DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25
  Печат  
Автор Тема: Placebo  (Прочетена 82163 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #345: 13 Декември 2009

Хубаво е, че си мислиш, че залата е причината DM да ни пропуснат Усмивка Понеже турците имат Абди Ипекчи, където DM са свирили и без да имат концерти в София или Букурещ Усмивка Същото важи и за бройката на Локомотив за DM концерта, във всеки вестник беше различна.

Placebo и двата пъти нито бяха напълнили Зала 1, нито Зимният Дворец... на тях смятам, че по-голяма зала не им трябва.

Отворили сме мега оф-топик в момента. Стига с глупостите за акустика. Не знам кой ги е пуснал и кой ги поддържа. Трябва да си някакъв мега-меломан, за да говориш за акустика на зала за рок концерт. Също трябва и да слушаш музиката си на студийни монитори, иначе сигурно и звука у вас ще те дразни.

Реалистично всяка зала си има специфична акустика. Групите си идват със собствен звуков екип, а по-големите групи и със собствена продукция (сиреч собствена осветителна и озвучителна техника) В момента на саундчек звука в залата е един, а в момента на концерта, звука е друг... при абсолютно същите настройки. Това е ясно и на звуковият им режисьор Усмивка Няма го този филм, в който стоиш на края на залата, пред теб има 400 души, които чоплят семки и ти магически чуваш звука в своята кристалност, отразен от стената, която е 200 души зад теб, понеже 400те пред теб го блокират с телата си. Говорим за рок концерт...
Важното е говорителите да са добри, достатъчно силни и да са насочени, така че да разпръснат звук до крайните места.

Недей да търсиш извинения в зали. Има цели фестивали като Woodstock, които са били на майната си, в гората... без акустика и са далеч по-запомнящи се.

Реално погледнато може да се спретне чудесен фестивал в Панаирния град в Пловдив, но за съжаление хората, които го управляват и те са лумпени.
Последна редакция: 13 Декември 2009 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #346: 13 Декември 2009

според мен звука на последния концерт на плсибо в зимния дворец беше много зле. естествено като си отпред, нещата колкото и да са зле, са много по добре от назад в залата. колкото и да нямаш - ухо за музика, ако си на концерт в една скапана зала каквато е зимния дворец и една готина такава няма как да не забележиш видимата разлика в качеството на звука.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #347: 13 Декември 2009

според мен звука на последния концерт на плсибо в зимния дворец беше много зле. естествено като си отпред, нещата колкото и да са зле, са много по добре от назад в залата. колкото и да нямаш - ухо за музика, ако си на концерт в една скапана зала каквато е зимния дворец и една готина такава няма как да не забележиш видимата разлика в качеството на звука.

Това твърдение може да има някаква тежест, ако си направил труда да разгледаш и сравниш звуковите системи в двете зали, за които говориш и те са били еднакви и управлявани от едни и същи хора.

Има два варианта:
1) групата е със собствена техника
2) групата изисква цялата техника или част от нея от местния организатор

Не знам конкретно какъв е бил случаят със Зимния дворец, но имайки предвид мащаба на Placebo, не бих се изненадал, ако техниката е била на Жокер Медия. Та... кое те кара да мислиш, че Жокер Медия озвучават Bercy със собствена техника когато Placebo свирят там?
Последна редакция: 13 Декември 2009 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #348: 13 Декември 2009

всъщност това лесно може да се провери.

честно казано не знам някой, който е бил в зимния дворец да не се е оплаквал отт звука там. говорил съм и с музикант който е свирил там и той не беше очарован по-никакъв начин. естествено освен акустиката на една зала, доста важна е и използваната техника и сигурно и екипа. едно е сигурно обаче, не се сещам за път в който съм бил доволен от звука на зимния дворец, независимо дали е заради акустика или техника.

между другото се сещам, че в бг съм бил на концерти на една и съща група в два различни клуба, когато бандата е свирила с една и съща техника и разликата в качеството на звука е игромна.
Последна редакция: 13 Декември 2009 от MAO BOY

La tête dans les nuages
N:Mode
Гост
Отговори #349: 13 Декември 2009

Като сме почнали с оф-топиците: Някой мисли ли, че Щефан имитира Мартин по сценично облекло напоследък?
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #350: 13 Декември 2009

пласибо са достатъчно голяма и знакова група за музиката изобщо (и бяха такава и преди години) за да имитират когото и да било.
никога не съм виждал и предполагам скоро няма и да видя на концерт на дм, толкова много фенове на подгряващата група дошли специално за нея, някои от които даже си тръгнаха след края на сет-а на пласибо.

този въпрос е малко като: имитира ли дейв, мик джагър?

всъщност ти отново вкара темата в предназначението и Усмивка.
Последна редакция: 13 Декември 2009 от MAO BOY

La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #351: 24 Декември 2009

Една покъртителна и трогваща коледна история за тежкия път, през който Дядо Коледа трябва да премине, за да бъде той щастлив отново! (тя се крие зад номер 24)

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kasaba
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #352: 24 Февруари 2010

Ъ литъл куесчън - Някой може ли да ми изброи всички песни на тия момчета,които са участвали в някой филм?Гледах филмче, но забравих заглавието и мисля че накрая започна една песен тяхна.Няма как да сбъркам гласа на Брайън.Около 4 soundtracka ислушах техни,но не  е моята песен.
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #353: 25 Февруари 2010

Ъ литъл куесчън - Някой може ли да ми изброи всички песни на тия момчета,които са участвали в някой филм?Гледах филмче, но забравих заглавието и мисля че накрая започна една песен тяхна.Няма как да сбъркам гласа на Брайън.Около 4 soundtracka ислушах техни,но не  е моята песен.

Едва ли това са всичките им участия в саундтрак, но са повече от 4 Усмивка Може да е тук някъде

http://www.imdb.com/name/nm2202308/

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #354: 08 Април 2010

Вчера научих, че се водят преговори за нов концерт в София през септември. Одобрение
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #355: 17 Септември 2010

WIN A WRISTBAND TO A SECRET BRIXTON AFTERSHOW PARTY!
17.09.2010
PLACEBO are playing their last UK dates until 2012 on the 27th & 28th September.

The show on the 27th is SOLD OUT and the tickets for the 28th are going fast, but there are still a few tickets left from www.gigsandtickets.com

PLACEBO are making a huge party of both nights to celebrate the release of BATTLE FOR THE SUN : REDUX EDITION

Come to the shows dressed as the 'Trigger Happy Clown' and you will have the chance to win various prizes including PLACEBO T-shirts, Redux Albums and posters.

But that is not all.....it's time for the the very exciting news is that you will also be able to WIN wristbands to the exclusive and intimate AFTER SHOW PARTY at a secret location, where guest DJs will be Hotel Persona (Stefan Olsdal & David Amen) and other special guests!

Keep an eye out for the O2 Angels !

Нямам представа как се отнасяте към такива неща, аз...  Бияч пфффф
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #356: 17 Септември 2010

Дани, ти ще се маскираш ли като 'Trigger Happy Clown'?  Ухилен
Сигурна съм, че ако звъннеш на Стефан, ще ти каже къде ще е партито, да е тайно, да е тайно, колко да е тайно??

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Danna
Опасен

Профил
Отговори #357: 18 Септември 2010

хехе ако можех така да звъня на Стефан ... Още съм им бесна, но леко
ми мина, а и мястото вече е локализирано. Не мисля, че маскирането е проблема, както знаеш в Лондон едва ли ще ти обърнат внимание както и да се облечеш. Целият този announcement ми дойде в повече и изглежда като "лека" гавра с лудостта на хората, която си е само техен личен проблем,но ...

Ето едно интервю в dnes.bg за разтуха http://www.dnes.bg/muzika/2010/09/17/stefan-olsdal-debna-misteriiata-na-bylgarskite-glasove.99078 
Последна редакция: 18 Септември 2010 от Danna
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #358: 18 Януари 2011

Да,  Battle for the Sun е първият албум, който сте написали начисто – без никакви наркотици. За такава предистория изглежда поразително позитивен! Обикновено след излизането светът не е особено розов...

Хаха, това ти го каза! Не вярвай на всичко, което четеш!

xixi Усмивка

La tête dans les nuages
Danna
Опасен

Профил
Отговори #359: 11 Юни 2011

: D Възможно е да има някой, който да не е чул, но съвсем скоро ще се насладим на гласа на Молко отново в нещо ново.
Ето тук може да го чуете от Тимо Мас (около 7-та  минута)http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xOa3rYFe3iw#at=490

От друга страна, аз очаквам с нетърпение да видя накъде ще тръгнат Placebo със следващият си албум...
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.