DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Печат  
Автор Тема: Истанбулското приключение на българските фенове  (Прочетена 37698 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ji
Някой
Публикации: 16

Профил WWW
Отговори #15: 01 Август 2006

И аз искам да спомена голямото прескачане, за което трябва да благодаря на две рускини, които буквално ни повдигнаха и прехвърлиха във вип зоната. И добре, че стана така, защото иначе сигурно щяхме да бъдем смазани. На опитите ни да обясним това на охраната те останаха напълно безучастни. Колкото до публиката - турците в голямта си част (говоря за ВИП-а) бяха много инертни и май се интересуваха повече от биричките си и това да се снимат на фона на изпълнителите...
А когато се добрахме до първите редици, ех!!! Не може да се опише, много силна емоция.
Искам да поздравя всички другарчета, с които бяхме - без вас нямаше да е толкова хубаво Целувка

I follow you!
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #16: 01 Август 2006

Та за турската агитка във ВИП-а. Евала на тия хора, превърнаха се в сервитьори. Ние бяхме завардили позиции на първи ред след тяхното ограждение и нямаше на4ин да отидеш за питиета и след това да успееш да се върнеш на същото място, а те, тур4олята, ни скриха шапките, като се инициираха и приемаха поръ4ките ни, без никакви резерви. Но това не беше вси4ко. Те влезнаха след нас, но предполагам не са се притеснявали особено, защото занеха, 4е няма да има такъв наплив във ВИПа (това са други фенове, не тези които бяха на опашката зад нас, присъединилите се руснаци и румънците. Тези дойдоха сигурно към 16-17ч в еднакви фанерлки с надпис на гърба overloaded.grm или нещо от сорта, в последствие ни обясниха, 4е става съпрос за подгряващата група, тези вторите, дето яко бяха крали от дм, девижън и др.!). Тези младежи освен вси4ко, още в самото на4ало дойдоха при нас, ние ве4е провесили нашето знаме,но на второто преграждение, не това непосредвтвено пред сцената и ни попитаха дали ще дадем знамето да го сложат отпред до тяхнот, за да се вижда по-добре... какво направихме ние според вас? естествено, 4е им го дадохме. Тяхното знаме беше някакъв 4аршав с мн гълъг надпис, който в последствие те налепиха с наши табелки, а нашето знаме висна централно спрямо сцената. В последствие, същите тези турци, скъсаха долната 4аст на знамето си, за да завържат и знамето на руския фен клуб до нашето на преден план... само румънското остана на задната ограда, но нещо не им хареса на турците ( то беше просто румънско, без надпис или нещо подсказващо, 4е е специално за концерта). Скриха ни шапките тези турци, казвам ви, това не го беше о4аквал нито един от нас, бяха абсолютно толерантни (за контраст борсуците, турски фенове, които се наредиха зад нас на опашката, които отказаха всякяква комуникация с околните; даже първона4ално имаше 2-3ма от тях, които бяха пред нас на опашката, но ние така или ина4е бяхме ве4е съвсем целанасо4ено запо4нали да окопираме и да се придвижваме по-напред по тротоара, съвсем небрежно къде поседнали, къде полегнали на пътя  Пощурял ,но това ни помогна, защото, когато в последствие се появиха въпросните поне 10 още 4овека, нямаше на4ин да ги пуснем пред нас. Ние се бяхме морили на жегата от 13ч, а те идвайки 3-4 часа по-късно да се възползваха от това, 4е 2-3ма им пазят място - просто не при нас тия! затова най-нагло си се "прередихме", 4ак притеснихме 4акащите още по-напред и се запо4на лек скандал, но нали сме 4аровници ние българските фенове, та в крайна сметка се разбрахме, 4е това 4е седим по тротоара пред тях, не озна4ава, 4е пререждаме и тях!
Говорейки за международно присъствие, аз понеже трудно се свъртам на едно място и обикалях по опашката напред да разпитвам за клюки - имаше даже една девойка от Саудистка Арабия, сами4ка не забърдена, мъж й не можал да я придружи, бизнес дела - те явно не живееха по арабията, щото тя изперка американски акцент, пък и сама, без забрадка, на концерт... при вси4ки положения бяха родом от там, но живееха няйде по-цивилизовано!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #17: 01 Август 2006

И нека се включа отново... с малко фенски патриотизъм, понеже до сега никой не разказа за знамето... Доволен

Та значи стоим на заграждението ние и естествено сме опънали знамето точно пред нас... а по това време във ВИПа имаше общо 10-тина човека, които не бяха май от официалния фен клуб, защото както каза Миряна той беше зад всички други фен-клубове на опашката... тез' момчета бяха от някаква местна банда, която бяха изписали на фланелките си... и в един момент идва единия до нас и иска да ни вземе знамето... понеже ние го изгледахме, като мутанти, а и както знаем Кирил101 има внушителен вид, момчето ни обясни, че там където сме си провесили флага няма да се забележи от групата... което и на нас ни беше ясно, но пък тогава не виждахме друг вариант... та дадохме му знамето, че даже и още един чаршаф с послание... момчетата, които се бяха подготвили със специални връзки, се погрижиха внимателно за националния ни флаг и го поставиха точно по средата на предното заграждение... другия ни "плакат", също беше чинно прикрепен до техния чаршаф... и няколко табели "We Rush For You" помогнаха за аранжирането на предната линия от знамена и плакати.... след това същите тези момчета взеха и руското знаме и още един плакат от руската агитка и довършиха преграсната предна ограда на ВИПа... лично аз не съм виждала до сега такава фенска толерантност... и съм тотално впечетлена от тези турски фенове... Доволен Одобрение

... освен това, същите тези сладури направиха много снимки на нашата агитка, една от които Кирил(арт) вече е постнал.... и понеже имаха възможност свободно да излизат и влизат, няколко пъти дори ходиха да ни купят вода... и не само на нас, а на всички, които ги помолиха.... просто нямам думи да изразя уважението си към тези хора... Очиврът Намигване

... поради всички тези причини, както и огромното ни желание да сме възможно най-близо до Депеш, с Оги се набутахме точно зад тях, а и защото искахме да сме след разпалени фенове... но за съжаление най-големите фенове, практически останаха зад преградите Намигване

See what I see!
Ogi101
Опасен
*

Профил
Отговори #18: 01 Август 2006

И нека се включа отново... с малко фенски патриотизъм, понеже до сега никой не разказа за знамето... Доволен
Хахаха, Котко, може да ме превари в надпреварата по арената при влизане, но сега сме квит!  Ухилен хехехехе

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #19: 01 Август 2006

... Тези дойдоха сигурно към 16-17ч в еднакви фанерлки с надпис на гърба overloaded.grm или нещо от сорта, в последствие ни обясниха, 4е става съпрос за подгряващата група, тези вторите, дето яко бяха крали от дм, девижън и др.!). ...
... мисля, че не си разбрала правилно Оги... бандата, изписана на тениските на младежите, е тяхната собствена група... демек самите те са някакви групари... но предполагам ,че това може лесно да се провери в туркия сайт на Депеш - предполагам, че там ще пише името на подгряващата група...

... мисля че надписът на тениските им не беше overloaded.grm, а Over dosed grp.... но той беше доста стилизиран, та не се разчитеше добре...
но ЕВАЛА на такива фенове!!! Намигване

See what I see!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #20: 01 Август 2006

Е, това е!  Плачещ Изписах цял ферман и накрая като натиснах "публикувай" ми даде грешка и сега всичко наново. За пръв път ми го прави този номер и точно, когато не трябваше.  Бесен
Както и да е...след 16-часов сън ето че посъбрах малко сили да се включа и аз по темата.
Първо искам да благодаря на Кирил и Миряна за всичко, което направиха, това пътуване да се осъществи!  Одобрение  Целувка Изкарах един страхотен weekend със страхотна компания!
Това ми беше първо посещение на Истанбул, като най-много ми хареса частта, където се намират Синята джамия, Св. София и двореца Топ Капъ (как ме е яд, че замалко изпуснахме Мартин Тъжен )
Неприятно впечатлине ми направиха мърсотията, вонящите канали, нахалните търговци и забулените жени.  Объркан Това не мога да го разбера...пък и Турция в Европа иска да влиза, но с това отношение към жените са си абсолютен ориент.
Много ми хареса разходката с корабчето по Босфора!  Пощурял Както спомена и Кирил, успяхме да зърнем хотела на нашите момчета, както и сцената, така че вече бяхме подготвени какво ни очаква на следващия ден...
...И така, това което ни очакваше на следващия ден беше адски пек, "препържихме се" (меко казано) докато чакахме за концерта и сега ще трябва да си изравняваме разликите Ухилен
Когато влизахме доста ме задържаха на входа, като адреналина ми веднага скочи на max, защото проверяващата взе да вади едно по едно нещата от чантата ми и като стигна да фотоапарата си помислих, че ще ми го вземе, но за щастие не се стигна до това.

Искам още.....котке разказвай!!!!!!!
... Та значи, въпросния ВИП не се напълни... много странно, но факт... и започнаха да пускат хора от едната страна, но тъй като ние бяхме в срадата на оградата, при това бая трудно ни беше движението, като единствен шанс видяхме - прескачането на въпросната оградка... Зъл
Другите успели да прескочат от нашите са Maya_v и bong13, ама те ще си разкажат сами...
...и така, с нахалство към прогрес, та до 3-тия ред... хихихихихихих... точно зад БГ знамето (ама нека друг да разкаже за него)... та там най-отпред, размахвахме табелите... и на Never Let Me Down Again на стените сред развяващите се ръце бяха показани и две развяващи се табели... пак се записахме другари! Доволен
... между другото с табелите сме доста известни вече, но нека и другите да разкажат нещо се... Усмивка

За прескачането на оградката искам специално да благодаря на Кирето101,  Целувка  защото без неговата помощ нямаше да мога да се справя. Тъкмо Кирето ме беше качил горе, и изведнъж пристига онзи от охраната, за който спомена Кеви. Нахвърли ми се като ми крещеше нещо на турски и аз си помислих, че ще ме сграбчи и ще ме изхвърли навън, но запазих самообладание и му казах на английски "по-спокойно, ще сляза", с единствената цел да спечеля малко време и точно така стана - той отиде да озаптява някакви други фенове малко по-надолу и аз само това чаках  Зъл и скок във ВИП-а, където вече ме чакаше Bong13. Придвижвахме се лека полека все по-напред, докато стигнем и ние 3-ти ред при Кеви и Оги. Накрая, обаче, докато държахме табелите, забелязах как не само Флеч ги видя, а и другите.  Доволен
На този концерт успях да забележа някои детайли, които на концерта в София беше изключено, защото тогава не бях на себе си, първи концерт все пак, и то какъв! Шоуто в Истанбул ми хареса, но за сравнение с това в София и дума не може да става.
 Усмивка Очаквайте скоро и линк със снимки от дните, прекарани в Истанбул.

Последна редакция: 01 Август 2006 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #21: 01 Август 2006

Здравейте и от мен. Изживяхме една страхотна екскурзия! Искам още веднъж да благодаря на Кириларт за организацията и на всички в групата, защото всеки един от нас има своя принос за това незабравимо преживяване. Наистина бяхме много и нали знаете – колкото сме повече, толкова сме по-силни и по-убедителни. И борбени. Да не говорим, че и всички сме готини… но това се знае вече.  Плезене Одобрение Доволен
Съботата беше ден за разходки из жегата, не стига, че бяхме дремнали за по няколко часа в рейса, само взехме по един душ и се втурнахме из улиците на Истанбул, но това ни беше като подготовка за неистовото висене пред “Арената”, което ни очакваше на другия ден. Аз най-много се впечатлих от разходката с корабчето (щото си имам едни страхове свързани с многото вода, ама не искам да си издавам слабостите), видяхме големи красоти – хотела, “Арената”… ех, как си живеят хората… Всъщност Кириларт е разказал подробно  как си изкарахме деня преди концерта, а и другите сродни души добре са ви описали как се пържихме в самия ден, нямам какво толкова да допълня. И след това каква борба за първа позиция беше...
Обаче искам да ви споделя, че турската охрана на концерта беше наистина много груба, целите ми крака са в синини! Върху мен охраната стовари един от прескачащите загражденията за ВИП-а фенове, да не говорим как започна да бута Мая обратно, а тя наполовина вече беше преминала над оградата! Ама все пак, не сме отишли на опера във вечерни рокли, така че… не искам да се оплаквам, просто споделям. Трябва да има човешко отношение, не обичам грубостите! Наистина цялата история с прескачането беше малко дразнеща, но и комична, защото гледахме как хора, дошли със сигурност след нас се уреждат във ВИП-а, а ние стоим безпомощно притиснати в оградата…. Беше гадна работа. Обаче първа Буба (тя не е член на нашия формум, но беше в нашата група) се осмели да прескочи – младостта тук си каза думата. Хехе. После прескочихме и ние. Благодаря на Кирето, че беше толкова мил да ме прехвърли. Благодаря, Кире, ти си корав воин и голям кавалер (суперкомбинация Одобрение), наистина се грижеше през цялото време за харема си! После всичко е история, която един ден ще разказвам на децата си. Да си призная, 80% от концерта ми мина в гледане на Мартин, погледнах Флеч само няколко пъти, на Дейв също обърнах малко внимание, но в нашата група той имаше достатъчно много фенки, така че съм сигурна, че те са му отдали това, което заслужава.
Тъжно ми е. Тъжно ми е, че всичко свърши – подготовката, надъхването, емоциите в очакване да видим нашите любимци… още по-тъжно ми е, че турнето свършва, най-тъжно ми е, че не знам кога ще ги видя отново… на живо. А ги обичаааааам…… и ми се плаче, и си плача. Имам още много какво да напиша, но мисля, че може да досадя с по-дълъг пост. Целувам ви всички!

The more I look   The more I see   The more I feel
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 01 Август 2006

И понеже забелязвам, че вече разказвате за съботата в Истанбул...

... как може да не споменете Харизматичния Али Баба... Ухилен Ухилен Ухилен... аз не мога да съм обективна по въпроса, защото съм леко пристрастна, но според мен това беше един изключително колоритен образ... разкажете и на другите форумци, че и те да се посмеят.... хахахахахахаха... Ухилен Пощурял Ухилен

See what I see!
Ogi101
Опасен
*

Профил
Отговори #23: 01 Август 2006

... как може да не споменете Харизматичния Али Баба... Ухилен Ухилен Ухилен...
тамън и аз това си мислех... но тук мисля, 4е най-обективен би бил Кирил101, той защити харема си поименно и подобаващо, след което заслужи ръкостискане от  Харизматичния Али Баба и възклицателното "МАШАЛА" ... СИГУРНИ СМЕ, 4Е АЛИ БАБА НЕ Е СПАЛ СПОКОЙНО ПОСЛЕДВАЛАТА НОЩ... ама Кире, не се притеснявай, сподели и мъжката гледна то4ка по въпроса!

Цитат
Обаче искам да ви споделя, че турската охрана на концерта беше наистина много груба, целите ми крака са в синини! ... Трябва да има човешко отношение, не обичам грубостите! Наистина цялата история с прескачането беше малко дразнеща, но и комична, защото гледахме как хора, дошли със сигурност след нас се уреждат във ВИП-а, а ние стоим безпомощно притиснати в оградата…. Беше гадна работа. ...
Турска му работа с охраната, въпреки, 4е аз не мога да се опла4а. Наистина бяха като цало груби4ки, но не може да се о4аква друго. Болеше да гледаш,как хора, които едва ли не преди малко са пристигнали влизат във ВИПа,но не можеда да позволят анархия и вси4ки да се втурнат да преска4ат през огражденията! Пък и моето впе4атление е 4е връщаха предимно момци, а моми4етата ги оставяха да се прокраднат... уж незабелязано, но ето, 4е Мая има друг опит. Важното в крайна сметка е, 4е не изритаха навън нито един от нашите хора, дръзнали да преско4ат оградата.
А за това колко amazingly nice беше един конкретен 4овек от охраната, ще разкажеме с Кирил101 отделно, сега искам да дам думата и на други!
Но преди това:
Цитат
Благодаря на Кирето, че беше толкова мил да ме прехвърли. Благодаря, Кире, ти си корав воин и голям кавалер (суперкомбинация ), наистина се грижеше през цялото време за харема си!
  Одобрение  Одобрение  Одобрение
както ве4е споменах, Кирето опази вси4ките си жени от харема, беше много обгрижващ и мил, а накрая изпълни и "ме4тата" си от мом4е, когато наблюдавал у4ителя по физкултура да "помага" на моми4етата да преминат през магарето в залата...
Последна редакция: 01 Август 2006 от Ogi101

bong13
Възбуден

Профил
Отговори #24: 01 Август 2006

... как може да не споменете Харизматичния Али Баба... Ухилен Ухилен Ухилен... аз не мога да съм обективна по въпроса, защото съм леко пристрастна, но според мен това беше един изключително колоритен образ... разкажете и на другите форумци, че и те да се посмеят.... хахахахахахаха... Ухилен Пощурял Ухилен
Е ние да разказваме, ама то най-интересното ти го е казал на ушенце, ти трябва да си кажеш сама...  Ухилен Ухилен Ухилен - с други думи за малко Кирето101 да изгуби една от жените си... Али Баба направо си я отвличаше... Харизматичен е едно от определенията, които може да му се даде... беше пич, ама Диво Коте, нали знаеш, че турците са много строги към жените си... не ти трябват такива мъже...

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #25: 01 Август 2006

...Харизматичен е едно от определенията, които може да му се даде...

....тоя пич го играеше няк'ъв клоун, нает да прави сеир на посетителите на ресторанта, в който обядвахме.... колоритен образ, надарен с изключителна "скромност"..... не спря да се саморекламира тоя човек... но според мен, той хареса всички жени от нашата група... даже бая се разтрепера докато сервираше чая на bong13... ама тя с тея къси гащета....някой трябваше да върви след нея и да събира изпадналите очи на турчолята... ххахахахахаха... Ухилен

... и когато мъжете от нашата маса се изнесоха, Харизматичния се наведе към мен и със закачливо повдигане на веждичките, ми отправи игриво предложенийце.... но не, аз съм желязна... или българин или Мартин... турчин не ща... хахахахахахахаха... тоя беше голям образ и още ми е весело, като се сетя за него!

See what I see!
bong13
Възбуден

Профил
Отговори #26: 01 Август 2006

или българин или Мартин... турчин не ща...
Добре де, само това не мога да разбера, как наистина успя Мартин да ни се изплъзне!? Аз отидох да спя, вие сте се разминали с един час с него... яд ме е! Уж бяхме нахищени!  Тъжен Трябваше да се заложим пред хотела...  Плачещ Плачещ Плачещ

Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #27: 01 Август 2006

Като стана дума за изпускането на Мартин, я аз да разкажа, защото девойчето, което го видя не е участник във форума и не може да сподели от първо лице...
... та ... точно пред двореца "Топ Капъ" около 6 часа, нашето момче с един бодигард и няколко мадами е искал да пие кафе... а там има едно кафе, на което кибичих и аз един час по-рано... егати минавката ви казвам, още не мога да си простя Плачещ Млъкнал... но една от нашите девойки го е видяла и му извикала "Мартиииин"... той се обърнал... и нашата тотално се спекла... и успяла да му каже само "Bulgarian fans are here" ... и той човека ко да каже... та изпльокал просто "Thank you" Ухилен Ухилен Ухилен... де да бях аз там, да видите как турските вестници щяха да излезнат със заглавия "Луда фенка гони Мартин Гор" Зъл.... хахахахахахахаха....

... Симонче, от нашите имаша пред хотела... ама нищо не са видяли... така че там не сме пропуснали много... Намигване

See what I see!
Maria
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #28: 01 Август 2006

Виждам, че емоциите са твърде много и хората дори не са спали вчера, а са писали, писали...
Аз лично се чувствам все още като във филм...не мога да спра да мисля за това преживяване и не знам кога ще се оправя, а и незнам дали искам Усмивка
Искам да благодаря на всички за страхотно изкарване и най-вече на Киро за перфектната организация!
И една молба - качете всички снимки тук, които имате, защото аз не успях да снимам много. Записах обаче доста голяма част от парчето Never let me down на видео...
Все още не е късно да хванем самолета за Атина или Телавив Усмивка
pjt
Кукла
Публикации: 37

Профил
Отговори #29: 01 Август 2006

Ето малко и от мен. След като старателно изчках старите пушки тук да опишат преживяното реших и аз драсна малко. Благодаря на всички присъстващи, че благодарение на вас успях да се потопя, както в магията на Depeche, така и в магията на depeche-mode.org! Наистина се почувствах горд, че съм част от най-лудата depeche агитка  Одобрение. Особено усетих респекта към нас от румънската и част от руската агитка, с които имахме възможност да комуникираме.

Иначе за мен най-вълнуващото от града Истанбул беше незабравимата разходка с уникалната рибарска лодка,
наречена накратко "Корабче"  Ухилен. Тогава наистина усетих магията както на морето, така и на този огромен мегаполис изпълнен с всякакви националаности. Последното се усети и на концерта, който наистина си беше доста пъстър от присъсъстващи народи, може би компенсирайки слабия интерес от местните!

На концерта се чувствах мн добре! Използвах изключително рационално оградата пред мен, както за мощно подскачане, така и за подпиране по време на паузите когато умората си казваше думата, за набиране абе за всичко. Старателно се справях с всеки опит на някой досадник да застане пред мен, като гледах поне метър и половина пред мен винаги да е разчистено. За мен на сцената съществуваше само Dave и се мъчих с все сили да подскачам поне колкото него макар и на много по-малък периметър. Ухилен
И аз ще спомена, че концерта в София е просто несравним с този в Истанбул. Единственото, което ме изненада беше, че на някои от песните анимациите на екраните бяха различни в сравнение в София, като мен лично изключително ми допадна тази на Personal Jesus!

И ще завърша с това с което започнах искам специално да благодаря на някои хора от невероятния колектив на които се чувствам пряко задължен за начина по който ме накараха да се чувствам в този незабравим за мен уикенд! На първо място ще посоча нашия духовен баща, нашия месия ако щете KirilArt! Всичко казано за него ше бъде малко! Освен това благодаря на Kiril101, Ogi101, DearRose, Danna, guBa_koTka, и разбира се maya_v. Използвам никовете защото така съм ви запомнил (надявам се не се сърдите), понеже съм един от първите регистрирани във форума и вече почти година искрено се радвам като чета вашите постове. За мен запознанството ми с вас беше също изключително вълнуващо.  Одобрение
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.