DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9
  Печат  
Автор Тема: Българската музика и ние  (Прочетена 49318 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #15: 11 Май 2006

Енравота са наистина добра група. Те бяха 4аст от проекта БГ tribute на DM, за който R_HIV спомена и който, за съжаление, не се реализира. Може би е интересно да се отвори и отделна тема за това на4инание, тъй като не малко усилия бяха вложени както от музикантите, така и от инициаторите на идеята...
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #16: 11 Май 2006

Енравота са наистина добра група. Те бяха 4аст от проекта БГ tribute на DM, за който R_HIV спомена и който, за съжаление, не се реализира. Може би е интересно да се отвори и отделна тема за това на4инание, тъй като не малко усилия бяха вложени както от музикантите, така и от инициаторите на идеята...

Идеята за проекта все още не е умряла, за разлика от всички остатъци от тогавашният сайт depechemodebulgaria.com. Всъщност това, което правим в момента е по-мащабно и по-добре огранизирано. Надявам се да имаме възможност да реализираме идеята за БГ трибюта в по-късен етап.
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #17: 11 Май 2006

Идеята за проекта все още не е умряла, за разлика от всички остатъци от тогавашният сайт depechemodebulgaria.com. Всъщност това, което правим в момента е по-мащабно и по-добре огранизирано. Надявам се да имаме възможност да реализираме идеята за БГ трибюта в по-късен етап.

Много се радвам, 4е идеята все о6те живее. Би ли могъл да даде6 пове4е подробности относно намеренията ви? Доколкото си спомням най-сериозният проблем преди бе6е свързан с авторските права и намирането на финансиране и издател. Жалко би било, ако този проект не се реализира в някой момент. Не мисля, 4е липсва ентусиазъм от страна на бг изпълнителите (не говоря само за известните групи) нито пък би липсвал интерес от страна на феновете на групата.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 12 Май 2006

Първоначалната идея беше албумът да съдържа 70% некомерсиални изпълнители и 30% комерсиални. По този начин комерсиалните ще направят албума интересен, а некомерсиалните ще имат едно прекрасно поле за изява. Идеята срещна доста добри отзиви от страна групите.

Проблемите в момента са свързани с това, че всеки от екипа работи по някаква друга задача. За съжаление сме оставили проекта за трибюта на по-заден план. Понякога 6 души може да работят по-бавно от 2ма, но в случая по-големият екип се явява гаранция за по-добро качество.
Има потенциални издатели и авторските права вече не са проблем. Идеята за трибюта е от 98ма или 99та и принадлежи на Илия Кинанев, който заедно с Енравота записаха едни от първите кавъри. По това време ситуацията в България не беше много ясна точно по тези въпроси. Сега тези проблеми за щастие са изчистени.

За съжаление не мога да дам по-изчепателен отговор, понеже останалите неща зависят от конкретно договаряне.

Сигурен съм, че феновете с радост ще добавят подобен албум в колекцията си редом до авторските на DM. Имал съм възможност да пусна някои от кавърите пред по-голяма аудитория. Това което съм виждал е било само положителна реакция, без дори и да знаят, че това са български групи.
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #19: 01 Юни 2006

Българска музика и то качествена според мен ИМА ,а ако не е така е благодарение на многото писимистично настроени меломани.Преди около 20 дни бях на LovechRockfest и по мое скромно мнение BG групите се преставиха супер в сравнение с РОК ЛЕГЕНДИ като SLADE,SMOKIE,NAZARETH.За тези ,които не вярват в BG музиката ще спомена два факта : 1. SWEET бяха подгряваща група на ТЕ
                               2. АХАТ бяха с малко под нивото на URIAH HEEP
а когато фактите говорят и боговете мълчат.Не мога да подмина и темата за БГ tribute на DM.Идеята е велика и се надявам да се осъществи колкото се може по-скоро , а и по повод концерта на 21.06 наблюдавам съживяване на DM културата в България което е добре дошло за този ВЕЛИК проект.
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #20: 28 Юни 2006

Тук можете да чуете няколко нещица на проекта Nord, в който участвам:

http://www.bg-sonic.com/members.php?id=197

Парчето Тих Спомен (слушайте версия 1.1) е в голяма степен инспирирано от Депеш и е изцяло реализирано със софтуерни синтезатори (без вокала).. По принцип повече ни влече джаза, но не може да се откъснем от електрониката, така че има и такива забежки като това парче..

А тук можете да чуете и един синбек на One Caress, който аз съм правил. Скоро ще си излея и гласа върху него и ще го постна:
http://www.cmusicforum.com/ecmjazz/
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 26 Юли 2006

А като се заговорихме за трибюти, eто и на какво попаднах в depechemode.by:
Цитат
A Tribute For The Millions

Болгарский (!) трибьют DM, организованный www.depechemodebulgaria.com.
Любопытный сборник, приятные каверы с уклоном в атмосферный new-wave/постпанк, в исполнении тамошних проектов Baby's Got a Basspulse, Енравота и Нищо Общо.
Больше всего понравился "Black Celebration" Енравота.
Нищо Общо представлены на странице "новых болгарских авторов".

http://www.bulgarianauthors.org

А иначе, ecmjazz, браво! желая ти успехи с проекта...

И едно лично мнение, ако може да изразя... Не знам дали версията на One Caress ще се възприеме добре, ако вокалите, не са на Мартин... В смисъл... идеята според мен на кавър версиите, на семплирането и т.н. е да вземеш нещо направено от друг и да го преработиш в свой собствен стил, а не да го изпееш или изсвририш възможно най-близко до оригинала. Или в случая със семплите... направо да "откраднеш" даден мотив.
Иначе се получава копие... което в единични случай е по-добро от оригинала...
Последна редакция: 26 Юли 2006 от Recoil
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #22: 26 Юли 2006

А като се заговорихме за трибюти, eто и на какво попаднах в depechemode.by:
Цитат
A Tribute For The Millions

Болгарский (!) трибьют DM, организованный www.depechemodebulgaria.com.

А Tribute for the millions? Това ли е оригиналното име на този tribute? Излиза, 4е песните ги има някаде за даунлоуд, аз не знаех. Интересно ми е откога е този цитат, предполагам, 4е не е от скоро.

А 6то се отнася до проекта bulgarianauthors.org - сигурно е познат на някои от вас - това е портал за неиздавани български автори, има и секция музика (linkът на ecmjazz е към тази секция на портала). Ето и линк към няколко песни на Нищо Общо, които не претендират да бъдат не6то пове4е от демо с дале4 не прерфектна реализация:
http://www.bg-sonic.com/members.php?id=6
Последна редакция: 26 Юли 2006 от atomheart
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 26 Юли 2006

А Tribute for the millions? Това ли е оригиналното име на този tribute? Излиза, 4е песните ги има някаде за даунлоуд, аз не знаех. Интересно ми е откога е този цитат, предполагам, 4е не е от скоро.

Ами това беше работно заглавие. Песните явно ги има някъде, не видях къде точно, а публикацията е от 2005та, което ще рече че е след затварянето на сайта...
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #24: 26 Юли 2006

Благодаря за пожеланията! Относно кавърите - да, съгласен съм, че трябва да са креативни.. За мен това обаче са просто едни упражнения и ги правя за собствено удоволствие и развитие, и за да мога да си пея с тях.. Ако на някой случайно пък и му харесат - още по-добре, иначе - може спокойно да ги подмине..
DM-Troyan
Новороден
Публикации: 6

Профил WWW
Отговори #25: 29 Юли 2006

Факт е че покрай всичкият комерс в България има адски много стойностни групи...Crowfish,Last Hope,Vendetta,Кълн,C4,Сепуко 6....вярно е че това са все пънк-хардкор банди...но и сред другите групи има добри...просто тези са който на мен ми харесват....също така докато има групи като Щурците,Б.Т.Р.,Ахат и другите от по-старото поколение ще има и прогресивна бг музика...просто трябва да изчакаме и да дадем шанс за изява на повече стилове а не само на чалгата..... Усмивка

John The Revelator
From Troyan
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #26: 31 Юли 2006

Факт е че покрай всичкият комерс в България има адски много стойностни групи...Crowfish,Last Hope,Vendetta,Кълн,C4,Сепуко 6....вярно е че това са все пънк-хардкор банди...но и сред другите групи има добри...просто тези са който на мен ми харесват....също така докато има групи като Щурците,Б.Т.Р.,Ахат и другите от по-старото поколение ще има и прогресивна бг музика...просто трябва да изчакаме и да дадем шанс за изява на повече стилове а не само на чалгата..... Усмивка

DM-Troyan обясни ми тогава защо членът на една от тези много стойностни групи реши да напусне България и дали една от причините не е имено липсата на възможност за изява, откъдето идват, предполагам,и трудностите за въпросните групи да се развиват.

jump out of time
MO.
Гост
Отговори #27: 15 Август 2006

Ако не сте попадали на този портал за музиканти,артисти,диджеи и всякакви интересни хора, то може да видите колко нашенци имат място там....в това число и моя милост от скоро,сайта сега го правим,но поне има музика и малко снимки и може да видите как големите си комуникират с малките....в музиката!Тук много ги разбираме нещата,а дали е така!?  Намигване Доволен Готин
www.myspace.com/moloveblaster
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #28: 15 Август 2006

Щурците,Б.Т.Р.,Ахат... Crowfish,Last Hope,Vendetta,Кълн,C4,Сепуко 6...
Нека да не пропуснем и новото звучене на D_2! (което изобщо не е идентично с Placebo... )

Какво означава стойностно ?
Нещо което не е чалга и не е свръх комерсиално?
MO.
Гост
Отговори #29: 15 Август 2006

Какво означава стойностно ?
Нещо което не е чалга и не е свръх комерсиално?

Според мен стойностно и българско означава да не си затваряме очите и най-вече ушите, когато направена у нас музика звучи прекрасно да изпитват радостта и унижението нашенците да ги харесват повече музиканти,фенове,критици и други все стойностни музикални непрофани навън, а ние все да не признаваме нашенското! Казвам го съвсем смело и за моите творби и за екипа продуценти с които работя!Показателно е на страницата ми в www.myspace.com/moloveblaster какви имена в музиката ме адват и си коренспондирам с похвали от тях! Екипа ми и аз примерно, както и самостоятелните изяви на продуценти с повече външно признание като KiNK, Victor's Mob, KENOGO, COOH, MSM (без които музиката ми не би звучала така РЕСПЕКТ!!!) сме пример за невежото и прекалено нафукано БЕГЕ отношение към местният продукт. Като сме от тук, не значи че не го можем....не го пиаша от комплекс, самочувствие и успех не ми липсва за етапа на развитие до който съм стигнал, пиша го за да се каже отново, че НЕ УВАЖАВАМЕ ДОСТАТЪЧНО БЪЛГАРСКИТЕ МУЗИКАНТИ и плюем по местният продукт от селска комплексарщина! Ако някой се почувства засегнат, значи спада в тази графа, не го пиша за никой конкретно, макар, че имам в предвид персони, които познаваме всички тук! А когато кажеш, че ние нищо не можем....дали нямаш в предвид точно себе си?!? (и това в за неконкретна персона, за всички профани) FORBIDDEN4UNINITIATED. Млъкнал Доволен Готин
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.