DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  
Автор Тема: A-ha  (Прочетена 15344 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #30: 04 Юни 2009

В Amazon могат да се чуят 30 секунди от всеки трак. Това винаги ми е бил най-неприятният начин за представяне на нов материал или част от него, затова и предпочитам да не си правя някакви заключение въз основа на семплите, но като че ли действително ще получим нещо по-електро-поп ориентирано.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #31: 09 Юни 2009

В търсене на Др Хаус из родните ъъъ "магазини" попаднах на някаква изтекла версия на албума Foot of the Mountain и сега си я слушам. Определено е с типично синт звучене, като засега най-много ми хареса The Bandstand Одобрение

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #32: 09 Юни 2009

В търсене на Др Хаус из родните ъъъ "магазини" попаднах на някаква изтекла версия на албума Foot of the Mountain и сега си я слушам. Определено е с типично синт звучене, като засега най-много ми хареса The Bandstand Одобрение

Минах и аз през този "магазин", и просто нямам думи...честно! Шок Пощурял
Знам, че винаги трябва да се очаква добър резултат от труда на норвежките момчета, но това, което слушам надминава всичките ми очаквания.
Този албум мога да определя само с една дума - Брилянтен!
Изчистен синтезаторен саунд и китари(в 2-3 песни) а в добавка превъзходният вокал на Мортен.
Какво повече може да иска човек. Определено това ще се слуша в близките дни или седмици.
Как никой не се сети да ги покани в БГ за толкова години. Но да не започвам с обидните слова към промоутърите, ако въобще може да ги наречеш промоутъри.

Good Evening, Sofiaaa!
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #33: 09 Юни 2009

Минах и аз през този "магазин", и просто нямам думи...честно! Шок Пощурял
Знам, че винаги трябва да се очаква добър резултат от труда на норвежките момчета, но това, което слушам надминава всичките ми очаквания.
Този албум мога да определя само с една дума - Брилянтен!
Изчистен синтезаторен саунд и китари(в 2-3 песни) а в добавка превъзходният вокал на Мортен.
Какво повече може да иска човек. Определено това ще се слуша в близките дни или седмици.
Как никой не се сети да ги покани в БГ за толкова години. Но да не започвам с обидните слова към промоутърите, ако въобще може да ги наречеш промоутъри.

Невероятен е албумът! И при мен се очертава да звучи непрестанно идните седмици. Наред с "YES" на момчетата от Pet Shop Boys, се нарежда в любимите ми албуми засега за 2009-та!  Усмивка

'Heaven ain't far from where we are '
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #34: 09 Юни 2009

Щастлива съм едва на първо прослушване,  само Shadowside ми зацикли след обещаващо начало.  Real Meaning и Sunny Mystery са първоначалните фаворити, към Foot of the Mountain съм така или иначе съм пристрастна.  Любопитен ми е приносът на всеки от групата, макар че а-ха са ми едно от определенията за загадъчната дума синергия. 

still my broken wings you choose to mend
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #35: 10 Юни 2009

Албумът има всичко, за да попадне в категорията "добър", като "Shadowside" ми е фаворит от първа ротация, но не откривам по-отличителни моменти. Може мнението ми да се промени след някое по-задълбочено слушане, но не чувам нищо, което да блести като "Minor Earth, Major Sky", "Summer Moved On", "Forever Not Yours", "Celice" или да е опасно-романтично като "Velvet".

А целият синт ривайвъл е доста подхлъзваща повърхност, тъй като границата между това да вземеш нещо от експерименталността на онези времена с цел направиш нещо ново от него и да се отдадеш на носталгията е много тънка. Докато DM успешно направиха първото, A-ha тук клонят към второто, но за щастие само на моменти.
Последна редакция: 10 Юни 2009 от The Fein

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #36: 11 Юни 2009

Докато DM успешно направиха първото...

Хареса ми чувството ти за хумор. Ухилен Ухилен Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
did
Опасен
*

Профил
Отговори #37: 21 Юли 2009

Откровено се впечатлих от късния репортаж на бтв за новия, мда, албум, плюс части от клипа на Foot of the Mountain.  Наум си отбелязах и отминах репликата за групата, която била популярна през 80-те, за младите по онова време хора, тъй като имам преки наблюдения колко впечатлени могат да бъдат днешните 16-годишни от музиката на а-ха.  Ма какви са тия инициативи за свеждане на класифицирана информация до широките народни маси Усмивка

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #38: 22 Юли 2009

Докато бях в Букурещ Флорина ми спомена, че румънски промоутъри са в последна фаза на преговорите с A-ha за дата в Букурещ, та ако това стане реалност, може да не е случаен репортажа по БТВ, а някой кратунковец от нашите също да се е присетил за тях. Ще е чудесно, ако поне в Румъния има дата, отдавна са в списъка ми с цели за посещение на концерт.
 Зъл
uselink
Възбуден
Публикации: 147

Профил
Отговори #39: 22 Юли 2009

Докато бях в Букурещ Флорина ми спомена, че румънски промоутъри са в последна фаза на преговорите с A-ha за дата в Букурещ, та ако това стане реалност, може да не е случаен репортажа по БТВ, а някой кратунковец от нашите също да се е присетил за тях. Ще е чудесно, ако поне в Румъния има дата, отдавна са в списъка ми с цели за посещение на концерт.
 Зъл

От сърце пожелавам успех на румънските промоутъри! Направо да ми запазят едно билетче! Усмивка
did
Опасен
*

Профил
Отговори #40: 22 Юли 2009

Зъл

Пощурял Ееей, Кире, как ме израдва, че може ли досега да не споделиш такава информация, ушите ми пораснаха с 3 см да слухтя за такива вести  Усмивка.  Честно казано, и на мен нощес ми щукна идеята, че може и да е платен репортаж, но накрая реших, че пак ми се е развихрило въображението. 
Освен на румънските промоутъри, ще стискам всички налични палци и на евентуални наши такива.
Последна редакция: 22 Юли 2009 от did

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #41: 22 Юли 2009

Цитат
Ееей, Кире, как ме израдва, че може ли досега да не споделиш такава информация, ушите ми пораснаха с 3 см да слухтя за такива вести

Ами аз мислех да си трая докато се потвърди със сигурност, точно за да няма напразна радост, ама пуста уста мълчи ли.  Зъл
Освен да се присъединя и аз към стискането на палци за положителен отговор.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 26 Юли 2009

Измежду песните в сесията на A-ha за BBC 2 се е промъкнала и тази...
Последна редакция: 26 Юли 2009 от The Fein

deiv4o
Гост
Отговори #43: 29 Юли 2009

ето от вчера едно клипче Усмивка имаха безплатен концерт в един shopping center до нас та отскочих да ги видя Усмивка

http://www.youtube.com/watch?v=cgzI5vjLbHw
did
Опасен
*

Профил
Отговори #44: 15 Октомври 2009

Плачещ Ето и последното изявление от лагера на а-ха:

We've literally lived the ultimate boy's adventure tale, through a longer, more rewarding career than anyone could hope for.
Doing this now will give us a chance to get more involved in other meaningful aspects of life, be it humanitarian work, politics, or whatever else - and of course through new constellations in the field of art and music. We are retiring as a band, not as individuals.
Change is always difficult and it is easy to get set in one's ways. Now it is time to move on.

Последният концерт е на 4 декември 2010 в Осло.  Извинете ме, че поствам против правилата, но нямам навика на краставичари краставици да  продавам, пък и ми е малко меланхолично в момента да се впускам в преводачески инвенции. 

Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.