DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  
Автор Тема: Muse  (Прочетена 17280 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #30: 12 Февруари 2008

H.A.A.R.P. се казва новото CD/DVD, което ще излезе на 17ти Март. Това е запис на концерта им на Уембли на 16ти 17ти юли 2007 (както беше отбелязал Мао Бой тук, това е първия концерт на новопостроения Уембли!!)
За съжаление не можах да изкопирам траклиста, но можете да го видите на официалния им сайт http://www.muse.mu/
Около 16 секунди от лайфа могат д асе видят и на страницата в www.myspace.com/muse

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
deiv4o
Гост
Отговори #31: 13 Април 2008

Muse Royal albert Hall 12/04/08  TCT
Великолепно шоу както винаги Одобрение
deiv4o
Гост
Отговори #32: 15 Април 2008

ето тук едно клипче качих Усмивка
Muse in Royal Albert Hall
crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #33: 07 Ноември 2008

H.A.A.R.P. се казва новото CD/DVD, което ще излезе на 17ти Март. Това е запис на концерта им на Уембли на 16ти 17ти юли 2007 (както беше отбелязал Мао Бой тук, това е първия концерт на новопостроения Уембли!!)
За съжаление не можах да изкопирам траклиста, но можете да го видите на официалния им сайт http://www.muse.mu/
Около 16 секунди от лайфа могат д асе видят и на страницата в www.myspace.com/muse

някъде през пролетта изгледах dvd-то и мога само да похваля както групата, така и хората, работили по визуалната част и монтажа. донякъде доста напомня последното двд на депеш..мен лично адски много ми хареса!  (: и го препоръчвам на всеки. в и-нет феновете са разделени на две мения (поне от малкото наблюдения които имам), а ми е интересно дали някои от вас го е гледал и какво мисли..сетих се да пиша тук, тъй като тези дни го въртя отново (:
мисля, че в тубата могат да бъдат намерени всички песни от 2те вечери
Последна редакция: 07 Ноември 2008 от crystalline
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #34: 27 Юли 2009

От известно време е ясен и траклистинга на предстоящия "The Resistance", който загатва някои любопитни подробности. Една от песните се казва "MK ULTRA", на името на злокобния проект на ЦРУ за контрол над съзнанието, чрез използването на LSD, а трите части на Exogenesis реализират идеята на Белами за "17 минутна space-rock симфония", по която е работил в продължение на години. В ролята на първи сингъл ще влезе "Uprising".

1. Uprising
2. Resistance
3. Undisclosed Desires
4. United States of Eurasia / Collateral Damage
5. Guiding Light
6. Unnatural Selection
7. MK ULTRA
8. I Belong To You / Mon Coeur S'Ouvre A Ta Voix
9. Exogenesis: Symphony Part I (Overture)
10. Exogenesis: Symphony Part II (Cross Pollination)
11. Exogenesis: Symphony Part III (Redemption)

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #35: 14 Септември 2009

След вече 3 слушания на албума съм доста объркан  Объркан .От първо слушане можеш да прецениш,че албума е адски претенциозен,но...дали с право ? За едно нещо съм сигурен - симфонията "Exogenesis" е гениална и е сред най-доброто,не само в архива на Muse,а може би сред цялата алтернативна сцена.За останалата част от албума обаче съм доста раздвоен.На моменти ми звучат като бледо копие на Queen,някой други вокали на Matt са направо все едно извадени от Lay All Your Love On Me на Erasure... Undisclosed Desires би могла да попадне в Sounds Of The Universe и е най-явния опит  в историята на музиката на някоя група да копира Depeche Mode.Ако беше с вокали на Dave Gahan със сигурност щеше да е велика песен,но така си остава само жалък опит да се достигне до гениалността на DM.Общо взето във всички останали песни се опитват да достигнат нивото си от Absolution и Origin Of Symmetry,а като слушам United States Of Eurasia,направо се хващам за главата... там приликата с Queen е вече покъртителна...Muse са станали по-поп и от Madonna и очаквам съвсем скоро техен дует я с Justin Timberlake,я с The Pussycat Dolls,може би поредния кавър на Personal Jesus,знае ли човек Усмивка
Колкото и да ме боли да напиша следващото изречение,ще го сторя ...  Плачещ
Muse са поредната голяма банда,която залезе,за жалост те обаче нямаха кой знае колко дълъг период на слава.Бездната между Absolution и Black Holes And Revelations беше огромна,но някак си успях да я преживея.
Бездната обаче между The Resistance и Black Holes е още по-голяма и не мога да я преглътна... За финал ще цитирам мнението на една приятелка ,която пък е най-големия фен на Muse,който познавам.Мисля,че то говори достатъчно красноречиво за качеството на новия албум...

"[21:55:43] Jezebel каза: neka da zapazim minuta myl4anie, v pamet na starite Muse, koito nikoga pove4e nqma da se vyrnat [21:55:48] Jezebel каза: (F)"
Последна редакция: 14 Септември 2009 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #36: 14 Септември 2009

Благо, не желая да те разочаровам, но всичко, което успее да се добере до ефира на MTV е поп. На практика самата телевизия се превърна в нарицателно на поп културата, като всъщност принципите са малко по-различни.

В дъното на всико стоят пари, които се управляват от компании, които се явяват в ролята на сводници и са част от една по-голяма картина.
Групите им са длъжници, понеже за да запазят договора си, трябва да продават определен брой албуми и да са в класациите.
Това за да се случи е нужно продукта, който издават да бъде съобразен с пазара, за да може да се продава дори повече.

Общо взето големите лейбъли гълтат групи и започват да им слагат продуценти и цялостен екип, който се грижи за това да звучат и да изглеждат актуално. Без изобщо да съм чул въпросният албум, си направих труда да видя кой го е продуцирал. Пише че групата сама си го е продуцирала, но е смесен от Марк Стент, който пък е работил по албуми на DM, PSB, Madonna, Erasure, U2, Marilyn Manson, Radiohead, Oasis... Britney Spears, Take That, Spice Girls Усмивка

Винаги хората могат да си плюят на стадионните концерти, на парите, които им идват от продажби, на славата, на голяма част от феновете и да си откажат договора с лейбъла, който ги издава. След което да търсят независим лейбъл или да се издават сами и да ходят на концерти в локални нощни клубове, какъвто е случая с IAMX.
Последна редакция: 14 Септември 2009 от Recoil
Infra Red
Странен Любовник

Профил WWW
Отговори #37: 14 Септември 2009

Миро,аз съм достатъчно разочарован...
Защото Muse не са единствената банда,която си продаде душата за пари.В последните години за жалост е доста често срещано явление,в което бих добавил дори Депеш...
Съгласен съм,че 95% от групите и изпълнителите по MTV,която между другото започна като Indie телевизия в началото на 80-те,са мега-поп,НО все още си има и 5%,чиито клипове се пускат от дъжд на вятър заради онези 5%,които слушаме малко по-некомерсиална музика.Има си rock chart,в който пускат Radiohead,DM,The Racounteurs,Interpol,че и други недотам поп групи.Друг е въпроса или по-скоро момента,в който групите,също като MTV започнаха да изменят на стила си и първоначалната си концепция ,само и само да печатат пари.Такъв е случая и с Muse.Виж примерно Radiohead.Те започнаха като Alternative/Indie група и в момента все още са такива.Вярно е,че свирят и на големи фестивали,но това не ги прави поп.Ако погледнеш къда са свирили в последните 3 години,ще видиш,че преобладават малките зали.Освен това пуснаха последния си албум  за свободно сваляне (макар,че аз си го купих и на CD),в сайта им можеш да ги гледаш на живо как свирят в мазето си и т.н.Та...идеята ми е,че много групи започват като Indie,но в 1 момент нишката се губи.Изменят на стила си,спират да се развиват,или по-скоро се развиват в негативна насока.Това,че Muse са напълнили Wembley,не значи непременно,че са поп.И Андреа Бочели би могъл да изнесе концерт там.Когато обаче явно промениш цялостното си звучене и започнеш да страдаш от грандомания,да се фукаш едва ли не с чудовищно големи сцени и турне пълно с дати на огромни стадиони,тогава си прекрачил границата и си станал поп,или по-лошо - станал си като U2 (лукава усмивка).Както казах по-горе все още има групи като Radiohead,на които не им пука дали албума им ще се продаде в 10 милионен тираж,дали ще свирят пред 4000 или 40 000 души.Важна е самата идея.Идея,в която и самите Muse вярваха едно време.Тогава,когато Мат Белами не излизаше на сцената съпроводен от божествена музика,сякаш Зевс слиза от Олимп...Рейдиохед до голяма степен са извинението на нашето време за всичката шитня,която се излива по MTV.Има и други групи като тях,но да видим дали и те няма да си продадат душата след някоя друга годинка.За радиоглавите съм сигурен,че няма защото те свирят от 20-тина години вече,но вижте какво стана с The Killers и Muse.Та...много е жалко,че списъка с групи,минали на тъмната страна се увеличава постоянно...И все пак все още има светлина в тунела Усмивка
Последна редакция: 14 Септември 2009 от Infra Red

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #38: 14 Септември 2009

И аз съм малко объркан, този албум прави толкова завои, че е трудно да го следиш. Ще ми трябват още слушания, но не мисля, че има повод за някаква драма, тъй като няма нищо, което да не сме очаквали в стиловата ориентация – след Черните дупки, различни подсказвания за звука и тематиката на Съпротивата, след сингъла, мисля, че няма нещо на сто процента неочаквано.

Харесва ми, че е стилово, идейно и на всяко ниво абсолютно освободен албум, който щеше да бъде записан независимо от това кой ги издава и продуцира. Албум с обичайната доза виртуозност, неочаквани обрати в песните и т.н. Не ми харесва, че от това раздърпване в различни посоки не стои добре цялостно, но пък може да имам различно усещане, когато прекарам повече време с него, прочета текстовете и ми се проясни картинката. И да, Queen препратките малко омръзнаха.

Но не мога да намеря никакви признаци на разпродаване или пък потъване в поп блатата. Просто Muse искат да звучат по този начин и го правят. И никой друг не може да го направи така. Независимо дали ще ми остане като любим албум или не - браво на Мат и ко. за непукизма.
Последна редакция: 14 Септември 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Infra Red
Странен Любовник

Профил WWW
Отговори #39: 14 Септември 2009

Абе симфонията оправя нещата г/д ... Усмивка А и ми е интересно да слушам песен на Депеш с вокали на Мат Белами  Ухилен

LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #40: 15 Септември 2009

На мен пък ми хареса от първо слушане и от тогава го чух още доста пъти. Усмивка Честно казано, не знам как някой може да се почувства "разочарован" от тоя албум, но всеки с вкуса си.

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #41: 21 Септември 2009

http://www.youtube.com/watch?v=3oTt8Noi5Rk&feature=player_embedded   Зъл Ухилен  Ангелче
Dominic  се справи по-добре от някои "професионални" вокали хехе
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #42: 24 Септември 2009

Между другото малко иронично понеже и двете теми са активни, но Muse в момента са подгряващи на U2 в Ню Йорк Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #43: 26 Септември 2009

те подгряваха и дм в стокхолм на миналото турне.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
LiftedHigher
Джуниър
*
Публикации: 61

Профил
Отговори #44: 04 Ноември 2009

http://www.youtube.com/watch?v=V6EnOTFUf4s

I'm always willing to learn when you've got something to teach.
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.