DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 120
  Печат  
Автор Тема: Игра: Открий песента!  (Прочетена 286930 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1170: 21 Септември 2006

Юлиян ме помоли да задам загадка вместо него. Ето я и нея:

Реших да ви поизмъча, затова ето условието на играта. На снимката виждате флага на една държава, по-важни са обаче числата, те ще ви отведат до отговора на загадката! Числата пръснати хаотично върху фона на флага, трябва да намерят своите точни 5 места върху стрелките в центъра на герба.

Условията за да успеете са следните:
1. Трябват ви само числа, които се повтарят четен брой пъти, оформяйки чифтове
2. Броя повторения на чифтовете, означава колко пъти те трябва да бъдат използвани върху стрелките
3. Най- важното, пет цифреното число, което се получава има безброй комбинации, затова ще ви помогна да ограничите възможностите със следния жокер:

2 - 1 - 2

намерите ли числото, узнаете ли значението му, ще се сетите лесно за отговора. Успех! Одобрение
П.П. Изглежда по-трудно отколкото е Усмивка

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Flag new.jpg (160.8 KB, 800x400 - видяно 211 пъти.)
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #1171: 21 Септември 2006

Тъкмо влизам във форума и естествено се натъквам на поредноата великолепна загадка на Кирето. Без много да му мисля, ми се наби една възможност - Strangelove.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #1172: 21 Септември 2006

Сори Владо, но не  е Strangelove. Действайте внимателно, следвайки указанията и ще стигнете до отговора Усмивка Флагът, не е главния жокер, по-скоро свързан с числото, което ще получите дава отговора!
Mr.Noone
Господар
*

Профил
Отговори #1173: 21 Септември 2006

Е длъжен бях да опитам интуитивно, сега сядам да помисля по-сериозно. Но като се зачитам в условието, тия чифтове не ги разбирам -  "четен брой пъти, оформяйки чифтове".
11033 имали нещо общо с отговора?
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #1174: 21 Септември 2006

Има определено! Намери връзката между числото и флага...след това е лесно! Ангелче
Mr.Noone
Господар
*

Профил
Отговори #1175: 21 Септември 2006

Интуитивно оттук натам - ETS
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #1176: 21 Септември 2006

При създаването на загадката съм използвал само логика, никаква интуиция. Не е Enjoy The Silence! Моля, обосновавайте отговорите си, така ще помогнете и на другите, които се опитват да стигнат до отговора. Предупредих, че загадката не е много лесна, но въпреки това, няма далечни асоциации и т.н. връзката е директна и е с текст на песен на Депеш!
Mr.Noone
Господар
*

Профил
Отговори #1177: 21 Септември 2006

Кире сори, ама имах много работа досега, а загадката изисква повече внимание, иначе си имам основание и за двете предположения, но да не ми се смеете. Сега отново сериозно към загадката - флагът е на някаква малка държавичка Northern Mariana Islands, обаче цифрите не мога да ги свържа, нито с държавата, а пък без това няма как да стигна до текст от песен, засега........Продължавам да мисля.  Идиот
Mr.Noone
Господар
*

Профил
Отговори #1178: 21 Септември 2006

Марианската падина.
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #1179: 21 Септември 2006

Има определено! Намери връзката между числото и флага...след това е лесно! Ангелче

...and u won't need a map believe me.... Зъл

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
Mr.Noone
Господар
*

Профил
Отговори #1180: 21 Септември 2006

World In My Eyes

To the depths of the deepest sea
And we won't need a map
Believe me
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #1181: 21 Септември 2006

I'll take you to the highest mountain
To the depths of the deepest sea

хихи, Мартин, няма представа колко е прав в случая...трябват само един флаг и 5 числа... Ухилен
Цитат
And we won't need a map
Believe me

Между другото докато четох информацията за Марианската падина, научих някои невероятно интересни факти. Например, че след посещението на швейцарска експедиция през далечната 1960 година, продължила 4 години! не е провеждана друга подобна експедиция от нито една от големите държави. Едва през 1995 година, японска експедиция поема щафетата с безпилотния подводен съд Каико. Носят се слухове, че не искат да се разкриват тайните, които крият дълбините. През първата експедиция са открити над 5000 вида нови морски обитатели, някои от тях със смущаващи размери, които съживяват митовете за морските чудовища...странни създания приспособили се за живот при условия в които, човек би бил смазан от огромното налягане за части от секундата. На дъното са разположени множество "винтили" на тектоновата плоча (само на 6000 метра от земното ядро) изхвърлящи вода с температура над 320 градуса по целзий, която се смесва с ледената солена вода наоколо...водата е с изключително силна киселинност на тази дълбочина...но живота намира начин. Само в една проба кал от дъното са открити над 200 вида микроорганизми. Над 200 са и видовете риби и ракообразни живеещи под бариерата от 9000 метра дълбочина. Определено ще продължа да чета научни статии за това местенце, толкова непознато и вълнуващо.

В крайна сметка ми трябваше фотофиниш, за да определя победителя на загадката...и това е Вили, с една "карта" преднина Усмивка Ти гониш!
Владо надявам се ти е харесала играта. Усмивка
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #1182: 21 Септември 2006

Уха тази загадка бе6е определено мн интересна Одобрение! Е язък само 4е не успях и аз да се включа в нея Тъжен! Е ни6то next time Намигване!
Maй 6те по4ета за таз падина!Изглежда бая интересни4ко!

Обичайте се бе хора!
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #1183: 22 Септември 2006

В крайна сметка ми трябваше фотофиниш, за да определя победителя на загадката...и това е Вили, с една "карта" преднина Усмивка Ти гониш!
Владо надявам се ти е харесала играта. Усмивка

В интерес на истината, заслугата не е изцяло моя... понеже моя другар SoFad(по оружие) така се беше потопил в Марианската падина и някакви енциклопедии, че намери веднага връзката с кода и разконспирира дестинацията Готин...а завръзката с текста ми хрумна на мен...
И така по темата:
Надявам се да не е фатално, ако песента, която ми хрумна е била задавана вече, ама някак си не можах да ги мина тези 70 страници загадки, а и нали не внимавах от време на време в час... Объркан

Връщаме се назад и търсим връзката между
Collapsing New People and Тhe Bad Seeds...

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
ExcitedandDevoted
Възбуден
**
Публикации: 140

Профил
Отговори #1184: 26 Септември 2006

еми значи Fad Gadget имат песен Collapsing New People !И  след една справка с google намерих текста на тази песни4ка!Зачетох се и мн ми напомни като основна идея на Damaged People! Усмивка

Обичайте се бе хора!
Страници: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 120
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.