DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  
Автор Тема: "Опиши" се с песен :)  (Прочетена 11948 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #45: 24 Ноември 2006

lover, можеше да споделиш как точно те описват изброените песни, защото едва ли идеята на темата е да се изброяват просто заглавия...

... единствено за Home разбрах нещичко (май) ... но никак не ми стана ясно, защо ти е странно, че никой не е споменал Freelove - ако аз сега кажа, че ми е странно, че ти си я споменала в подобна тема, дали някой ще разбере какво имам предвид?! Объркан

....но най-интересно от всичко ми е как точно те описва One Caress?!

See what I see!
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #46: 24 Ноември 2006

хммм, lover все пак е вметнала нещо лично за една от песните, която я ''описва''  Усмивка
мнозина, включително и аз, не са се ''престрашили'' и за толкова...
дали не ни достига дар слово или пък на доста хора не им идва отвътре да интимничат, не се наемам да гадая, но все пак всеки сам решава доколко да се разкрие - пък било то само във виртуалното пространство  Усмивка
може пък за повечето хора именно наименованията на песните да съдържат онзи ''описателен'' елемент, който да отговаря точно на тяхната душевност, или споменавайки само заглавието, то да се явява като насока към цялостното послание на дадена песен, в което послание ние четящите да потърсим личността...
темата предлага дълбоки води, ала тия които не обичат да се хвърлят на дълбокото, предпочитат да пляснат по повърхността пък даже и никой да не забележи че са оставили някаква следа към себе си...
предполагам има още безчет причини, но вече неусетно навлязъл в офф-топика(поредният  Намигване), бързам да изляза от него с усмивка  Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
Отговори #47: 24 Ноември 2006

Боже, каква дискусия е предизвикал моя отговор... Който не е кой знае колко по-различен от тези на останалите, писали преди мен по темата (прочетох всичко, преди да пиша  Очиврът)

Admirer, бързам да ти отговоря първо на теб- смятам въпроса ти за безумен направо! Въобще не смятам че страдам от "разшестнайсетяване" на личността... Шок Мисля по-скоро, че "страдам" от богатство на личността, след като толкова много песни ме описват НАЙ-ДОБРЕ... Аз вярвам в безграничността на душата, което значи че тя може да изпитва, да бЪДЕ, да изживява и побира в себе си, в едно цяло, огромна гама от (най-противоречиви при това) чувства, настроения, мисли, емоции, състояния........И колкото повече са- толкова по-добре! Толкова по-богат вътрешно човек. А и самия творец на всички тези песни (в случая Мартин Гор) смяташ ли, че и той страда от  "разшестнайсетяване" на личността? Защо ли не е изразил всичко от себе си, и не се е "описал" само с една песен, и да  спре дотам, ами е създал (дотук само!) цели.................не знам колко са точнох песни?!? Изуми ме с тоя въпрос честно. Не ме разбирай погрешно- и аз не се заяждам, просто обяснявам...  Усмивка
Последна редакция: 24 Ноември 2006 от lover

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #48: 24 Ноември 2006

...може пък за повечето хора именно наименованията на песните да съдържат онзи ''описателен'' елемент, който да отговаря точно на тяхната душевност, или споменавайки само заглавието, то да се явява като насока към цялостното послание на дадена песен, в което послание ние четящите да потърсим личността...

Пламене, това е чудесно, но  лично за мен - One Caress и I Feel Loved носят коренно различни послания... даже са ми на двата полюса... та, ако трябва да разчитам на асоциацията, която правя само от заглавия, в този случай откровено не знам какво да си мисля - и това е защото според мен точно тези две песни трудно могат да "описват" едновременно един и същи човек... всеки има право да се "описва", както душа му иска... аз просто помолих за малко аргументация... Намигване

... а и автора на темата изрично е посочил, че му се иска да разбере, коя песен чувстваме "най-близка"... когато тези "най-близки" песни са 16 на брой коренно различни парчета е малко объркващо... нямам за цел да се заяждам (в случай, че си ме разбрал погрешно)... просто наистина ми е интересно как посочените песни описват lover... а дали тя ще реши да ми отговори, е само нейно решение, но предполагам, че след като някой е започнал да пише по тази тема е готов да обясни ... ако е прекалено интимно за споделяне, защо да се разписва само?!

See what I see!
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #49: 24 Ноември 2006

Kevy- сега и на теб ще отговоря  Готин

Не смятам, че и другите са обяснили (и че могат да обяснят) точно с какво и защо ги описва дадена тяхна любима песен, в която се "разпознават" (т.е. смятат че сякаш е писана за тях- това е формулировката на Personal_dessy)...

"Home" е много мъдра, много изстрадана и много лична песен (като повечето на Депеш) и в нея разпознавам част от собственото си страдание и израстване като човек и като личност, част от собствения си трънлив път, ако мога така да се изразя...
За "Freelove" се учудих малко, защото и тя като "Walking in my shoes" според мен иде да заяви нещо... Определен начин на чувстване и мислене, определен мироглед...

А колкото до "One caress"-(любима и на теб, както на мен, ако съдя по подписа ти  Намигване)- тя ме описва, доколкото разпознавам себе си в момичето, към което се "обръща" Мартин в песента:

"...When I'm down on my knees again,
and I pray to the only one
who can forgive all the things that I've done...
Oh, girl, lead me into darkness,
just one caress from you and I'm blessed..."

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #50: 24 Ноември 2006

lover, това вече е пост, който чета с интерес... На мен наистина ми беше любопитно как ти - като творческа личност, интерпретираш песните...

... и коментарът ми не беше личен... просто обичам да чета обосновани публикации, а ти както видяхме, умееш да го правиш добре... направо ме учуди, че само си изброила песните...

Благодаря за отговора!

Относно One Caress... аз за добро или зло, не се идентифицирам с жената в песента... но, ДА, това е любимата ми песен и винаги ми е било интересно как другите я оценяват...и когато някой я спомене, не мога да се въздържа да не попитам... Зъл

See what I see!
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #51: 24 Ноември 2006

Заинтригува ме тази тема, защото повечето хора тук, са като мен. И на мен ми е трудно да се опиша само с една едничка песен, при цялата тази палитра от чувства и емоции изразени в най-подходящият вариант ...
Аз определено съм човек на момента, тъй че ... преди няколко дни бях обсебена от In your room и определено усещах с цялото си същество, че точно това е моята песен, чувствах че има някой там, който е влязъл в главата и в сърцето ми и казва точно това, което аз самата се страхувам да призная пред себе си ...
Сещам се и за още две песни, които всеки път когато чуя се ... добре тази дума няма да я напиша ей така, но просто да кажем, че ми действат по особен начин, чувствам се способна да направя "чудеса" Очиврът
I feel you и World in my eyes
бих искала да оставя моят отговор с отворен край, т.е. да вметна след известно време още нещо, тъй като нали го написах - човек на момента Пощурял
Последна редакция: 30 Декември 2006 от yori
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #52: 25 Ноември 2006

Исках да добавя още нещо към "обосновката" ми защо обичам толкова много "One caress" (а и другите песни на Депеш!)- в нея откривам ... СВРЪХДОЗА ЕМОЦИЯ....  А аз лично се чувствам като ходеща "свръхдоза емоция"!...
 Едно уточнение- аз слушам най-вече едно концертно изпълнение на "One caress", което е наситено с невероятно много (вътрешно) напрежение и емоция... И сърдечна чистота, и разкаяние, и преоткриване, и отдаденост, и "предаване" в ръцете на друг човек... който чувстваш като себе си, и по-свят, в същото време... И всъщност заради всичко това тази песен отговаря на мен... И от двете страни се чувствам- и на момчето, което се обръща към това незнайно "тъмно" момиче, и като самото момиче... И тук вече може да ме сметнете за човек, който страда от "раздвояване", разтрояване и т.н. на личността............... Намигване Ангелче

И бързам да се поправя (все пак тогава писах от работа, и не можах да се съсредоточа добре Намигване):

"When I'm down on my knees again,
and I pray to the only one,
who has the strenght to bear the pain,
to forgive all the things that I've done...
Oh, girl, lead me into your darkness,
when this world is trying
its hardest to leave me unimpressed
just one caress from you and I'm blessed.............." Ангелче
Последна редакция: 27 Ноември 2006 от lover

silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #53: 25 Ноември 2006

World in my eyes и Walking in my shoes, защото вечно съм неразбрана,защото цял живот се опитвам да обясня на хората около мен точно какво чувствам и изживявам,но те винаги са на друга вълна!I Want you now-защото съм блюбчива и не мога да чакам когато обичам!И не на последно място Home!Защо?Всичките ми обяснения до тук казват защо!

Let me show you the world in my eyes...
MrNoone
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #54: 30 Ноември 2006

World in my eyes и Walking in my shoes, защото вечно съм неразбрана,защото цял живот се опитвам да обясня на хората около мен точно какво чувствам и изживявам,но те винаги са на друга вълна!
 Одобрение
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #55: 03 Декември 2006

Доста странички ще ми се наложи да изпиша,за да се опиша.И все пак ще се опитам да го направя като спомена само част от любимите си песни.Walking in my shoes,In your room,Rush(май си падам по тъжните Усмивка),Enjoy the silence,Suffer Well,Precious,Mercy in you,Home,It's no good,Useless,Barrel of a gun,Dreem on,Personal Jesus,Here is The House и още доста.Харесвам ги поради много причини.Някои ме натъжават,други ме веселят,но общото е че чрез тях мога да покажа какъв човек съм и да покажа чувствата си.
P.S.:Забравих да поздравя автора на темата.  Одобрение Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
yori
Посветен

Профил
Отговори #56: 05 Декември 2006

... искам да добавя ...

колкото повече я слушам, колкото повече ... чувствам, сърцето си вече отключено ... това съм аз ... и той е успял да види невидимото и да му придаде най-нежната форма ... успял е да проникне и най-тъмните кътчета и да ги освети ...

... I want somebody who cares for me passionately, with every thought and with every breath ...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #57: 06 Декември 2006

Като че ли най-много от писалите досега се идентифицират с настроението на песента Somebody  Готин Как вис е струва това?  Очиврът
При повече свободно време, ще поместя посочените досега песни по броя цитирания Усмивка

yori
Посветен

Профил
Отговори #58: 06 Декември 2006

Като че ли най-много от писалите досега се идентифицират с настроението на песента Somebody  Готин Как вис е струва това?  Очиврът

аз бих искала да ти отговоря от моята позиция  Намигване
когато я слушам, все едно някой е подредил от начало до край, в абсолютно правилен ред разхвърляните страници и частички от съзнанието и душата ми ...
Направо се стряскам даже, как е възможно това? Как е възможно човек, който въобще си няма представа за мен да сътвори нещо толкова изчерпателно и ясно ...
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #59: 06 Декември 2006

И аз ще се включа тук отново... 

Yori, и аз чувствам нещо подобно по отношение на тази вълшебна и толкова интимна и нежна песен... И не само ние явно...
Мисля, че отговора се крие в умението на някои хора (творци предимно, но не само...), които са в ...по-напреднал етап на развитие на душата, ако мога така да се изразя (сред които несъмнено и така скъпия на всички ни Мартин) да улавят и пресъздават концентрирано и ясно (в изкристализирала форма) някои основни УНИВЕРСАЛНИ неща за човека въобще... Универсални ЧУВСТВА, МИСЛИ, СЪСТОЯНИЯ, ДОСТИЖЕНИЯ...........

..... Защото съм абсолютно сигурна, че и на някой негър (негърка) (примерно), живял(а) през миналия или по- миналия век да пуснеш тази същата песен, ще разбере със сърцето си думите, изпяти така простичко и непретенциозно от Мартин, ще разбере емоцията (крайно човешка и нежна), вложена при създаването на тази песен... И може да се разплаче/ развълнува/ запее тази песен и той /тя.... Плачещ

В това е магията, според мен.

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.