DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Underworld  (Прочетена 7557 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
24 Септември 2005

Тази тема публикувам за феновете на Депеш и електромузиката Одобрение

Имам доста приятели, фенове на Депеш, които си падат по електронната музика...самият аз съм почитател и имам добра колекция от сетове, албуми и концерти. Underworld са ми любимците, имам почти цялата им дискография, а скоро осъществих и мечтата си да ги гледам на живо! Карл Хайд в София Шок, след като през столицата минаха Sven Vath, Carl Cox, Faithless, Goldie  и т.н. логичното продължение беше Underworld. Невероятен концерт, за съжаление пред малобройна публика...поне се представихме достойно, агитката беше луда и от групата останаха видимо доволни. Много ме натъжава концерт, на който изпълнителите се отдават на зрителите, а те...те нехаят, или просто ги няма в залата Ядосан
 Ето ви две снимки от концерта в София, много обичам да си вмъквам апаратчето и да снимам Намигване
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #1: 24 Септември 2005

Много яки снимки! Усмивка Жалко, че не знам много за Underworld, но пича изглежда доста надъхан. Намигване

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #2: 06 Октомври 2005

Ей, чак сега видях тази тема Шок Аз съм един от феновете на Депеш мод и електрониката Намигване Underworld са страшни, бях на концерта, жалко наистина за количеството фенове, но затова пък бяхме качествени Доволен Аз не успях да си вкарам апарата, но си смъкнах няколко снимки от gbg-то. Сега ще идва  Chris Liebing, мисля, че на 15.10.
Цитат
Жалко, че не знам много за Underworld, но пича изглежда доста надъхан.
Повярвай ми dobomod, Карл Хайд направо се раздаде на публиката Одобрение

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 07 Октомври 2005

Жестоко шоу беше и си прав за агитката! Силни бяхме спор няма!!! Много се кефя на неизчерпаемата енергия на Карл Хайд, откъде има сили тоя човек нон-стоп да скача Идиот
А ти беше ли по-напред до огражденията...защото направих няколко добри снимки на публиката - поглед от първи ред назад, може да се видиш някъде за спомен Намигване
Като се прибера от ателието довечера, ще кача 2-3 снимки тук!

Цитат
Сега ще идва  Chris Liebing, мисля, че на 15.10.

Видях за Крис, но ще го пропусна май Тъжен Тогава ще бъдат последните ми приготовления преди изложбата...иначе в актива си от София имам- Sven Vath, Carl Cox, Faithless и Goldie...Kraftwerk бих добавил като татковци на музиката, която слушаме днес Одобрение Много добро озвучение имаха! Направо се побърках, такъв хайфистки звук извадиха в зала Шок
Последна редакция: 12 Октомври 2005 от kirilart
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #4: 29 Октомври 2005

И аз бях там.На HUANITA просто бях отвян от нескончаемия хипнотзиращ ритъм някъде много надалеч. Тогава и осъзнах какво точно правят тези киборги:
Раждат бийтове, вкарват пеене китари и каквото си поискат,после отново те го миксират. На живо пък са не по-зле, какво "не по- зле", понякога live-версиите им са толкова ПО-ДОБРИ , че ги издават с по-голям успех. Някои техни парчета, реализирани официално , дори нямат  студийни версии.
 Това за мен означава, че правата и обратна връзка група-фенове ражда в техните трябвало-да-бъдат-само-мозъци музика ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МОМЕНТ.

for all the right reasons
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #5: 31 Октомври 2005

viktor, понякога ми е много трудно да те разбера Шок, но поне ме успокоява това, че имаш вкус близък до моя Готин

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #6: 09 Ноември 2005

Underworld за мен са darren price и darren emerson.Даже emerson миналата седмица направи сет в София,забравих каде.Но мисля че този им период е най-добър.

Ego sum flagellum dei
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 09 Ноември 2005

Дарен Емерсон имаше сет в Клуб Ялта, но доста се е отклонил от правата вяра...
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #8: 09 Ноември 2005

Дарен Емерсон имаше сет в Клуб Ялта, но доста се е отклонил от правата вяра...

Аз не ходих, но мои приятели, които си падат много, казаха, че са изкарали доста добре.Разбира се, не мога да конкретизирам, без да съм била там.

...you take me there, you take me where...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #9: 09 Ноември 2005

мисля че този им период е най-добър.
И аз мисля, че през 90-тте с Емерсън им е златния период.
Underworld за мен са darren price и darren emerson.
С това обаче не съм съгласен.Първия сега, а втория преди, са част от групата и като такава са вършили част от "производствения процес".
Но Карл и Рик също са участвали в семплирането,че дори и в миксирането, макар и впо-малка степен. Да не говорим, че текстове и пеене например са изцяло тяхна заслуга.
 Според мен Прайс пък въобще не е толкова добър по отношение на студийна продукция.И макар да е добър ремиксатор(и то не само на underworld) като dj не е нищо особено.Не знам нито едно негово парче. За Емерсън,пък, след напускането му никой повече нищо не чу.-Ето че опря до България.

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 09 Ноември 2005

Виктор печелиш уважението ми с този пост!

Нямам какво да добавя... Одобрение
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #11: 12 Ноември 2005

Цитат
За Емерсън,пък, след напускането му никой повече нищо не чу.-Ето че опря до България.
Цитат
Каза го като подкрепящ теорията.че в БГ идват изпълнители,който им залязва реитинга и е тука е нещо като "кошче за западнали изпълнители",което не бяга много от истината:)
а трърдението за Прайс - дам и аз съм съгласен.Но стила на Ъндеруърлд не ми допада,аз харесвам по-ъндерграунд неща и за това според мен когато адашите бяха начели по ми харесваха нещата който издават Усмивка
greetz!

Ego sum flagellum dei
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 21 Ноември 2005

Underworld се появиха отново на хоризонта с нещо свежо:

След две годишна пауза Underworld се завръщат с нов проект: The Riverrun Project, първото парче Lovely Broken Thing е 28 минути и при първо слушане първите 10 минутки минават незабележимо, следва затишие и после започва интересното Намигване
Последна редакция: 16 Ноември 2006 от kirilart
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 16 Ноември 2006

От доста време имам пълната дискография на групата, но едва сега ми остана време да се върна назад към първите албуми. Изненадата ми беше пълна, дори в първия момент си помислих, че има някаква грешка...проверих в сайта на групата и Wikipedia и научих доста интересни неща. Предполагам за някои това е отдавна известна информация, но за мен беше откритие. Първите два албума на групата, все още дуо Карл Хайд и Рик Смит са коренно различни от по-нататъшното електронно звучене след присъединяването на Дарен Емерсон. Останах силно впечатлен от песни като:
Change The Weather, Fever, Original Song, Pray, Underneath The Radar, Mercy, Texas, Show Some Emotion и други...Направо невероятни и въпреки, че много харесвам електронните албуми на Underworld след 1990 година си задавам въпроса, как биха звучали сега ако бяха продължили без да вземат Дарен на борда и дали нямаше да е по-правилен ход.
За справка албумите са:
1988 Underneath The Radar
1989 Change The Weather

Сега ще се опитам да открия най-ранните неща, когато членовете на Underworld са използвали за име на групата си,  просто символ (по-късно взаимстван от Принс). Записват два албума, за които споделят, че са инспирирани от Kraftwerk и след това решават, че като нова група се налага да сменят отново името си - този път с: Freur с това име издават албумите:
Doot Doot (1983) (Преиздаден 1994)
Get Us Out of Here (1985) (Издаден само в Щатите и  Холандия)
Transmutations (Underworld) (1985) (Саундтрак, който така и не е издаден масово)
както и синглите: Doot Doot (единствен успех с 59 място в UK Chart) Matters of the Heart, Runaway, Riders in the Night, Devil and the Darkness и Look in the Back for Answers, като поредното преименуване идва през 1986година, когато по настояване на музикалната компания, заради трудното произнасяне на името Freur, наред идва познатото на всички Underworld.
Последна редакция: 16 Ноември 2006 от kirilart
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 20 Юни 2007

Underworld се завръщат през настоящата година с нов студиен албум!
Дългата пауза от близо 6 години последвала издаването на A Hundred Days Off приключи с появяването на Oblivion with Bells, който според Карл Хайд е най-богатия като звучене албум на групата записван някога. Микс от акустични инструменти, вокали, твърд техно ритъм, ембиънт, индустриални и градски звуци смесени прилежно в едно хармонично цяло...това, горе - долу е описанието на материала, залегнал в основата на Oblivion with Bells. Очаква се премиерата на албума да е в началото на октомври, а по време на летните фестивали доста от парчетата включени в албума ще могат да бъдат чути предпремиерно.
Следва и турне на групата включващо САЩ, Европа и Япония, като дати ще бъдат добавяни в следващите месеци.
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.