DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Tears For Fears  (Прочетена 3635 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
a_velchev
Гратис Любовник
Публикации: 52

Профил
06 Април 2006

Много пъти ми се е налагало да обяснявам, че Shout не е на ДМ. Мисля че като звучене наиситина много се доближават до Депеш. Има ли в този форум фенове на Tears For Fears?
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 06 Април 2006

Мисля че като звучене наиситина много се доближават до Депеш.

Не мисля така... Плезене Или поне аз не виждам особена прилика...

Иначе са готина група.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #2: 06 Април 2006

Не знам дали съм фен, но ги слушам от време на време. Последният им албум не е никак лош, но не е и запомнящ се. А колкото до това, че ги бъркат с ДМ - имам едни познати, на които каквото и да им пусна винаги мислят, че слушат Депеш  Ухилен

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #3: 06 Април 2006

Скоро си намерих доста от клиповете им ,честно казано,повечето ги гледах за пръв път,защото по телевизиите въртят може би само 3-4.
Клипът на Sowing The Seeds Of Love (една от любимите ми техни песни) го бях забелязала още през 90-та г.,беше на някаква сборна касета,донесена ми от чужбина.Та тогава не обръщах внимание толкова на самата песен,колкото на спец. ефектите в клипа. Усмивка
И аз преди си мислех,че Shout е песен на DM (те си имат и такава,де,ама не е същата Намигване),но вече,след като съм чула повечето албуми на Tears For Fears,си мисля,че само тази песен се доближава толкова много до звученето на DM.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
a_velchev
Гратис Любовник
Публикации: 52

Профил
Отговори #4: 06 Април 2006

Депеш са група с много лица. Аз поне си мисля че за музиката им от периода 86-90 (както музикалните критици го определят като периода на Романтичен Ню Уейв) няма група която по звучене да се доближава повече до тях, освен Tears For Fears и в по-малка част Camouflage.

А музиката на кои други групи, според вас, се доближава най-много до тази на Депеш ?!?
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #5: 21 Април 2006

Това парче специално наистина звучи подобно и мнозина са го бъркали с Депеш.

А музиката на кои други групи, според вас, се доближава най-много до тази на Депеш ?!?
интересен въпрос като вземем впредвид едновременно неподражаемата и всеобхватна, тяхна уникалност.
  В началото с електронните мотиви, тогава новаторство, наподобяват като че ли бащите от Крафтверк. Йазуу например с винс си остават дотук. После придобиват и собствено лице към средата на 80-тте, па макар и тогава да се водят уейв не само те. Лично на мен  още тогава не ми съвпадат като звучене с останалите като Кюр или Алфавил, че дори и Камуфлаж. аз дори не слушам посочените групи, за разлика от почти всички фенове на Депеш.
  Още тогава се появяват прекалено много оригинални техни черти.
Дори когато стават по-известни в комерсиалния смисъл на думата не попадат в никакви рамки.
  От средния им период , пък мнозина ги слагат редом до U2 и INXS.
Тези вече ги слушам наистина , и то от времето, откогато и Депеш прослушах. Но Депеш ги възприемам по съвсем различен начин. Не знам колко има рок точно вътре, но при Дейв и компания водещото е ритъма.
Ритъма и пак ритъма. Вярно в сонгс...  има и страхатна дълбочина, а и на живо са като рок-група някак си, но с кой от течението на Алтернатив-а от първата половина 90-тте могат да се сравнят. С никой.
  А после, вече трима, за мен общо взето загубват нишката.  Остава само някаква визия, и то малко по-различна. По-актуална във времето може би. И пак няма с кой да се сравнят
...ремиксите им са вече със собствен живот.. Има известна прилика, за мен, с underworld, които са пак някак събирателни като звучене. Но те пък, са някак по-безлични,а а Депеш са си пак специфични...
 ... жигосани пак с някакъв отпечатък, отново абсолютно неподражаем... Млъкнал
Последна редакция: 21 Април 2006 от viktor

for all the right reasons
for all the right reasons
JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #6: 18 Януари 2009

Mиналия ден гледах топ10 на групата по vh1 и установих че имат страхотни песни а не само Shout,жалко че албумите им не се срещат по тракерите,защото от другаде май е невъзможно да се намерят.
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #7: 18 Януари 2009

И аз го гледах, само не ми стана ясно защо сложиха Sowing the seeds of love на първо място Тъжен Има къде къде по-хубави песни, а албумите им се намират из нета след малко търсене Намигване

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #8: 21 Януари 2009

В момента слушам първият им албум The Hurting,страхотен саунд от 80те,от доста време не бях слушал нещо стойностно Усмивка
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #9: 24 Януари 2009

Лично за мен най-добрият им албум (най-любимият ми Намигване ) е 'Raoul and the Kings of Spain' - горещо препоръчвам!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #10: 15 Януари 2010

Днес попаднах на нещо жестоко на Tears For Fears. Концерт от 1989 година, провел се в Санта Барбара, Калифорния. Качеството е чудесно, публиката великолепна. В концерта като гост вокал се включва Oleta Adams - американска соул и джаз изпълнителка. Популярната Woman in Chains е изпълнена именно от нея в дует с Roland Orzabal.

Сетлиста включва:

1.    I BELIEVE   
2.    HEAD OVER HEELS   
3.    WOMAN IN CHAINS   
4.    YEAR OF THE KNIFE   
5.    ADVICE FOR THE YOUNG AT HEART   
6.    SOWING THE SEEDS OF LOVE
7.    BAD MAN'S SONG
8.    FAMOUS LAST WORDS
9.    WHEN THE SAINTS GO MARCHING IN
10.    I'VE GOT TO SING MY SONG
11.    SHOUT
12.    EVERYBODY WANTS TO RULE THE WORLD

Доколкото разбирам предстои да бъде преиздаден официално в края на месеца.

Покрай този концерт се разрових около соловите проекти на двамата членове на бандата, ако намеря приятни изненади ще пиша
Намигване
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.