DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Печат  
Автор Тема: Кой какво каза по време на концерта?  (Прочетена 39924 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #15: 04 Юли 2006

S_A ще чакаме записа, трудно е да се каже и поне на мен твоето обяснение ми се вижда неправдоподобно, не мисля, че в текста на PJ е насочен по някакъв начин срещу религията. В доста текстове на дм има препратки към библията и е трудно да се каже какво точно е тяхното отношение по този въпрос, естествено изключвам Blasphemous Rumours където нещата са казани доста направо, аз смятам,че всеки един член от групата има доста добър поглед върху религията и със сигурност мартин познава добре Библията, което не значи че трябва да е вярващ или пък да отрича религията.

Хм, честно казано, Personal Jesus отправя малко ироничен поглед към религията. А и "your own personal jesus" и "i'll make you a believer" поставят лирическия герой в ролята на Бог, което принципно не е особено коректно по отношение на религията Усмивка Няма пряко насочване срещу нея, но има някакво отношение, което би могло да се изтълкува като атеизъм, а и Мартин е казвал, че е атеист. Всички песни на ДМ, засягащи религията или я поставят под някакво съмнение, или са размишление върху нейната същност. Но....това е друга тема  Усмивка

А иначе това "no" не го помня, аз си виках "reach out and touch dave"   Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #16: 04 Юли 2006

Ми така пише в "Голата истина", The Fein. Тоест не посветена, а инспирирана по-точно.

Пропуснал съм тази част от "Голата истина", тази книга-реликва, която трябваше да бъде озаглавена "Как да преведем биография без правописни и технически грешки, и да намираме най-точните думи за превод".  Усмивка

Но ето какво намерих в Black Celebration на Стив Малинс: "For once Gore reluctantly agrеed to talk about the lyric, which was inspired by Priscilla Presley's portrait of her ex-husband in the book, Elvis and Me. Gore: 'It's a song about being a Jesus for somebody else, someone to give you hope and care. It's about how Elvis was her man and her mentor and how often that happens in love relantionships - how everybody's heart is like a god in some way, and that's not a very balanced view of somebody, is it?' Та...истината е някъде по средата  Усмивка
Последна редакция: 04 Юли 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #17: 04 Юли 2006

така де, понякога някои хора въздействат по този начин на други.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #18: 04 Юли 2006

Струва ми се, че колкото и да е хубава темата за Personal Jesus, се отклонихме от topic-a.
Това, което аз чух и си спомням (а все пак бях на няколко метра от сцената), беше: 'Let me hear you say "no"

suffering_angel
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #19: 04 Юли 2006

О, кигата е преведена повече от ужасно, особено превода на текстовете под линия е под всякаква критика. Пълни глупости.  Шок

The pain that i'm NOT used to...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #20: 04 Юли 2006

и чак когато за четвърти път изрева let me hear you say noooooo, чак  тогава имаше реакция с NO.

Преди малко изслушах внимателно и двата записа,които имам,в началото си мислех че Дейв казва "more",но след второто слушане си мисля,че suffering_angel има право-Дейв казва "no"(аз поне в никакъв случай не го чувам като "love"). Объркан Все пак нищо не е сигурно,звукът на записите е с лошо качество,доста е глух и думите не се чуват ясно. Тъжен
Някои от другите реплики,които чух:

След A Question Of Time-"Good Evening,Sofia!"- това е ясно на всички Намигване.
След Stripped -спонтанен коментар от снимащия- "Нема такава сцена,бате!" Ухилен
По време на World In My Eyes преди традиционно да представи "Mr. Andrew Fletcher!",Дейв също казва нещо,което обаче поне аз не чувам добре. Объркан
По време на Enjoy The Silence-традиционните представяния: "Mr. Peter Gordeno,Ladies&Gentlemen,Mr. Christian Eigner...Mr. Martin L..... (публиката) Gooore!" Пощурял
Между Shake The Disease и Photographic:
"Thank you,Martin! Thank you very much! By far the (our) most amazing crowd ever this tour! Anyway...(отново) Mr. Peter Gordeno,Christian Eigner! Thanx very much!"
Martin: "This is the first song we ever recorded."

За съжаление,Never Let Me Down Again липсва и в двата записа,които имам.Какво е говорил Дейв преди/по време на нея нямам идея...
Последна редакция: 04 Юли 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #21: 04 Юли 2006

... кaто се замисля, в спомените ми е останало "no", но нищо чудно всъщност да е било замъглено "now", но за "love" изобщо нямам спомен...

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #22: 04 Юли 2006

дайте линк и аз да слухтя, че само по спомени от концерта е трудно. още тогава се зачудих какво ни кара да викаме, но дали беше no, ouooоh или love трудно може да се каже понеже и трите могат да звучат доста еднакво, на фона на шума от публиката.

най-интересното беше на NLDA, дано да се намери запис отнякъде и да се разгадае загадката. спомням си, че хванах две три думи и си помислих, че някой ще се пприсъедини да пее песента заедно с Дейв, като очевидно не съм разбрал нищо, затова ми е толкова интересно да прослушам записа.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #23: 04 Юли 2006

дайте линк и аз да слухтя, че само по спомени от концерта е трудно.

Аз лично съм най-доволна от записа,който открих благодарение на линковете на Alt в тази тема:
http://www.depeche-mode.org/dmforum/index.php/topic,1642.0.html

Но и там не може да се говори за особено добър звук. Тъжен

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #24: 04 Юли 2006

maomode, разгледай какво казва Киро(Kirilart) по въпроса, който те вълнува, тук... Намигване

... а дали Дейв казва Love или NO, няма голямо значение.... Очиврът... един англичанин (Пол), до който имах "удоволствието" да стоя на концерта в Букурещ и който е бил на 100 и кусур концерта на Депеш, теърдеше, че казва Love.... както и да е... аз усетих любоЖта тъй или иначе... Доволен Доволен Доволен

See what I see!
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #25: 04 Юли 2006

Дива котка, ние, които бяхме покрай теб, също усетихме огромния приток любоЖ, който струеше на талази от теб  Готин

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #26: 04 Юли 2006

Дива котка, ние, които бяхме покрай теб, също усетихме огромния приток любоЖ, който струеше на талази от теб  Готин
... то бе любоЖ, то бе чудо... чакай само да разбереш, какви съм ги замислила за Истанбул... митове и легенди ще се носят след това..... Ухилен Пощурял Намигване Доволен

See what I see!
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #27: 04 Юли 2006

онзи шотландец,който пътува с групичката за Букурещ предната вечер заложи на "looove"  по време на оживения си коментар (при това натърти няколко пъти..."loooove")
По време на самия концерт чух, "no", но онзи тип ме разколеба...Както и да е...В Букурещ крещях "loooove" вместо ноу и ми се струва,че вторият път не грешах

freelove for everyone
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #28: 04 Юли 2006

off topic:
Дива котка, плаша се направо  Готин но пък не сме изненадана от геройствата, които могат да предложат твоите неограничени възможности  Готин Готин
Последна редакция: 04 Юли 2006 от personal_Dessy

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 04 Юли 2006

off topic:
Дива котка, плаша се направо  Готин но пък не сме изненадана от изненадите, които могат да предложат твоите неограничени възможности  Готин Готин
... още малко off...
... Не се плаши Лична ми Деси... няма да наранявам никой (само изгората на Мартин има леки основания за притеснение)... за сега мойта лудост е безопасна, но пък за сметка на това заразна  Пощурял Очиврът Зъл... ако и Maya_v дойде в Истанбул, обаче, може да стане страшно наистина... Доволен Одобрение Доволен

See what I see!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.