DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Инцидентът със сървъра  (Прочетена 2822 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
30 Юли 2005

Какво стана през изминалата седмица?

Накратко, някъде около 18 Юли 2005, хард-дисковете на сървъра, където пребивава depeche-mode.org изпушиха. Фирмата доставчик, Tektonic, не можа да възстанови никаква информация, а поради някакъв допълнителен проблем с backup сървърите, нямаме и backup. С една дума - най-лошото, което можеше да стане. Естествено аз пазя backup на файловете, но не и на базата данни, където се съхраняват освен други неща публикациите и потребителите на форума.

След смяна на доставчика (който сега е по-надежден, но и по-скъп) и близо седмица конфигурация на новия сървър, depeche-mode.org е обратно на крака. За съжаление, както споменах, всички постове са изгубени. Благодарение на Google, успяхме да възстановим всички потребители регистрирали се до 24 Юни 2005.

Ако някой иска различно потребителско име (в момента потребителските имена са същите като предишните екранни имена на потребителите), нека да ми прати един PM със желаното име и ще го сменя.

Мило дневниче Ухилен
Цитат
Ето още снимки от съпътстващите партито емоции. Носталгията ме мачка здраво!
kirilart Усмивка
Последна редакция: 09 Август 2006 от dobomode

Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #1: 31 Юли 2005

Случилото се наистина е ужасно.Некадърието на тези от Тectonic е смайващо за мен  ЯдосанДано новата фирма доставчик наистина да е по надеждна и да няма вече подобни проблеми,защото БГ феновете на ДМ заслужават да имат свой форум.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 31 Юли 2005

Радвам се, че отново сте на линия! Браво на вас, като Феникс възкръснал от пепелта!!! Усмивка
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #3: 01 Август 2005

Случилото се наистина е ужасно.Некадърието на тези от Тectonic е смайващо за мен  Ядосан

Ами то айде некадърие добре - случват се такива работи... Ама това което много ме вбеси е че 3 дни след случилото се не обелиха и дума какво става и всичките клиенти не знаеха какво да предприемат. Иначе Tektonic до този момент бяха супер...

bono
Възбуден
Публикации: 150

Профил WWW
Отговори #4: 01 Август 2005

а така да ние е честит новия форум  Намигване беше ми малко скъчно през изминалите седмици, но отново съм тук  Готин

One Love! One Life! When It`s One Need! In The Night! One Love!
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.