DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос:   Кой желае да се включи в екскурзията за Будапеща 12-13 юни  (Гласуването приключено: 05 Май 2006)
желая да се включа , сам ще си поръчам билет за концерта и полета и ще платя зо лева за нощувката - 0 (0%)
Ще предоставя на вас пари за закупуване на билети он-лайн за концерта и полета - 3 (100%)
Желая да остана и за концерта на Масив Атак на 13 юни и да се върна с полета на 15-ти - 0 (0%)
Общ брой гласове: 3

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Екскурзия за Будапеща 12-13 юни 2006  (Прочетена 15502 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
28 Април 2006

Здравейте. През последните дни решително търсих и намерих
вариант за осъществяване на групово посещение на концерта в Будапеща, включващо он-лайн поръчване на едни от най-добрите видове билети за предстоящия уникален стадион в унгарската столица
чрез системата на  ticketpro "E-ticket" (с помощта на която например Добо си е принтирал сам билетите, както споменава в дневника си.)
 При този вариант освен , че няма такси към билета, всеки си го поръчва сам и веднага си го принтира.
    В момента преговарям с фирма "Глобус  ТУрс", Тъй като концерта е в понеделник, а автобуси в неделя по принцип не пътуват,може би ще се реализира и пътуване с микробус/и тип ван в зависимост от бройката. По този въпрос (например цена от 150-160 лева) ще имам повече инфо утре..
        Естествено проучих подробно и изчерпателно всички хостели в Будапеща. Повечето са със свободни стаи от по 3,4,5,6,8 легла като има и два-три наистина прилични в центъра на добра цена.Прилагам и  страниците с въпросните хостели за да се уверите лично. Имайте впредвид, че местата стават по-малко с всеки ден почти. Трябва да разберем колко ще сме и да действаме.
Може би е наистина нужна и АНКЕТА кой ще идва. колко души ще идват, а в следващите си два поста посочвам процедурата по поръчване и принтирани на Е-тикета
и така приятната информация относно стадиона и местата с приложения.  enjoy  Одобрение Одобрение Одобрение
  http://www.hb-247.com/aff/index.cfm

Последна редакция: 01 Май 2006 от viktor

for all the right reasons
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #1: 28 Април 2006

Ето тук може да видите в детайли процедурата по поръчването онлайн на билет с такса само от едно евро, включваща регистриране като потребител в www.ticketpro.hu, избиране въпросния метод , изтегляне пари от кредитната ви карта, получаване на конфирмационен имейл, ново логване , даунлоудване файла, отварянето му с Акробат рийдър Адоб и принтирането. Май ще е най-добре всеки сам да си го направи и да си има билета(освен ако не може да намери приятел с кредитна годна оннлайн карта)след като и ако осигурим транспорт и резервираме хостел .

http://www.ticketpro.hu/etixinfo.php?modify_language=en

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #2: 28 Април 2006

Ето сега и за стадиона. Това което прави концерта рядко срещано добро събитие освен Пласибо, е начина на разположение на сцената и феновете. Стадион "Ференц Пушкаш", строен през 1953, когато Унгария е първата в света футболна сила е със 75 000 седящи места.
  Особеното е , както виждате от снимката, че огромната новозастроена част по протежение на почти цялата половина на стадиона, която е не на един , а два допълнителни "ката"  създава възможността наистина много на брой публика (40 000) да бъде съсредоточена само от едната страна. Това са и всички седящи места за концерта. Една огромна маса хора , подредени като в античен театър точно срещу голяма (вероятно открита сцена) на средата на игралния терен. По този начин освен, че всички ще са точно срещу групата и то не надалеч в другия край на стадиона(а не отстрани или надалеч, както е в Букурещ например - виж за сравнение разпределението на 60 000-ния  "Лия Манолиу") се получава и мощен резонанс между публиката и групата. Казано по-просто -хиперехо... или поне така се надявам. Като добавим и още 15-20 000 правостоящи луди унгарци по средата...
    на най-долната приложена графика се вижда разпределението на местата по цени на билретите. Бая се помъчих с унгарския, но накрая  разбрах кои билети за коя категория са. Още по-трудно бе да се разберат реалните цени в евро(без надценки) тъй като са посочени във хиляди флоринти. Курсът е 262.3 флоринта за едно евро.  Ясно е че тези най-евтините са общо взето минавка, защото най-отзад и отстрани седящите са сравнително по-надалеч. А пък от най скъпите смисъла не е толкова много след като освен, че по-добра гледка има от тези жълтите,които са разположени и точно в центъра на тълпата и шума. Още повече, че тези най-тъмно лилавите (от които единствено се седи точно срещу самата група току над ръцете на задните правостоящи) подозирам, че са всъщност вип-а, който не е сред посочените за продан видове.
  Та мисълта ми е, че след като тъй и тъй не може да сме отпред поне да сме в средата на уникалното преживяване. Тоест-жълтата зона.
  Остава да поръчаме от втория най-скъп предлаган вид. Това са 49 евро.
   Накрая прилагам и Оупън-еър сцената, където на 13-ти, другия ден ще се проведе концерта на massive attack за желаещите да застрелят с един куршум два заека.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* nsbigshot.gif (172.14 KB, 657x439 - видяно 603 пъти.)

* nsbig.gif (77.99 KB, 804x569 - видяно 574 пъти.)

* liamanoliu.jpg (133.03 KB, 467x446 - видяно 593 пъти.)

* pecsaopen_bigshot.gif (66.22 KB, 500x375 - видяно 551 пъти.)
Последна редакция: 28 Април 2006 от viktor

SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #3: 28 Април 2006

Здравейте. През последните дни решително търсих и намерих
вариант за осъществяване на групово посещение на концерта в Будапеща, включващо он-лайн поръчване на едни от най-добрите видове билети за предстоящия уникален стадион в унгарската столица
чрез системата на  ticketpro "E-ticket" (с помощта на която например Добо си е принтирал сам билетите, както споменава в дневника си.)
 При този вариант освен , че няма такси към билета, всеки си го поръчва сам и веднага си го принтира.
    В момента преговарям с фирма "Глобус  ТУрс", един от шефовете на клонове, на която ми е близък. Тъй като концерта е в понеделник, а автобуси в неделя по принцип не пътуват,може би ще се реализира и пътуване с микробус/и тип ван в зависимост от бройката. По този въпрос (например цена от 150-160 лева) ще имам повече инфо утре. Тогава ще публикувам и телефони на клона и джиесема на Сашо Цолов (въпросния човек).
        Естествено проучих подробно и изчерпателно всички хостели в Будапеща. Повечето са със свободни стаи от по 3,4,5,6,8 легла като има и два-три наистина прилични в центъра на добра цена.Прилагам и  страниците с въпросните хостели за да се уверите лично. Имайте впредвид, че местата стават по-малко с всеки ден почти. Трябва да разберем колко ще сме и да действаме.
Може би е наистина нужна и АНКЕТА кой ще идва. колко души ще идват, а в следващите си два поста посочвам процедурата по поръчване и принтирани на Е-тикета
и така приятната информация относно стадиона и местата с приложения.  enjoy  Одобрение Одобрение Одобрение

И аз искам да дойда   Пощурял  С мен ще дойде и още един човек Усмивка. Днес ще опитам да си взема билети от този адрес, който сте дали, дано успея да се справя.
Така, че като взема билетите ще пиша пак  Усмивка

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #4: 28 Април 2006

За билетите. Аз лично днес правя процедурута за моя Е-билет.
Още утре щом го принтирам и вероятно Димитър(DMitar), тъй като аз заминавам в провинцията,ще го постне за да се види.
До няколко дена ще резервираме цифрата на групата в някой от хостелите.

и не бойте се, няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха.

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #5: 29 Април 2006

А защо не вземете самолета? Цената му е пак толкова- 70 Евро отиване и връщане, но разликата е във времето- 1 час vs. 20 часа...
Има полет сутринта на 12 ти и връщане вечерта на 13 ти
WIZZAIR.COM

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #6: 29 Април 2006

Викич, билетите са от 40, 50 и 60 евро, като тези от 40 (9900 форинта) са правостоящи и вече отдавна свършиха за съжаление. Онзи ден бяха пуснали 70 броя от тях и са се изкупили веднага...

Курсът варира между 250 и 260 форинта за едно евро, т.е. 1000 форинта са 4 евро или 8 лева грубо казано.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 29 Април 2006

и аз същото щях да напиша. самолетът е доста по-удачен вариант и спестява висенето по границите и дългото пътуване.

викторе един приятелски съвет. когато организираш нещо, първо уточни бройката на желаещите и вземи капаро, за да имаш някаква гаранция, че хората, които намират идеята ти за чудесна, няма да се дръпнат като дойде време за изваждане. казвам ти го просто защото може да стане така, че да не събереш достатъчно хора и накрая цялата ти работа да отиде на вятъра.

идеята на екскурзиите е да се вземе групова цена, както за транспорт така и за настаняване и така разноските значително да се намалят. не виждам смисъл обаче от екскурзия, която ще е с 10 лева по евтина от варианта сам да си организираш всичко.
Последна редакция: 29 Април 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
DMitar
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #8: 01 Май 2006

Ето един примерен електронен билет за концерта в Будапеща:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* eticket.jpg (37.4 KB, 420x318 - видяно 529 пъти.)
Последна редакция: 01 Май 2006 от DMitar
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #9: 01 Май 2006

Така. Това, което виждате в предния пост е моят билет за концерта.
Поръчах го , платих си го чрез картата на Димитър, тъй като не бях в София три дена, и ето го.
    Струва ми 50 евро. Ухилен
   Говорим за седящ от тези в жълтата зона. Напълно ме удовлетворява.

Така.
и аз същото щях да напиша. самолетът е доста по-удачен вариант и спестява висенето по границите и дългото пътуване.

И аз първо това мислех, но ми бе казано за по-високи летщни такси - от по над сто лева и затова говорих за бусове.

Цената на УИЗ ЕЪР от 19 евро евро за отиване и връщане , както се оказа при последната ми проверка. Добавяме и факта, че при всеки полет има и летищна такса от около 50 лева минимум.в случая 27 евро на отиване и още толкова на връщане. Значиняма да е рейс, а наистина полет на уиз Еър за общо 150 лева. Ще се отлети на 12-ти сутринта , а връщането - на следващия 13-ти. Невероятно, но истина. А аз се бях хванал за тея бусове.
Еми смело напред тогава.
  Трябва обаче да побързаме за хостелите.Пускам и анкета. Айде сега сте вие... Одобрение

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #10: 01 Май 2006

Ако някой желае повече места, да съобщи.
    Анкетата ще се прекрати след четири дена. След това отново ще може да се записват хора, но така ще имаме представа колко ще са сигурни и колко горе- долу места ще резервираме за спане. Последно ще е само една нощувка - 30 лева.
   Ето го и сайта на Уиз Еър, където са посочените цени, към които се добавя и летищната такса. Общо за отиване и връщане 75 евро
http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi
колко ще излезе пътя на човек. Повтарям:Цената за концертния билет е твърда - 50 евро за он-лайн тикет, независимо вие ли си го купувате.
   И така общо излиза към 280 лева на човек. Готин Одобрение Готин Одобрение

...лесно е  - аз вече си имам билет.  Доволен

P.S.  Който иска може да остане и за концерта на Масив Атак на 13-ти. Има още две нощувки, а връщането е със следващия полет на 15-ти. Той е по-скъп с 20 евро. Аз съм избрал този вариант. - 440 лева. Усмивка
Последна редакция: 02 Май 2006 от viktor

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #11: 01 Май 2006

Хе-хе, значи пътуваме заедно!

See you!

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #12: 02 Май 2006

искам само да вмъкна една мъничка идея, която на мен ми дойде отдавна. помислете за варианта братисклава+будапеща. двата града са прекалено близко и комбинажцията от двата концерта ми се вижда много подходяща.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #13: 02 Май 2006

и не бойте се, няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха.

А как може да бъдем по-сигурни в това, което казваш ?
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #14: 04 Май 2006

" няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха".

А как може да бъдем по-сигурни в това, което казваш ?

Елементарно. Разликата е огромна, Миро.
В този случай, както ясно се вижда всеки един може сам да направи цялата процедура. От - до.
Предоставил съм всичко нужно. Идеята е да сме заедно  повечко души, а не например да печеля.
то и тогава не беше целта такава, поне моята...

А пък най-очевадна е гаранцията за думите ми - това което се вижда преди няколко поста е моят вече изваден билет за концерта
Митко е постнал файла за разпечатка, зацапвайки номера на билета ми за да не го принтира целия китайски народ някой.

Заповядай и ти. Изключително бих се радвал и на твоята компания.
Утре ще  платим всичко за нас, няколкото по-сериозни.

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.