DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  
Автор Тема: Въпроси, отговори, помощ  (Прочетена 14588 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #30: 06 Ноември 2006

Слушайки remaster-a на Violator си спомних, че и преди много съм се чудила какви са тези звуци в инструментала между Blue Dress и Clean, мисля, че се нарича Interlude 3. На мен лично ми звучат като щурци и жаби, записани край някакво езеро, винаги ми изниква такава асоциация като чуя инструментала и винаги се натъжавам от самата музика. Тъжен
Някъде бях прочела, че DM са използвали обработени звуци от струни на китара, изсвирени от Дейв за Interlude 3. Имате ли някаква друга информация по въпроса? Объркан

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #31: 09 Ноември 2006

С риск всички да избухнете в див смях ще питам и аз нещо Очиврът как се превежа израза "all the heaven's in motion?"  Млъкнал
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #32: 09 Ноември 2006

Просто е. В случая "`s" е съкратено "is"  (Дейв даже си го пее цялото "is", като оделна сричка и дума), т.е. = "целия рай е в движение".
Един вид "развълнуван"  Ангелче , ако мога така да се изразя.
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от victor.

for all the right reasons
yori
Посветен

Профил
Отговори #33: 10 Ноември 2006

благодаря, между другото относно тази фраза съм питала няколко човека, а дори и един англичанин, той пък ми каза, че при тях това било нещо като поговорка (all the islands in the ocean, all the heaven's in motion), но не го разбрах съвсем. общо взето схванах за какво става въпрос - благодаря ти  Одобрение

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #34: 10 Ноември 2006

йори въпросът ти е много логичен според мен,
това си е израз, и според мен ако тръгнеш да го превеждаш буквално, думата heaven би трябвало да се преведе не като рай, а като небеса.
идеята на "all the islands in the ocean, all the heaven's in motion" според мен е, че всичко е така както трябва да бъде, всичко си е на мястото, , нещата са си паснали, постигнали са хармония.
понеже не мога и аз да избера най-точния превод, надявам се, че си схванала идеята или поне така както аз я разбирам(а аз почти винаги съм прав) Усмивка
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #35: 10 Ноември 2006

благодаря, между, питала съм, но не го разбрах
(аз пък почти никога не съм прав), а и рядко се наемам да нищя буквално текстовете. Обичам, свободните за всеки интерпретации. Моята такава за случая е, че става въпрос за едно непрестанно плавно и околосветско движение на въображаема камера, през която единия лирически герой кани другия да погледне с негова помощ. И другия направи ли го, биха се понeсли заедно "като на някакъв фантастичен въображаем кораб над всичките прелести на света - планини, дълбочини, всички острови в океана (струва ми се, че само това е частта-поговорка)...и ефекта ще е като да видиш цялата красота на един рай в движение - като на кинолента.
Именно на такъв извод относно творческата идея в случая ме навежда и обложката на сингъла на песента.
............
I'll take you to the highest mountain
To the depths of the deepest sea
And we won't need a map
.............
Let me put you on a ship
On a long, long trip
..............
All the islands in the ocean
All the heaven's in motion

Let me show you the world in my eyes
...............

...струва ми се че подобен род идея се крие и в символиката на странния кораб, скойто обикалят къде ли не в клипа на Precious

yori
Посветен

Профил
Отговори #36: 10 Ноември 2006

това е един от текстовете, който най-много ме вълнува, но мисля, че и двамата сте прави
всичко е така както трябва да бъде, всичко си е на мястото, , нещата са си паснали, постигнали са хармония.
единия лирически герой кани другия да погледне с негова помощ. И другия направи ли го, биха се понeсли заедно "като на някакъв фантастичен въображаем кораб над всичките прелести на света - планини, дълбочини, всички острови в океана и ефекта ще е като да видиш цялата красота на един рай в движение

всъщност, едва ли е толкова важен точният превод Очиврът
yori
Посветен

Профил
Отговори #37: 10 Ноември 2006

отново бих искала да задам въпрос  Очиврът
понеже съм току-прохождащ фен и не мога да се похваля със знанията си за ДМ, можете ли да ми помогнете Усмивка като начало, иска ми се да знам, кои са албумите, които като фен, трябва да чуеш ...
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #38: 10 Ноември 2006

кои са албумите, които като фен, трябва да чуеш ...

След като си фен на нещо,това означава,че би трябвало да го познаваш по-детайлно ( за да си фен-също).За това моят съвет е да чуеш всичко,за да можеш да си изградиш най-пълна представа за това,което наричаш ''любимо''.
Но ако все пак трябва да се каже какво трябва да се чуе задължително като начало,мога да посоча ''Songs Of Faith And Devotion'',''Black Celebration'',''Violator'',''Ultra''...Но сигурно  си ги слушала...Пристрастна съм,какво да се прави Ангелче
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от MaoriGirl
yori
Посветен

Профил
Отговори #39: 10 Ноември 2006

да, така е, но не и в моя случай Тъжен за това съм тук между другото, за да науча всичко! много ли ще се озадачиш ако ти призная, че не съм ги слушала? да, само не хвърляйте камъни по мен Ухилен, резиля се зная, но ми дай малко време ...
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #40: 10 Ноември 2006

много ли ще се озадачиш ако ти призная, че не съм ги слушала?

Всъщност,не се озадачавам.Всеки в началото е бил в положението да не е слушал всичко.Обаче много ще се озадача,ако веднага не си намериш поне тези албуми,които изброих УсмивкаПосле така или иначе няма как да не потърсиш и всичко останало...
yori
Посветен

Профил
Отговори #41: 10 Ноември 2006

благодаря ти! веднагически се активизирам и хуквам да ги търся Ухилен
ми така де, то си е срамота
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #42: 10 Ноември 2006

откъдето и да започнеш, няма да сгрешиш. аз започнах от songs Of Faith And Devotion и след това от по реда в който са излизали.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #43: 10 Ноември 2006

да, така е, но не и в моя случай Тъжен за това съм тук между другото, за да науча всичко! много ли ще се озадачиш ако ти призная, че не съм ги слушала? да, само не хвърляйте камъни по мен Ухилен, резиля се зная, но ми дай малко време ...

Като цяло "Singles 81-85" и особено "Singles 86-98" са едно добро бегло запознаване с някои от най-добрите неща на ДМ. По-старите албуми, които Маори е посочила също са задължителни, както и "Some Great Reward" и "Music For The Masses" - всъщност като изключим първите три албума ("Speak&Spell", "A Broken Frame", "Construction Time Again") всичко друго си е доста стойностно. Те и първите са си добри, но надали ще ти харесат на първо слушане. Всъщност когато откривах "златните" албуми имаше не малко песни, които отначало ми се сториха някакси странни, но впоследствие заобичах.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #44: 10 Ноември 2006

Като цяло "Singles 81-85" и особено "Singles 86-98" са едно добро бегло запознаване с някои от най-добрите неща на ДМ. ...

...Никакви Singles, моля!
Грабвай Songs Of Faith And Devotion... албум - шедьовър... такава музика ти предстои да откриеш в него, че чак малко ти завиждам, защото аз вече не мога да открия подобно нещо, което да е ново за мен - просто албума е неповторим ... след това подхващай останалите изброени албуми... Одобрение

... Светльо, ще ме извиняваш, ама "Синглите" не ги признавам... Намигване

See what I see!
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.