DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [1 СЕПТЕМВРИ 2006] DM.org навърши една година!  (Прочетена 36382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MO.
Гост
Отговори #15: 05 Септември 2006

Може ли да доведа и баба ми?! Ухилен Идеален повод да се поразходим с Loosemyself до Дунава и да посетя родният град на баба ми и баща ми Бяла, както и Русенските ми роднини и приятели, все повече се замислям....но баба ми няма да водя, мухахаха Пощурял Намигване!!!

PEACE feat. LOVE
(forbidden4uninitiated.)

Respect: MO.
Invitro Independent Music / Bulgaria
www.invitroindependentmusic.com
www.myspace.com/moloveblaster
Digital downloads distribution:
www.igi-records.com
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #16: 07 Септември 2006

Ето първата доза обяснения за тези, които не са посещавали Русе и за тях града е някаква неопределена точка на картата на България. Ухилен
Тъй като отново бе засегната темата, защо не в София, както и за предишните партита, отново ще поясня. Целта на проекта е засилване на влиянието на Депеш Мод в България, а не в София. В столицата има достатъчно клубове и диджеи, които са запознати с творчеството на групата и пускат за почитателите достатъчно често. Така че недоволни там не би трябвало да има. От останалите градове бяхме във Велико Търново, както и в Пловдив. Сега дойде ред на Русе, за Варна и Бургас също сме обмисляли варианти. Засега се движим по една ос север-юг, приблизително в средата на България, за да е максимално близо за най-голям брой хора. Русе е най-северната точка от тази ос.
Пътят София - Русе с автобус е около 4 часа и половина, а с автомобил с час по-малко. Цената на билет за една посока е между 14-16 лева в зависимост от превозвача, като не една и две фирми предлагат намаление при закупуване на билет в двете посоки. Автобусите тръгват на почти всеки кръгъл час през деня. Точно разписание ще пусна след няколко дни при поредното си посещение в Русе.
Варна - Русе е доста кратко пътуване, като препоръчвам фирма Ованесови, чиито автобуси тръгват в 16 и 18 часа от автогара Варна. Цената на билета е 12 лева, като се предлага отстъпка при закупуване на билет в двете посоки - 22 лева. Пътуването трае около 2 часа и половина.
От Пловдив вариантите не са много, като предупреждавам, че пътуването с автобусната линия е цяло приключение и не е удачно. Най-добрия вариант за тези без личен автомобил е БДЖ. Нощният влак предлага спални места срещу 7.80 лева върху стойността на билета. Лягате си в Пловдив и се събуждате в Русе.
За Бургас най-удачния вариант е пътуване с маршрутка до Варна и оттам с познатите автобуси до Русе. Общата продължителност на пътуването с кратка почивка във Варна е 5 часа.
Споменах четирите най-големи града в България, както и начините за придвижване, ще се видим в петия по големина, но може би най-красив измежду изброените. Зъл
В подкрепа на думите си поствам няколко снимки:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* 01 - Dvoreca na Batemberg.JPG (71.51 KB, 420x315 - видяно 700 пъти.)

* 02 - Fontana na centr. plo6ad.JPG (76.47 KB, 420x315 - видяно 674 пъти.)

* 03 - Biblioteka Luben Karavelov.JPG (75.38 KB, 420x315 - видяно 640 пъти.)

* 04 - Rozovata gradina v parka.JPG (79.34 KB, 420x315 - видяно 652 пъти.)

* 05 - Sgradata na operata.JPG (74.42 KB, 420x315 - видяно 650 пъти.)

* 06 - Vhoda na parka.JPG (87.68 KB, 420x315 - видяно 670 пъти.)

* 07 - Sudebnata palata.JPG (61.64 KB, 420x315 - видяно 639 пъти.)

* 08 - Zalez na Dunava.JPG (53.37 KB, 420x315 - видяно 643 пъти.)

* 09 - Moderno i starinno.JPG (53.3 KB, 315x420 - видяно 645 пъти.)

* 10 - Sgradata na teatura.JPG (61.21 KB, 315x420 - видяно 624 пъти.)

* 11 - Starinna sgrada.JPG (69.04 KB, 315x420 - видяно 625 пъти.)
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #17: 07 Септември 2006

Споменах четирите най-големи града в България, както и начините за придвижване, ще се видим в петия по големина, но може би най-красив измежду изброените. Зъл
В подкрепа на думите си поствам няколко снимки:

Бил съм в Русе само веднъж през 97 и макар да нямах много време за разходки видях това онова.Но като гледам снимките все едно виждам друг град Усмивка
С удоволствие бих дошъл,но уви,за 23-ти се появиха неочаквано няколко неща, които доста объркаха плановете ми...Не знам как все така става, че всичко се струпва на един ден Тъжен

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 09 Септември 2006

Цитат
Бил съм в Русе само веднъж през 97 и макар да нямах много време за разходки видях това онова.Но като гледам снимките все едно виждам друг град

Случихме на кметска управа в последните три мандата. Не казвам, че няма задкулисни сделки и измами, но поне се вижда, че града е чист и придобива европейски вид с всеки изминал месец. Що се отнася до мен, с това работата на местната управа е свършена в много отношения.
Колкото до снимките, избрах само тези от доста обемиста папка посветена на града, която ползвам за агитация пред познати и приятели. Усмивка Определено има много да се види. Проучвам възможностите за организирано посещение на някои красиви забележителности в близост до Русе - Ивановските скални църкви и Червенската крепост, както и разходка с корабче по Дунава с преминаване под Дунав мост...засега са още проекти, следващата седмица се надявам да дам по-точна информация. Също така не е за изпускане и гледката от заведението в телевизионната кула, кацнала над града. От 95 метровата височина на заведението се открива невероятна гледка към Дунавската равнина, както и към братска Румъния. Цялата височина на кулата е 206 метра, като това я прави най-висока на Балканския полуостров.
stefistata
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #19: 09 Септември 2006

Много мисе идва на това party но имам малък проблем никои от вас не познавам пак съм чак от Пловдив и незнам ако тръгна сама дали ще се получат нещата.Ако някой съгражданин има желание нека ми пише.Извиняжам се много че звучи тъпо като оява ама нямам идея как ще стане.
Ivan-Runich
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #20: 11 Септември 2006

Поздравления до depeche-mode.org и честит рожден ден от депеш феновете от Македония!
Концерта в София беше сбъдване на моята мечта от 15 години. FANTASY!!!
Продължете така и за много години напред. От днес съм потребител на този сайт и много се радвам ше ще имам възможноста да съм част от DEPECHE MODE society.
Нямам възможност да бъда в Русе на 23-ти, но ви желая А hell of a PARTY.
Иван!!!
Последна редакция: 11 Септември 2006 от The Fein

All seems so stupid and make me wants to give up, but why shout i give up when all seems so stupid.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #21: 14 Септември 2006

Малко подробности по настаняването. Тук можете да намерите кратко инфо за някои от хотелите в Русе. Аз лично имам впечатления само от хотел Ювелир, който предложи добри условия като за малък семеен хотел.

Good Evening, Sofiaaa!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 14 Септември 2006

Благодаря за помощта на адаша kiril101, ето и подробна информация от мен. Съжалявам за забавянето, но лично съм проверил всяко едно място.
Хотели за настаняване в град Русе:

Хотел Ритон
бул. "Цар Освободител" 140, ет.1, вх.Б
цена: 10 лв. на легло
Започвам от най-евтиния вариант, който обаче не препоръчвам горещо, освен ако нямате друг избор! Стаите са чисти, но захабени, всички имат малък телевизор, някои са с изглед към съседна кооперация на метър от прозореца (говоря буквално). Баните са две на етажа, също две са и тоалетните. Всъщност хотел е силно казано, това е преустроен първи етаж на панелен блок. Все пак е сравнително близо до центъра.

телефон за резервации: 0889 364 135

Хостел Баба Тонка
Ул. „Баба Тонка” 24
цена за тройна стая: 13 лева на легло
цена за двойна стая: 19 лева на легло

Намира се съвсем в центъра на града, в старинна сграда напълно реставрирана в момента. Разполага с постоянна интернет връзка, сауна, минибар. Собственика е англичанин и е изпипал всичко перфектно. Стаите са съвсем модерно обзаведени. Три тройки и три двойки, разположени на два етажа. Всеки етаж разполага с отделна баня с душ кабина и вана + тоалетна. Препоръчвам го горещо, ако не ви притеснява общия санитарен възел. Предполагам ще сте едни от първите гости, тъй като е отворил врати преди месец.

телефон за резервации: 0887 151 915

Хотел Национал
Ул. „Николаевска” 51
цена за легло в двойна стая с вкл. закуска: 21 лева
цена на единична стая с вкл. закуска: 31 лева

Хотел Национал предоставя всички необходими удобства в стаите си. Всички са климатизирани със самостоятелен санитарен възел. Намира се недалеч от центъра, предлага добри условия в общо 40 двойни стаи.

Телефон за резервации: 082 825 764, 0897 891 455

Хотел Европа
Бул. „Цар Освободител” до автогара юг
цена за легло в двойна стая без вкл. закуска: 21 лева
цена на единична стая без вкл. закуска:         36 лева
цена за апартамент 3+1 места:                        80 лева

Хотел Европа е един от най-новите в Русе. Предлага чудесни условия на съвсем приемливи цени. Стаите са почти еднотипни, добре обзаведени с климатик, хладилник и TV във всяка стая + самостоятелен санитарен възел. Имах възможност да надникна в култовата стая 101, която можете да видите на снимките. Общо взето всички стаи изглеждат по един и същ начин, малко излишно натруфени и кичозни, но с безупречна чистота и удобство. Предлагат се два варианта двойни стаи, без разлика в цената – спални и разделени легла. Намира се съвсем близо до автогарата и ЖП гарата от града, както и на 10 минути пеша от централния площад.

Телефон за резервации: 082 875 599

Хотел Лилия
Ул. „Златен Рог” 1
Цена на легло в двойна стая с душ кабина и включена закуска: 22 лева
Цена на легло в двойна стая с вана и включена закуска: 25 лева

Семеен хотел в самия център на града, разположен на малка тиха уличка, съвсем близо до река Дунав. Предлага всички необходими удобства, както и паркинг.

Телефон за резервации: 082 822 900, 0899 980 805

Хотел Ювелир
ул.Хаджи Димитър 26
цена за легло в двойна стая с вкл. закуска: 22 лева,
цена за апартамент (3/4 души): 65-80 лева

Семеен хотел, намира се на тиха уличка, близо до центъра на града. Предлага паркинг, TV и самостоятелен сан. Възел. Впечатления може да даде адаша, но аз лично не останах очарован от стаите, апартаментите са приемливи.

Телефон за резервации: 082/823 536

Хотел Рига
бул. "Придунавски" 22
Цена за легло в обикновена двойна стая: 30 лева

Хотел Рига се намира на брега на река Дунав. Предлага чудесна панорама към града и реката от всички стаи. Стаите са обновени и предлагат климатик, TV, минибар и баня с вана. Комплекса разполага с виенска сладкарница и панорамен ресторант на последния етаж .

Телефон за резервации: 082 / 823 853

В заключение след като лично огледах всички места, мога да ви препоръчам хостел баба Тонка, хотел Европа и хотел Национал, разбира се и емблематичния хотел Рига   с гледка към Дунава.
Ако искате да се поглезите и имате излишни пари за харчене, можете да потърсите данните на хотелите: Дунав Плаза, Бистра и Галина, Анна Палас и Чарлино Палас.
Последна редакция: 14 Септември 2006 от kirilart
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #23: 14 Септември 2006

Благодаря на sinner за това разписание, както и за това че ме насочи към някои от местата за спане! Одобрение

Иначе за автобусите - мисля, че ОВАНЕСОВИ и ЮНИОН ИВКОНИ са най-добрият избор.
ЮНИОН-ИВКОНИ имат най-ниските цени, билет с намаление за ученици,студенти и младежи до 26 години  до София е 12,60лв. Иначе са по 14лв, а при закупуване на билети за отиване и връщане общата цена е 25лв.
София - Русе - 07:00, 13:00 /без събота и неделя/ и 16:00
Русе - София - 03:00, 07:00

ОВАНЕСОВИ:
Русе - София - 7:30, 24:00
София - Русе - 12:00, 15:00

С другите фирми билетите за София са по 16лв.
София - Русе - 01:00, 08:00, 09:30, 14:00, 15:30, 16:30 /без неделя/, 19:00 /без събота/.
Русе - София - 02:00, 05:00/без неделя/, 06:30/без събота/, 12:30/без събота/, 13:00, 15:30, 17:30.
* При закупуване на билети за отиване и връщане - 28лв, а с намаление за ученици и студенти - 13лв.

Варна - Русе - 16:00, 18:00
Русе - Варна - 6:00, 7:15

* Билета е 12лв, отиване+връщане - 22лв, с намаление за ученици и студенти - 10лв.

Има автобуси и до Бургас - билета е 20лв, с намаление за ученици и студенти - 18лв.
Русе - Бургас - 10:30, 08:00
Бургас - Русе - 13:00

За Плевен автобуси има през половин-един час, както и за Велико Търново.
От  Плевен с автобусите за София билета е 8лв.

Депешарка
Гратис Любовник
Публикации: 51

Профил
Отговори #24: 15 Септември 2006

Здравейте и честита годишнина ! Готин
Поздравления за оригиналното представяне на събитието и понеже този път съм решила да се присъединя към веселбата ,искам да попитам за организацията - каква е идеята ,всички се организират заедно или всеки си избира в кой хотел да направи резервация и кога да се придвижи ?
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #25: 15 Септември 2006

Ами доколкото съм запознат с огранизацията (хехе) Идеята е да се изложат различните места и всеки сам да си прецени къде и как ще му е най-удобно.
Примерно има хора, които биха желали да спят в по-луксозен хотел, други, които не могат да си го позволят и т.н.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #26: 15 Септември 2006

...искам да попитам за организацията - каква е идеята ,всички се организират заедно или всеки си избира в кой хотел да направи резервация и кога да се придвижи ?

Миме, много добре се сети да попиташ.... мисля, че все още никой не мисли за хотели и транспорт, но според мен е добре да помислим за резервации малко по-рано... а и преди малко говорих с Кирил и той каза, че хотелите в Русе не са празни и не чакат само нас  Шок... и аз се шокирах... хихихихи... но все пак мисля, че е добре да сме подготвени, за да няма неприятни изненади... аз лично мисля да дам един форсаж на софийската група през уикенда, 'щото големи мързели се извъдиха... Ядосан

See what I see!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #27: 15 Септември 2006

...искам да попитам за организацията - каква е идеята ,всички се организират заедно или всеки си избира в кой хотел да направи резервация и кога да се придвижи ?

Миме, много добре се сети да попиташ.... мисля, че все още никой не мисли за хотели и транспорт, но според мен е добре да помислим за резервации малко по-рано... а и преди малко говорих с Кирил и той каза, че хотелите в Русе не са празни и не чакат само нас  Шок... и аз се шокирах... хихихихи... но все пак мисля, че е добре да сме подготвени, за да няма неприятни изненади... аз лично мисля да дам един форсаж на софийската група през уикенда, 'щото големи мързели се извъдиха... Ядосан

Хе хе, някои от "мързелите" от софийската група снощи обсъдиха в чата въпроса по настаняването, но на теб Кеви ти писахме неизвинено отсъствие  Полицай снощи и после ние сме били "мързели"  Ухилен
Няколко човека се спряхме на хотел Европа, решихме този път да заложим на кича  Плезене така също някои от нас имат желание да пристигнат в Русе още в петък. Ще трябва да се доуточним, за да направим резервациите възможно най-скоро.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #28: 15 Септември 2006

Мерси много на Кирил за изчерпателната информация! Одобрение Вече съм сигурна,че ще присъствам,но най-вероятно няма да се възползвам от офертите за хотел.Имам роднини,при които мога да отседна в Русе,а и сигурно ще хвана автобуса от 16 ч. и ще се прибера веднага на следващата сутрин.Малко изморително ще ми дойде,особено пък ако решим да се разхождаме из града,но пък 2-та часа път Русе-Варна не е чак толкова много.  Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #29: 15 Септември 2006

Както Миро вече каза, всеки сам избира мястото, в което да нощува. Аз разгледах всички посочени места и препоръчах Хотелите Национал и Европа, Хостел Баба Тонка и от по-високия клас Хотел Рига. Наистина и аз самия се изненадах, но е факт, че в понеделник, когато разговарях на рецепциите на всички хотели и се надявах на отстъпка при групово настаняване, се оказа че имат резервации на 50, 60% от капацитета си. Обяснявам си факта с зачестилите пътнически кораби спиращи за еднодневни разходки в града на немски и австрийски компании. Едва ли ще останете без никакъв вариант за настаняване, но ако сте си избрали вече определено място е добре да побързате.
Скоро ще дам подробности за съпътстващите партито разходки и занимания...както и някои други интересни детайли. Намигване
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.