DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Печат  
Автор Тема: Слаби личности ли са наркоманите и самоубийците?  (Прочетена 19225 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #15: 15 Ноември 2005

определено ако се харесваш какъвто си от наркотици няма смисъл ...

Именно... Това, че не харесваш какъв си... По-слаб ли те прави или обратното? Ок, идва ред на.."то всичко зависи от теб и бла бла" ами понякога колкото и да искаш, не можеш ти пряко и съществено да промениш нещата. Ставаш роб на подсъзнанието си и единствения явен и реален, колкото и нереално да звучи изход са наркотиците или самоубийството. Има хора, за които всяка дума, всеки жест, просто всичко означава адски много... Тези хора са чувствителни и не само за един момент, както всички хора... Те имат нужда от много повече и не защото искат да е така, а защото просто е така. Те желаят да могат да се задоволят с това, което имат другите около тях или поне да имат толкова. Но го нямат... Борбата със самия себе си е най-трудна, но когато не знаеш какво да направиш, когато всеки следващ ход ти се струва непонятен и неприложим в твоето положение... Какво изплува в съзнанието ти? Поне в моето изплува неистовото желание за покой, за неприкосновеност, за друга действителност или за край на сегашната. Ако греша поправете ме, нали това е целта на общуването.

I need to drink, more than you seem to think
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #16: 15 Ноември 2005

интересно ми е, ако видя един пияница (които е пристрастен към алкохол, но не го наричаме наркоман, дори и алкохола да е наркотик), който си налива в пласмасова бутилка алкохол с ниско съдържание... и живее на улицата...
или друг пример... съпруг, който прекарва повечето си време в местното барче, кръчма или каквото и да е... и се прибира в къщи... като пребива жена си...
та, ако стана свидетел на тези неща... трябва ли да казвам, че алкохолът е виновен за това... респективно, ако имам възможност да си купувам добри френски вина... да не го правя, понеже ще стана като тези хора ?
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #17: 16 Ноември 2005

ГотинБрей колко много знаете всичките. Объркан
не те познавам и не знам дали иронично говориш ... но определено аз знам доста ... не само от личен опит, имам на пример 1 позната взимала до сега 16 LSD и мога да кажа, че вече не е човек ... и съм спрял сякакви контакти с нея... също така един познат който се зариби по амфети (нещо което никога няма да пробвам) и сега има тикове и кво ли още не ... не разбира от време на време какво му говоря ... та мнението за такъв наркоман ми е, че той вече не може да бъде силен ... той не знае как става това- да имаш воля ... но въпреки, че не съм го споменал ... "монетата има 2 страни" така, че има и силни нарко зависими има и слаби такива.

So High so Far to Fall
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #18: 19 Ноември 2005

Абе имаше порцийка сарказъм.Просто бях в някакво такова настроение
и раздразнение от разисквани псевдо-дилеми.
Последната статия на halojo е доста обективна и на място.
Но мисля че няма какво повече да обсъждаме.
Просто за всеки е различно. А малкото общи моменти ги очертахме.

for all the right reasons
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #19: 26 Ноември 2005

Не знам, май не ми се ще да продължавам да обсъждам тази тема, особено, заради изказвания като
Цитат
ne,te sa prosto zabludeni i moje bi naivni

Това говори за едно абсолютно непознаване на въпроса като цяло.
докъде според теб трабва да се простира познанието ми по темата? Объркан щом изказвам мнение,определено имам нещо в предвид,нещо като опит със себе си или мои близки хора и именно заради него се намесвам в темата.....по принцип форумите,поне аз така мисля,са място където се дискутира,а не се отричат мнения,които не ти изнасят......сори ,ама тва са глупави истории

[:There's a devil lying by my side:]
loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #20: 26 Ноември 2005

ne,te sa prosto zabludeni i moje bi naivni
ти с цялата си житейска мъдрост... наричаш иян къртис - заблуден и наивен?
или хънтър ес. томсън, примерно...
говоря по принцип,поне тези,които съм познавала,но всеки принцип има изключения......и мисля.че житейският ми опит не е показател за стойноста ми...

loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #21: 26 Ноември 2005

ГотинБрей колко много знаете всичките. Объркан
не те познавам и не знам дали иронично говориш ... но определено аз знам доста ... не само от личен опит, имам на пример 1 позната взимала до сега 16 LSD и мога да кажа, че вече не е човек ... и съм спрял сякакви контакти с нея... също така един познат който се зариби по амфети (нещо което никога няма да пробвам) и сега има тикове и кво ли още не ... не разбира от време на време какво му говоря ... та мнението за такъв наркоман ми е, че той вече не може да бъде силен ... той не знае как става това- да имаш воля ... но въпреки, че не съм го споменал ... "монетата има 2 страни" така, че има и силни нарко зависими има и слаби такива.
преди около година мой близък приятел се зариби по ЛСД,държа го половин година,след което от невнимание му се случи....най-тъпото в случая е че той знаеше какво си причинява,и все пак не спря...затова твърдя че са заблудени и наивни,те вярват че всичко ще се оправи и затъват без да се усетят....това беше подтекста на казаното от мен,което толкова ви възмути.
Последна редакция: 16 Декември 2005 от loosemyself

PuFF
Агент
Публикации: 118

Профил WWW
Отговори #22: 18 Февруари 2006

Определението 'наркоман' е нещо много тъпо за мен.
Има най малко 10 типа хора, които взимат дрога по една или друга причина.
Както и да е.
Според мен човек най-общо се дрогира поради желанието за изход от тази тъпа реалност, с една или друга нагласа. А това желание, вече може да бъде породено от хиляди други причини... За мен това не е слабост, а по-скоро чувствителност, вътрешна противоречивост, протест и т.н. - много други неща.

Има слаби и силни, и сред тях има объркани и осъзнати, сред които пък има чувствителни и повърхностни и т.н. Всеки си има причина.
А дори и да няма - не съдя никого, освен ако той не ме съди.
И аз съм опитвал да се самоубия. Какво да се прави...
...съвременна действителност.........

П.П.: Много ме изкефиха постовете на halojo!!! Ти си готин човек!
Последна редакция: 18 Февруари 2006 от PuFF

I hurt my most beloved...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #23: 12 Ноември 2006

Почти офф-топик: Прочетох в една отколешна руска статия, цитат на фен, който се изповядва как  някога в младостта му песните на Депеш Мод, любимата му група, са го спасили от "страшната крачка на самоубийството".
     Аз даже съм на мнение, че това не е прецедент.
 Така че може би има някаква особена връзка между групата и такива едни "damaged people" с тяхната вяра и личностна сила.

deiv4o
Гост
Отговори #24: 12 Ноември 2006

СТРАХЛИВЦИ
Little Angel
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #25: 12 Ноември 2006

До преди няколко месеца за мен това беше идеалният начин да притъпя болката...винаги идва един момент, в който ставаш и не можеш да се погледнеш в огледалото,момент в който се чувстваш предаден от всички,защото точно тогава няма никой до теб...сам си!Естествено е да търсиш изход.Пътя е гаден и труден,но не съжалявям,че го изминах,защото точно в този период разбрах кои са истинските хора в живота ми!Аз самата се чувствам по-силна от всякога.

"I take pictures
photographc pictures"
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #26: 12 Ноември 2006

СТРАХЛИВЦИ

Някакъв аргумент ще дадеш ли или се разписа за идеята?

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

deiv4o
Гост
Отговори #27: 12 Ноември 2006

Не, разписах се
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #28: 12 Ноември 2006

СТРАХЛИВЦИ

E, не бива така с един замах да се осъжда и квалифицира-не е хубаво.
Хората са най-различни и причините най-комплицирани - да се обобщава така е много едностранчиво.
Еднозначен отговор на така поставеният въпрос не е възможно да бъде даден, тъй като не може всички случаи да бъдат поставени под общ знаменател.До момента ми направи впечатление че сякаш само PuFF, говори от позицията на човек, който има лични впечатления, и самият факт че се осмелява да го оповести публично говори, че едва ли е слаба личност.Така че когато се коментира по темата не е лошо човек да се опита да види и друга, различна от неговата гледна точка, за да може оцени нещата по-обективно или:

But before you come to any conclusions
Try walking in my shoes
Усмивка

Поправка: виждам че сякаш и Little Angel загатва за лични преживявания.
Последна редакция: 12 Ноември 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #29: 12 Ноември 2006

Страхливците не са ли тези, които ги е страх от смъртта ? Докато хората, които посягат на живота си или към наркотици... са един вид вече мъртви. Поне някаква част от тях не е същата, за да се достигне до този момент. И как така излиза, че са страхливци ?
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.