DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  
Автор Тема: Pet Shop Boys  (Прочетена 24271 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #45: 04 Януари 2010

Кратък репортаж от концерта в Манчестър на 20.12. миналата 2009-та година. След великолепното подгряване от страна на Bad Lieutenant, бях повече от готов за първата си среща с групата на живо. За мой късмет, нито за миг в следващите близо 2 часа не останах разочарован. Чудесно сценично поведение, глас, аранжименти, визуални ефекти и премерена хореография. Много ми хареса това, че Pet Shop Boys залагат на оригинални идеи при построяването на визията около изпълнението си, вместо да се хвърлят в грандомански пиро и светлинни ефекти, каквито напоследък виждаме от други популярни групи.
Публиката по време на подгряването беше безмълвна и доста вяла и затова с леко притеснение очаквах реакцията им по време на същинския концерт, но опасенията ми се оказаха напразни. Явно бяха дошли само и единствено за Pet Shop Boys и това пролича още с появата на групата на сцената. Много силни аплодисменти и доста мощно пеене през целия концерт.
Звука беше изключително чист и се наслаждавах на всеки тон, а в сетлиста бяха добавени песни от Christmas EP, с което изпълниха общо 25 парчета. Ето и пълния списък:

Heart
Did You See Me Coming?
Can you forgive her? - Pandemonium
Love etc.
Building A Wall
Go West
Two Divided By Zero
Why Don't We Live Together?
New York City Boy
Always On My Mind
Closer to Heaven - Left to My Own Devices
Do I Have To?
Kings Cross
The Way It Used To Be
Jealousy
Suburbia
What Have I Done To Deserve This?
All Over The World
Se A Vida É
Viva La Vida / Domino Dancing
It's A Sin

Encore:
Being Boring
My Girl (Madness cover)
West End Girls

Encore 2:
It Doesn't Often Snow At Christmas

Забавен момент беше анонса за последната песен от Нийл Тенант. Тъй като през целия ден беше валяло сняг в Манчестър, летището беше затворено, а групата едва се беше добрала до залата за самия концерт, Нийл каза:

"Заглавието на следващата песен звучи доста неловко в създалата се ситуация, но пък поне ще се радвате на снежна Коледа в Манчестър"

...след това запяха It Doesn't Often Snow At Christmas.

По необяснима за мен причина на концерта беше разрешено да се снима, но не и да се правят клипчета и гардовете спазваха правилото сякаш живота им зависи от това да не излезе нито едно читаво видео от залата - все пак успях да заблудя моят персонален охранител, че правя снимки, а не видео за близо две минути, така че приятно гледане Усмивка

<a href="http://www.youtube.com/v/SRrbG1Xw_58&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/SRrbG1Xw_58&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>

За финал няколко кадъра от сцената:

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #46: 04 Януари 2010

кире, мерси за ревюто.
в коя зала беше концерта?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #47: 05 Януари 2010

MEN Arena, където беше и концерта на Депеш Мод, за който ще разкажа тези дни. Тук може би е мястото да спомена, че докато за ДМ капацитета беше изпълнен на 100%, за ПСБ имаше няколко чисто празни сектора на втори етаж седящи места. Все пак имаше доволно много публика - около 15 000 души.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #48: 03 Февруари 2012

Pet Shop Boys са от една седмица в студио в Лос Анджелис, а новият албум се очаква през есента. А след изискания балетен саундтрак, изглежда сега е време за нещо коренно различно - с тях е хип-хоп продуцентът Андрю Даунсън, работил с Кание Уест и Jay-Z. Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #49: 03 Февруари 2012

Дано от това странно на пръв поглед сътрудничество излезе нещо наистина интересно. Странно, но имам увереността че PSB няма да се изложат с някой боклук. Все пак да видим какво ще пожънем есента.
Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #50: 27 Февруари 2012

Като споменахме сътрудничество, още една колаборация е на път да види бял свят - в соловия албум на Morten Harket от A-ha озаглавен "Out Of My Hands" е включена песен написана от Tennant/Lowe. Песента се казва "Listening" и очаквам с нетърпение да я чуя. Албумът е предвидено да бъде пуснат в продажба през април тази година.
валентин
Агент
**
Публикации: 94

Профил WWW
Отговори #51: 12 Юни 2012

"Пет Шоп Бойс" с нов албум "Elysium", чуйте новата песен "Invisible": http://www.otbor.bg/kultura/pet-shop-boys/elysium/invisible/pet-shop-boys-s-nov-album-elysium-chuyte-novata-pesen-invisible.html
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #52: 13 Юни 2012

Вчера чух песента и съм с много високи очаквания към албума. Това е нещото, което харесвам в Пет Шоп Бойс - колкото по-зрели стават, толкова по-добре звучат албумите им.
 Одобрение
валентин
Агент
**
Публикации: 94

Профил WWW
Отговори #53: 24 Юли 2012

Вижте новото видео на "Пет Шоп Бойс" на песента "Winner": http://www.otbor.bg/kultura/pet-shop-boys/winner/video-vizhte-novoto-video-na-pet-shop-boys-na-pesenta-winner.html
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #54: 22 Август 2012

След първите няколко прослушвания на албума на Pet Shop Boys - Elysium мога с радост да споделя, че отново съм приятно изненадан от тях. Албумът включва различни по звучене и темпо песни и все пак остава типичен за PSB.
Най-любима песен засега ми е "Your Early Stuff".
Интересно ми е дали ще подкрепят албума с турне и каква ще е концепцията им за сцена този път.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #55: 26 Август 2012

Приятен албум, макар и за мен стъпка назад от Yes, който пък беше стъпка назад от Fundamental. По някакъв начин ми напомня за проектите на групата в края на 90-те - има някаква емоция а ла Nightlife в баладите.

Breathing Space ми е фаворитът засега, както и Ego Music (всъщност като всяка, в която Нийл издава британския си акцент като говори). Winner пък е на другата крайност за мен, може би защото, както беше определена в един коментар в YouTube, е devastatingly safe.

Надявам се с времето Elysium да ми хареса повече, както се случи с Yes, който сега повече оценявам - особено би-сайдовете, които са много по-силни от някои от титулярните песни.

Между другото се говори, че през септември започват записи по денс-ориентиран албум, предполагам, че може би покрай него ще организират турне.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #56: 25 Септември 2012

На мен също ми хареса албумът, но определено бледнее пред Fundamental, който пък според мен им е най-добрият албум от Very насам.

Честно казано не виждам много разлики между Elysium и Yes...освен Love etc., който беше много много много по-силен сингъл от Winner. Дано изчезне тенденцията да се наемат някакви измислени продуцентчета, както за последните два албума, дори ПСБ сами да си продуцират албумите, според мен резултатът ще е доста по-добър.

А това за записите на нов албум толкова скоро не ми се вижда много вероятно, но щом има слухове...кой знае. Ново турне, по думите на Нийл, ще има със сигурност, като то ще започне от Южна Америка в първите месеци на новата година.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
Страници: 1 2 3 [4]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.