DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  
Автор Тема: Pet Shop Boys  (Прочетена 19598 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
05 Май 2006

Е?
Слушахте ли вече албума?На вас как ви се стори?при 2ро преслушване никак не е зле  Доволен не са си изгубили дарбата...
Последна редакция: 15 Октомври 2006 от The Fein

Ego sum flagellum dei
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 06 Май 2006

Аз и първо слушане не съм му дал...не са ми в кръвната група, макар да имам една тяхна сборка. Не се сещам от кога не си я бях пускал, скоро реших да поправя това, слушах, слушах и после се наслаждавах на тишината. Зъл
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #2: 06 Май 2006

Е, една от любимите ми групи (даже любимата Шок ). За новия албум не мога да кажа нищо друго, освен че се очертава да бъде най-добрият им от десетина години насам. Албумът обаче ще излезе на 22 май и до тогава мисля да изтърпя (но едва ли ще успeя) и да не го свалям от нета. Иначе първият сингъл "I'm With Stupid" е много добър и може би най-накрая ще се изкачи до номер 1 в Англия.
А, най-важното, на 11 Юли на централния площад в Скопие, ще изнесат концерт. Няма да има билети, единственият проблем е как ще се доберем до там  Усмивка
Последна редакция: 06 Май 2006 от oiu

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #3: 08 Май 2006

Аз не издържах и си го свалих. В момента го слушам. Доста различен от това, което очаквах, в положителния смисъл. Уникална банда. Заслужават уважение заради всичките тези години, през които творят.
За пореден път се убеждавам, че сме толкова зле, че няма до къде. Безплатен концерт на площада и то не къде да е, а в Западните покрайнини. Е ще се ходи няма как. Само да поясня, концерта е отложен за септември, заради някакви избори.

Good Evening, Sofiaaa!
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #4: 08 Май 2006

За пореден път се убеждавам, че сме толкова зле, че няма до къде. Безплатен концерт на площада и то не къде да е, а в Западните покрайнини. Е ще се ходи няма как. Само да поясня, концерта е отложен за септември, заради някакви избори.

Би ли разяснил за какъв концерт става дума, явно е не6то, което се подразбира, но на мен не ми стана ясно....
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #5: 09 Май 2006

А, най-важното, на 11 Юли на централния площад в Скопие, ще изнесат концерт. Няма да има билети.

За това става въпрос. Само че както вече поясних концертът е отложен поради избори в Македония на 12 Юли. Новата дата ще е в началото на Септември

Good Evening, Sofiaaa!
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #6: 09 Май 2006

А, най-важното, на 11 Юли на централния площад в Скопие, ще изнесат концерт. Няма да има билети.

За това става въпрос. Само че както вече поясних концертът е отложен поради избори в Македония на 12 Юли. Новата дата ще е в началото на Септември

Извинявам се, къде съм гледал и аз Побъркан...
MO.
Гост
Отговори #7: 13 Май 2006

Има обаче проблем с подредбата и наименованието на файловете в сравнение с версийте за подредба на албума в нета.....аз тегля музика с няколко програми и навсякъде албума е на добро качество но песните са подредени еднакво и погрешно. Имената са верни, съществуват но файловете са с друго съдържание. Не знам и коя подредба ще е в албума, но ето един вариант:

PET SHOP BOYS
Fundamental 2006

"Psychological"
"The Sodom and Gomorrah Show"
"I made my excuses and left"
"Minimal"
"Numb"
"God willing"
"Luna Park"
"I'm with Stupid"
"Casanova in Hell"
"Twentieth Century"
"Indefinite leave to remain"
"Integral"

Fundamentalism (limited edition bonus CD)
"Fugitive" (Richard X extended mix)
"Sodom" (Trentemøller remix)
"Psychological" (Alter Ego remix)
"Flamboyant" (Michael Mayer remix)
"I'm with stupid" (Melnyk mix)
"In private" (Stuart Crichton club mix featuring Elton John)
"Minimal" (Lobe remix)
"Gomorrah" (Dettinger remix)

Определено има добри парчета в албума и сингъла "I'm with stupid" е добър, но аз харесвам определено много повече песента, която ще е 2ри сингъл "Minimal" и другата любима вече ми е "Psychological", която си представям ква резачка ще е в ремикс на Alter Ego  Пощурял Доволен Одобрение Дано имат успех с този албум и синглите в чартовете! След намесата в ремикс сингъла на Мадонна за "Sorry", сега и нов албум....дано е новото им събуждане! Да отбдележим и супер клуб ремикса им за Rammstein на "Meinteil"! Момчетата животинчета се завръщат от магазина с пълна кошница, ще ни радват явно тази година!  Ухилен Одобрение

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #8: 07 Юли 2006

Никога не съм бил фен на Pet Shop Boys, въпреки че харесвам някои песни. След като изслушах от много места все позитивни отзиви за Fundamental реших и аз да го пробвам, така че говоря от позицията на човек, на който това му е първи албум.

Не мога да отрека, че "Fundamental" се оказа доста приятна изненада за мен. Отварящата "Psychological" ми се стори доста слаба, но пък много ме впечатли "I Made My Excuses and Left", която блести с доста добър текст....

...I walked into the room
Imagine my surprise
you were sitting close to him
staring in each other's eyes

Each of you looked up
but no one said a word
I felt I should apologise
for what I hadn't heard...

Вероятно ще ми трябват още няколко слушания, но като цяло съм радостен, че го открих. Надали ще се нареди след най-любимите ми албуми на годината, но си заслужава със сигурност.
Последна редакция: 07 Юли 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

hooky
Джуниър

Профил
Отговори #9: 24 Юли 2006

От доста време се каня и аз да напиша нещо за албума, но сега най-после се наканих. Но първо искам да обърна внимание на нещо, което доста ме подразни – “Такива групи като Pet Shop Boys се повтарят, не измислят нищо ново”, както беше написал някой, който явно не е на ясно с творчеството на  групата. През последните 10 години, Pet Shop Boys издадоха 5 албума, всеки от които се различава един от друг (и няма нищо общо помежду им). След “Very”, албум достигнал номер 1 във Великобритания, момчетата издават “Bilingual”, изцяло повлиян от латино музиката, през 1999 излиза “Nightlife” с подчертано клубно звучене, малко след това се появява и “Closer To Heaven”, мюзикъл, за който Pet Shop Boys  написват доста нови песни, които са с мюзикълско звучене хе хе. И ето, че през 2002 година, все така повтарящите се англичани представят и новия си албум “Release”, в койта електронния звук е отстъпил място на акустичната китара на Джони Мар. През 2005 пък пишат саудтрака към Броненосецът Потьомкин, като смесват електронната музика със симфоничен оркестър. В крайна сметка явно си тъпчат на едно и също място, ма няма кой да им каже. Няма да обръщам внимание на сравнението на Pet Shop Boys с tears for fears, просто това е несериозно.
Но нека се съсредоточа върху основното -  “Fundamental”.След като имах възможност многократно да слушам албума, у мен се затвърждава мнението, че винаги Pet Shop Boys избират идеалното заглавие за албумите си – едничка дума, която обаче идеално пасва на съдържанието. Подредбата на песните също е идеална, за разлика от някои предишни албуми на групата. Започва изключително мрачно с Psychological(повлияна от Kraftwerk, както се издава Тенънт), преминава през бавните и сериозни “I Made My Excuses And Left” и превърналата се в символ на отпадането на Англия от световното първенство – “Numb”, следват обичайните песни изпълнени с, характерното за цялото творчество на Pet Shop Boys, иронично отношение към всевъзможни теми. Има и завръщане към 60-те с “Indefinite Leave To Remain”, а албумът завършва с бунтарската “Integral”, в коята Нийл Тенънт излива целия си гняв върху Тони Блеър и политиката, която налага правителството му.
 Трябва да се подчертае, че отново избора на първи сингъл е ужасен, най-слабата песен от албума – и отново б страната е по-добра от двете песни. Но това все пак не може да промени нещата – още един невероятен албум на една велика група.
Последна редакция: 24 Юли 2006 от oiu

*this* cool
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #10: 03 Август 2006

И аз отдавна се каня да напиша мнението си за албума,но накрая бях провокирана от първото гледане на Minimal вчера по VH1.По принцип Pet Shop Boys са в Топ 3 на любимите ми групи,но дори и да не бяха след като чух този албум щяха да заемат достойно място там.Много рядко нещо ми харесва на първо слушане,дори Playing The Angel трудно ми улегна в главата,но в този случай нямах подобни проблеми.Песните ме грабнаха от раз ,особенно Numb,Minimal,I Made My Excuses And Left...Наистина невероятен! Усмивка

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
MO.
Гост
Отговори #11: 05 Август 2006

Ремиксите към сингъла на "Минимъл" са доста размазващи, аз определено изтрещявам на тези продуцирани от Тига и Ем Фактор......БРАВО на момчетата и целият екип, албума и синглите с ремиксите са на ниво 2009та! Одобрение Готин Пощурял
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #12: 17 Август 2006

на мен пък very никак не ми допада.аз лично не бих го сложил в Н1 в британия ако зависеше о мен Усмивка даже е много слаб според мен само go west до оправя.а иначе любимите ми албуми са discography и altarnative.
а на tiga ремикса на minimal е наистина просто разкошен.

Ego sum flagellum dei
hooky
Джуниър

Профил
Отговори #13: 18 Август 2006

Ако има песен, която мразя...да, това е Go West и може би NYCBoy, а иначе за Very, никога не бих казал, че песни като "can you forgive her", "liberation", "dreaming of the queen", "to speak is a sin", "young offender" са слаби.
Както kiril101 написа по-рано, концертът в Скопие беше пренасрочен за септември, а сега вече има и точна дата - на 7-ми...yes, yes, yes, yeeeesss  Пощурял

*this* cool
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #14: 15 Октомври 2006

Двоен лайв албум наречен "Concrete" предстои да бъде издаден на 23-ти октомври. Албумът е записан през май в The Mermaid Theatre в Лондон и като гости се изявяват Руфъс Уейнрайт и Роби Уилямс.

Left To My Own Devices
Rent
You Only Tell Me You Love Me When You're Drunk
The Sodom And Gomorrah Show
Casanova In Hell (by Rufus Wainwright)
After All
Friendly Fire (by Frances Barber)
Integral
Numb
It's Alright
Luna Park
Nothing Has Been Proved
Jealousy (by Robbie Williams)
Dreaming Of The Queen
It's A Sin
Indefinite Leave To Remain
West End Girls

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: [1] 2 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.