DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Печат  
Автор Тема: A-ha  (Прочетена 15672 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
blackheart
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #15: 08 Ноември 2005

kirilart, благодаря зя новината!

Are you there?
is it wonderful to know
all the ghosts...
all the ghosts...
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #16: 08 Ноември 2005

Аз вече писах, че е един от любимите ми албуми на годината Одобрение

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #17: 30 Декември 2006

Напоследък така мощно съм се палнал по A-ha, че WinAmp-a ми просто подпуши от тях Усмивка
Намерих много неща, които са ми убягнали от вниманието и сега ги преоткривам.
Периодът им през 80-те не ми допада особенно, но почти всичко след албума Memorial Beach, като включвам и него, е страхотно(особено Minor Earth Major Sky)!
Новият им албум все още не съм го търсил, но смятам го намеря в най-скоро време, особено след добрите отзиви, които прочитам и тук Усмивка

Поздрави с Velvet и I Wish I Cared, които просто ме разтапят!

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #18: 03 Юни 2007

Тази вечер реших да се запозная по-подробно с групата.  Намигване
Останах много очарована и приятно изненадана! Напълно ми допълват настроението в момента а и звученето им си отива с времето навън ...
Намерих си доста техни неща и си припомних доста позабравени, но пък любими неща!
 Velvet, Lifelines, Minor Earth Major Sky, Crying In The Rain, You'll Never Get Over Me, To Let You Win, Summer Moved On ..., много е приятно човек да си спомня позабравени песни и да преоткрива красотата им! Мелодични и приятни, да ги слушам е истинско удоволствие за мен!  Усмивка
В официалният им сайт (www.a-ha.com) има информация за безплатен концерт, който ще изнесат тази есен на пристанище в Германия.
Бих се радвала ако в бъдеще ги видим и на родна почва, заслужават си напълно!
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #19: 04 Юни 2007

Ако групата A-ha ви харесва, ви съветвам да чуете и соловия албум на Morten Harket - Wild Seed от 1995 година, който е продуциран от Chris Neil.
Включва 12 песни:
A Kind of Christmas Card
Spanish Steps
Half in Love, Half in Hate
Brodsky Tune
Wild Seed
Los Angeles
East-Timor
Lay Me Down Tonight
Tell Me What You See
Stay
Lord
Ready to Go Home

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #20: 04 Юни 2007

А-ha, са част от ню-романтик културата, и това никой не може да го отрече. Дълги години групата се радва на огромен интерес не само в скандинавските страни. Типичният A-ha стил, който отличава групата от всички останали, остава неизменен и днес, именно това продължава да поддържа интереса на феновете към групата.
Направо да се чуди човек как в БГ няма един безплатен концерт, но това най-често се случва благодарение на общинската власт в даден град. Тук общинарите имат къде къде по-належащи проблеми от това да се стремят да развличат жителите на града с концерти през летния сезон. Един единствен остров на музикалните фенове е Каварна, за огромно съжаление кметът е малко далеч от нашите музикални "трепети".
Един единствен концерт съм гледал на А-ha по телевизията, и смятам, че си заслужава да се види и на живо. Групата не залага на ефектна мултимедийна сцена, но за сметка на това изпълненията са изключително добри и чисти, което също е достатъчно, според мен. Но............ Тъжен

Good Evening, Sofiaaa!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #21: 04 Юни 2007

Използвам раздвижването в темата за A-ha, за да вметна нещо,

бля, бля...докато напиша публикацията и някой Admirer ме е изпреварил май Ухилен

та само да добавя по темата:
Един от най-успешните соло албуми за 1995-та с над 500 000 продадени копия. В Wild Seed няма песен, която бих нарекъл слаба, като само две мога да нарека приятни, но незапомнящи се. Любимите ми са Spanish Steps, Lay Me Down Tonight, Los Angeles и Tell Me What You See.
  Носят се слухове, че след като Paul Waaktaar със страничния си проект Savoy издаде Savoy Songbook Vol.1 групата се стяга за работа по нов албум на a-ha. Ще е чудесно това да стане реалност, след великолепният Analogue.
Последна редакция: 04 Юни 2007 от kirilart
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #22: 04 Юни 2007

Благодаря за информацията! Впускам се в издирване скоро  Зъл
off: Иначе в София имаше плануван безплатен концерт, който по стечение на обстоятелствата не се състоя ...
Шоуто, което подготвят A-ha за есента, по предварителни данни ще бъде впечатляващо!
Е, соленичко ще излезе пътуването със самолет до там, тъй че едва ли някой от тук ще успее да си го позволи ...
Остава ни да се надяваме за концерт в Румъния някой ден, та да "намажем" и ние ...  Усмивка

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #23: 30 Септември 2007

A-Ha са започнали работа по следващия си албум, който трябва да излезе през следващата година и ще бъде завръщане към по-електронните корени на групата.

Нов солов албум на Мортен трябва да се появи до края на годината, като засега единствено се знае, че ще бъде със сигурност на английски.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #24: 17 Ноември 2007

Можете да чуете 2 минутен откъс от Movies - първия сингъл от предстоящия солов албум на Мортен Харкет, в профила му в Майспейс ето ТУК!

Също така в официалния сайт на a-ha е стартирала игра, в която ще се раздадат 10 диска с автограф от Мортен на записалите се за участие...изисква се само да въведете мейл и имената си. Линк към новината с формата за регистрация ТУК!

Албума на вокала на a-ha ще е със заглавие Letters from Egypt. Пред норвежката преса Мортен споделя задоволството си от работата над новия албум: "Създадох достатъчен брой песни за двоен диск, но реших в крайна сметка да избера най-доброто и да го издам като единичен солов албум." Любопитно е да се отбележи, че сингълът Movies всъщност е кавър на песен на Lokomotives от 1999 година.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #25: 13 Февруари 2009

След соловите приключения на членовете на A-ha, изглежда е дошло време за нов съвместен проект. Албум номер 9 ще излезе през юни, а продуцент ще е Марк Сондърс, чиято биография включва имена като The Human League, Erasure, Tricky, Marilyn Manson, Shiny Toy Guns, The Cure и много други.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #26: 13 Февруари 2009

Браво! Хайде сега и концертче, че много ми се ходи на техен концерт, и по възможност в България. Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #27: 17 Февруари 2009

Новината за A-ha е чудесна! Една от най-любимите ми групи от доста години насам!  2009 се очертава засега хубава в музикално отношение! Пощурял
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #28: 23 Март 2009

Айде честито на всички очакващи - това, мисля, са първите обявени европейски дати, току-що получих мейла:   2 ноември Бирмингам, 3 ноември Манчестър, 4 ноември Лондон О2 Арена. 

Толкова е хубаво  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #29: 25 Април 2009

Дебют на първия сингъл: Foot of the Mountain

http://universalmusic.no/ecards/aha/

Ако не бях седнала, щях да падна като талпа.  Отначало реших, че нещо аз не съм наред.  Оказа се разширена и и да речем, подобрена версия на The Longest Night от втория албум на Магне A Dot of Black in the Blue of Your Bliss в изпълнение на Мортен.

http://www.myspace.com/magnef

still my broken wings you choose to mend
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.