DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Кирилица  (Прочетена 14495 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
31 Юли 2005

Писането на кирлица е препоръчителния начин на писане в този форум (нали уж имаме претенции да ставаме "Официална Българска Страница на Депеш Мод" Усмивка). Ако не сте забелязали вече, при публикуването на всяка тема се появява един checkbox "Кирилица", който ви позволява да пишете на кирилица дори и да нямата специален софтуер, който да върши това.

Използвайте клавишната комбинация ALT-C, за да превключвате бързо между кирилица и латиница.
Последна редакция: 20 Декември 2005 от dobomode

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 31 Юли 2005

Писането на кирилица подкрепям напълно!
Иначе защо сме се хабили да я учим навремето в училище ;D
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #2: 03 Август 2005

На който му се иска някакъв безплатен и легален еквивалент на FlexType (която между другото е супер шибана програма - пардон за тона ми) му препоръчвам този линк по-долу, където се дават инструкции как да се кирилизират всички Windows версии.

http://injinera.bgplus.com/dloadmnu.htm

dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #3: 08 Август 2005

Ето и screenshot на опцията, която избира кирилица:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Clipboard01.gif (13.21 KB, 285x177 - видяно 562 пъти.)

Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #4: 09 Август 2005

Напълно подкрепям писането на кирилица, но все пак нека да си остане с препоръчителен статут. Мен например ме затормозява четенето на дълги постове на латиница.
 А що се отнася до Flex Type - наистина е shit /sorry/ Засрамен

...you take me there, you take me where...
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #5: 31 Август 2005

ей,много ще ме измъчите, но как да е...

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 11 Октомври 2005

Моля всички да пишат на кирилица!

Ще бъда толерантен в известна степен към тези, които се намират в чужбина, но към тези в България пишещи на латиница,
ще бъда безкомпромисен! Ще наказвам с минус една карма за всеки пост написан на латиница.
Имаме азбука и писменост, която трябва да ценим.
Нациите нямащи традиции си ги измислят, а ние с лека ръка пренебрегваме всичко постигнато в миналото!
Не е толкова трудно да обърнеш режима на клавиатурата.
Щом можете да натискате shift за главна буква в началото на изречение,
 ще можете да си пускате кирилица в началото на всеки пост!

Пиша това за да няма сърдити впоследствие!
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #7: 11 Октомври 2005

Много добре, че го написа! Аз същто много се дразня някой като почне да пише на латиница. Прочита темата..прочита и всички мниния до момента и хоп хайде да пишем на  "английски" Ухиленкакто съм чувала някои да казват. Аз такива мнения не съм ги порицавала с отнемане на точка от кармата, но просто не ги чета Усмивка
Хубаво, че се сети да напишеш за това!Браво!

Angels of the Universe
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #8: 11 Октомври 2005

az bih bila poveche ot shtastliva da polzvam kirilicata (i q polzvam vinagi kogato moga), oshte poveche che s 10 prysta mi e dosta po-lesno da pisha, no opciqta na dobomode za kirilica ot foruma prosto ne stava ot zalata, v koqto polzvam internet, poneje qvno polzva angliiski kato baza, a tuk ne priznavat takyv ezik Намигване i ne moje da se instalira. tova e. nadqvam se i drugite da bydat tolerantni, ne samo kirilart Усмивка taka ili inache se ochertava rqdko da "dosajdam" s mneniq, prosto poradi lipsa na vreme, ne zaradi drugo.

ages of delirium
curse of my oblivion
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #9: 12 Октомври 2005

az bih bila poveche ot shtastliva da polzvam kirilicata (i q polzvam vinagi kogato moga), oshte poveche che s 10 prysta mi e dosta po-lesno da pisha, no opciqta na dobomode za kirilica ot foruma prosto ne stava ot zalata, v koqto polzvam internet, poneje qvno polzva angliiski kato baza, a tuk ne priznavat takyv ezik Намигване i ne moje da se instalira. tova e. nadqvam se i drugite da bydat tolerantni, ne samo kirilart Усмивка taka ili inache se ochertava rqdko da "dosajdam" s mneniq, prosto poradi lipsa na vreme, ne zaradi drugo.

Да, наистина, само с английска клавиатура ще тръгне. Тия дни ще направя и версии за немска, обещавам! Усмивка

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #10: 12 Октомври 2005

e, sega, samo zaradi 2-3ma da se zanimavash... Усмивка vypreki che sigurno bih se vyzpolzvala Намигване

ages of delirium
curse of my oblivion
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #11: 13 Декември 2005

не мога да разбера защо държите толкова много на тези неща.
според мен важното е да има какво да напишеш, а не как си го написал. и без това в този форум постват съвсем малко хора, не е ли по важно да има повече хора и по качествени постове, отколкото да се хващаме за дреболии, не вярвам на някого да му е проблем да чете на латиниза, а вярвам че има хора, на които просто им отнема повече време да пишат на кирилица.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #12: 13 Декември 2005

не мога да разбера защо държите толкова много на тези неща.

1. Защото сме българи и трябва да пишем на родната си азбука.

2. Защото е супер-супер трудно и дразнещо да четеш на латиница. Идеален пример (ти си го писъл(а)): http://www.depeche-mode.org/dmforum/index.php/topic,482.msg5468.html#msg5468

3. За да се подобри качеството на написаното. Повярвай ми - много по-лесно е да се напишат купища глупости на латиница, когато не внимаваш как пишеш, отколкото на кирлица.

4. Защото сайта е изцяло на кирилица и точка. Писането на латиница не се толерира тук, освен ако не е наложително (т.е. няма възможност за писане на кирлица).
Последна редакция: 13 Декември 2005 от dobomode

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 13 Декември 2005

виж няма да споря с теб. ясно е, че сме българи и знам, кой е родният ми език. въпросът опира до одобство, ти казваш, че ти е трудно да четеш на латиница и за това не се бях замислял, но честно да ти кажа според мен всички, които постват са свикнали достатъчно с латиницата дота, че да не им прави впечатление. според мен въпросът тук е принципен и вие просто искате да наложите някакви правила.

като например банването на момчето, което написа за някаква самоорганизация. ми хубаво написал нещо, което според вас е щуротия. поне едно е ясно от поста, че момчето има добри намерения, не виждам защо добрите му намерения трябва да се наказват, може това, което е написал да не е изпълнимо и да звучи абсурдно, но не виждам нищо лошо в това, че е споделил някакви идеи. в крайна сметка не е взел пари от някакъв фонд на сайта и да е започнал да ги харчи за организация без знанието на другите.

според мен със същата успеваемост може да се напишат куп глушости на латиница, както и на кирилица.

за внимаването си прав, но за съжаление от това че пиша на български не влияе изобщо на това, което пиша, единствено губя повече време да гледам за грешки защото не съм свикнал, много повече време, а за постването във форума не ми плащат.

това, че сме българи, бла бла, ясно ми е, просто ти казвам, че губя време така, като сме българи трябва да харесваме и народна музика и ракия и лютеница инананана, ама винаги има нещо, което не ти е по вкуса. пак казвам това не е прищявка за да се правим на интересни. от това, че съм българин следява, че когато ходя в българско училище или университет пиша на родния си език, но това е просто един сайт за ДМ, в който ми харесва да се включвам в дискусиите и ми е по лесно да пиша на латиница, заради времето, което спестявам, от това да се кьорча в екрана за грешки/

дразни ме също, че когато трябва да вмъкна име на песен в поста си, че трябва да кликам по два пъти върху боксчето за да сменям езика, когато пишеш имена на песни повече от един пут в поста си това е супер дразнещо и губи време.

нямам намерение да променям правилата ви нито пък мога, нито пък искам, щом така сте го решили добре. просто не искам да ме карате сда се чувсртвам виновен за това, че така ми е по удобно.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #14: 13 Декември 2005

според мен въпросът тук е принципен и вие просто искате да наложите някакви правила.
Естествено че ще има правила, това не е анархия все пак. Как мислиш, че се постига такава строга структура и организация - правила, правила и още правила. Аз както се карам на теб, така се карам и на Светльо, когато наруши някое от вътрешните ни правила Усмивка. На който не му харесват правилата, прав му път.

като например банването на момчето, което написа за някаква самоорганизация. ми хубаво написал нещо, което според вас е щуротия. поне едно е ясно от поста, че момчето има добри намерения, не виждам защо добрите му намерения трябва да се наказват, може това, което е написал да не е изпълнимо и да звучи абсурдно, но не виждам нищо лошо в това, че е споделил някакви идеи. в крайна сметка не е взел пари от някакъв фонд на сайта и да е започнал да ги харчи за организация без знанието на другите.
Какво има общо това с темата която дискутираме?

за внимаването си прав, но за съжаление от това че пиша на български не влияе изобщо на това, което пиша, единствено губя повече време да гледам за грешки защото не съм свикнал, много повече време, а за постването във форума не ми плащат.
Следствието идва от причината. Пишеш по-бавно на кирилица, защото си свикнал да пишеш на латиница. От както започнах да пиша изцяло на кирилица, аз лично пиша много по-качествено и бързо.

това, че сме българи, бла бла, ясно ми е, просто ти казвам, че губя време така, като сме българи трябва да харесваме и народна музика и ракия и лютеница инананана, ама винаги има нещо, което не ти е по вкуса. пак казвам това не е прищявка за да се правим на интересни. от това, че съм българин следява, че когато ходя в българско училище или университет пиша на родния си език, но това е просто един сайт за ДМ, в който ми харесва да се включвам в дискусиите и ми е по лесно да пиша на латиница, заради времето, което спестявам, от това да се кьорча в екрана за грешки/
Това е доста егоистично мислене.
"Аз нямам време да пиша на кирилица, затова нека да губя времето на всички останали да се опитват да четат какво съм написал на латиница."
Този форум е за сериозна дискусия. Ако нямаш време да си подредиш мислите и да напишеш каквото имаш да пишеш ясно и чисто, мястото ти не е тук.

дразни ме също, че когато трябва да вмъкна име на песен в поста си, че трябва да кликам по два пъти върху боксчето за да сменям езика, когато пишеш имена на песни повече от един пут в поста си това е супер дразнещо и губи време.
Това в валидна забележка, която отдавна искам да поправя и засега съм го направил само частично с shortcut-а ALT-C който избира опцията кирилица.

нямам намерение да променям правилата ви нито пък мога, нито пък искам, щом така сте го решили добре. просто не искам да ме карате сда се чувсртвам виновен за това, че така ми е по удобно.
Никой в нищо те обвинява де, спокойно. Усмивка
Последна редакция: 13 Декември 2005 от dobomode

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.