DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  
Автор Тема: Muse  (Прочетена 20018 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
09 Май 2006

Много любима моя група, която тази година се завръща с нов албум, а сингълът Supermassive Black Hole изтече в нета. Песента се различава адски много от всичко, което са правили досега, като има някакви "влияния" от Принс и Бритни  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

deiv4o
Гост
Отговори #1: 09 Май 2006

на същото мнение сам за групата, много добри, би ме се искало  да ги видя на живо, те  ще подгряват  депеше  на 07th July в Stockholm би било много яко ако са и в софия
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #2: 11 Май 2006

Не ви ли напомя гласа на Matt Bellamy и стила на пеене доста на Jeff Buckley? в малко преувели4ен вариант.

Ина4е за Стокхолм не може да има по-добър избор...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 11 Май 2006

Не ви ли напомя гласа на Matt Bellamy и стила на пеене доста на Jeff Buckley? в малко преувели4ен вариант.

Това ми напомня, че някой път трябва да се отвори тема и за Джеф Усмивка Не съм се замислял досега, но има наистина разни прилики...в новият сингъл обаче Белами вокално има много общо с Принс  Усмивка
На всички са ни известни и сравненията с Рейдиохед, които никога не съм разбирал...

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #4: 12 Май 2006

Muse ужасно много ги обичам!!!
Стилът им има класически елементи смесени със съвременна прогресив (незнам дали е подходящ термин, но така ми идва отвътре) музика. С една дума готини са много!

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 11 Юни 2006

Новият албум 'Black Holes and Revelations' звучи доста интересно и абсолютно различно от това, което са правили досега. Промяната вероятно сте усетили в пилотния сингъл 'Super Massive Black Hole', но албумът е с доста по-разширено и богато звучене.

Отварящата 'Take A Bow' има някакво особено влияние от Queen, показвайки отличен баланс между чисто рокаджийски китари и почти "космически" синтезатори, и където Белами пее "And burn / You will burn / You will burn in hell / Yeah you'll burn in hell for your sins" . 'Starlight', която според слуховете ще е втория сингъл, е далеч по-успокоена, отдалечена от красивия хаос на 'Take A Bow'. Финалната 'Knights Of Cydonia' почти се доближава до някаква космическа-рок опера.

Всички песни в албума са на много нива като наистина ще ми трябват още няколко слушания, докато го възприема напълно  Усмивка

tan
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил
Отговори #6: 13 Юни 2006

Доскоро не бях слушала нищо на MUSE,dokato ne popadnah na edna adski lubima pesen,koqto slusham dosta 4esto ot nqkolko dni nasam-time is ruuning out Одобрение.Жалко че ги няма в сървъра,до който аз имам достъп за да итегля някоя друга песен Тъжен
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #7: 13 Юни 2006

muse са една от много малкото групи за които спокойно мога да кажа, че правят музика която ще е модерна и след 100 години- имах възможността да гледам филма за правенето на миналият им албум и повярвайте ми няма втора група работеща толкова професионално... новият им албум е потвърждение на видяното от мен тогава и се нарежда сред шедьоврите на новия век ...
за мен muse са най- добрата алтернатив група в момента!
а факта, че са толкова непопулярни в България говори и за ниската музикална култура на населението ни.

So High so Far to Fall
Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #8: 27 Юни 2006

фен съм на Muse от момента, в който чух Unintended (размазваща балада с уникален клип).
Origin of symmetry пък е един от малкото албуми, за които смятам, че е съвършен... идеално си спомням първият път когато го слушах - връщах се от екскурзия в чужбина, като преди да тръгна на нея си бях направил списък с CD-та, които трябва да си взема. Muse бяха в него, тъй като в България тогава малцина бяха чували за тях и нямаше как да се сдобия с копие от албума. Още първият път когато го чух адски ме впечатли, а това при мен е голяма рядкост - обикновено имам нужда от поне 3 преслушвания, за да си създам някаква базова представа за албум. Кристалният звук, смесицата на здрави китари с класическо пияно, фалцетния глас на Мат направиха Muse една от любимите ми групи...

По отношение на новият албум... ами ще кажа само, че съм го слушал само два пъти Усмивка не ме грабна по начина, по който го направи предишните, но определено ще му дам шанс тези дни...
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #9: 27 Юни 2006

Аз за пръв път ги чух в един магазин за музика в Париж, през 2003. Тогава ми направиха много силно впечатление, но едва миналата година успях да си купя 2 албума и то от Orange. Никой от моите приятели не ги знаеше, а миналото лято само това слушахме в колата до морето и обратно и беше страхотно.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
WatchMeMove
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #10: 01 Юли 2006

Много любима моя група-запалих се по тях преди около 2 години  Доволен
Скоро си свалих албума и мисля да си го и купя-но незнам дали вече е на пазара в бг
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 20 Юли 2006

Ако искате да видите как Антон Корбин, Джордж Лукас и Куентин Тарантино все едно са се обединили...вижте клипът на Knights Of Cydonia   Зъл

ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #12: 20 Юли 2006

Преди няколко дни се зачудих на  fallen star ,че не може да оцени музиката на Mesh. И тъй като сега аз мога да кажа същото за Мuse ,Ви моля да ми препоръчате нещо за да им дам и аз втори шанс.
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #13: 20 Юли 2006

И аз затова моля. Имам само една песен, която на всичкото отгоре е и Unknown Track  Очиврът

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 08 Август 2006

Ето го и клипът към прекрасната Starlight, въпреки че не мога да реша дали е пълно клише или просто стилно видео през претенции.

http://www.youtube.com/watch?v=d0lmY6S_SnI

Колкото до молбите на ultrapmp и BlackCelebration да чуят най-доброто от групата...хм, като песни бих отличил Bliss, Plug-In Baby (един от най-добрите китарни рифове в рок музиката е именно там), Feeling Good, Sing For Absolution, Butterflies & Hurricanes. Новият албум също блести с невероятни песни като Supermassive Black Hole, Map Of Problematique, Starlight...

Като цяло Muse са една от малкото групи в днешно време, които мога да нарека иновативни и преоткриващи себе си със всеки албум, винаги изпълнен с невероятна виртуозност и фантазия. Гледал съм по телевизията и в сайтове тяхни изпълнения от концерти и Матю е просто убийствен фронтмен - ако не се лъжа през 2003-та, спечелиха няколко награди на MTV, включително за най-добра група на живо.
Последна редакция: 08 Август 2006 от The Fein

Страници: [1] 2 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.