DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Toast Hawaii  (Прочетена 2981 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
08 Май 2006

чувал съм няколко версии за този албум, но доколкото знам е бил записан и никога не е издаван официално, в него флеч пее и в него май са участвали дейно Алан и Мартин. доколкото знам в него са били включени само кавър версии, знае ли някой нещо повече за това кои парчета влизат в него и дали всичко вътре се пее от анди и дали въобще се пее от анди?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 08 Май 2006

Виж, това е много интересна тема.
Доколко това е албум или пиянски запис, много малко хора могат да кажат. Предполагам, че тези много малко хора са Анди, Мартин, Даниел Милър и Алан, като имам съмнения и за Дейв.

Ето коментара на Алан относно въпроси зададени по този албум:

An album called ' Toast Hawaii' (Fletch's favourite dish from Hansa Studios cafe) which featured Fletch singing cover versions of his favourite tunes - accompanied by myself and/or Martin on piano - does exist somewhere. It was recorded in Berlin (on a cassette machine) in about 1983 and I took the photo for the album cover - a shot of Fletch. We did however, have problems convincing Dan Miller that it was worth releasing ;-)

For those of you who are confused, what Ken is referring to is 'Toast Hawaii' - a dish from Hansa Studio's cafeteria that a particular DM band member was rather partial to. It was also the name of a joke album made during an early recording session where said band member sang his favourite songs such as 'When The Saints Go Marching In'. I probably have a cassette of this epic somewhere but I doubt whether it will ever see the light of day. I know I still have the photo from the front cover - think 'Plug' from 'The Bash Street Kids' ;-)

Ще си позволя да извадя от контекста : joke album

Наскоро ми попадна подобна версия на Ricky's Hand, в която Мартин се опитва да изсвири 2-3 тона, а Анди крещи, грухти и ръмжи колкото сили има Усмивка

Прикачил съм файла, предполагам, че въпросният 'соло албум' е нещо в този стил.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Ricky's Hand.mp3 (1036.33 KB - свалено 203 пъти.)
Последна редакция: 08 Май 2006 от Recoil
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #2: 08 Май 2006

След като чух версията на Ricky's Hand, напълно се убедих, че Анди вече е готов да издаде самостоятелен албум.  Усмивка

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #3: 08 Май 2006

Ето откъде Rammstein са 4ерпили вдъхновение в тяхната гледна то4ка върху музиката на depeche mode.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #4: 08 Май 2006

Миро, това което ти си постнал ми изглежда като запис от запивка в хотел с пиано късно вечерта.

май случая с този албум, какъвто и да е, е малко по различен. мартин винаги се ухилва стане ли дума за този албум.
Последна редакция: 08 Май 2006 от maomode

La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #5: 08 Май 2006

май слуая с този албум, какъвто и да е, е малко по различен. мартин винаги се ухилва стане ли дума за този албум.

Да, не знаем на какво са били Усмивка

Трябва да признаеш, че е доста нехарактерсно за Анди да пее самостоятелно. Предполагам, че и Мартин, и Алан имат причина да го споменават с усмивка или в случая с Алан, да го нарече 'епопея'.

Ние не знаем какъв е случая с Toast Hawaii. Само може да предполагаме. Следващият път като се видиш с Анди го питай точно какво е пял и дали може да пусне записа в toasthawaii.com Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #6: 08 Май 2006

най-интересното в случая е, че идеята за солов проект идва за първи път тъкмо от Анди(който е най-некреативният от 4-мата), каквото и да представлява този проект. Всички обаче ги напушва голям смях, та сигурно е някакъв бъзик, но ще е интересно да се разберат повече детайли. Винаги има възможност просто да са си направили някакви записи, които изобщо не са сериозни и нарочно да говорят за него като за албум, а те да знаят за какво става въпрос помежду си.

La tête dans les nuages
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.