DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: Да се премахне ли кармата?  (Гласуването приключено: 23 Декември 2006)
Да - 13 (46.4%)
Не - 15 (53.6%)
Общ брой гласове: 28

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Печат  
Автор Тема: Карма  (Прочетена 35153 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #105: 22 Август 2006

Мисля, че все пак съм по-склонна да се съглася с nelly, че кармата може да създаде предимно излишно напрежение... дано все пак не се случи... Намигване

Аз пак ти казвам, отклони си вниманието от кармата и погледни публикациите на The Fein, питай го дали са истински или дали пише за да се фука, че има над 1200. Кажи му, че е на всяка манджа - меродия. И че няма тема, в която да не се е разписал по 2-3 пъти... и ето ти нов спор с нова главна цел... да се махне броя на публикациите от профила, понеже как така някой ще има 10, а друг 1200 Усмивка

Съгласен съм, че кармата разединява хората, но така е с всичко. Все пак се направи аналогия с операторските права в IRC, нека напомня там защо имаше скандали. Защото хора, които не знаят как се пише Depeche Mode имат операторски права и са си поканили всичките лични приятели, които да говорят глупости и да показват простотията си. И в момента, в който имаше забележка по този въпрос се отговаряше с "Аз не слушам само DM, аз слушам и хубава музика" или "Музиката е за да се слуша, не за да се говори за нея", или "Аз слушам музиката със сърцето си, а ти само четеш за тази група и не усещаш магията наречена Depeche Mode"... След това прилично те изритват от канала, понеже имат въпросните операторски права и понеже хората, с които си създал канала, предпочитат да го предоставят на лични приятели или мазнещи им се девойки...
Последна редакция: 22 Август 2006 от Recoil
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #106: 22 Август 2006

Аз пак ти казвам, отклони си вниманието от кармата и погледни публикациите на The Fein, питай го дали са истински или дали пише за да се фука, че има над 1200. Кажи му, че е на всяка манджа - меродия. И че няма тема, в която да не се е разписал по 2-3 пъти... и ето ти нов спор с нова главна цел... да се махне броя на публикациите от профила, понеже как така някой ще има 10, а друг 1200 Усмивка

Ооооо, аз да ти кажа никак не съм се фокусирала върху кармата, нито апелирам към нейното махане ... даже ми е забавно да я наблюдавам Зъл... но забелязвам, че има хора, които сериозно се "депресират", особенно ако са нови във форума...
Честно казано, исках само да изразя мнение, а не да влизам в спорове, защото кармата просто не ми е достатъчно сериозна, че да си заслужава напъването да споря Ухилен
Но можеш ли просто да ми обясниш принципната идея на кармата... и какъв е смисъла някой да те порицава, след като сайта си има екип с достатъчно присъствие, за да ти направи забележка, ако "сгазиш лука"... на поощрителната карма, пък изобщо не и хващам замисъла - пак има хора, които вместо да използват опцията "Карма" за да изразят съгласието си с някой, праскат постове от типа "Браво", "И аз мисля така", "И аз нямам търпение" и пак създават неудобството на Кириларт да ги трие...
So,  какъв е смисъла на кармата?! Объркан

... и ДА, винаги може да се намери тема за спор, ако някой търси точно това, с карма или без... Млъкнал

Относно активността на някои юзери... аз също мисля, че спадам към тях и никак не се дразня, че и даже не бях обръщала внимание на броя публикации до сега... Намигване
Дразня се единствено от постове тип "чат" от по един ред, в които хем няма много смисъл, хем трябва да им отговориш, хем не са по темата, хем не са забавни... но както каза, все нещо трябва да ни дразни Доволен
Последна редакция: 22 Август 2006 от guBa_koTka

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #107: 23 Август 2006

Нека и аз да се разпиша в тази позабравена тема.

Цитат
но забелязвам, че има хора, които сериозно се "депресират", особенно ако са нови във форума...

Всички сме били нови във форума, така че едва ли това е довод. Не вярвам че съществува човек, който да има желание да бъде потребител във форума и да се откаже след това, само защото кармата му била ниска. За мен кармата е една забавна екстра, на която не трябва да се обръща толкова сериозно внимание.
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #108: 23 Август 2006

Аз пак ти казвам, отклони си вниманието от кармата и погледни публикациите на ...
Съгласен съм, че кармата разединява хората, но така е с всичко.
Наистина ли смятате, че кармата разединява хората? В крайна сметка тя не е ли просто една игра? Плюс това съм съгласна с Котката, която казва, че удобрителните постове, вместо клик на удобрение и повишение на кармата са много по-чести. В такъв случай какво правиме? Някой модератор, било то Кириларт или друг, изтрива въпросния пост и съответно ти увеличава кармата ли? Не мисля така! Това са излишни дразнения и напрежения?

Аз лично не се връзвам особено много. Е, да, гадно е, когато видиш, че след някой ивент кармата ти намалява - предполагам действа демотивиращо, защото ти си мислиш, че си намерил приятели сред хората, които си срещнал, пък те ти ядат от кармата в неудобрението си.... но се преудолява, пък и наистина ли това е най-важното? Всеки има възгледи и гледа живота през негова призма... няма еднакви хора... нормално е да има разногласия!

Просто си мисля, че като игра е приемливо, но трябва да не се обръща толкова внимание на такива дребни неща! В живота има много по-важни неща, отколкото да се притеснявам дали имам и колко карма имам... кармата по-важна ли е от това нашите хора да са живи и здрави и да продължават да творят и да ни радват? Въпрос на избор, така ги виждам аз нещата!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #109: 23 Август 2006

So,  какъв е смисъла на кармата?! Объркан

... и ДА, винаги може да се намери тема за спор, ако някой търси точно това, с карма или без... Млъкнал

Относно активността на някои юзери... аз също мисля, че спадам към тях и никак не се дразня, че и даже не бях обръщала внимание на броя публикации до сега... Намигване

Както обясних кармата е анонимна. Вие не знаете нито откъде, нито защо ви е била променена. Единственият начин да разберете, е ако започне да се променя на 24 часа с точно определен брой единици. Тогава някой съзнателно ви е вдигнал мерника и е по-добре да се обърнете към екипа, вместо да търсите кой е и да му го връщате като си направите 3 профила.

Предполагам, че ще ме нападнат доста хора, но аз си имам лични критерии за променяне на нечия карма. Коментирали сме това, че има хора, които пишат доста, при това смислени неща и заслужават да бъдат одобрявани на общо основание.

Има също и други хора, които попълват нещо в профилите си... просто защото им харесва как изглежда написано, а не защото им е "любимо нещо си".
Друг пример е: "Здрасти, аз съм Пенка от Каспичан, слушам DM от 68ма! Концерта в София беше велик, най-много ми хареса Sister Of Night, Vince много се раздаде на сцената!"

Никъде в правилника не пише, че имаме право да гоним хора, заради простотията им. Следователно кармата ни служи за порицаване на простотията.

Има доста хора, които са във форума от преди 21ви Юни и на някой от тях не им е много интересно в момента, понеже въпросният форум от фенове... се превръща в обикновен форум, в който хората ще започнат да пишат все повече в теми като "Снощи ядох кюфтета с картофи". И в момента, в който им се направи забележка ще коментират, че най-важното е как усещат музиката и DM да издават нови продукти.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #110: 23 Август 2006

... Единственият начин да разберете, е ако започне да се променя на 24 часа с точно определен брой единици. Тогава някой съзнателно ви е вдигнал мерника и е по-добре да се обърнете към екипа, вместо да търсите кой е и да му го връщате като си направите 3 профила...

... ха, естествено, че това е начина да разбереш кой "ти е вдигнал мерника".... Доволен... въпреки, че мнението на хора, които се занимават с подобни дребнави неща, не ме интересува никак... още по-малко имам намерение да занимавам екипа с подобни личности и техните простотии... а за отмъщение не може да става и дума, още по-малко пък да  губя време и нерви да си регистрирам още профили.... хахахахахахаха... Ухилен като отмъщение тези хора ще получат единствено съжалението ми... Намигване

Както и да е, личната ми карма изобщо не е причина за мнението ми относно тази опция в сайта... желанието ми не беше да възраждам тази тема, защото по нея вече се изписало достатъчно, нито ме интересуват съображенията на потребителите при кармуване... Очиврът

Мисля, че всеки потребител, при регистрацията си в сайта, е приел всички условия и "екстри" на форума и намирам, че е напълно безмислено последващ коментар на рангове, карми и т. н.

... а недоволни винаги ще има, защото просто не може да се угоди на всички... Намигване

See what I see!
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #111: 23 Август 2006

Има доста хора, които са във форума от преди 21ви Юни и на някой от тях не им е много интересно в момента, понеже въпросният форум от фенове... се превръща в обикновен форум, в който хората ще започнат да пишат все повече в теми като "Снощи ядох кюфтета с картофи". И в момента, в който им се направи забележка ще коментират, че най-важното е как усещат музиката и DM да издават нови продукти.

A за съжаление това е една голяма истина. От няколко дни се чудех къде да го споделя и аз същото(в смисъл, не че съм ял кюфтета с картофи).Доста от старите потребители срещам все по-рядко и това ме притеснява малко. Надявам се да не е тенденция това явление.

Good Evening, Sofiaaa!
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #112: 27 Август 2006

A за съжаление това е една голяма истина. От няколко дни се чудех къде да го споделя и аз същото(в смисъл, не че съм ял кюфтета с картофи).Доста от старите потребители срещам все по-рядко и това ме притеснява малко. Надявам се да не е тенденция това явление.

Това не само е истина но е и факт които и на мен ми прави впечатление,но аз си го обяснявам с това ,че в дните около концерта имаше еуфория,която беше завладяла много хора .Не ,че оправдавам тези фенове които само след около два месеца забравиха за форума ,но все пак всеки има право на избор.След като един човек може толкова лесно да забрави за форума и за всичко което той му дава значи този фен е недооценил depeche-mode.org.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #113: 20 Октомври 2006

Тъй като вече нямам право да трия постове, ще санкционирам тези, които спамват форума с ненужна никому информация с порицание, чрез опцията Карма. Заявявам го публично сега, тъй като привеждам решението си в сила от този момент нататък...нека кажем, че съм дал няколко дни гратисен период. Зъл
Да няма после сърдити, ако кармата им стигне точката на замръзване...ще порицавам не потребител, а пост...така че ако един потребител има повече от един ненужен пост, ще има и по-отрицателна карма...простичко, но ефективно.
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #114: 26 Октомври 2006

...аз изобщо пък не мога да се оплача, откакто спрях да пиша - кармата ми направо процъфтява, тъкмо си намерих аргумент съвсем да преустановя включванията... Намигване Усмивка

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #115: 26 Октомври 2006

Ами това е защото тези, които я смъкват... не ти гледат публикациите, а тези, които те одобряват, ровят назад и четат стари теми...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #116: 13 Ноември 2006

Цитат

Радостен е факта, че вече немалко време след концерта наплива на нови потребители не намалява.
Интересно би било също и повечето по-нови потребители да се запознаят с карма-та. Сиреч какво аджаба значат тези зелено и червено квадратчета под аватара на всеки потребител. Казвам го не като задължение някакво, а просто се сещам за това, че повдигането и качването на кармата, подробно разискано в съответната тема, е функция, която реално се използва предимно от по-стари членове във форума, даващо определен вид цялостна насока на резултатите. Пояснявам, говоря за запознаване с функцията просто.
 Да не си помисли някой, че целя облагодетелстване...то и без това по принцип карма се дава се дава при постове

for all the right reasons
for all the right reasons
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #117: 15 Ноември 2006

Цитат
то и без това по принцип карма се дава се дава при постове

Цитат

И не само при постове...само че никой не си признава Усмивка Ето защо кармата като показател не може да бъде напълно обективна и реалистична,по-скоро е интересна опция,която я няма в други форуми.(нашият форум пак е с класи напред  Намигване )
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #118: 03 Декември 2006

нашият форум пак е с класи напред  Намигване )

в това нямам никакви съмнения!!!

а при мен опцията одобри/порицай мистериозно зачезна  Идиот
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #119: 04 Декември 2006

а при мен опцията одобри/порицай мистериозно зачезна  Идиот

... да не търсиш тази опция под своя аватар, защото там е редно да я няма Намигване

See what I see!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.