DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  
Автор Тема: Pet Shop Boys  (Прочетена 19597 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #15: 21 Октомври 2006

Днес от 18:50 по Канал 1 ще бъде излъчено култовото шоу на Pet Shop Boys от 1991, записано в NEC Arena в Бирмингам по време на "Performance" Tour.  Режисирано е от Дейвид Олдън, декорите са проектирани от Дейвид Фийлдинг, а хореографията е на Якоб Марли.
Тук можете да прочетете ревю на концерта състоял се в Radio City Music Hall същата година.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #16: 26 Юни 2007

През август ще бъде издаден четвъртия сингъл от "Fundamental" - една от най-силните песни в него - 'Integral'. В сингълът ще бъдат включени би-сайдовете 'China' и 'Dirty Tricks', както и ремикси от Manhattan Clique, Axwell, Adam Freeland. Очаква се и издаването на "Disco 4" през септември.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #17: 07 Август 2007

'Integral' най-вероятно няма да бъде издаван като сингъл, а траклистът на 'Disco 4' не изглежда особено вълнуващ, съдържайки един нов ремикс.

1. The Killers: Read My Mind (PSB Stars Are Blazing mix)
2. David Bowie with Pet Shop Boys: Hallo Spaceboy (PSB Extended mix)
3. Pet Shop Boys: Integral (PSB Perfect Immaculate mix)
4. Yoko Ono: Walking On Thin Ice (PSB Electro mix)
5. Madonna: Sorry (PSB Maxi-mix)
6. Atomizer: Hooked On Radiation (PSB Orange Alert mix)
7. Rammstein: Mein Teil (PSB There Are No Guitars On This mix)
8. Pet Shop Boys: I'm with Stupid (PSB Maxi-mix)

Outiside
Новороден
Публикации: 5

Профил
Отговори #18: 07 Август 2007

Последния албум на Пет Шоп е наистина много силен албум и определено сред любимите ми от миналата година. Усмивка
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #19: 13 Октомври 2007

Клипът на 'Integral' в ремиксираната версия, която е в "Disco 4", вече е онлайн в Youtube. Страхотно видео, а и ремиксът има доста добри моменти.
Последна редакция: 13 Октомври 2007 от The Fein

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #20: 27 Ноември 2007

Въпреки факта, че няма много хора тук, които да фаворизират Pet Shop Boys,
ще си позволя да на правя кратко ревю на една пътуването до Букурещ на една малка група фенове желаещи да видят и чуят последният концерт от това турне на бандата.

ФЕНОМЕНАЛНО

С тази единствена дума мога да квалифицирам представянето на една от емблематичните(според мен) групи в съвременната история на музиката.
Ако разказът предендира да бъде един цялостен очерк на това приключение то ще трябва да започна с пътуването до столицата на тази "по-напреднала"(как ги определят тези неща) страна от нас - Румъния. Прецених че ще е по-добре да ви спестя една подобна сага и да се концентрирам върху събитието, което беше основната причина за посещението ни на север от красивия и гостоприемен Дунавски град - Русе.
За пореден път се убеждавам, колко вкусна може да бъде спаначената крем супа в "РИЛА", но това е една друга тема.

Противно на европейската практика в денят на концерта в Букурещ все още можеше да срещнеш момчета кото разлепяха плакати по улиците. За наша радост въпреки езиковата бариера един от тях бе достатъчно отзивчив и ни даде няколко, които в последствие се оказаха полезни при срещата ни с Нийл Тенант.
Залата, която беше избрана за това събитие се намира в идеалният център на Букурещ "залепена" за бившият дворец - сега Национална Галерия на Румъния. Огромната и може би една от малкото поддържани сгради в града  бе интересна за нас основно поради факта, че румънците бяха оставили следите от престрелки и военни действия водени в страната в края на 80-те при падането на комунизма, който за разлика от България взе човешки жертви.
С своите около 4000 седящи места Sala Palatuliu представляваше типичната за онова време зала създадена за конгреси и пленуми на "богоизбраните" партийни лидери. По подобие на зала No 1 в НДК и тя сега бе променила предназначението си като се използва основно за културни мероприятия.
Час преди обявеното начало сме пред входовете на залата, които наброяват цифрата 15, с още не повече от 400-500 души. С неохота прогнозираме, че много малка част от тях са наясно, къде се намират, но това не е ненормално. Не след дълго от споменатите 15 входа се отварят 3  и принуждава тълпата да се сбута пред тях вместо комфортно да влезем през всички възможни, както се прави в цивилизованите държави. За съжалени както и румънците така и ние сме още доста далеч от добрата организация на подобни събития.
Намираме местата си и установяваме че за разлика от доста комфортната зала 1 в НДК тук условията са доста "спартански". Малки неудобни столове с изключително малко разстояние между редовете. Удовлетворението ни е че сме на супер позиция, виждаме цялата сцена малко от горе-дясно.
Тук е мястото да спомена, че цената на билетите беше изумително скъпа, дори за евро стандартите. В сектора точно пред сцената цената беше 300 лв. Очакването ми бе да остане празно и да се преместим. За голямо наше учудване и този VIP сектор беше пълен, а хората най-отпред ни дадоха да разберем, че за разлика от тези които ни заобикаляха в нашият сектор, знаеха за какво са там.
Последна редакция: 27 Ноември 2007 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
kiril101
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 27 Ноември 2007

След близо 30 мин закъснение от обявеното начало и след месец очакване поради отмяната на концерта през октомври, Pet Sop Boys са на сцената. Семпла с огромен екран в центъра и достатъчно неонов колорит, за да създаде повече впечатление на спектакъл, от колкото на обикновен концерт. Освен Нийл и Крис на сцената в различни костюми и хореография в зависимост от песента се появяваха както танцьори така и бек вокали. Самите "момчета" от Pet Shop Boys бяха в отлична форма. Смятам че макар и последен концерт от турнето искрено се забавляваха. Гласът на Нийл Тенант се вписа завинаги в краткият ми лист с гласове звучащи на живо дори по-добре от запис.
През продължилият около два часа концерт Pet Shop Boys изпълниха добре балансиран сет от песни включени в последният им албум, както и някой от най-големите им хитове през изминалите години от некратката им кариера. За първи път присъствам на концерт на Pet Shop Boys и нямам възможност за сравнение, но от това, което видях мога да кажа, че имат способността да накарат тълпа от хора, които ги познават от радиото преди 15-20 години да станат на крака и да танцуват с това жизнерадостно чувство, което им придава песните и настроението на Нийл и Крис. Във
финалната си фаза за мое учудване "момчетата от зоомагазина" бяха накарали всички да станат на крака и да танциват, пеят и аплодират. В самият край именно тези бурни аплодисменти ги накараха да излязат на сцената за едно специални изпълнение в чест на загиналият им приятел(трагичната му кончина бе причина за отлагането на концерта им).
Както обикновено, когато съм на концерт на любима група, когато това е било част от мечтите ти в детството времето минава като с експресен влак през теб. Толкова бързо и почти толкова болезнено, защото не искаш нещо съкровено да бъде просто миг. Прекрасното в случая беше, че концертът, макар и все още да не знаем беше само част от изживяването
ни. Коментирайки шоуто напуснахме залата с идеята, че ще си вземем афтограф. Честно да си призная скептицизмът ми по въпроса бе на прага да надмине стоте процента може би бе към 101  Намигване
Намерихме мястото където във познатите ни вече камиони с надпис Stage Truck, товареха техника, но някак не изглеждаше да излезат от там, благодарение на един от местните носачи на някакъв странен език се разбрахме, че трябва да сме точно в противоположната страна на зданието, и ето ни и там.
Скромна група фенове на брой не повече от 15 чакаха дуета. В очакването си се запознахме като всички останаха изненадани, че сме пътували само за концерта. Някои дори ни завидяха за плакатите като дори се опитваха умело да ни ги задигнат, неуспешно разбира се.
След може би час очакване черната лимузина, която ги транспортираше направи маневра и паркира пред изхода, което ни даде да разберем, че момчетата ще се появят пред нас след броени минути. Точно така и стана. На вратата се появи охраната, която ни предупреди да не снимаме защото това било желанието им. Нийл Тенант излезе усмихнат и в подобаваща
форма за годините си, беше подготвен с маркер и с любезна усмивка даде автограф на всички докато междувременно си говореше с нас. В изключително кратък разговор с мен го поканих да дойде в България, на което той отвърна, че биха дошли в София, но за съжаление не са успяли през изминалото турне. Помолих го да ми обещае в бъдеще да включат България в плановете си, на което той дипломатично отговори, че не може да ми обещае подобнно нещо, но наистина имали огромното желание да пеят в София.
За съжаление на доста от нас другият член на дуета, който е известен с това че не обича близостта на фенове и медии не се появи, като за наша огромна изненада, когато Нийл отвори вратата на лимузината Крис вече седеше в нея. Помахаха ни за сбогуване и заминаха.
След броени минути ги последвахме и ние, нашата крайната точка обаче бе София, България.

Good Evening, Sofiaaa!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 27 Ноември 2007

В самият край именно тези бурни аплодисменти ги накараха да излязат на сцената за едно специални изпълнение в чест на загиналият им приятел(трагичната му кончина бе причина за отлагането на концерта им).

Да, след Депеш, Пет Шоп също загубиха трагично дългогодишния си бодигард, а посвещаването на песен като Being Boring (любимата ми на групата и една от най-любимите ми песни въобще) е невероятен жест.

Мерси много за ревюто!

kiril101
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 23 Ноември 2008

Въпреки, че сред нас има един изявен фен на PSB, който си мисля, че неформално трябва да поддържа тази тема захранвайки ни с информация, Намигване се налага аз да осведомя тези, които се интересуват от "зоолозите", че новият им албум е почти готов.
Записите както и миксирането на всички парчета е почти завършено. В идващите две седмици Нийл и Крис ще направят окончателни корекции и редакции. Очакваната дата(която подлежи на промяна) за излизането в продажба е 23-ти Март 2009 г.

Лично аз съм много доволен от тази новина. Още един албум на любима група през 2009, какво по-хубаво от това.
Това, което направиха през годините PSB винаги много ми е харесвало, така че се надявам и този път да се насладим на страхотен подбор от песни. Предполагам ще има и турне, което се надявам да посетя.  Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #24: 23 Ноември 2008

...и първият сингъл ще се казва "Love etc." Усмивка

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #25: 03 Януари 2009

Новият албум ще се казва "Yes" и ще включва песните:

1. Love etc.
2. All Over The World
3. Beautiful People
4. Did You See Me Coming?
5. Vulnerable
6. More Than a Dream
7. Building a Wall
8. King of Rome
9. Pandemonium
10. The Way It Used To Be
11. Legacy

Продуциран от Xenomania, работили с имена като Шер, Кайли Миноуг, Girls Aloud, Franz Ferdinand и много други, "Yes" ще излезе на 23-ти март. Разправят, че за "All Over The World" принос има и Чайковски.  Усмивка

N:Mode
Гост
Отговори #26: 21 Януари 2009

PSB ще получат наградата за цялостен принос на наградите BRIT, които ще се проведат в Лондон на 18 Февруари.
kiril101
Екип

Профил WWW
Отговори #27: 21 Януари 2009

PSB ще получат наградата за цялостен принос на наградите BRIT, които ще се проведат в Лондон на 18 Февруари.

Страхотна новина! Заслужават момчетата. Великолепни като музиканти и като хора. Лично аз много се радвам, че "островитяните" им отдават това заслужено признание, но ми се иска в близките няколко години да видя друга група с тази награда. До колкото познавам нагласите на Брит обществото към Тях, то няма да е в това хилядолетие...май.  Очиврът
Последна редакция: 21 Януари 2009 от kiril101

Good Evening, Sofiaaa!
N:Mode
Гост
Отговори #28: 06 Февруари 2009

Днес имах възможността да чуя новия сингъл на Пет Шоп Love etc., който ще бъде издаден на 16-ти Март. Парчето определено е добро и очакванията ми към новия албум са големи.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 07 Февруари 2009

Ето й линк към него. Честно казано "Love etc." не ме впечатлява особено, но и "I'm With Stupid" не загатваше по кой знае какъв начин цялата красота на "Fundamental", така че запазвам надеждите "Yes" да се окаже наистина силен албум.

Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.