DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Кирилица  (Прочетена 14496 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #30: 04 Юли 2006

Аз също пиша много по-бързо на латиница и затова я предпочитам в чата,но за самия форум според мен наистина кирилицата е много по-подходяща,нещо,в което съм се убедила още в самото начало.Все пак сме в български форум и е редно да използваме нашата азбука.
С горните 2 поста в подкрепа на /Кирил/ицата Kirilart и Kiril101 напълно оправдават имената си! Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #31: 11 Юли 2006

просто прищявка или има логично обяснение зад себе си?

По-логично обяснение от това, че българският език ти е роден - не виждам....

Хм, развихрила съм недоволните страсти.... е, поне с нещо привлекох внимание...
Шегата на страна, съгласна съм, че трябва да съхраним и малкото българщина останала на днешно време. Също така, ако не сте забелязали, аз също пиша на кирилица. Може да не ми е мн кеф, да правя грешки и да ми е трудно, но съм го приела и понеже искам да съм част от този форум, следвам правилата му. Смятам, че 2 мнения по въпроса няма!!! Или греша???
Радвам се, че има толкова ревностни пазители на кирилицата. Моят проблем е от друго естество, но не смятам да продължавам да се оправдавам - the damage has been done! Поемам си вината и нервните негативни постове и продължаваме напред  Намигване
Бих искала да отбележа, че очудването ми, че няма опция да се пише на латиница, не означава, че не съм българка или че не ценя културното си наследство, даже напротив! Не смятам, че това е едиснтвения начин да проявиш подкрепата си към вичко родно и мило! Когато чуя българска народна музика и на мен ми трепва, и аз скачам на хорото, и аз се гордея от това, което съм, защото съм БЪЛГАРКА и дължа това, което съм успяла да постигна на това, че родителите ми са ме възпитали по конкретен начин, а той няма какъв друг да е, освен български!!!!!!!!!!!!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #32: 11 Юли 2006

Когато чуя българска народна музика и на мен ми трепва, и аз скачам на хорото, и аз се гордея от това, което съм, защото съм БЪЛГАРКА и дължа това, което съм успяла да постигна на това, че родителите ми са ме възпитали по конкретен начин, а той няма какъв друг да е, освен български!!!!!!!!!!!!

На мен нищо не ми трепва, не скачам на хорото и не се гордея особено, че съм българин, но принципите са си принципи  Усмивка Надявам се и да не го възприемаш като някакво налагане.
Както каза Мао - свиква се бързо.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #33: 11 Юли 2006

Всичко е въпрос на избор!
Аз съм направила своя като съм избрала да съм част от форума и с това съм приела правилата, при които това е възможно, а именно кирилицата!
Но не мисля, че е справедливо да се споменава кой колко е българин, ако не ползва кирилица, защото не смятам, че това е мерилник!
Само толкоз, иначе не го приемам лично. Пиша си от офиса... само дето от вкъщи ми е малко трудно с кирилицата, но свиквам!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #34: 16 Юли 2006

тук не става дума за българщина, ами изцяло за принцип. аз признавам си имах своите задръжлки, но смятам че е гот, че пишем всички на кирилица и е почти безболезнено.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
RG
Някой
Публикации: 17

Профил
Отговори #35: 07 Март 2009

Единственото, което ми е досадно в този случай е постоянното превключване между кирилица и латиница, когато се налага да пиша имена на албуми и песни! Иначе подкрепям това правило!
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.