DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Улицатацата-ули  (Прочетена 5107 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
29 Май 2006

Има ли тук хора, които обичат изкуството и бахура?

Не знам дали си залужава цяла тема. За мен - определено да. Та, интересно ми е какво мислят феновете на ДМ за полицаи с кренвир6и, смотаняци, умни физиономии в тъпи коли, глупави физиономии в хубави коли, пе6еходци, половин 4овеци и смахнати у4ители, които, не 4е нямат 4алма, но понеже са гърци по националност.... С други думи Теди Москов, Мая Новоселска, К. Лафазанов, Камен Донев и т.н.....
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #1: 29 Май 2006

"Улицата" е може би най-смешното БГ шоу,което някога е съществувало,а актьорите,които присъстват в него са наистина страхотни.Като видя Христо Гърбов особено се спуквам от смях,защото се сещам за култовата му реплика-"Са напиям,си разкъсам ризата и са мана от тоя живот!"  Ухилен
Кофти е обаче,че от две години не е имало нито един нов епизод,надявам се все пак Теди Москов да не се е отказал от идеята за това шоу.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #2: 29 Май 2006

Улицата е жестоко предаване. Усмивка
Съвременната му конкуренция е Боби Турбото. Ухилен

Някой знае ли дали може да се дръпне от нета?

atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #3: 29 Май 2006

Кофти е обаче,че от две години не е имало нито един нов епизод,надявам се все пак Теди Москов да не се е отказал от идеята за това шоу.

Ами ако не се лъжа последното предаване бе6е преди година и половина - от там е полицая с кренвирш. Но определено бледнееше пред по-старите епизоди. Може пък и аз да съм си загубил чувството за хумор.
Мисля, че Теди Москов бе6е казал, че работи върху нова серия, но този път ще бъде без Лафазанов.

Улицата е жестоко предаване. Усмивка
Някой знае ли дали може да се дръпне от нета?

Ами за нета не знам, но ако ти трябва някой епизод - мисля, че имам една голяма част от сериите, мога да ти изпратя.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #4: 29 Май 2006

"Улицата" е може би най-смешното БГ шоу,което някога е съществувало,а актьорите,които присъстват в него са наистина страхотни.Като видя Христо Гърбов особено се спуквам от смях,защото се сещам за култовата му реплика-"Са напиям,си разкъсам ризата и са мана от тоя живот!"  Ухилен

Теди Москов е много недооценен талант, даже ако не се лъжа беше взел награда за дебют в Кан преди година-две, а в България нищо не се чу за това.
Колкото до Улицата - това си е култ, невероятно добро предаване, надявам се идеята да се възроди някой ден.
Последна редакция: 29 Май 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #5: 30 Май 2006

Теди Москов е много недооценен талант, даже ако не се лъжа беше взел награда за дебют в Кан преди година-две, а в България нищо не се чу за това.

Известно е, 4е никой не е станал пророк в собствената си страна, особено пък в страна като България. Той сигурно и затова не живее тук.

Някой гледал ли е в Театъра на Армията "Комедия на слугите", "Майстора и Маргарита" или "Фантасмагории" (мисля, 4е така се казва6е). И трите са постановки на Теди Москов с екипа от актьори от Улицата. Горе6то ги препора4вам на феновете на 6оуто - сигурно все о6те се играят...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #6: 30 Май 2006

Улицата е номер едно. Прекалено добро за тук. Тясно бе у нас за Теди.
   Между другото в Улицата за мен гвоздея е Христо Гърбов.  Одобрение

Чел съм , Че Теди Москов е заимствал малко от Монти Пайтън. На последните голям почитател е, знам, Миро. Готин

for all the right reasons
for all the right reasons
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #7: 30 Май 2006

Чел съм , Че Теди Москов е заимствал малко от Монти Пайтън. На последните голям почитател е, знам, Миро. Готин

Ами да, даже един приятел ми разказа, 4е е питал ли4но Теди Москов дали може да му даде няколко серии на Улицата, които му липсват в колекцията, а Теди му казал: нямам ги, но, виж, на Монти Пайтън ако ти трябва не6то - няма проблеми...
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 31 Май 2006

Улицата и за мен е много любимо предаване, имам всички епизоди на видеокасети, скоро гледах онлайн няколко откъса, но цели епизоди не съм виждал за даунлоуд. Камен Донев, ме разсмива отвреме-навреме с рубруката си по Ретро Радио за инж. Камен Донев и неговите изобретения, но Улицата като предаване определено ми липсва. Накрая да отговоря на въпроса зададен в началото на темата:
- Обичам културата и бахура, колко искате всъщност? - туй сладолед ли й малко черен ми се вижда?!?
Доскоро виждане в темата, а ако ме видите на улицата бегайте ей!
Газим
 Зъл
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #9: 31 Май 2006

Аз също много харесвам"Улицата" и се радвам, че Теди Москов все пак е в театъра и продължава да твори. Аз съм гледала"Фантасмагории" в театъра на Армията и мога да ви кажа, че е много забавно и най-вече актуално.

Angels of the Universe
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #10: 31 Май 2006

О, Улицата... ужасно ми липсва  Плачещ!
Има една култова реплика на Христо Гърбов, която и до днес е част от моя репертоар...
 "Иде ми да сА нАпия, да си ракъЦам ризата и да сА ма'на от тоя живот"! Ухилен
Поне веднъж седмично и на мен ми иде да го направя, но тогава цитирам г-н Гърбов и настроеноето ми се оправя моментално!  Очиврът Намигване

See what I see!
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #11: 31 Май 2006

Аз също много харесвам"Улицата" и се радвам, че Теди Москов все пак е в театъра и продължава да твори. Аз съм гледала"Фантасмагории" в театъра на Армията и мога да ви кажа, че е много забавно и най-вече актуално.

Камен Донев в ролята на критика е невероятен. Както и във вси4ки роли, които му се падат.

Всъщност успехът на улицата се дължи не само на режисъорския талант на Теди Москов, но и на актьорите - голямата част от монолозите са актьорски импровизации. Предполагам, че повечето от култовите реплики са се родили в момента на снимането. (Като например Мая Новоселска към Христо Гърбов: Вий мен сега ше ме ембети ли или ше пиеме кафе? - Христо (недочул): Първото какво беше?) Разбира се, цялостната концепция е дело на режисьора. И това е геният му - колкото и да е сме6но едно предаване накрая винаги остава една тъжна усмивка - като във филм на Чаплин.
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #12: 14 Юли 2007

Всъщност успехът на улицата се дължи не само на режисъорския талант на Теди Москов, но и на актьорите - голямата част от монолозите са актьорски импровизации.

Не мога да повярвам, че съм пропуснала тази тема и изключително се радвам, че я открих!
Относно импровизациите  - убедена съм, че така са създадени по-голямата част от сериите на Улицата. Работата е там обаче, че когато на един актьор, особено на такива великолепни актьори, като участниците в Улицата, се даде задача да импровизират, трябва непременно да има някой, който е в състояние да все пак да вижда някаква обща по-голяма картина и да успява да насочи огромната им енергия и ентусиазъм в някаква нарочна посока. И според мен именно така са се случвали нещата - Теди Москов всеки път е отприщвал актьорската изобретателност като им е давал няколко основни идеи, а после е използвал резултатите като градивен материал, за да оформи тези идеи в завършен вид.
Всъщност имам ярък спомен от едно предаване на БНТ - казваше се "Един ден на..." и в един от епизодите следваше именно Теди Москов. Ще да е било отдавна, защото наред с другите неща,  Теди трябваше да се срещне и поработи с актьорите от Ла Страда за нов епизод на Улицата. Всички са се събрали и го чаката, той влиза, поздравява и първите му думи са: "Значи, вижте сега, днес, за разлика от друг път, имаме сценарий" - всички възклицават изненадани, а Теди победоносно вади от джобовете си някакви салфетки, на които очевидно си е записвал случайни идеи, докато се е хранел вероятно.
Освен това на няколко пъти съм мяркала предавания, в които се вижда как е течал процеса на запис. Трябва да кажа, че актьорите, които работят с Теди, явно са ужасно търпеливи и са готови на всичко, за да останат в екипа му, защото той, като всеки луд гений крещи като изтърван, изказва се съвсем не ласкаво, когато не се справят, както той очаква и най-много от всички го отнася бедната му съпруга, която някой ден вероятно ще бъде обявена за мъченица Усмивка. Все пак, мисля, че това се случва просто, защото той така се увлича в работата и в усилието да изстиска от тези хора всичко най-ценно, че не се замисля как всъщност го прави. Дори съм убедена, че е така, защото докато Теди гледаше сам себе си на запис как вика на хората, реакцията му беше:"Ау, това е много грозно, май не е хубаво да правя така!"
Що се отнася до Камен Донев, няма да пропусна да изпъча гордо гърди и да заявя, че той е наш местен русенски кадър. Бащата на Камен е хореографът и ръководител на Фолклорен танцов театър "Найден Киров" Иван Донев. Самият Камен е танцувал там осем години. До колкото знам, дори е бил приет в Държавното хореографско училище в София, където кандидатствал без знанието на баща си. Когато станало ясно, че е приет, баща му заявил, че в това училище не могат да научат сина му на нищо повече от това, което той самият е в състояние да му покаже и не го пуснал. Вместо това, Камен остнал в Русе и учил в Механотехникума. Според самия Камен, образа на Учителя има своят реален прототип именно в това русенско училище. Което само показва, че за един истински творец с жив и изобретателне ум, всичко случващо се в живота е  източник на вдъхновение, за което ние зрителите можем само да се радваме!
Та така, макар успехите на Камен особено да ме радват, все пак винаги ми е било трудно да посоча любим актьор от Улицата - те всички са своеобразни, оригинални и силни. Дано да дочакаме нови серии на шоуто!

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.