне да цениш труда на хората правещи хубава музика в България, малко повече!
Lin
Гост
Отговори #9: 02 Май 2006

Как ей така реши , че няма БГ музика? Ти да не би да смяташ за музика онези поп или фолк изчадия? те са нещо друго... това,че даден изпълнител,който наистина е много добър не е известен ,не означава,че го няма...вземи чуй нещо на Остава,Crowfish,Plastic BO.,Kuln,Cabani...или от някъде си намери компилациите WAYS(ако си падаш по пънк), О!Шипка(или направо отиди в клуба,ако имаш възможност)...взело,че ти се променило мнението...
nikoto
Гост
Отговори #10: 02 Май 2006

Как ей така реши , че няма БГ музика? Ти да не би да смяташ за музика онези поп или фолк изчадия? те са нещо друго... това,че даден изпълнител,който наистина е много добър не е известен ,не означава,че го няма...вземи чуй нещо на Остава,Crowfish,Plastic BO.,Kuln,Cabani...или от някъде си намери компилациите WAYS(ако си падаш по пънк), О!Шипка(или направо отиди в клуба,ако имаш възможност)...взело,че ти се променило мнението...
Аре земи малко по-спокойно,Линче!!Ама ти не знаеш ли,че аз съм най-големия чалгаджия в БГ,сичките песни ги знам и в нас се гледа само Планета.... Пощурял
Lin
Гост
Отговори #11: 02 Май 2006

Аре земи малко по-спокойно,Линче!!Ама ти не знаеш ли,че аз съм най-големия чалгаджия в БГ,сичките песни ги знам и в нас се гледа само Планета.... Пощурял
Аз съм спокойна Намигване... но леко се дразня,когато има хора,които се трудят усилено да променят това твърдение и същевременно някой вземе да изтърси,че няма българска музика..и къде съм казала,че си чалгаджия..никъде или на мен паметта ми ми изневерява Идиот
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #12: 04 Май 2006

Разбира се, 4е има ка4ествена българска музика и това е тъпо да се отри4а. Друг е въпросът доколко тя е автенти4на. За мен проблемът е, 4е в България вси4ко е и винаги е било копирано от стилове, които са типи4ни за други страни. Това важи за всеки стил в съвременната бг музика като се тръгне от т.нар. естрадна музика, 6турците и фсб, мине се през клас и нова генерация и се стигне до най-новите из4адия на бг сцената. Това се отнася дори и за 4алгата, която някои се опитват да продават като "автенти4ната" бг музика. Жалко е, 4е през вси4ките тези години не можа да се роди стил, който да е типи4ен само за нас и не заради езика, на който се пее. Но какво да правим, малка страна сме, поне нека копираме ка4ествни не6та. ...ина4е май ни остават само Валя Балканска или Мистерията на българските гласове...  Млъкнал
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #13: 08 Май 2006

Не знам, но на мен Дони и Момчил, много ми липсват като дует...особенно пьрвите им албуми....Нямаха слаба песен, и всеки пьт като ги слушам си спомням за онези странни времена в БГ-90-те, когато и по MTV-to имаше Take That и East 17, а те двамата биваха слушани от дори и от бабите....

higher love
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 11 Май 2006

Успяхме да се свържем с група Енравота, която издирвахме с почти детективски методи. Те са:
Андрей Щукин
Илия Кинанев
Мариян Маринов
Божан Бояджиев
Стефан (фамилията му се уточнява в момента)
За жалост групата се е разпаднала още преди години, което само засилва амбицията ми да не оставам апатично гледащ отстрани, как на слушателя се насажда изкуствено простащина чрез музикалните компании, лансиращи групи еднодневки.
Имах удоволствието да се запозная с почти всички членове на групата. Когато сме готови със секцията посветена на български проекти работещи в стил близък до този на Депеш или вдъхновени от тях за работата си, ще покажем творчеството на Енравота. Благодаря им за предоставените два чудесни кавъра на Black Celebration и Nothing, както и на 13 авторски песни. Огромно благодаря още веднъж и като пожелание, дори да нямате възможност да работите отново заедно, определено останете близо до музиката - това е призвание.
Последна редакция: 11 Май 2006 от kirilart
Страници: [1] 2 3 ... 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.