DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Печат  
Автор Тема: "Опиши" се с песен :)  (Прочетена 12325 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #60: 06 Декември 2006

Като че ли най-много от писалите досега се идентифицират с настроението на песента Somebody  Готин Как вис е струва това?  Очиврът
При повече свободно време, ще поместя посочените досега песни по броя цитирания Усмивка

Хмм, любопитен съм да видя каква част посочилите я, са жени.
На мен ми се струва, че песента някак повече пасва на женската психология, та за това те ще преобладават Усмивка
Между другото, говорейка за ''Somebody'', ми се иска да кажа, че финалните и редове, някак хич не ми се връзват с останалата част Объркан:

''...and when I'm asleep
I want somebody
who will put their arms around me
and kiss me tenderly
though things like this make me sick
in a case like this
I'll get away with it
''

Защо ''things like this make me sick'', някой има ли си идея, или нивото на моя английйски не позолява да видя скрития смисъл?

П.П. Понеже наистина ми стана любопитно, направих едно бързо преброяване и установих( макар и не гарантирам 100% точност), че до сега 7 жени и само един мъж са посочили 'Somebody', като песен, която ги описва Усмивка Освен това ми направи впечатление, че сред дамите особено популярна е и 'Home'...Оставям тази импровизирана статистика отворена и за още наблюдателни и любопитни форумци Усмивка
Последна редакция: 06 Декември 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #61: 06 Декември 2006

На мен ми се струва, че песента някак повече пасва на женската психология, та за това те ще преобладават Усмивка

Мисля, че едно от нещата, които Мартин добре умее е да вкарва едно чувство на балансираност в текстовете на песните, някаква безполовост, като според мен този ефект е търсен. Не мисля, че Somebody е по-пасваща за женската психология, защото в тази песен не се ли изразяват всъщност и желанията на не малко мъже? Като се замисля голяма част от нещата, които са написани в песента са доста близки, на моменти идентични с моите възгледи. Пък може това ''things like this make me sick'' да означава, че всъщност това са женски работи и на Мартин му е неприятно да губи мачовското в себе си  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #62: 06 Декември 2006

Мисля, че едно от нещата, които Мартин добре умее е да вкарва едно чувство на балансираност в текстовете на песните, някаква безполовост, като според мен този ефект е търсен. Не мисля, че Somebody е по-пасваща за женската психология, защото в тази песен не се ли изразяват всъщност и желанията на не малко мъже? Като се замисля голяма част от нещата, които са написани в песента са доста близки, на моменти идентични с моите възгледи. Пък може това ''things like this make me sick'' да означава, че всъщност това са женски работи и на Мартин му е неприятно да губи мачовското в себе си  Усмивка

Напълно съгласен с това, но....
Статиситката ме подкрепя донякъде Ангелче
Пък и не мога да се освободя от усещането, че макар в текста да става дума за ''She'', някак песента отразява по-скоро гледната точка и чувтвеност на жена, така че...
Все пак не са един или два примерите за мъже-творци, които успяват да навлязат в женската душевност и по един брилянтен начин да я отразят в творбите си.Явно Мартин е един от тях, а на прима виста се сещам и за П.Коелю.
Иначе голяма част ако не и всичко в песента, също се доближава до моите лични, нека да кажем 'възгледи', но ми се струва, че мъжете не са така склонни да афишират толкова директно нежната част от своята душевност, скрита зад зидовете мачовската фасада  Усмивка
А финала за мен си остава мистерия...
Последна редакция: 06 Декември 2006 от RizaaR

o                
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #63: 06 Декември 2006

Защо ''things like this make me sick'', някой има ли си идея, или нивото на моя английйски не позолява да видя скрития смисъл?

Самият Мартин обяснява тази на пръв поглед странна и противоречива фраза от текста по следния начин:
"Ако песента е приятна, за мен е незавършена- не казва всичко. Затова вкарах неочаквания обрат в края на Somebody- защото текстът просто звучеше прекалено хубаво...
Не можете да кажете, че съм циничен по отношение на любовта в песните ми, а може и да съм, но мисля, че гледната ми точка е интересна. Иначе ставаш банален като по-голямата част от музикантите по класациите. Взаимоотношенията със сигурност си имат и тъмната страна. Предпочитам да пиша и за нея."

Според мен това е една от многобройните прояви на сарказъм в текстовете на Мартин Тъжен:
"Въпреки че от такива неща (прекалено разкриване на чувства, сантиментални изказвания, дори и проява на мекушавост) ми се гади, в случай като този ще ми се размине." Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #64: 06 Декември 2006

П.П. Понеже наистина ми стана любопитно, направих едно бързо преброяване и установих( макар и не гарантирам 100% точност), че до сега 7 жени и само един мъж са посочили 'Somebody', като песен, която ги описва Усмивка Освен това ми направи впечатление, че сред дамите особено популярна е и 'Home'...Оставям тази импровизирана статистика отворена и за още наблюдателни и любопитни форумци Усмивка

RizaaR, струва ми се, че статистиката ти е точно, включително що се отнася и за песента Home. И обяснение може да бъде намерено, ако някой се посатрае да го търси.
Много по-интересно ми е да наблюдавам изключенията. На мен, например, Somebody ми харесва, не мога да го отрека, но не е песента, която е успявала да ме развълнува до такава степен, колкото някои други, които, без да са афиширано обявени за любовни, на мен ми "говорят" много повече за любовта. Същото се отнася и за Home.
И в двата случая обаче текстовете им са много силни.

yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #65: 07 Декември 2006

dearrose(благодаря ти за публикуваното мнение на Мартин)!
относно тази фраза, тълкувайки я за себе си, мисля, че е загатнато, че и в най-красивите си мечти не трябва прекалено да се превъзнасяш a да бъдеш реалист, колкото и да ти е кофти от това. В един момент трябва да свалиш розовите очила и да видиш света в истинските му цветове, но пък всеки може да я пречупи (въпросната фраза) през личния си мироглед. и това му е хубавото (както четох някъде тук Мартин обича да оставя отворен край, когато говорим за тълкуване на негов текст).
Мисля, че едно от нещата, които Мартин добре умее е да вкарва едно чувство на балансираност в текстовете на песните, някаква безполовост, като според мен този ефект е търсен. Не мисля, че Somebody е по-пасваща за женската психология, защото в тази песен не се ли изразяват всъщност и желанията на не малко мъже? Като се замисля голяма част от нещата, които са написани в песента са доста близки, на моменти идентични с моите възгледи.
абсолютно те подкрепям и ти благодаря, че си го написал! Одобрение
Последна редакция: 07 Декември 2006 от yori
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #66: 08 Декември 2006

Според мен това е една от многобройните прояви на сарказъм в текстовете на Мартин Тъжен:
"Въпреки че от такива неща (прекалено разкриване на чувства, сантиментални изказвания, дори и проява на мекушавост) ми се гади, в случай като този ще ми се размине." Ангелче

Хмм.., предложеният вариант за превод е май единственият, който не звучи прекалено цинично, на фона на цялостно построеното усещане за нежна откровеност и не го обезмисля.Макар че финала наистина стои отворен и за по-различни интерпретации...

o                
unrated
Гост
Отговори #67: 04 Март 2009

Това е тема! I am You и Wrong,  са като мои кратки биографии! Слушам текстовете и се удивявам как Мартин е успял да каже в няколко реда толкова много! Странното е обаче че ми олеква като слушам тези песни, а не се натоварвам и не ми влияят депресиращо.
bakuramariks
Джуниър
Публикации: 73

Профил
Отговори #68: 27 Март 2009

Най-вече със Stripped.

Humans can become anything.
Paloma
Гратис Любовник
*
Публикации: 45

Профил WWW
Отговори #69: 25 Юни 2009

"Enjoy the silence" - простичко и ясно.
"Love Thieves"  също я чувствам много, много близка до себе си.

"Art is made by the alone for the alone." Luis Barragan
benar
Новороден
**
Публикации: 3

Профил
Отговори #70: 10 Ноември 2015

"Suffer Well "-тази песен е правена специално за мен Ангелче
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.