DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10
  Печат  
Автор Тема: Кой какво каза по време на концерта?  (Прочетена 28446 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #120: 25 Август 2006

Е, много успокоително!! Това ми прозвуча все едно ми каза 'Dream on...'!Ха, егати...ми ще си мечтая пък  Побъркан (човечето съм аз - не друг.да няма недоразумения )  Ангелче
Последна редакция: 25 Август 2006 от playing_angel

'Heaven ain't far from where we are '
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #121: 25 Август 2006

Е, много успокоително!! Това ми прозвуча все едно ми каза 'Dream on...'!Ха, егати...ми ще си мечтая пък  Побъркан

... ако изчетеш темата, ще видиш, че "the most amazing crowd ever" е доста добре обсъдено... Намигване
...ти си мечтай колкото искаш, ама тук се стремим да разнищим реалните факти и по конкретно всички думи, които се чуват или не на нашия концерт... поради тази причина МАО ти отговори толкова сериозно.... Намигване

See what I see!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #122: 25 Август 2006

Усмивка,

аз не съм и целял да те успокоявам, просто отбелзах нещо, което предполаган и ти знаеш. на нашият концерт наиситина на дейв малко му се поотвърза езика хихихихии и затова си заслужава да има такава тема понеже не всичко се чува добре, а и той доста бързо ги казва нещата, от което идва нужда от детайлен анализ... така стигнахме до заключението, че we love you guys не е конкретно адресирано до бг публиката, а във форуми и статии, неколкократно беше цитирано, че го е казал за публиката, така открихме и други интересни поне за някои неща.

иначе след този концерт ми се струва най-логичното нещо дм да дойдат пак в българия през следващото им турне, струва ми се обаче, че е малко рано да мислим конкретно затова. все пак турнето завърши преди по-рано от месец. време е за заслужена почивка, както за групата, така и за феновете, естествено колкото по-кратка, толкова по-добре.

съвсем не съм искал да казвам Dream On или бг версията му: надей се Мариьо, или май беше Гиргино Усмивка...
Последна редакция: 25 Август 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #123: 25 Август 2006

хаха:)) В моя случай е "ГЕРГИНО"!  Пощурял Да, бе знам защо го каза.И аз само се надявам да не вземат така да отпочинат, че да забравят да се върнат...  Ухилен

'Heaven ain't far from where we are '
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #124: 25 Август 2006

и аз мислих върху варианта на мая, мисля обаче, че не казва announce. ето и моите доводи:

1.ударението в думата. пробвах се много пъти, ама изобщо не го чувам това: announce. аз чувам honours и понякога others, но не мога да направя връзка в смисъла. не знам дали не е възможно да са отрязали последвалото и това да пречи на смисъла.

2. Имам предположение, че за представяне на песен, не се използва думата announce. според мен тя става когато става дума за анонсиране на новото турне или примерно на сет листата или обявяване на някаква новина, а не се връзва с конкретният случай..
Последна редакция: 25 Август 2006 от maomode

La tête dans les nuages
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #125: 25 Август 2006

А за Дейв съгласихме ли се, че е казал love по време на PJ, защото първият път като чух СД-то бях сигурен, че е love, но после като прочетох мненията за no се усъмних и го слушах до припадък и според мен си е чисто love.... Вие какво казвате по въпроса? Шок
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #126: 25 Август 2006

Абсолютно съм сигурна, че е love... чух го и в Букурещ, а в Истанбул направо го и усетих... така че съмнение няма Намигване

See what I see!
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #127: 26 Август 2006

даже по едно време казва: Oh, Martin let's give them some love.
освен това към края на песента Дейв казва: C'mon babe, C'mon и след това още нещо което не се разбира, аз го чувам като quarter, което очевидно не е.

La tête dans les nuages
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #128: 26 Август 2006

Жалко, че не реагирахме много бързо, но вече на последното провикване се чува публиката.... Очиврът
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #129: 26 Август 2006

Добре че сте толкова концентрирани около концерта в София... Представям си, ако тръгнете да транскрибирате останалите над 100 концерта... сигурно по 10 страници на концерт няма да стигнат.
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #130: 27 Август 2006

Добре че сте толкова концентрирани около концерта в София... Представям си, ако тръгнете да транскрибирате останалите над 100 концерта... сигурно по 10 страници на концерт няма да стигнат.

Moже да направим цял подфорум, посветен на това  Очиврът

dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #131: 28 Август 2006

Не съм слушал момента когато Дейв го казва в София, но на други концерти е казвал на Мартин "Would you do the honors?" така че няма да се учудя да го е направил ив София. В груб превод го пита дали иска да представи следващата песен ("I am honored to present you...")

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #132: 28 Август 2006

значи не ми е изневерил слухът все пак. там е работата обаче, че не знаех израза do the honours: To perform or carry out a task, especially that of a host.

La tête dans les nuages
inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #133: 28 Август 2006

а на някои места Дейв възкликва нещо,което аз го чувам като Oh My God!но малко го завалва...така ли е наистина?  Усмивка

footprints gone,you never love someone
conceiving dreams
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #134: 22 Септември 2006

Надявам се да не повторя някой, защото не можах да изчета всичко от тази тема внимателно. Иска ми се да знам какво смятате за репликата на Дейв : "Ladies and gentleman, the man with the wings-Mr. Martin!", чува се към края на Enjoy The Silence.

Oh you sad one
Playing the Angel
Isn't so easy where you're from!
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.