DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Dead Can Dance  (Прочетена 9475 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
dockapi
Гост
28 Май 2006

Има ли други фенове на тази група?Какво мислите за тях?
Преди време на студентски лагер на морето,докато ги слушахме чухме доста "компетентен" коментар:"Каква е тази църковна предкласика?" Ухилен
Мисля,че музиката им е въздействаща и подходяща за определени моменти и  настроения.
Последна редакция: 28 Май 2006 от dockapi
HaRdKiTtY
Гост
Отговори #1: 28 Май 2006

Dead Can Dance са една перекрасна група. Всъщност те възстановяват средновековни и дори по-стари песни без да ги модернизират и те звучат много автентично. Преди време бях пробвала да медитирам на тях и се получава  Пощурял Така, че много се радвам че има и други фенове Побъркан
Dorrian
Гост
Отговори #2: 28 Май 2006

Вълшебна музика...
По този повод ще задам един изтъркан въпрос: На какъв език са част от песните на групата (като изключим тези, които са на английски) и къде могат ли да се намерят текстовете на този език? Объркан
dockapi
Гост
Отговори #3: 28 Май 2006

Вълшебна музика...
По този повод ще задам един изтъркан въпрос: На какъв език са част от песните на групата (като изключим тези, които са на английски) и къде могат ли да се намерят текстовете на този език? Объркан
Чат от текстовете,които ти звучат необикновено са на sanskrit(древен език,който вече никъде не се говори),за съжаление тези части от песните са обозначани с ?(поне,където аз съм търсила).
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #4: 29 Май 2006

Я и аз да се регистрирам тук... защото това е една много любима моя група... музиката им е дълбоко въздействаща и завладяваща. Е, вярно не се харесват от първо слушане, но то и Депеш  обикновено заразява едва след няколкократни прослушвания...но пък такива групи създават истински и верни до гроб фенове.
ВЕЛИКИ! Одобрение

See what I see!
Dorrian
Гост
Отговори #5: 29 Май 2006

Вълшебна музика...
Чат от текстовете,които ти звучат необикновено са на sanskrit(древен език,който вече никъде не се говори),за съжаление тези части от песните са обозначани с ?(поне,където аз съм търсила).

Освен да започнем да учим санскрит... колко му е? Объркан  Одобрение
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #6: 26 Юни 2006

Във видеото Toward the Within Лиза Жерар казва, че езика, на който пее е измислен от нея - просто съчетания от звуци, които и идват на момента.. Дава за пример малката си дъщеря, която пее по същия начин.. Идеята е по тоя начин да си изразиш максимално твоята лична душевност... Така че май няма санскрит..?
WatchMeMove
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #7: 27 Юни 2006

Присъединявам се към феновете Усмивка
Отскоро се зарибих по групата изтеглих си 3 албума  и като се почна едно слушане ..няма край-идеални са за моите настрония понякога
Първото парче, което ми направи впечатление беше Indus-лягах и ставах с тази песен Доволен
Independent
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #8: 28 Юни 2006

Трябва да си много духовно богат за да достигне нещо подобно до теб...
не е само настроението,усета и въздействието от това което чуваш.
Много от хората просто не са свикнали да седят на тихо и си пускат музика колкото да им минава времето и не търсят нищо в нея!
Моите почитаниа на този който е отворил тази тема и на всички присъеднили се!!!
the_sinner
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #9: 31 Юли 2006

и на мен DCD много ми харесаха и почти съм готова да не се съглася с твърдението, че е трудно да се харесат от първото слушане...  Очиврът мен от първия път ме грабнаха, а да знаете как хубаво пасват композициите (не бих ги нарекла песни) на някои мои театрални опити... красота направо!!!  Пощурял

I'm not evil, I'm just not up to anything good...
TheRainfall
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #10: 06 Август 2006

Групата наистина е добра...и особено приятно е да я слушаш за вдъхновение. Има прекрасни неща, които могат да те отнесат на толкова различни места, и да видиш толкова магични, нереални образи, че когато някои влезе в стаята, звънне телефонът, котката започне да скача отгоре ти..или нещо си..те върне към действителността..ей..трудно се опомняш  Намигване

touch me slow... like your fingertips might never let me go.
the_sinner
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #11: 09 Август 2006

а извинете за малко дебилния Фъпрос, ама те к'ви са по народност?  Очиврът

I'm not evil, I'm just not up to anything good...
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #12: 12 Август 2006

Феерия от звуци и невероятно красиви вокали.
Музика, която вдъхновява и ме изпълва със тъжна светлина.
Пътуване из далечни земи и времена.

Много се радвам да дойда при вас:)
Благодаря за темата,dockapi!

"How fortunate the man with none..."

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Independent
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #13: 12 Август 2006

The Siner до колкото зная са Англичани...
Някои са ирладци, някои са новозеландци(тоест пак англичани чиито родители са отишли да живеят на едно по-слънчево място  Очиврът),а Паскал Яфет (барабаниста) е от Мадагаскар!!!
Всъщност не бих казала,че са точно от някъде....ако ме разбирате!  Намигване
Последна редакция: 20 Октомври 2006 от Independent
Herbstwerk
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #14: 20 Август 2006

Дед кен денс не са добра група, кото пишете, ами са велики  Усмивка Късните им албум не ме кефят, но пък по-ранните са размазващи просто. И на 1во място  Within The Realm of A Dying Sun - преобърна ми представите за музика направо като го чух навремето. Няма друга група, кото по такъв начин да се е докоснала до първичното и архетипното, има нещо недотам човешко в тях  Намигване
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.