DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  
Автор Тема: A-ha  (Прочетена 15367 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #45: 15 Октомври 2009

Тъжно, няма как, но по-добре да се разделят когато са в подем и всичко да мине мирно. Пък кой знае може пак да се съберат като през 99та.

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #46: 16 Октомври 2009

yeah, leave on a relative high, това сме го чували и преди, може и да е добър ход.

still my broken wings you choose to mend
валентин
Агент
*
Публикации: 86

Профил WWW
Отговори #47: 30 Март 2010

Повече на: http://is.gd/b6hbI

did
Опасен
*

Профил
Отговори #48: 14 Юни 2010

Нов сингъл.
http://www.warnerwall.no/h%C3%B8r-den-nye-singelen-til-a-ha/

Припомних си една размяна на реплики тук по повод лесното подхлъзване по ръба при ривайвъла на синт-поп тенденции.  И съм тихо бясна, щото това не отговаря на представата ми за класата на а-ха.  Някъде бях попаднала на интервю на Магне, който твърдеше, че ако са били допуснали по-малко компромиси по време на правенето на последния албум, вероятно е щяло да се получи нещо по-добро.  Наистина ми се губи смисъла на този сингъл, освен очевидния.   

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #49: 04 Септември 2010

did, как е с билетите на А-ха? Има ли бой за тях или лесно се намират?
Чудя се дали да не се организирам да ги видя някъде, например в Берлин..
Някой друг няма ли да ходи някъде?

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
did
Опасен
*

Профил
Отговори #50: 04 Септември 2010

марго, намират се още тук-таме, но като гледам за берлин са разпродадени.  има още за мадрид, барселона, хамбург, за концертите в uk. 

виж това:
http://a-ha.com/tour/

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #51: 07 Септември 2010

Марго, ние с Мире ще ходим в Манчестър. Вече се сдобихме със самолетни билети и с такива за концерта. Наистина има свободни места за Испания и Англия. Последно за Берлин имаше все още по върховете на арената, но бяха доста скъпички. Хубавото е, че същия ден Ян ще прави фестивал в Берлин и след концерта на А-ха ако си по-организирана можеш да видиш на живо Mesh, Sono и Clan of Xymox Усмивка
did
Опасен
*

Профил
Отговори #52: 11 Октомври 2010

Току-що чух по телефона Non-stop July, live in Brussels.  Звъннах с идеята да разбера как е минал концертът, който обаче се оказа във вихъра си, затворих телефона, захилена до уши: Мортен звучеше невероятно  Усмивка

did
Опасен
*

Профил
Отговори #53: 18 Октомври 2010

След продължително дебнене и чакане, най-после се озовах на концерта в Мадрид, за където а-ха да не тръгна, но накрая се изстрелях.  Концертът разпродаден не беше, но пък за сметка на това, ценителите преобладаваха.  Представете си залата на Зимния (като размери), със сцена по дължина, цялата публика се сбра на терена, а седящите места бяха скрити зад огромни бели екрани.  В 6 часа пред залата се беше организирала дъъълга опашка, направо ми увисна мандибулата.  Нашта спретната групичка предизвика неподправен интерес със странния език, на който си комуникирахме, да не говорим как ни гледаха с окръглени очета като потвърдихме, че сме в Мадрид само за концерта и че за пръв път гледаме А-ха на живо.  Глезльовци Усмивка
Мортен и ко. излязоха къде 9 часа, на фона на бурни овации.  Леко се бях притеснила от клипове в ютюб с пресипнал Мортен, но притесненията ми се оказаха неоснователни: къде средата на концерта вече бях изпаднала в почти нирванско състояние.  Леките фалове в пеенето си бяха само доказателство за автентичност.  След Butterfly, електронните джаджи бяха изоставени и тримцата спретнаха една почти unplugged сесия, с Магне на пиано, Пол на кухарка и Мортен, поседнал между тях и извиващ люти трели. И точно когато се почувствах като Мойсей пред разтвореното Червено море, да се чете, някак публиката пред мен така се беше сместила, та никой не ми се пречкаше пред погледа, една от приятелките ми се люшна ... и припадна.  Следващите две-три парчета изкарах до линейката, в състояние, а-ха да си изплюя сърцето... В крайна сметка, се върнахме в залата и някак доизкарахме концерта.  Ето и малко снимки. 

* Madrid Oct. 2010 121.JPG (1388.33 KB, 2048x1536 - видяно 171 пъти.)

* Madrid Oct. 2010 136.JPG (1398.87 KB, 2048x1536 - видяно 179 пъти.)

* Madrid Oct. 2010 124.JPG (1416.66 KB, 2048x1536 - видяно 180 пъти.)

* Madrid Oct. 2010 127.JPG (1291.71 KB, 2048x1536 - видяно 176 пъти.)

* Madrid Oct. 2010 138.JPG (1439.45 KB, 2048x1536 - видяно 168 пъти.)
Последна редакция: 18 Октомври 2010 от did

dg101
Някой
**
Публикации: 13

Профил
Отговори #54: 22 Ноември 2010

Аз пък ги гледах в Nürnberg.Това се превърна в най емоционалната вечер за мен през годината.Не съм си и представяла,че презадоволената немска публика може да се разчувства толкова.Даже сега месец след концерта още си нося това страхотно усещане за тьга и лекота едновременно ,което те залива в началото и те стиска са гьрлото цяла вечер.Мортен беше почти перфектен,Магне се опитваше да говори на немски и често разсмиваше публиката.Много силен концерт,брилянтна група и като гледам какво написах до тук май ще се наложи да уточня ,че не сьм на 16 години Намигване

Stay depeched
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #55: 22 Ноември 2010

Цитат
Много силен концерт,брилянтна група и като гледам какво написах до тук май ще се наложи да уточня ,че не сьм на 16 години

Много точно описание на изживяването на концерта. Аз ги гледах преди 2 дни в Манчестър и все още ходя втрещен от това, което се случи. Уникално сливане на публика и изпълнители в един общ емоционален заряд. Има още няколко дати от турнето, който има възможност да зареже всякакви колебания и да се изстреля за поне една последна среща с a-ha!

Сетлиста в Манчестър:
01. The Sun Always Shines on TV
02. Move To Memphis
03. The Blood That Moves The Body
04. Scoudrel Days
05. Stay on These Roads
06. Forever Not Yours
07. Manhattan Skyline
08. Hunting High And Low
09. The Bandstand
10. We're Looking For the Whales
11. Butterfly, Butterfly (acoustic)
12. Crying in the Rain (acoustic)
13. Minor Earth, Major Sky
14. Summer Moved On
15. The Swing of Things
16. I've Been Losing You
17. Foot of The Mountain

Encore1
18. Cry Wolf
19. Analogue
20. The Living Daylights

Encore2
21. Take On Me

Публиката се представи перфектно, а пеенето на Hunting High and Low и Living Daylights беше толкова умопомрачително, че с фотоапарат в ръка въобще не се сетих да заснема на видео момента. Остава утехата, че завинаги ще остане в съзнанието ми. Настръхвах си на воля на повечето песни, в един момент дори ме стегна гърлото, но нали съм момченце, категорично отказах да роня сълзи...
Ухилен

Видео-проекциите на екрана и въобще цялата сцена бяха на много високо ниво и ако трябва да направя паралел с Depeche Mode TOTU, нашите момчета можеха спокойно да минат за подгряващи на a-ha, ако съдим по сцената и декора. Дано се стегнат за следващото турне и да се постараят повече.

Двете песни изпълнени акустично - Butterfly, Butterfly и Crying in the rain бяха жестоки, имаше нещо много интимно в приглушената светлина, тримата от a-ha седнали на столчета, един до друг, заедно вече 25 години. Резултата от двете десетилетия и половина изминат път, представен толкова изчистено и хармонично бе наистина специален.

Странно ми се видя единствено хрумването на организаторите на почти всички дати от турнето публиката да е само със седящи места. За щастие явно всичките над 15 000 души в залата споделяха моето виждане на нещата и от първата песен до финала почти не можеха да се видят седнали хора - нито на терена, нито по трибуните.

За финал две емблематични песни, които успях да заснема за спомен на видео:

Stay on These Roads
<a href="http://www.youtube.com/v/HRNdbpqwkFs?fs=1&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HRNdbpqwkFs?fs=1&amp;amp;hl=en_US</a>

Take On Me
<a href="http://www.youtube.com/v/1aZkqQNsMLA?fs=1&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/1aZkqQNsMLA?fs=1&amp;amp;hl=en_US</a>
Последна редакция: 22 Ноември 2010 от kirilart
did
Опасен
*

Профил
Отговори #56: 23 Ноември 2010

Цитат
Много силен концерт,брилянтна група и като гледам какво написах до тук май ще се наложи да уточня ,че не сьм на 16 години

Публиката се представи перфектно, а пеенето на Hunting High and Low и Living Daylights беше толкова умопомрачително, че с фотоапарат в ръка въобще не се сетих да заснема на видео момента. Остава утехата, че завинаги ще остане в съзнанието ми.

Усмивка Ей, благодаря за прочувствените включвания, че напоследък май сама си дудна в тая тема.  Кире, много са ценни тия моменти, в които си казваш, чакай сега да опна всички сетива и да попия точно това, че втори път няма да ми се случи, пък майната им на клиповете.  Хубавото е, без да е неочаквано, че концертът на 4.12 в Осло се предполага да излезе на двд, така че имаме още какво да очакваме.  Като се има предвид Homecoming колко е дивен, поне за мен, настръхвам при мисълта какво могат да произведат сега ...

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #57: 23 Ноември 2010

Да, аз също ще чакам с нетърпение DVD-то, а и се надявам да пуснат аудио запис на концерта в Осло като бонус към изданието. Доста от песните бяха с приятно изненадващ аранжимент и нямам изобщо против, да си ги слушам така за разнообразие.
 Ангелче
валентин
Агент
*
Публикации: 86

Профил WWW
Отговори #58: 21 Август 2011

"А-ха" ще изпълнят "Stay On These Roads" на панахида в Осло.

Може да проследите събитието на адрес www.nrk.no.

http://www.otbor.bg/kultura/a-ha/stay-on-these-roads/a-ha-shte-izpalnyat-stay-on-these-roads-na-panahida-v-oslo.html
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #59: 04 Януари 2012

Morten Harket обяви, че през месец март ще издаде поредния си солов албум. Интересното е, че се споменава участие в албума от Pet Shop Boys и Kent, но не е уточнено под каква форма. Продуцент е Steve Osborne, работил с a-ha, New Order и Placebo. Мортен ще има и световно турне, като засега са обявени само част от датите за Европа:

April 16 - Krasnoiarsk, Russia - Palace Of Sport
April 18 - Novosibirsk, Russia - Circus
April 20 - Omsk, Russia - Palace Of Sport
April 21 - Tumen, Russia - Palace Of Sport
April 22 - Ekaterinburg, Russia - Concert Hall
April 24 - Moscow, Russia - Crocus Hall
April 26 - St. Petersburg, Russia - Little Ice Palace
April 29 - Hamburg, Germany - CCH1
April 30 - Munich, Germany - Kesselhaus
May 2 - Zurich, Switzerland - Volkshaus
May 3 - Frankfurt, Germany - Jahrhunderthalle
May 4 - Dusseldorf, Germany - Mitsubishi Electric Halle
May 6 - Berlin, Germany - Tempodrom
May 8 - Brussels, Belgium - Ancienne Belgique
May 9 - Paris, France - La Cigale
May 11 - Manchester, UK - Bridgewater Hall
May 13 - London, UK - Indigo 2
May 14 - Birmingham, UK - Symphony Hall

Повече подробности обещават скоро на официалния сайт:
www.mortenharket.com
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.