DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Соло албуми  (Прочетена 18447 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #15: 08 Декември 2005

аз очаквам от новия албум нещо доста по-добро...като се има предвид,че песните на Дейв в Playing The Angel са доста обещаващи,надявам се албумът да е нещо в този дух Намигване

[:There's a devil lying by my side:]
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #16: 08 Декември 2005

то при всеки си е индивидуално, но от първото слушане на един албум до стотното, доста неща се променят, някои песни не мога нещо да ги усетя, ама после нещо става и изведнъж фаворитите ми се сменят. концевртите също много влияят, енда песен на концдерт си звучи съвсем различно. Useless например никога не ми е била любима песен но на ПМ турнето мога да кажа, че това е може би едно от песните на които най-много съм се кефил, просто лайва и беше убийствен.

същото е на Дм концерите с i feel you, на концерт ме кефи много повече, иначе дори понякога я пропускам когато слушам албума.

според мен на дейв и на мартин албумите са много различни, защото на мартин са албуми с кавъри.

според мен музикантите от ПМ бяха много готини пичове, които се държаха супер на сцената и според мен всички на сцената много се забавляваха заедно. да си кажа честно с удоволствие бих приел новина Knox Chandler да концертира с ДМ/Хареса ми, че турнето беше някак приглушено, сцената беше супер проста и заедно с това всичко беше супер. не ми хареса, това че имаше много предубедени хора, които не си бяха направили труда да СЛУШАТ албума и по някакъв начин приемаха цялата работа като измяна към ДМ вместо да се кефят на момента, на различното.

според мен ПМ на живо е като една вечеря в много, ама много елитен ресторант, има и предястие и основно ястие и питиета и десерт и изискана обстановка и готини хора и хубаво усещане.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #17: 07 Юли 2006

В последните дни доста слушам PM, най-вече Bottle Living, Black And Blue Again, Goodbye и Hidden Houses. За мен албумът е добър, текстовете също стават, но като цяло и визията и звученето са ми някак доста комерсиални. Counterfeit2 ми харесва доста повече, защото въпреки че е с кавъри, песните са променени и по нищо не приличат на оригиналните версии. Дори когато съм слушала 2-те версии (че понякога и 3) на песните, еми Мартин си е Мартин. Аранжимента е много по-добър. Например на Loverman съм слушала даже и кавър на Metallica, но e доста тежко като за мен Намигване
Последна редакция: 07 Юли 2006 от kiira
h_t
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #18: 07 Юли 2006

Харесвам и двата албума . Пускам си често ,,Dirty sticky floors'' , защото текстът ми допада .  ,,I need you '' ми допада също , защото е една свежа композиция . Най-любима ми е ,,Bottle living'' . ,,Black and blue again'' е песен , на която смятам , че трябва да се обърне внимание .
Албумът е доста личен и виждаме Дейв в една непозната светлина .
Албумът на Мартин слушам също с много голямо удоволствие . Нямам предпочитана песен . Това е от този тип албуми , в която всяка песен заслужава да бъде чута . Все пак говорим за самия Мартин Гор . Думите тук са излишни.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #19: 07 Юли 2006

много ми хареса поста ти християна.
днес ми се пишеше за двата албума.

спомням си когато за първи опът слушах С2, бях разочараован да си призная - стори ми се бавен, знам ли очаквал бях повече. една от първите песни, която чух беше Loverman, на металилка кавъра според мен е по-добър и въобще мина доста време докато започна да ми харесва, давах си умишлено почивки даже. попадна ми cd-то от Ел Ей, и много ми хареса  и в един момент тези песни си намериха мястото...още ми е странно защо ми отне толкова време да усетя албума.

Цитат
Албумът на Мартин слушам също с много голямо удоволствие . Нямам предпочитана песен . Това е от този тип албуми , в която всяка песен заслужава да бъде чута
това мисля, че казва всичко. Албумът е добър спор няма, никога не съм харесвал да сравнявам. Знам само, че имам моменти, в които ми харесва да си го чуя от а до я, даже сега това правя... в момента съм някъде на н Усмивка.
любими са ми: by this river, lost in the stars и candy says, както и останалите Готин.

за албумът на дейв, всичко стана много бързо, даже много бързо, по-бързо отколкото очаквах. албумът го възприех сравнително бързо, хареса ми от първо слушане, хареса ми, че е някак различен, след 1-ят концерт вече бях обсебен, никога не бях виждал дейв толкова щастлив, а той беше като торнадо по сцената, както винаги. има прекалено много добри песни този албум, същото важи и за текстовете, а на живо песните както винаги са още по-добри...аз винаги харесвам лайфовете, за мен чак след концертите песните си намират правилното място, предии това се лутат и не могат да намерят най-тоичното място в мен, така е при мен поне. от PM отличавам Hidden Houses, Bottle Living, абе всичко отличавам, особено концертното звуене на песните, много по-добро, отколкото албумните версии, някак по-остри стават парчетата и и публиката като се включои и става още по-хубаво. естествено на концерт на дм всеки знае текстовете на големите хитове, но е страхотно да видиш на концерт на дейв как хора пеят песните от пм дума по дума, това, ама много ми харесва, защото показва, че те са си купили албума, харесали са им песните и искат да ги пеят заедно с дейв, а не нещо, което е въртяно отсякъде. много често ме е дразнило когато на концерт на дм много често тълпата се оживява най-често на PJ и ETS, защото много хора само на тях пеят, на другите само гледат.

странно ми е, че имаше хора, които приеха албума на дейв като малко предателство спрямо дм, други го намират за плосък и със слаби текстове, отчасти това предполагам е и въпрос на вкус. много добър дебют с много добри бродажби за солов албум (някой знае ли горе-долу точна какви са продажбите, върти ми се над милион, даже два, амм май два е прекалено много, ама може и два да беше, защото това ми е останало). с нетърпение очаквам продължение, което с готовност бих жертвал за нов албум на дм, но ако случайно има PM2 искам Knox Chandler пак да е замесен, или както Дейв казва: My partner in crime.
Последна редакция: 08 Юли 2006 от maomode

La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #20: 08 Юли 2006

много добър дебют с много добри бродажби за солов албум (някой знае ли горе-долу точна какви са продажбите, върти ми се над милион,даже два, амам май два е прекалено много, ама може и два да беше, защото това ми е останало).

Около половин милион ако не се лъжа. Нито албумът, нито някой от синглите бяха в Топ 10 в Англия или САЩ.

други го намират за плосък ис със слаби текстове

Is simplicity best
Or simply the easiest?  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #21: 08 Юли 2006

Is simplicity best
Or simply the easiest?

това е много, много тънък въпрос. предполагам правилно е да се подхожда с чувство за да се намери правилният отговор. иначе отговорът може да е и да и не, в зависимост от случая.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #22: 08 Юли 2006

плосък? всяка една случка в живота може да бъде както банална, така и различна и неповторима по свой начин, в зависимост от какъв ъгъл я гледаш и как подгхождаш към нея. понякога нещо, което изглежда толкова лесно за едни хора е трудно като да изкачиш цяла планина за други, хората имат и различни емоции и разбиране за света, различни проблеми, минали се през кореннно различни неща. това е много откровен албум и много неща са казани без заобикалки и по много красив начин. в текстовете можеш да видиш както ангела, така и дявола право в очите и този албум влиза доста дълбоко в света на дейв, неговият свят, част от който ни прави толкова щастливи.

Цитат
It's all about my experience in life, what I have experienced so far. And I don't think I could have written these songs ten years ago. No way. I needed to live as much as I have so far, and the way I have, to get these songs. They're all come from my experience of life so far, and hopefully I'll be able to do it again. They're honest, and it's the way I feel about things. My struggle with things. My struggle with life.

Последна редакция: 08 Юли 2006 от maomode

La tête dans les nuages
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #23: 09 Юли 2006

точно така го усещам  Усмивка
Последна редакция: 09 Юли 2006 от loosemyself

[:There's a devil lying by my side:]
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #24: 09 Юли 2006

Не бих казала,че въобще не харесвам PМ,но Counterfeit2 просто го обожавам.В най-гадните ми дни си пускам някой от соло концертите на Мартин и забравям за света около себе си.Без да претендирам,че съм какъвто и да е специалист,просто за мен в него има повече "музика". Усмивка

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #25: 09 Юли 2006

В най-гадните ми дни си пускам някой от соло концертите на Мартин и забравям за света около себе си.Без да претендирам,че съм какъвто и да е специалист,просто за мен в него има повече "музика". Усмивка

И аз често прибягвам до соло-албумите на Мартин,когато ми е тъжно или съм в лошо настроение.Представям си как слушам By This River,In My Other World,Motherless Child...в някой пиано бар с уютни сепаренца и приглушена синкава светлина. Очиврът Преди да запее  Lost In The Stars по време на един от соло-концертите си Мартин приканва публиката: "Представете си,че сте в голям бар или нещо такова" Ухилен .

Ето какво казва Мартин в едно от интервютата по повод Counterfeit EP:

"Мисля,че решението ми да направя кавъри е съвсем логично...Естествено,иска ти се да издадеш най-добрите си песни в солов албум,а същевременно и групата ги иска за груповия и така се получават конфликти.Не ми се щеше да пренебрегвам бандата."

А албумът на Дейв също е страхотен по един много различен начин.В него има толкова енергия,винаги ми помага да започна деня с усмивка,обожавам да го слушам сутрин! Пощурял Перфектен за фестивали и стадиони! Завиждам благородно на свидетелите на Paper Monsters турнето! Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #26: 25 Януари 2007

Едва сега имам възможност да чуя две много приятни песни на Дейв- B-Sides към сингъла I Need You. Особено много ми хареса Breathe  Одобрение , която с удоволствие бих сложила на мястото на Hidden Houses или Goodbye в Paper Monsters. Другата песен, Closer, има леко кънтри звучене и също е хубава, но гласа на Дейв е доста променен и някак не мога да го възприема в този му вид Объркан.
Интересно ми е какво мислите за двете песни, в случай че сте ги слушали.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #27: 25 Януари 2007

Права си,и двете песни са много добри.Лично на мен повече ми харесва Closer.Вярно,че гласа му е променен,но го намирам за доста приятен и закачлив. ОчиврътА звученето на песента като цяло също е страхотно,абе готина песничка.Винаги като си я слушам се зареждам с добро настроение. Доволен

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #28: 31 Януари 2007

След като до днес въобще не подозирах за съществуването на тези песни вече успях да се сдобия с Closer. Слушам я няколко пъти подред и ми харесва все повече. Леко блус кънтри, ммм... Инструменталът е перфектен, изпълнението е супер. Тая "рециклирана" жичка изпраща виковолтажни импулси през цялото ми тяло. Пощурял Одобрение

И като стана въпрос за B-Sides, някой чувал ли е песента It's In Everyone Of Us (With Choir) на Дейв?
Последна редакция: 31 Януари 2007 от Aleksandrovster
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #29: 31 Януари 2007

И като стана въпрос за B-Sides, някой чувал ли е песента It's In Everyone Of Us (With Choir) на Дейв?

Такава песен поне според официалния сайт на Дейв не съществува...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.