DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: the music show  (Прочетена 3655 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
08 Ноември 2008

преди години  гледах мюзикъла Парижката Св. Богородица по телевизията . Не е  филм , а запис на самия спектакъл .Не е амер. мюзикъл стил Чикаго - с много бляскави дрехи и хиляди декори . Нещата са много по -сепли , но всичко си е изпипано доста добре (според мен де ) Аз просто се влюбих в него . Тази година са му направили възстановка  в Италия и аз , разбира се вече имам билет  Усмивка . Заради това ми дойде и идеята да направя тази тема .

В България като че не се правят мюзикъли . Вярно - операта и балета още дишат , театрални постановки не спиират да се правят , но някои да е чул нещо за мюзикъл ?

Всички тук сте повече или по-малко  музикални фенове , но бихте ли отишли на опера , на балет , на танцов спектакъл ? На нещо "класическо " ?

Малко е тъжно ,че в операта ни ползват реквизита отпреди 20 години . Мислите ли ,че има начин и(или) надежда този тип изкуство някога да се възроди ? ...май си задавам реторичен въпрос ...

Все пак ми е интересно , какво мислите за мюзикълите ? Много от тях са всъщност доста "модерни "  , други по -"класически " . Ако можехте до отидете да видите някой кой би бил ?

reach out and touch faith !
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #1: 08 Ноември 2008

Хубава идея!
Аз също харесах много версията на Рикардо Кочанте на "ПАрижката Света Богородица" (предполагам, говориш за нея). Той стана много известен и във Франция.
Не съм обаче голям почтитател на мюзикълите, но пък обичам много балет  Одобрение
Мюзикъли поне преди (нямам впечатления напоследък) се правеха на     открито.

За операта ни също е много тъжно. Не знам, дали ще се възроди. Общо взето, наблюденията ми са (както и в зала "България") на кръг от тесни почитатели. По-скоро съм песимист, за съжаление.

Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #2: 08 Ноември 2008

Jesusu Christ Superstar  Шок Още от малък съм влюбен в този мюзикъл. По скоро  в саундтрака му, тъй като имахме някаква касетка, донесена кой знае от къде, и аз я слушах ли, слушах. Наскоро гледах и филма, който на мен ми се видя много изтрещял и готин  Усмивка Но саундтрака горещо ви го препоръчвам, филма не съм сигурен дали ще допадне на всеки, но саундтрака е страхотен. И тъй като са два варианта - препоръчвам този с Ian Gillanq издаден през 1970. А за Ах, този джаз не знам дали се води мюзикъл, но е страхотен...
July
Гратис Любовник
*
Публикации: 41

Профил
Отговори #3: 08 Ноември 2008

А за Ах, този джаз не знам дали се води мюзикъл, но е страхотен...

"Ах, този джаз", е един от най-известните световни мюзикъли.
Скоро и в България се опитаха да го поставят на сцената на Народния театър, но резултатът, според личното ми мнение си е обикновено театрално вариете.
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #4: 08 Ноември 2008

А за Ах, този джаз не знам дали се води мюзикъл, но е страхотен...

"Ах, този джаз", е един от най-известните световни мюзикъли.
Скоро и в България се опитаха да го поставят на сцената на Народния театър, но резултатът, според личното ми мнение си е обикновено театрално вариете.
Да, ясно, обаче и филма ли се води мюзикъл, че малко не ми е ясно точно това. А иначе и за Исус Христос Суперзвезда правиха преди години в София, и Калки беше Исус, но май нещо не се е получило  Ухилен
July
Гратис Любовник
*
Публикации: 41

Профил
Отговори #5: 08 Ноември 2008

Да, филмът е мюзикъл, ако не си го гледал, непременно го направи! Абсолютен шедьовър на Боб Фос. (1979г.)
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #6: 09 Ноември 2008

Цитат
Аз също харесах много версията на Рикардо Кочанте на "ПАрижката Света Богородица" (предполагам, говориш за нея).

да , същата . Усмивка
 btw , има целия запис на спектакъла в youtube .

reach out and touch faith !
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #7: 12 Ноември 2008

Цитат
Аз също харесах много версията на Рикардо Кочанте на "ПАрижката Света Богородица" (предполагам, говориш за нея).

да , същата . Усмивка
 btw , има целия запис на спектакъла в youtube .
Да, гледала съм го. Моят зъболекар ми показа и вариант, който е заснел в Турция  Млъкнал
Много продуктивен музикант, харесват ми и соловите му изпълнения (не знаех, че майка му е французойка).
Популярен пасаж: Belle

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.