DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 14
  Печат  
Автор Тема: Въпроси към екипа!  (Прочетена 48454 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
14 Август 2006

Няколко пъти ми се е случвало да имам разни питания и се е налагало да тормозя модераторите с лични съобщения... та реших, че е хубаво да има някаква подобна тема, защото до колкото прегледах такава до този момент няма в наличност... а и по този начин няма да губим времето на екипа с еднакви въпроси от различни потребители ... Намигване

А сега конкретно.... до скоро си мислих, че когато някой Гони свраките, се предполага че не е активен особено в сайта в съответния момент ... предполагах, се е включил Скрийнсейвъра (примерно) на въпросния, гонещ свраките юзер.... Ухилен... Но днес преглеждах секция Дневник, след което реших да поклюкарствам малко и видях, че аз всъщност Гоня свраките в тоя момент... Шок

Може ли някой да ми обясни, какво всъщност се случва, когато някой Гони свраките Объркан... не, че е толкова важно, но аз просто съм много любознателна... Намигване
Последна редакция: 14 Август 2006 от guBa_koTka

See what I see!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 14 Август 2006

По принцип Добо е сменял и мислил тези неща, но доколкото знам "Гони свраките" е "Неопределено действие" или действие, което не е описано. "Прави се на Агент 007" е "Проверява кой е онлайн"... Предполагам, че като има повече време, ще обясни по-подробно.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #2: 14 Август 2006

А лично имам предложение да се преименува така:
Гони генно-модифицирани бройлери

По актуално е  Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 14 Август 2006

По принцип Добо е сменял и мислил тези неща, но доколкото знам "Гони свраките" е "Неопределено действие" или действие, което не е описано. "Прави се на Агент 007" е "Проверява кой е онлайн"... Предполагам, че като има повече време, ще обясни по-подробно.
...ами то си има отделно "Неизвестно действие", то така или иначе не е известно, ама едва ли отговаря на "Гони свраките", което като звучене ми казва по-скоро, бездействие... Объркан.. Добо ще каже...
... за клюкарстването - ми е ясно... Ухилен

Това не е толкова важно всъщност, но исках да има тема, където да си задавам малоумните въпроси....

See what I see!
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #4: 14 Август 2006

... Но днес преглеждах секция Дневник, след което реших да поклюкарствам малко и видях, че аз всъщност Гоня свраките в тоя момент... Шок

На мен ми се е случвано нещо подобно на няколко пъти. Примерно решавам да се правя на "агент" и вместо "прави се на Агент 007", срещу моя ник пише "Преглежда индекса на форума" или "Гони свраките" и т.н. Но ако опиташ на ново опцията, си пише каквото трябва. При теб също се е получило така, защото като четеш дневник по пр. пише "Разглежда нечии Дневник в секцията фенове"

jump out of time
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 14 Август 2006

...
На мен ми се е случвано нещо подобно на няколко пъти. Примерно решавам да се правя на "агент" и вместо "прави се на Агент 007", срещу моя ник пише "Преглежда индекса на форума"...

... абе това ми се случвало и на мен, но преди това наистина съм преглеждала индекса на форума и просто съм решила, че има известно забавяне, което е нормално.... но в тоя случай, преди да се правя на агент, определено не "гоних свраките"... всъщност по начина по който го разбирам аз, няма как да си активен в сайта и да "гониш свраките" едновременно.... ама явно не го разбирам правилно, та за това реших да питам Очиврът... а самата идея с гоненето на свраките и Агент 007 е много забавна... първия път, като ги видях се смях с глас... Намигване

... но и да не разбера какво означава да гониш свраките, няма да си загубя съня... хихихихихи... Ухилен
Последна редакция: 14 Август 2006 от guBa_koTka

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 14 Август 2006

Нека и аз дам малко разяснение по темата Усмивка

Можеш да правиш куп неща и да ти изписва, че гониш свраките...всички действия, които до момента не са с ясна дефиниция въведена от екипа, се изписват с "Гони свраките". Пробвахме се да установим тези действия, успяхме с част от тях, но останалите си остават мистерия...предполагам, се гонят свраките, когато се извършва карма действие, както и когато се преглежда индекса с новините, когато влизаш в чата и т.н. В процеса на работа се надяваме да успеем да идентифицираме всички свраки за гонене. Ухилен
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #7: 14 Август 2006

Аз пък си мислех, че когато пише "Гони свраките" означава, че си в чата. Освен това никога не ми се е случвало да видя, че пише "В чата" или нещо подобно
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 14 Август 2006

... Пробвахме се да установим тези действия, успяхме с част от тях, но останалите си остават мистерия...предполагам, се гонят свраките, когато се извършва карма действие, както и когато се преглежда индекса с новините, когато влизаш в чата и т.н. ...

...мисля, че ще е много трудно да се дефинират всички действия, поне докато е възможно да имаш отворени три (примерно) браузера и от всички да "човъркаш" в сайта... то туй може да се определи само като мултиплициране на личността... Ухилен

Аз преди да го напиша всичко това, бая тестове съм провела и мисля, че кармуването е "Неизвестно действие", а Гоненето на свраки е, когато известно време не проявяваш активност по сайта (логично е, когато си в чата да гониш свраките, че даже може и да ги хванеш Ухилен)... но днешния случай го определям по-скоро като някакъв бъг... проверих го неколкократно и всеки път, когато от секция Дневник (без да четеш конкретен Дневник) директно решиш да агентстваш излиза, че гониш свраките... Объркан

... продължавам с тестовете и ако имам интересни резултати, ще ви осведомя незабавно ... Намигване

See what I see!
kiril101
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 14 Август 2006

Учтиво моля екипа да се привлече още един член, който да изпълнява функцията Тестер, моля да не се бърка с Тостер. Аз лично имам един човек на ум за въпросната длъжност, ако ви интересува.
 Ухилен Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #10: 14 Август 2006

Учтиво моля екипа да се привлече още един член, който да изпълнява функцията Тестер, моля да не се бърка с Тостер. Аз лично имам един човек на ум за въпросната длъжност, ако ви интересува.
 Ухилен Одобрение

Екипът търси подобни членове както и такива, които да обновяват новините, архива и т.н. Проблемът е, че явно не сме споменали по-ясно за подробности погледнете Ето тази тема.
Също така бяхме замислили и разни неща за секцията "Справочник", която все още не е активна.
Има изградени места за "Архивисти", "Новинари" и т.н. Само "Тестери" си нямаме, но мисля, че има вече едно потребителско име "test", което служи на аднимистратора, за да провери дали навсякъде е достъпно и дали всичко е както трябва.
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 15 Август 2006

Като съм се развихрила днес, нека споделя още едно мое наблюдение...

... Понякога чата е много коварен - хваща някой и го държи, като заложник, докато не влезне някой друг да го освободи... Забелязали ли сте, че понякога статуса на чата показва един човек, а като влезнеш този човек моментално излиза.... Объркан... дълго време си мислих, че просто плаша хората, докато един ден "злия чат" не докопа и мен... проверих го няколко пъти - излизам, а има един присъстващ в чата... влизам, а съм сама там....  Намигване

Кирил101 ме бъзика, ама аз наистина съм много любознателна.... Ухилен

See what I see!
kiril101
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 15 Август 2006

... Понякога чата е много коварен - хваща някой и го държи, като заложник, докато не влезне някой друг да го освободи... Забелязали ли сте, че понякога статуса на чата показва един човек, а като влезнеш този човек моментално излиза.... Объркан... дълго време си мислих, че просто плаша хората, докато един ден "злия чат" не докопа и мен... проверих го няколко пъти - излизам, а има един присъстващ в чата... влизам, а съм сама там....  Намигване

За това си съвсем права току-що се получи, кой мислиш излезе - точно ти Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #13: 15 Август 2006

Е, вие пак влизате и излизате. На мен чата днес ми напомня на другата ми голяма любов - Rapidshare  Млъкнал

jump out of time
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #14: 16 Август 2006

Като стар форумен воайор Усмивка мога да се опитам да дефинирам действията във форума (хм,направо да взема да напиша ''Пътеводител на форумния шпионин'') за начинаещите шпиони,както и за всички заинтересовани:

''Гони свраките''- влизане/излизане от чата,зареждане на страница;

''Нищо или нищо,което ти можеш да видиш''- при записка в дневника,а когато е някой от екипа означава още и че изпълнява някоя от тайните си мисии в сайта или просто прави каквото си иска Намигване

''Неизвестно действие''-някой модифицира нечия карма Очиврът
Последна редакция: 16 Август 2006 от MaoriGirl
Страници: [1] 2 3 ... 14
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.