DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Семплиране  (Прочетена 5605 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
14 Май 2006

Не знам на колко от вас се е случвало да попадат на различни семпли.
В днешно време е по-лесно да си купиш семплите, вместо да ги направиш, но по-интересното е, какъв е бил случаят с Massive Attack. И защо Mark Stent е решил да използва семплирани барабани от Get Right With Me в Man Next Door (песен от Mezzanine един от най-добрите албуми на Massive Attack)
Предполагам, че това се дължи на факта, че той е учасвал и в смесването на SoFaD. До тук обяснението е горе-долу нормално, но има и момент, които е ужасно сходен с основната идея на 10:15 Saturday Night на The Cure, но с по-бавно темпо. Даже съм по-склонен да вярвам, че е семплирана точно частта след първят куплет или от 2рата минута нататък, преди солото (на 10:15 Saturday Night).
Още по-наглото е, че в един кратък момент от Man Next Door, песента се гради изцяло на точно тези два семпъла.

Интересно ми е дали някой друг е засякъл семплиране на DM в песните на други групи.
Последна редакция: 14 Май 2006 от Recoil
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #1: 14 Май 2006

Един пример, който няма толкова об6то с по-горе казаното, тъй като става дума за не6та дале4 не дотам професионално направени, но след като излезе Ultra ритъм секцията от Useless (благодарение на първите няколко такта соло) може6е да се 4уе в няколко бг песни. В момента се се6там за Дони и Мом4ил в един римейк на Малкия Принц, който е вклиу4ен в Best of компилаця от мисля 98 година, съ6то и дует Avenue са използвали този ритъм в една тяхна песен.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 14 Май 2006

Спомням си,че бяха набедили и КариZма в използване на семпли от DM(мисля,че от It's No Good),но не се сещам за коя песен ставаше въпрос. Тъжен За случая с Massive Attack не знаех,дори си пуснах Man Next Door.
Много интересна тема! Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #3: 14 Май 2006

Спомням си,че бяха набедили и КариZма в използване на семпли от DM(мисля,че от It's No Good),но не се сещам за коя песен ставаше въпрос. Тъжен

Началото на един от ремиксите на It's No Good се чува като ритъм семпъл на заден фон през цялото време на Колко Ми Липсваш (или както се казва песента).

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 14 Май 2006

Ами при ремиските е по-странен момента. В Andrea Parker микса на It's No Good и в Колко Ми Липсваш има един и същ семпъл, но мисля, че той е купен и е част от банка със семпли.

Не знам дали е подобен случаят с : Mine / Beast Of Prey на Project Pitchfork и Bass Bounce микса на It's No Good, но и там има досадно еднакви семпли.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 08 Юли 2006

И защо Mark Stent е решил да използва семплирани барабани от Get Right With Me в Man Next Door (песен от Mezzanine един от най-добрите албуми на Massive Attack)

Бях забравил за една малко по-стара песен на Enigma, която се казва I Love You... I'll Kill You, която има поразително еднакъв семпъл с вече изброените (Get Right With Me, Man Next Door). Интересното е, че песента на Enigma е от година 2000,  друг е въпроса кой точно е програмирал въпросният ритъм... и дали става въпрос за семпъл от
Songs Of Faith And Devotion...
Последна редакция: 08 Юли 2006 от Recoil
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #6: 12 Юли 2006

...има и момент, които е ужасно сходен с основната идея на 10:15 Saturday Night на The Cure, но с по-бавно темпо.
...
Попаднах на оригиналното издание на Mezzanine, в книжката е написано, че в Man Next Door е използван точно този семпъл. За Депеш не се споменава нищо.

Бях забравил за една малко по-стара песен на Enigma, която се казва I Love You... I'll Kill You, която има поразително еднакъв семпъл с вече изброените (Get Right With Me, Man Next Door). Интересното е, че песента на Enigma е от година 2000
...
Всъщност е малко по-стара ... от 1993 година Усмивка
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #7: 12 Юли 2006

Чел съм по книги, че ДМ категорично отказвали да ползват чужди семпли, така че е по-вероятно или приликата да е неосъзната, или Енигма да са взели семпъла.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 12 Юли 2006

Бях забравил за една малко по-стара песен на Enigma, която се казва I Love You... I'll Kill You, която има поразително еднакъв семпъл с вече изброените (Get Right With Me, Man Next Door). Интересното е, че песента на Enigma е от година 2000
...
Всъщност е малко по-стара ... от 1993 година Усмивка

Напълно възможно, по всяка вероятност съм гледал датата на издаване на периздадено копие.
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #9: 12 Юли 2006

специално за песни на Depeche си спомням,че попаднах на някакъв саундтрак на "широко затворени очи", в който в едната от песните звучеше завоалиран семпъл от Any second now....странното е обаче,че когато извадих описанието на песните от саундтрака,точно тази не фигурираше,докато на другите бяха посочени авторите и заглавията Объркан

[:There's a devil lying by my side:]
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #10: 13 Юли 2006

Все пак да не забравяме, че някои семпли се ползват от готови библиотеки с такива и е нормално понякога да чуеш един и същ семпъл на повече от едно място (ако говориме за отделни мултисемпли разбира се). Същото важи и за синт-пачовете - наскоро забелязах как един и същ звук може да се чуе в албуми на Енигма, Вангелис и Дед Кен Денс и то албумите са горе-долу по едно и също време (1993) издадени - явно е имало тогава някой модерен синт, който всички са ползвали.. Друг е въпросът обаче с ползването на цели рифове, луупове, ликове или както и още да ги наречем.. Самия Алън на сайта си казва, че няма нищо лошо в това стига да е взета някаква малка част и да е използвана по креативен начин.. Но пък има и артисти като Райън Фериш например, при които можеш да чуеш в няколко парчета от един и същи албум цял риф, който е взет явно от някаква библиотека със семпли и размножен из всички парчета.. Такъв вид артисти така да се каже "подбиват пазара" на другите дето се мъчат сами всичко да си направят.. Но всеки накрая си получава заслуженото де..
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #11: 04 Август 2006

А какво ще нажете за невероятната прилика в мелодията на "The Ballad of Chasey Lain" на Bloodhound Gang и "Sea Of Sin" на DM? Шок Сигурно има и други,които са я забелязали.Чела съм,че образите от групата са фенове на DM,така че приликата едва ли е случайна. Ангелче

julianep
Ултрас
**

Профил WWW
Отговори #12: 04 Август 2006

А какво ще нажете за невероятната прилика в мелодията на "The Ballad of Chasey Lain" на Bloodhound Gang и "Sea Of Sin" на DM? Шок
...
Да, верно, и на мен ми е направило впечатление Зъл
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 04 Август 2006

то си е едно към едно, директно са я чопнали.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #14: 04 Август 2006

Открих тук някои мнения на фенове по въпроса,но ще ми е интересно да прочета някъде и коментар от самата група. Объркан Защо са използвали мелодията точно на Sea Of Sin и т.н. Песента дори звучи донякъде като пародия. Ангелче

Lud Uchen
Агент
Публикации: 108

Профил
Отговори #15: 04 Август 2006

Доколкото ми е известно, Bloodhound Gang са започнали като tribute-група на ДМ. И да, много си приличат двете песни, досега не ми е правило впечатление.

More than a party...
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #16: 03 Януари 2007

Можеби на мен само така ми се струва, но "Map of the problematique" на Muse в началото не напомня ли на Enjoy The Sillence... Шок

mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #17: 03 Януари 2007

И аз такива впечатления имам.И даже не само в началото,а цялата песничка-инструменталите-приличат на ETS.Не знам дали си внушавам или е така?

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
julianep
Ултрас
**

Профил WWW
Отговори #18: 13 Октомври 2007

В Andrea Parker микса на It's No Good и в Колко Ми Липсваш има един и същ семпъл, но мисля, че той е купен и е част от банка със семпли.
....
Абсолютно същият семпъл се чува и в Remember (Sweet Harmony Mix) на De/Vision Полицай
suffer_well
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #19: 14 Октомври 2007

Не знам дали сте говорили вече за Хилари Дъф,ама тя имала песен със семпъл от "Personal Jesus",който изпълнявала на турнето си.Даже бях гледал клипче и не беше семпъл,ами направо самата песен Бияч
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #20: 14 Октомври 2007

Не знам дали сте говорили вече за Хилари Дъф,ама тя имала песен със семпъл от "Personal Jesus",който изпълнявала на турнето си.Даже бях гледал клипче и не беше семпъл,ами направо самата песен

Я този, дето ще си говори с Хилари, направо да привика и Джамилия, че да не води същия разговор два пъти. Така де, защо да се губи време.
----------
Поправка - така да се каже, не съм прочела оригиналното изречение правилно. Все пак, ако наистина някой има възможност да проведе такива разговори, аз адмирирам инициативата и подкрепам идеята си двете дами да бъда "съветвани" едновременно.
Последна редакция: 14 Октомври 2007 от Deni

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #21: 11 Юли 2011

По време на втория кръг на "A Strange Hour" ми направи впечатление част от хип-хоп песен, която звучеше ужасно познато, но в същото време доста различно.

Става въпрос за 3rd Bass, които вероятно са първите, които семплират DM. А по-точно Never Let Me Down Again в песента си Wordz of Wizdom (от 89та или 90та, ако не се лъжа). По-конкретно в "Death in the Afternoon" микса на песента фигурира съвсем приличен семпъл, както и семплирана реч на Кенеди.

<a href="http://www.youtube.com/v/235H66jBBfQ?version=3&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;hd=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/235H66jBBfQ?version=3&amp;amp;hl=en_US&amp;amp;hd=1</a>

И ако трябва да разбия видеото по семпли:

Recoil - Killing Ground (Album Version)
Recoil - Killing Ground (Solid State Mix)
DM - Never Let Me Down (Aggro Mix)
DM - Never Let Me Down (Digitalism Mix)
DM - Never Let Me Down (Split Mix)
3rd Bass - Wordz Of Wisdom (Death In The Afternoon)
DM - In Your Room (Apex Mix)
DM - In Your Room (Jeep Rock Mix)
DM - In Your Room (Devotional Live Version)

Интересен момент, в който някой семплира DM и някой, който е бил в DM по това време... решава да използва песента в последствие...
Последна редакция: 11 Юли 2011 от Recoil
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 09 Май 2012

От известно време се мъча да програмирам възможно най-реалистични барабани, но липса момент на органично звучене, та тръгнах да търся подходящи моменти за семплиране извън нещата, които обикновено бих слушал с часове... И така се върнах отново към тази тема, но с доста повече информация за разилка от момента, в който съм я отворил.

Оригиналът:
<a href="http://www.youtube.com/v/fOEQTJV_3-w?version=3" target="_blank">http://www.youtube.com/v/fOEQTJV_3-w?version=3</a>
Песента сама по себе си е кавър на ето тази: http://youtu.be/meo36F8-PCY
Но в момента говорим за изпълнението и записа на барабаните. Подробна история може да прочетете тук: http://en.wikipedia.org/wiki/When_the_Levee_Breaks#Led_Zeppelin_version

<a href="http://www.youtube.com/v/D0bTVaQl4Os?version=3" target="_blank">http://www.youtube.com/v/D0bTVaQl4Os?version=3</a>
Макар и да не пише нищо в Wikipedia по въпроса, точно този семпъл са ползвали нашите момчета. С достатъчно постпродукция, за да не звучи едно към едно, но това е основата.

Ето и някои други песни с наличието на същия семпъл:

http://www.youtube.com/watch?v=LyEJxzQM24Q - Bjork - Army of Me
http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 - Enigma - Return To Innocence
http://www.youtube.com/watch?v=S71_vIMQ0YY - Massive Attack - Man Next Door

До голяма степен ползването на този семпъл ми напомня за "Вилхелм писъка"
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.