DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос:   Кой желае да се включи в екскурзията за Будапеща 12-13 юни  (Гласуването приключено: 05 Май 2006)
желая да се включа , сам ще си поръчам билет за концерта и полета и ще платя зо лева за нощувката - 0 (0%)
Ще предоставя на вас пари за закупуване на билети он-лайн за концерта и полета - 3 (100%)
Желая да остана и за концерта на Масив Атак на 13 юни и да се върна с полета на 15-ти - 0 (0%)
Общ брой гласове: 3

Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Екскурзия за Будапеща 12-13 юни 2006  (Прочетена 15489 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
28 Април 2006

Здравейте. През последните дни решително търсих и намерих
вариант за осъществяване на групово посещение на концерта в Будапеща, включващо он-лайн поръчване на едни от най-добрите видове билети за предстоящия уникален стадион в унгарската столица
чрез системата на  ticketpro "E-ticket" (с помощта на която например Добо си е принтирал сам билетите, както споменава в дневника си.)
 При този вариант освен , че няма такси към билета, всеки си го поръчва сам и веднага си го принтира.
    В момента преговарям с фирма "Глобус  ТУрс", Тъй като концерта е в понеделник, а автобуси в неделя по принцип не пътуват,може би ще се реализира и пътуване с микробус/и тип ван в зависимост от бройката. По този въпрос (например цена от 150-160 лева) ще имам повече инфо утре..
        Естествено проучих подробно и изчерпателно всички хостели в Будапеща. Повечето са със свободни стаи от по 3,4,5,6,8 легла като има и два-три наистина прилични в центъра на добра цена.Прилагам и  страниците с въпросните хостели за да се уверите лично. Имайте впредвид, че местата стават по-малко с всеки ден почти. Трябва да разберем колко ще сме и да действаме.
Може би е наистина нужна и АНКЕТА кой ще идва. колко души ще идват, а в следващите си два поста посочвам процедурата по поръчване и принтирани на Е-тикета
и така приятната информация относно стадиона и местата с приложения.  enjoy  Одобрение Одобрение Одобрение
  http://www.hb-247.com/aff/index.cfm

Последна редакция: 01 Май 2006 от viktor

for all the right reasons
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #1: 28 Април 2006

Ето тук може да видите в детайли процедурата по поръчването онлайн на билет с такса само от едно евро, включваща регистриране като потребител в www.ticketpro.hu, избиране въпросния метод , изтегляне пари от кредитната ви карта, получаване на конфирмационен имейл, ново логване , даунлоудване файла, отварянето му с Акробат рийдър Адоб и принтирането. Май ще е най-добре всеки сам да си го направи и да си има билета(освен ако не може да намери приятел с кредитна годна оннлайн карта)след като и ако осигурим транспорт и резервираме хостел .

http://www.ticketpro.hu/etixinfo.php?modify_language=en

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #2: 28 Април 2006

Ето сега и за стадиона. Това което прави концерта рядко срещано добро събитие освен Пласибо, е начина на разположение на сцената и феновете. Стадион "Ференц Пушкаш", строен през 1953, когато Унгария е първата в света футболна сила е със 75 000 седящи места.
  Особеното е , както виждате от снимката, че огромната новозастроена част по протежение на почти цялата половина на стадиона, която е не на един , а два допълнителни "ката"  създава възможността наистина много на брой публика (40 000) да бъде съсредоточена само от едната страна. Това са и всички седящи места за концерта. Една огромна маса хора , подредени като в античен театър точно срещу голяма (вероятно открита сцена) на средата на игралния терен. По този начин освен, че всички ще са точно срещу групата и то не надалеч в другия край на стадиона(а не отстрани или надалеч, както е в Букурещ например - виж за сравнение разпределението на 60 000-ния  "Лия Манолиу") се получава и мощен резонанс между публиката и групата. Казано по-просто -хиперехо... или поне така се надявам. Като добавим и още 15-20 000 правостоящи луди унгарци по средата...
    на най-долната приложена графика се вижда разпределението на местата по цени на билретите. Бая се помъчих с унгарския, но накрая  разбрах кои билети за коя категория са. Още по-трудно бе да се разберат реалните цени в евро(без надценки) тъй като са посочени във хиляди флоринти. Курсът е 262.3 флоринта за едно евро.  Ясно е че тези най-евтините са общо взето минавка, защото най-отзад и отстрани седящите са сравнително по-надалеч. А пък от най скъпите смисъла не е толкова много след като освен, че по-добра гледка има от тези жълтите,които са разположени и точно в центъра на тълпата и шума. Още повече, че тези най-тъмно лилавите (от които единствено се седи точно срещу самата група току над ръцете на задните правостоящи) подозирам, че са всъщност вип-а, който не е сред посочените за продан видове.
  Та мисълта ми е, че след като тъй и тъй не може да сме отпред поне да сме в средата на уникалното преживяване. Тоест-жълтата зона.
  Остава да поръчаме от втория най-скъп предлаган вид. Това са 49 евро.
   Накрая прилагам и Оупън-еър сцената, където на 13-ти, другия ден ще се проведе концерта на massive attack за желаещите да застрелят с един куршум два заека.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* nsbigshot.gif (172.14 KB, 657x439 - видяно 603 пъти.)

* nsbig.gif (77.99 KB, 804x569 - видяно 574 пъти.)

* liamanoliu.jpg (133.03 KB, 467x446 - видяно 593 пъти.)

* pecsaopen_bigshot.gif (66.22 KB, 500x375 - видяно 551 пъти.)
Последна редакция: 28 Април 2006 от viktor

SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #3: 28 Април 2006

Здравейте. През последните дни решително търсих и намерих
вариант за осъществяване на групово посещение на концерта в Будапеща, включващо он-лайн поръчване на едни от най-добрите видове билети за предстоящия уникален стадион в унгарската столица
чрез системата на  ticketpro "E-ticket" (с помощта на която например Добо си е принтирал сам билетите, както споменава в дневника си.)
 При този вариант освен , че няма такси към билета, всеки си го поръчва сам и веднага си го принтира.
    В момента преговарям с фирма "Глобус  ТУрс", един от шефовете на клонове, на която ми е близък. Тъй като концерта е в понеделник, а автобуси в неделя по принцип не пътуват,може би ще се реализира и пътуване с микробус/и тип ван в зависимост от бройката. По този въпрос (например цена от 150-160 лева) ще имам повече инфо утре. Тогава ще публикувам и телефони на клона и джиесема на Сашо Цолов (въпросния човек).
        Естествено проучих подробно и изчерпателно всички хостели в Будапеща. Повечето са със свободни стаи от по 3,4,5,6,8 легла като има и два-три наистина прилични в центъра на добра цена.Прилагам и  страниците с въпросните хостели за да се уверите лично. Имайте впредвид, че местата стават по-малко с всеки ден почти. Трябва да разберем колко ще сме и да действаме.
Може би е наистина нужна и АНКЕТА кой ще идва. колко души ще идват, а в следващите си два поста посочвам процедурата по поръчване и принтирани на Е-тикета
и така приятната информация относно стадиона и местата с приложения.  enjoy  Одобрение Одобрение Одобрение

И аз искам да дойда   Пощурял  С мен ще дойде и още един човек Усмивка. Днес ще опитам да си взема билети от този адрес, който сте дали, дано успея да се справя.
Така, че като взема билетите ще пиша пак  Усмивка

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #4: 28 Април 2006

За билетите. Аз лично днес правя процедурута за моя Е-билет.
Още утре щом го принтирам и вероятно Димитър(DMitar), тъй като аз заминавам в провинцията,ще го постне за да се види.
До няколко дена ще резервираме цифрата на групата в някой от хостелите.

и не бойте се, няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха.

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #5: 29 Април 2006

А защо не вземете самолета? Цената му е пак толкова- 70 Евро отиване и връщане, но разликата е във времето- 1 час vs. 20 часа...
Има полет сутринта на 12 ти и връщане вечерта на 13 ти
WIZZAIR.COM

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #6: 29 Април 2006

Викич, билетите са от 40, 50 и 60 евро, като тези от 40 (9900 форинта) са правостоящи и вече отдавна свършиха за съжаление. Онзи ден бяха пуснали 70 броя от тях и са се изкупили веднага...

Курсът варира между 250 и 260 форинта за едно евро, т.е. 1000 форинта са 4 евро или 8 лева грубо казано.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #7: 29 Април 2006

и аз същото щях да напиша. самолетът е доста по-удачен вариант и спестява висенето по границите и дългото пътуване.

викторе един приятелски съвет. когато организираш нещо, първо уточни бройката на желаещите и вземи капаро, за да имаш някаква гаранция, че хората, които намират идеята ти за чудесна, няма да се дръпнат като дойде време за изваждане. казвам ти го просто защото може да стане така, че да не събереш достатъчно хора и накрая цялата ти работа да отиде на вятъра.

идеята на екскурзиите е да се вземе групова цена, както за транспорт така и за настаняване и така разноските значително да се намалят. не виждам смисъл обаче от екскурзия, която ще е с 10 лева по евтина от варианта сам да си организираш всичко.
Последна редакция: 29 Април 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
DMitar
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #8: 01 Май 2006

Ето един примерен електронен билет за концерта в Будапеща:

* eticket.jpg (37.4 KB, 420x318 - видяно 529 пъти.)
Последна редакция: 01 Май 2006 от DMitar
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #9: 01 Май 2006

Така. Това, което виждате в предния пост е моят билет за концерта.
Поръчах го , платих си го чрез картата на Димитър, тъй като не бях в София три дена, и ето го.
    Струва ми 50 евро. Ухилен
   Говорим за седящ от тези в жълтата зона. Напълно ме удовлетворява.

Така.
и аз същото щях да напиша. самолетът е доста по-удачен вариант и спестява висенето по границите и дългото пътуване.

И аз първо това мислех, но ми бе казано за по-високи летщни такси - от по над сто лева и затова говорих за бусове.

Цената на УИЗ ЕЪР от 19 евро евро за отиване и връщане , както се оказа при последната ми проверка. Добавяме и факта, че при всеки полет има и летищна такса от около 50 лева минимум.в случая 27 евро на отиване и още толкова на връщане. Значиняма да е рейс, а наистина полет на уиз Еър за общо 150 лева. Ще се отлети на 12-ти сутринта , а връщането - на следващия 13-ти. Невероятно, но истина. А аз се бях хванал за тея бусове.
Еми смело напред тогава.
  Трябва обаче да побързаме за хостелите.Пускам и анкета. Айде сега сте вие... Одобрение

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #10: 01 Май 2006

Ако някой желае повече места, да съобщи.
    Анкетата ще се прекрати след четири дена. След това отново ще може да се записват хора, но така ще имаме представа колко ще са сигурни и колко горе- долу места ще резервираме за спане. Последно ще е само една нощувка - 30 лева.
   Ето го и сайта на Уиз Еър, където са посочените цени, към които се добавя и летищната такса. Общо за отиване и връщане 75 евро
http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi
колко ще излезе пътя на човек. Повтарям:Цената за концертния билет е твърда - 50 евро за он-лайн тикет, независимо вие ли си го купувате.
   И така общо излиза към 280 лева на човек. Готин Одобрение Готин Одобрение

...лесно е  - аз вече си имам билет.  Доволен

P.S.  Който иска може да остане и за концерта на Масив Атак на 13-ти. Има още две нощувки, а връщането е със следващия полет на 15-ти. Той е по-скъп с 20 евро. Аз съм избрал този вариант. - 440 лева. Усмивка
Последна редакция: 02 Май 2006 от viktor

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #11: 01 Май 2006

Хе-хе, значи пътуваме заедно!

See you!

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #12: 02 Май 2006

искам само да вмъкна една мъничка идея, която на мен ми дойде отдавна. помислете за варианта братисклава+будапеща. двата града са прекалено близко и комбинажцията от двата концерта ми се вижда много подходяща.

La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #13: 02 Май 2006

и не бойте се, няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха.

А как може да бъдем по-сигурни в това, което казваш ?
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #14: 04 Май 2006

" няма да стане като на 23 януари с евтините билети за концерта в София, които "Вижън" обещаха".

А как може да бъдем по-сигурни в това, което казваш ?

Елементарно. Разликата е огромна, Миро.
В този случай, както ясно се вижда всеки един може сам да направи цялата процедура. От - до.
Предоставил съм всичко нужно. Идеята е да сме заедно  повечко души, а не например да печеля.
то и тогава не беше целта такава, поне моята...

А пък най-очевадна е гаранцията за думите ми - това което се вижда преди няколко поста е моят вече изваден билет за концерта
Митко е постнал файла за разпечатка, зацапвайки номера на билета ми за да не го принтира целия китайски народ някой.

Заповядай и ти. Изключително бих се радвал и на твоята компания.
Утре ще  платим всичко за нас, няколкото по-сериозни.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #15: 05 Май 2006

Заповядай и ти. Изключително бих се радвал и на твоята компания.
Утре ще  платим всичко за нас, няколкото по-сериозни.

Ами искаше ми се да не ти отговарям, особено пък публично. Но все пак...
За съжаление не съм в най-доброто си финансово състояние и подобно пътешествие няма да ми се отрази добре.
В крайна сметка... аз не съм от хората, на които им трябват организирани пътувания, това в много случай е и досадно, особено, ако трябва да се съобразяваш с хора, които не уважаваш.

Относно ситуацията... Просто попитах, понеже не винаги нещата се получават само с желание. Освен това никога не съм се съмнявал в добрите ти намерения. Друг е въпроса как точно стоят нещата около въпросната екскурзия.
Иска ми се всеки да види, че разликата е огромна, както казваш ти и че нещата не са само на думи.
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #16: 16 Май 2006

И така редно си е да напиша, че всичко мина успешно, и че освен мен, и другите посмяли получиха евтини билети. Както за концерта, така и за самолет. явно ще сме заедно поне 7 души и на отиване  ина връщане.
  Веднъж да се върнеми  ще разказваме за Депеща
Предвкусвам ги вече 75-тте хиляди... Очиврът

DMitar
Новороден

Профил
Отговори #17: 18 Май 2006

Здравейте,

Имам 2 билета за концерта в Будапеща. Ако някой се интересува ги продавам за цената, която е написана на билетите:

Row 23 / Seat 1 / 14900 Forint = 56 Euro
Row 24 / Seat 18 / 8900 Forint = 33 Euro

DMitar
SinnerInMe
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #18: 18 Май 2006

Здравейте,

Имам 2 билета за концерта в Будапеща. Ако някой се интересува ги продавам за цената, която е написана на билетите:

DMitar

Шок Аз ги искам  Ангелче Как мога да се свържа с тебе? На мен ми трябват точно два билета.  Искам билетите, на които местата им са на по-преден ред

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
SinnerInMe
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #19: 18 Май 2006

DMitar

До колкото разбирам единият е на 23-ти ред, а другият е на 24-ти ред, така ли?

DMitar
Новороден

Профил
Отговори #20: 18 Май 2006

Обади ми се и ще се разберем. Колко се сьбрахте за концерта вече?
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #21: 26 Май 2006

Здравейте пак. Сега ще поясня пак.

DMitar

До колкото разбирам единият е на 23-ти ред, а другият е на 24-ти ред, така ли?
Значи не е много ясно от унгарците точно как е разпределението:
http://www.ticketpro.hu/events.php?order_by=&event=260
http://www.ticketpro.hu/venues.php?venue=27
...но едно е сигурно - тези двата билета(които между другото аз ще ги продам за Митко ако никой не му ги вземе) са в два различни сектора, така че в никакъв случай закупилите ги няма да могат да са заедно. Даже ми се струва, че единия е в крайнолявата задна(горна)зона-жълтата на картата, а другия е от най-скъпите в тъмната току над правостоящите и със сигурност ще бъде продаден.
   Защо не писахте на мен по-рано. моят билет който имам пак поръчан чрез Митко, е за 20 ред, както и още едн, съседен по място. Това ще да е в жълтата зона .
  Ако и вие платите за два от тази цена-около 50 евро, и вие ще сте там. А не някъде назад. И ще сте заедно, защото ще ги поръчаме двата накуп. С таксите за онлайн-плащания(не за билети , а за ползването на интернет - плащане) най-много да ви излязат към по 120 лева. И ще сте срещу сцената.
    Ако желаете ще се присъедините и към цялата ни компания в самолета за отиване и връщане. Ние също си купихме и тези билети на Уизеър. към  още 180 лева със такси и всичко в двете посоки. По-нагоре съм обяснил подробно. Ако ще желаете каквото и да било кажете. ние вече ще запазваме стаи в хостел в центъра за вечерта след концерта и преди обратното излитане.
Последна редакция: 26 Май 2006 от viktor

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #22: 27 Май 2006

Колко се сьбрахте за концерта вече?
Еми седмина засега
Къде без dearrose и maomode  Намигване Намигване

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #23: 08 Юни 2006

http://www.depeche-mode.org/dmforum/index.php/topic,933.0.html

Mалко инфо, в случай че някой не е прочел и не знае какво ще прави на 12 ти след концерта...

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #24: 14 Юни 2006

Стадион Ференц Пушкаш е разположен в голям комплекс извън самия град. Зад него е разположена и огромната зала Пап Ласло, където пък беше концерта през март. Минахме покрай нея, после и покрай единия край на стадиона. Преди да преминем през входа се показа и гърба на високите западни трибуни, където щяха да са всички седящи. Наистина внушителна височина. След входа се озовахме пред едни сергии на оригинални стоки. имаше и нови видове фланелки, плакати и чанти в сравнение с мартенския концерт в Загреб. Продължихме и се озовахме пред един вход с много на брой стъпала и също бетонен свод нейде високо отгоре. От двете страни на стълбите имаше трева и друга зеленина. А пък надолу по стъпалата слизаха трима щастливи унгарци с еднакви exiter-фланелки със също така зеленото на цвят агаве, емблема на предпоследния албум на групата. Стоях и свеждайки поглед от извисяващите се стъпала наблюдавах тримата бая подпийнали "развълнуващ"-и, зеленеещи, в унисон с зеленината от двете им страни.
   Зеленината, зараждащо се напролет в природата вълнение, като че ли най-точно отразяваше и нашето напъпващо отвътре сладко терзание. Терзанието да изкачим час по-скоро стъпалата, да се озовем на пъпа на света. На този голям стадион сред обширна плантация буйно израсли подобно на стъбла поклоннически души.
   ..и накрая да разцъфнем в единство щом Депеш Мод стъпят на сцената.
    Озовохме се по средата на трибуните срещу огромната по размер сцена. Всъщност тя съвсем не беше близко, но я веждахме добре.
Извисяваща се в съвършенна в своята чернота. И насред чернотата леко вдясно присъстваше един сребърен и съвсем немалък ангел.
   Сребърният "пернат"  стоеше подобно на висока скала, служеща за ориентир на нарастващата във всеки момент тълпа "праведни".
   Чувсвах как и  след спускането на нощта Депеш-поклонниците пръснати в огромното равно пространство на терена и пистите на националния унгарски стадион няма как да се изгубят или дезориентират дори да изгасят всички светлини на стадиона...ще сасе загубили вече в някой друг(не за пръв път) само за да се намерят преродени у него. У Дейв. Дейволът на сцената, ангел в душата.
     Още по съвсем светло ,към седем и половина Изскочиха Пласибо.
Китари сцепиха въздуха донас все едно бяха гръмотевици. Вярвайте, унгарците наистина се бяха погрижили за озвучението. Пласибо съвсем в тон с черната сцена като визия и саунд ми влязоха подобно превъзходен ордьовър. Трябва да се отбележи и немалкия брой техни фенове сред постоянно нараствнащата тълпа. Свириха към един час. В края този техния швед-солокитарист наистина ми понаправи впечатление, въпреки че не ги харесвам кой знае колко.
     При нас, на трибуните едва сега започнаха да идват повечето хора. Те не че бяха кой знае колко.  Към 10 000 станахме до девет.
     Необяснимо защо горните трибуни, които бяха отзад нависоко бяха абсолютно празни. Наистина оттам сигурно не би се виждало почти нищо, но едени пропускащ каза , че билетите били разпродадени. Гледах обърнат назад нагореи се дивях на големината на трибуните от тази страна въпреки , че бяха празни. А над тях се извисяваха прожекторите вече наистина нависоко, някак приклекнали като че ли над нас. След девет, по времето на 40-минутния лек електронен сет, който последва Пласибо, над въпросните трибуни небето беше оранжево - пурпурно. на мястото на залязващото слънце се бяха включили част от прожекторите-колоси. И тогава под тяхната светлина, не по-слаба от дневната, светлина си дадохме сметка за какво става на въпрос там долу.
    Светлината беше осветила маситеТова не бяха просто много хора. Това беше море. Не, не беше и море. Беше ОКЕАН. И във него от две страни се вливаха от две страни реки. Тълпи не спираха да влизат дори след девет часа. Особено от северната страна. Оттам имаше повече пътища  итранспорт. Чудехме се как може да идват толкова късно  и защо.
  А те пък се чудеха къде да отидат. След непрестанното сгъстяване от северната страна на огромния оломпийски по размер терен с писти, започнаха да преминават към южната страна. А напред, на изток, към сцената гъстите тълпи , безброй вече пляскаха в очокване. Лудница. Впоследствие разбрах, че всичките горни трибуни са били затворени, а хората оттам, какото и повечето са избрали да са правостоящи. По средата на тези върни от хора, имаше и бяла голяма палатка, където записваха концерта и не знам си какво още. А по-назад, пред нас Се издигаха и две високи кули с още колони, насочени към нас и прожектори , насочени обратно към сцената.
  А харата не спираха и не спираха да навлизат.
По мои груби сметки наглед там долу правостоящите бяха около
           над  30 000
Сиреч най-много правостоящи на стадинен концерт на групата, мисля
 Просто размера на игрището и пистите, слагането на огромната сцена по средата на дължина (а не в края и на ширина, както е обикновено, и ще е тук, в Букурещ и на повечето места) и ситуацията със затварянето на горните трибуни (с около 25 000 места само там) ни позволиха да станем свидетели на това море от птичи поглед...

след малко и за концерта и афтъра, че и световно гледам
Последна редакция: 16 Юни 2006 от viktor

snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #25: 14 Юни 2006

А снимчици има ли ? Усмивка
И нещо за Пласибо, как ти се видяха те?
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #26: 15 Юни 2006

А снимчици има ли ? Усмивка

Има,разбира се! И то-много.Обещавам да ги кача малко по-късно днес в Дневника ми и да споделя впечатления,че още не съм на себе си. Ангелче Пощурял
Placebo бяха страхотни! Е,не колкото DM Готин. Особено се зарадвах на Twenty Years...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
doroty
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #27: 15 Юни 2006

имам само 1 въпрос - кажете ми Placebo ли подгряваха сега юни в Будапеща, 4е да се изям от яд, 4е ги гледах март пак там

I need to drink more than you seem to think
before I'm anyone's
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #28: 15 Юни 2006

имам само 1 въпрос - кажете ми Placebo ли подгряваха сега юни в Будапеща, 4е да се изям от яд, 4е ги гледах март пак там

Placebo подгряваха,да.Но със сигурност през март са изпълнили много повече песни отколкото сега като подгряващи,така че не се ядосвай. Намигване Когато очакваш да видиш DM някак не обръщаш достатъчно внимание на подгряващата група,пък била тя и Placebo! Ангелче

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #29: 15 Юни 2006

(съсем скоро ще напиша и трети пост в темата за компанията и вечерта след концерта, като ще добавя и снимки и подробности  за прекрасната унгарска столица в Дневника)   

И точно, когато към 9 вече всички почти бяха изчерпали търпението си и вече предвкусваха появата на идолите, заваля дъжд.
  В първия момент беше силен , но след десетина минути позаслабна, поуспокоихме се и даже се радвахме. С дъжд само бе по-интересно и щеше да има естествено охлаждане на страстите...
....страстите, които в този момент (9.10 по тяхно време някъде вече по тъмно) избухнаха. - Депеш Мод се появиха.        И всичко си дойде на мястото. Остана светлината от сцената.
Различна на всяко парче и ревът на публиката, сливащ се с Дейв.
   Оше след двете уводите парчета от новия албум, настроението ми надскочи нормалните рамки и на question of time вече бях гол.
   Много преди Дейв, който този път хвърли елечето доста по-късно.
Почти веднага след като се съблякох, дъжда спря, а ветреца бе топъл .
Бая по-топло им беше на тълпите долу, коти със сигурност не са се разсърдили, когато още един -два пъти проръмя.
     На world in my eyes вече тотално не знаех къде се намирам.
Тези въвеждажи тежки мотиви на такава мощна апаратура са нещо , за което си струва не дъжд, ми градушка да ме бие.
    На in your room се опитах да не рева толкова, че белкем запиша нещо с Мп3-плейъра, но после се оказа , че настройвайки го за някакъв друг вид запис, съм го направил неизползваем файл. Бесен
   Любимата ми i feel you я познах още от първите звуци, макар че това дълго интро, както и завършека да ми се сториха абсолютно нови интерпретации. Обещаващо като новост. В изпълнението намираше място почти постоянно и пианиста. Тук за пръв път ми направи впечатление, макар да не му запомних името.
    Преди биса  са  personal jesus (за която няма какво да говоря дори) и enjoy the silence, чието изпълнение като че ли бе най-силно.
    Явно момента с невероятното соло на барабаниста е отработвано наистина по време на цялото турне. Да не говорим за китарното такова на Мартин в самия край (този път не  дълго).
        По време на песента ми дойде вече много вълнението (както това на люлеещите се и пеещи с вдигнати ръце тълпи долу, така и това отвътре което ме изби в сълзи)  Пощурял Плачещ Пощурял Плачещ

Не знаех какъв ще е биса, но когато чух акустичното изпълнение на leave in silence, установих, че този пич пианиста (в не по-малка степен от барабаниста отпреди това) не отстъпва на блестящия Мартин.
     Приказката пак надигна обороти при изпълнението на
photographic , за да ни запрати в незатихващ есказ по време наnever let me down again   Отново и отново безброй ръце се люлееха. Всичките като една.
най-после дочаках да видя така лелеяния от мен завършек на техен концерт....
                    .... Да, наистина звездите блестяха ярко тази вечер.
Последна редакция: 15 Юни 2006 от viktor

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #30: 16 Юни 2006

ще гледам да съм кратък, доколкото мога.

унгарците, които подгряваха преди пласибо не бвяха нишо особено, но пласибо впечатлиха определено. свириха към час и май са най-добрата подгряваща група, която съм гледал, Sisters Of Mercy свършиха много добра работа в Братислава и им се изкефих, макар и доста еднообразни, но Пласибо бяха наистина страхотни.

стадионът беше старият неп щадион, на който е сниман филма Куин в Будапеща и макар и типично комунистически-тежко-бетонен отвън - е доста красив отвътре и огромен. по официални данни на концерта са присъствали малко по-малко от 40 000 зрители.

Изкефи ме, че сцената беше зверски огромна, за разлика от братислава и издигната по-нависоко, екраните, раположени по-добре от на зимният кръг и визуализацията определено си я биваше повече. страхотен звук и много добра публика и въобще един незабравим концерт.

страхотен беше и дъжда, който заваля със започването на концерта и сякаш наелектризира атмосферата.

недостатък е може би, че големите хитове ги изпълняват по един и същ начин от сумати време насам и ако си бил на мяколко концерта и те сърби за някакъв различен аранжимент да чуеш, затова ми хареса толкова PM Tour.

гот беше, че хората от форума се засякохме на летището, че даже си и направихме снимка пред самолета.

тези нощи е хубаво никога да не свършват и макар, че тази свърши,  много скоро предстои още една такава нощ и то в квартал Надежда.

Последна редакция: 16 Юни 2006 от maomode

La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #31: 16 Юни 2006

страхотен беше и дъжда, който заваля със започването на концерта и сякаш наелектризира атмосферата.

гот беше, че хората от форума се засякохме на летището, че даже си и направихме снимка пред самолета.

тези нощи е хубаво никога да не свършват и макар, че тази свърши,  много скоро предстои още една такава нощ и то в квартал Надежда.

Тук поствам една снимка,за да видите за какъв дъжд ставаше въпрос! Изумих се ,когато видях,че доста хора около нас си тръгнаха веднага щом заваля още в началото на концерта.Но както виждате от снимките ние издържахме геройски,както и самите DM ,разбира се  Ухилен! Така че вече съм сигурна,че какъвто и дъжд да завали в София-"Nothing Can Stop Me!"
За самия концерт нямам какво повече да добавя.Victor и Maomode са описали всичко достатъчно подробно и красноречиво. Намигване
В унгарския сайт тук може да разгледате и няколко качествени снимки от концерта (снимките са тук-The H DM FC on TOUR > Touring The Angel 2006 - Budapest IIПощурял!

* DaveRain.JPG (51.75 KB, 560x420 - видяно 532 пъти.)

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #32: 17 Юни 2006

Да, след разказа на Виктор и маомод, аз просто няма какво повече да добавя. Това беше за мен най-добрият концерт досега...Програмата ни беше много наситена - 36 часа в Будапеща, но наисина незабравими (от тях само 6 сън), изцяло devoted. Както отбеляза някой в самолета като си разглеждахме снимките - нямам нито една забележителност от града  Очиврът

* 1? .jpg (85.44 KB, 420x315 - видяно 522 пъти.)
Последна редакция: 17 Юни 2006 от margoto

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #33: 27 Юни 2006

Тук http://www.szorfdeszka.hu/2006/0612dm/index.html намерих малко снимки от концерта в Будапеща. Има няколко интересни, на които се вижда как вали дъжд, а Дейв е излязъл на пътечката отпред, мисля че dearrose беше публикувала една подобна снимка.

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #34: 28 Юни 2006

Има няколко интересни, на които се вижда как вали дъжд, а Дейв е излязъл на пътечката отпред, мисля че dearrose беше публикувала една подобна снимка.

Мерси за хубавите снимки,Марго! Одобрение
В линка,който бях дала по-горе има само малка част от тях,но тук ясно се вижда как Дейв смело се хвърли насред дъжда в началото на концерта! В Будапеща явно "вуду магията с бройлерите" не подейства,та се поизмокрихме малко,което на мен не ми пречеше особено,даже напротив Ухилен.
Минали са само двайсетина дни от концерта в Будапеща,а ми се струва цяла вечност.След паметния софийски концерт няма и как да е иначе,всичко друго бледнее на неговия фон! Пощурял

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #35: 02 Юли 2006

Още снимки от Будапеща,както и от концерта в София може да разгледате тук.Всички са ми любезно предоставени от chili! Одобрение
Последна редакция: 02 Юли 2006 от dearrose

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #36: 03 Юли 2006

почти месец след концерта, определено мога да кажа, че Будапеща си беше страхотен концерт от а до я и макар от лятното турне софия за мен да е на прво място, заради всичко, което стана на 21, будапеща си беше страхотно изживяване.

La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #37: 04 Юли 2006

унгарците, които подгряваха преди пласибо не бвяха нишо особено, но пласибо впечатлиха определено. свириха към час и май са най-добрата подгряваща група, която съм гледал, Sisters Of Mercy свършиха много добра работа в Братислава и им се изкефих, макар и доста еднообразни, но Пласибо бяха наистина страхотни.

Понеже няма тема за концерта на DM в Братислава,а и няма смисъл тепърва да отварям такава,използвам тази,за да дам няколко линка,които се надявам да са ви интересни. Усмивка

Много хубави снимки от концерта в Братислава,както и от срещата на DM с фенове там:
Pix-Depeche Mode - Live in Bratislava 11/06/2006

Няколко репортажа за концерта от различни словенски телевизии.Ама и словенските фенове “депешарци” си ги бива, както казва един от тях: “Немам слов!”! Пощурял

JOJ
Markiza
STV
TA3

Поздрав за Mao & Liony! Намигване

маргото
Странен Любовник
*

Профил
Отговори #38: 12 Юли 2006

Благодаря, dearrose, страхотни снимки!

dmod
Кукла
Публикации: 40

Профил
Отговори #39: 16 Юли 2006

dearrose...мнохо яки снимки....наистина...супер са!!!!! Готин
h_t
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #40: 16 Юли 2006

Снимките са великолепни . Мерси мноооого !!!!!
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #41: 16 Юли 2006

Хей,радвам се,че са ви харесали снимките! Дай Боже,скоро ще има нови,още по-хубави и с повече познати физиономии на тях,този път-на истанбулски фон! Одобрение Пощурял

Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.