DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Radiohead  (Прочетена 26622 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #15: 12 Октомври 2007

Това, което Radiohead правят е много сериозен знак, че промяна трябва да настъпи и изкуството, под каквато и да е форма, трябва да стане достъпно за всеки. От тук нататък всеки артист от техния ранг би трябвало да дължи сериозно обяснение на феновете си, ако постъпва другояче и музиката му продължава да бъде 50% маркетниг. Въпорсът е колко от младите групи, които едва сега започват и нямат имена като Radiohead или Jamiroquai могат да си позволят лукса да не се подчинят на законите на бизнеса. Но все пак, трябва да се сложи начало и е добре, че някой го направи.
Последна редакция: 12 Октомври 2007 от atomheart
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #16: 12 Октомври 2007

Винаги са ме впечатлявали тези момчета... с музиката си, с дълбочината, която достигат в нея, с това, че са една шепа неповторими гениални странни хора, които подскачат некоординирано, когато са на сцената. Със това, че явно виждат света по съвсем различен начин(не в един смисъл, особено що се отнася до Джони). Нещата, който се случиха през последните няколко дни и рискованото решение(което не е практика в музикалния бизнес) да пуснат албума, по който работят почти три години, за свободно сваляне в интернет вероятно доказва това. Но не само, Radiohead показаха, че музиката дори и днес не е само бизнес(въпреки, че това май се оказва и един доста добър рекламен ход). А и това е начин, по който много добре могат да проверят до колко могат да разчитат на феновете си, като ги оставят да изберат сами сумата, която биха платили за тяхната работа. Всъщност тези, които са си купували албуми на Radiohead, знаят, че те по принцип са доста евтини, дори в сравнение с някой ъндърграунд изпълнители.

In Rainbows, ще ми се да не го коментирам точно сега(понеже нямам и време), но ще кажа, че това наистина е един доста различен албум, с повече рок и по- малко електроника в сравнение с Hail To Thief.
Последна редакция: 12 Октомври 2007 от Aleksandrovster
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #17: 14 Октомври 2007

Лично аз с огромно удоволствие се възползвах от възможността да се сдобия с In Rainbows. Още първата песен ми хвана вниманието в желязна хватка, до 15тата минута от началото на албума вече бях непоправимо влюбена, а сега не мога да спра да възклицавам докато слушам отново и отново.
За мен Radiohead винаги са представлявали символ на абсолютната меланхолия, ефирната загадъчност и тихата наситена тъга. Ведрите, свежи, оптимистични и енергични нотки ме сащисаха. А в същото време гласът е все така отчужден, далечен, неангажиран и неуловим. Тръпки ме побиват.
Weird Fishes/Arpeggi оставя усещане за лекота и приятен слънчев следобед, House of Cards страхотно ми напомня Proud Mary, а Faust Arp съдържа изумително красиви и елегантни струни - комбинация от китара и класически стурнни инструменти.
Изобщо красота. Пълна, безкомпромисна и съвършена. Ще има да се позадържи в плейъра ми!

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #18: 17 Октомври 2007

От няколко дни съм зациклил на In Rainbows в очакване да ми хареса, но или аз остарявам или просто вече не мога да асимилирам музиката на Radiohead. Преди години бях супер запален по The Bends и OK Computer, но моето скромно мнение е, че от тогава групата е потънала в креативен застой и се опитат да маскират това чрез самовлюбено, снобарско експериментиране, което честно казано ме дразни. Песните са интересни като продукция и звуци, но честно казано като музика са слаби. А познатите ми преди красиви вокали на Том Йорк се превръщат все повече и повече във нечленоразделни войове. Ще си призная, че винаги съм бил пристрастен към мелодичната музика, а Radiohead отдавна не правят такава (но за сметка на това Sigur Ros ги заместват повече от достойно).

Ще продължа да слушам In Rainbows, но засега съм неутрално-негативно настроен относно качеството му.

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #19: 19 Октомври 2007

Без да правя опит за сравнение със старите неща на Радиохед, на мен In Rainbows ми харесва много - слаба песен няма.Отдавна не ми се бе случвало да слушам с такова удоволствие от начало до край цял албум - абсолютна наслада!Повечето песни са много мелодични - нещо, което аз също ценя - а вокалите са отлични.Трудно ми е да определя фаворити сред 10-те...15 Step e просто удар в десятката за интродукция - мен лично веднага ме грабна с нестандартността си.Bodysnatchers e може би единствената песен, която не ме спечели на първо слушане - просто защото се различава от цялостното звучене на албума, но за сметка на това внася необходимата нотка разнообразие....може би.Следва великолепната Nude и оттам насетне албума просто се лее ....като искам да отлича Weird Fishes/Arpeggi и House of Cards  Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
deiv4o
Гост
Отговори #20: 05 Декември 2007

ето и нещо ново от бандата Усмивка

Radiohead - Bodysnatchers (thumbs down version)
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #21: 05 Декември 2007

Radiohead направиха и страхотен кавър на "Ceremony" на New Order.

<a href="http://www.youtube.com/v/08_2eTj3wsA&amp;rel=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/08_2eTj3wsA&amp;rel=1</a>

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

deiv4o
Гост
Отговори #22: 04 Януари 2008

Radiohead - Scotch Mist
A film with Radiohead in it made for New Year's Eve, 2007. Features every song on their new album IN RAINBOWS
web broadcast

here

Последна редакция: 04 Януари 2008 от deiv4o
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #23: 22 Март 2008

Конкурсите за клипове дават някои наистина феноменални резултати. След като се убедихме какво направиха феновете на Recoil с "Prey" и "Allelujah", вижте какво този човек е сътворил с "All I Need" на Radiohead, които наскоро също обявиха конкурс за направата на следващия им клип: http://uk.youtube.com/watch?v=iY4APDrl66s

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

hitrana
Гост
Отговори #24: 25 Март 2008

Радио главите винаги са били в топ 3 на най-любимите ми групи. Символът на безпределната меланхолия и тъга. Те са единствената група с албум без нито една слаба песен - OK Computer, по мое лично и неангажиращо мнение Усмивка
All I Need - безумно добра песен, от безумно добър албум и невероятен клип/ не си пестя суперлативите:) /, въпросният човек се е справил блестящо! Зеленото в почти всеки кадър, те изпълва целия, докрай. Носи ми идея за пробуждане и  устременост. Във всяка картина съзерцаваш Абсолютната хармония. Светът е съвсем семпъл и прост, движи се по заучен сценарии, повтаря се обичайно и всекидневно и въпреки това е безпрекусловно съвършен именно в простотата си и в страстта за живот изпълваща всеки нов ден!
Кадъра с листото, което се носи по укротена вода и отражението му в нея... много красиво!
Клипът напълно си кореспондира с цялата лиричност на музиката. Мисля, че си прилягат перфектно!
deiv4o
Гост
Отговори #25: 02 Април 2008

01/04/08 Radiohead свириха в BBC Radio Theatre  Radio 2, ето тук можете да си смакнете една песничка

Radiohead At The BBC - Tuesday 1 April 2008
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #26: 11 Май 2008

Ето това е за мен най-добрият непрофесионален кавър правен някога.
http://www.youtube.com/watch?v=F8rp3jzTGqM .Харесва ми почти колкото оригинала,а това соло накрая просто ...нямам думи.Между другото пича ползва уред подобен на този на Мартин в Walking In My Shoes.Казва се еbow и действа като лък на цигулка,само че за китара Усмивка Създава магнитно поле около струните чрез нещо като огромно,постоянно действащо магнитно перо и така струните трептят много продължително.Ех...скоро трябва да си купя такова нещо  Очиврът
Последна редакция: 11 Май 2008 от Infra Red

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #27: 07 Юни 2008

Вчера имах щастието да видя Radiohead на живо край Dublin - Malahide Castle.Голяма банда!...Като си събера и систематизирам впечатленията ще постна по-подробно описание на събитията...Само ще започна с това, че няма и половин час преди групата да се появи на сцената, се изръси лек дъждец(нещо, което е част от ежедневието тук), който накара всички да роптаят и кълнат проклетото ирландско време, и който донесе най-прекрасната, съвършено завършена двойна дъга, която съм виждал от много години...Внезапно недоволният ропот замря и навсякъде почнаха да бляскат щастливи та макар и мокри усмивки - един наистина вълшебен миг Усмивка.
Тъй като събирането на групичката, с която бях, отне повече време от предвиденото, малко закъсняхме с пристигането и това ни коства място сред първите редове, но все пак успяхме да се доберем на 40-50 м. централно срещу сцената.Самата сцена бе с размери подобни на тази от концерта на ДМ в София с много добри светлинни ефекти, екрани и пр.Подгряващате група ми се стори малко не на място подбрана - Bat for Lashes ако не се лъжа.В началото можех да се закълна, че вокала им е откраднал гласа на Бйорк, даже чух хора около себе си да се питат дали пък това не е наистина самата тя.Като цяло ме заинтригуваха, но тъй като музиката им е предимно акустична ми се стори, че по-добре биха се чували и звучали в зала с отлична акустика.Във всеки случай освен, че ми направиха добро впечатление и ме заинтригуваха (пък и не само на мен) сякаш не успяха да подгреят много - доста хора използваха момента за да си купят хот-дог и/или халба бира(аз самият не устоях на изкушението да си утоля жаждата).После заваля, блесна прекрасна двойна дъга и съответно аз се настроих за магия....Не се наложи да чакам дълго - Радиоглавите ми напълниха сърцето с брилянтни изпълнения на новите песни от In Rainbows подплатени с нещо от най-доброто от предишните им албуми(за съжаление не чух любимата си Subterranеan Homesick Alien, нещо на което силно се надявах но си знаех, че няма да се случи).Звукът бе перфектен, просто кристално чист...На Weird Fishes и House of Cards душата ми вибрираше от наслада...Единствено oт изпълнението на 15 steps ми се искаше повече, но имайки предвид структурата на самата песен, едва ли може да се иска повече при лайв.За сметка на това открих концертния потенциал на Bodysnatchers , която до сега така и не успяваше да ме грабне....За мое огромно съжаление, публиката не се представи по най-добрият начин, независимо, че хапчета, бира и трева се консумираха на килограм(или пък може би точно поради това, знам ли).Повечето хора ми се сториха доста апатични, малцина бяха тези, които се потопиха в атмосферата, която музиката на Радиохед създава - стори ми се че това са хора свикнали да бъдат глезени с подобни сцени, концерти и банди...Бяхме доволно много - поне 20 000, но като сила на отклик 10 пъти по-малко.Помислих си, че ако Радиохед някога свирят в БГ, може и да не напълнят стадион, но феновете, които дойдат ще раздадат много повече от себе си, защото това, което в Ирландия е традиция, в БГ е цяло събитие с възможността никога повече да не се повтори(макар че нещата се подобряват)...Както и да е, публиката не бе на нивото на мига, и поради това не мога да кажа, че това бе велик концерт за мен.Другото нещо е че Том Йорк, макар и отличен вокал, сякаш не притежава каризмата и таланта да комуникира с публиката, които биха го превърнали в кумир - през цялото време и той и останалите ми се сториха малко отчуждени и дистанцирани от феновете, пък и самата публика не и помогна много да разчупят ледовете.
Като мине карантината за качване на файлове ще кача няколко снимки на самата сцена и дъгата Усмивка
Последна редакция: 07 Юни 2008 от RizaaR

o                
deiv4o
Гост
Отговори #28: 09 Юни 2008

Аз имах щастието да ги видя на втората им вечер:) много красиво място,много готини хора(ирландците) изобщо останах с мнго добри впечетления от Дъблин:) концерта си беше естествено много добър но на мен лично не ми допадат концерти на  открито Тъжен друго си е в зала да усетиш всеки звук но аз маи сам станал много капризен покри толкова много концерти Объркан  според мен Tom York i Greenwood доста се бяха качили на черешата както му викам аз  УсмивкаПлезене затова моге да са изглеждали отчуждени Тъжен
но  като цяло This gig was amazing and I am so glad I can tick them off my “Band to see before I Die List”
  Одобрение  ; Пощурял

ето няколко снимчици пак ще кача на ютюб после:)

Set List:
1. 15 Step
2. Bodysnatchers
3. Airbag
4. Bangers and Mash
5. Nude
6. Pyramid Song
7. Weird Fishes/Arpeggi
8. The Gloaming
9. National Anthem
10. Faust Arp
11. Videotape
12. Optimistic
13. Where I End and You Begin
14. Reckoner
15. Everything In Its Right Place
16. All I Need
17. There There

FIRST ENCORE
18. Exit Music (for a film)
19. Jigsaw Falling Into Place
20. Climbing Up The Walls
21. Planet Telex
22. How To Disappear Completely

SECOND ENCORE
23. Supercollider (New Song)
24. You And Whose Army?
25. Idioteque

Съпорт
Bad for lashes
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #29: 09 Юни 2008

Аз имах щастието да ги видя на втората им вечер:) много красиво място,много готини хора(ирландците) изобщо останах с мнго добри впечетления от Дъблин:) ...

Я гледай как сме се разминали - да бях знаел, че идваш насам, можеше да уважим някой пъб на Temple Bar...Аз си знаех, че втората вечер, ще бъде по-яко откъм публика поне, защото всъщност датата на 7 юни първоначално бе обявена за единствена, на която групата ще свири в Дъблин, и съответно всички дай-хард фенове са се юрнали за нея...аз обаче я проспах, и съответно се сдобих с билет за 6 юни.Мда, и аз си помислих че Том и Ко. са се качили по череши, върби, круши, тополи и пр., то и сред феновете имаше бая, които си бяха буквално ''in Da rainbows'', но това не помогна особено...
На вторият енкор, Том излезе соло и изсвири една нова песен, която обаче (макар да пробва Ухилен) не можа да се сети как се казва - чудя се, но най-вероятно е така, дали тази Supercollider, която виждам в твоя сет лист е същата?
Снимките  нещо не ги виждам - май още не може да се качва (виж в дм.орг - промени във сайта).

o                
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.