DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  
Автор Тема: Каква музика трябва да се пуска на DM партитата?  (Прочетена 9740 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
DjFace
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #15: 15 Септември 2006

много се радвам, че дискутирате този въпрос! Сблъсквал съм се с този проблем не веднъж. От позицията на Ди Джей искам да споделя, че е невъзможно да се угоди на всички (освен това постоянно идват разни хора които настояват да пуснеш нещо съвсем извън темата) Нещо подобно ми се случи на афтер партито след концерта на Депеш, когато се наложи да пускам Кис (за което бях БЕСЕН, но нямах избор)
Както и да е, смятам, че трябва да се обръща внимание и на други уейв банди по тези партита. Относно по слабо известни парчета на групи (както и по слабо известни групи)...ако никои не ги знае (или ги знае един максимум двама) останалите ще тъпеят. Скоро при мене имаше една компания (от тях разбрах за този форум) Те се радваха само на Депеш, аз пусках и много други Уейв банди (erasure, u-2, de vison, wolsheim, new order, duran...), но не ги харесаха.
 А сега трябва да отивам на работа Тъжен
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #16: 15 Септември 2006

Скоро при мене имаше една компания (от тях разбрах за този форум) Те се радваха само на Депеш, аз пусках и много други Уейв банди (erasure, u-2, de vison, wolsheim, new order, duran...), но не ги харесаха.

Аууу при цялото ми уважение към теб не си прав. Напротив смея да кажа , че хората които бяха са доста запознати и знаеха какво пускаш с редки изключения. Даже ми припомни една песен на Erasure която бях забравил Ship of Fools. Просто понякога използваме тези песни за да си отпочинем, това не значи че не ги харесваме или не знаем. Намигване
Аре стягай се за ново парти до изгрев слънце. Кога?
Нека бъде изненада Намигване Усмивка

Good Evening, Sofiaaa!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #17: 16 Септември 2006

аз ходя в мохито от доста отдавна и на мен уейв партитата там са ми любими, макар че е имало ди джеи, които са пускали само едно и също всеки път, но е имало и много добри диджеи и аз поне не се сещам за по-добро място, където да можеш да сулшаш такава музика, макар че сега като че ли тя не се пуска толкова колкото преди. малката зала за мен си има своя чар, също като тази в червило преди време.

Face,
я кажи защо вече няма уейв партита в мохито поне два пъти в месеца. има достатъчно хора, които биха идвали, както преди идваха, така и не разбрах защо спряха тия партита. сега обикновено пробвате на какво се кефят хората и се настройвате според тях. ако е обявено ню уейв парти ще дойдат хора, които търсят точно това, тях ги има,.сигурно си спомняш, че в понеделник горе-долу 3 години в червило имаше уейв парти и беше пълно до пръсване и в общи линии имаше доста твърда маса от хора, които не пропускаха път и купонът се вихреше до ранни зори.

затъжил съм се за старите партита, на които се пускаше какво ли не включително лайфове на много групи, в мохито дори и индошин са ми пускали и още много други интересни неща.

според мен е удачно да се направи уейв парти, за да идват повече хора, пък и така е по-гот. има толкова групи, които си заслужава да бъдат чути.
Последна редакция: 16 Септември 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #18: 16 Септември 2006

Едва ли ще открия топлата вода като кажа нещо, което вече е казано и от други хора преди мен, но все пак...
Разбира се на ДМ парти е хубаво да се пуска най-вече Депеш-колко точно, зависи от настроението на дошлите хора, от това дали те се забавляват и на нещо различно.Човека който се грижи за партито  няма как да разбере това ако не пуска и други групи.Щом като види че нещо се приема добре, продължава по тази линия, докато усети че е време за връщане към Депеш.Какви други групи да бъдат пускани е нещо, което се подготвя предварително.Но аз си мисля, че това са азбучни истини ,с които DJ-ите със сигурност са наясно.
Относно музикалните желания-с тях не бива да се прекалява.Според мен хората, които ходят на подобни партита са доста толерантни и отворени към по-нестандартни неща.Но преди да идеш до DJ-я и да си поискаш нещо, не е лошо да помислиш дали песента ,която искаш е уместна за партито.Иначе DJ-я остава между чука и наковалнята-нещо, което сигурен съм никой от нас не иска.
Е в крайна сметка винаги има и недоволни, но да бъде всеки 100% удовлетворен, би означавало  всеки да стане DJ на вечерта, нали Намигване Зъл?

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #19: 16 Септември 2006

Скоро при мене имаше една компания (от тях разбрах за този форум) Те се радваха само на Депеш, аз пусках и много други Уейв банди (erasure, u-2, de vison, wolsheim, new order, duran...), но не ги харесаха.
Хм!!!Не съм съгласна с това, Стефане!  Намигване Мисля, че хората, които бяха на това парти се израдваха максимално не само на Депеш, но и на доста други песни и групи.Просто тяхната музика ни кара да пощуреем изцяло и да се самозабравим  Побъркан .

Напротив смея да кажа , че хората които бяха са доста запознати и знаеха какво пускаш с редки изключения.Просто понякога използваме тези песни за да си отпочинем, това не значи че не ги харесваме или не знаем. Намигване

Повярвай, че всички тук не са просто Депеш фенове(да си го кажем - направо - фанатици сме!)  Ухилен, но и ценители на стойностната и хубава музика като цяло.И пак казвам, че мисля, че повечето от хората, коiто ходят на new wave партитата се кефят като чуят Duran Duran, Erasure, Wolfsheim... Tака, че си оставам на мнението, че на такива събирания трябва да се вмъкват и парчета на други банди, стига да са подходящи в случая. Одобрение
Айде...довечера може да направим едно My Mojito  Пощурял
Последна редакция: 16 Септември 2006 от playing_angel

'Heaven ain't far from where we are '
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #20: 16 Септември 2006

wolsheim
...
Wolsheim
...
Я, каква е тази група?! Аз лично много харесвам Wolfsheim, ако и Wolsheim са в техния стил ще взема да ги потърся Полицай
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #21: 16 Септември 2006

Еми така стават грешките като цитираш, пишеш и блееш... Сори много, веднага се поправям, защото аз лично се дразня като видя други такива нелепи грешки в някой чужд пост  Одобрение Мерси, че забеляза, julianep  Намигване
(И как няма да забележиш като то си е безумие направо)  Шок
Последна редакция: 16 Септември 2006 от playing_angel

'Heaven ain't far from where we are '
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #22: 16 Септември 2006

Ето един плейлист от DM Party, провело се преди няколко месеца в Германия:
...
Depeche Mode - Precious
Depeche Mode - Shake The Disease
...
Depeche Mode - A Question Of Lust
Moby - Lift me Up
Roxette - The Look
...
Depeche Mode - People Are People
Depeche Mode - I Feel You
....

...след, като вече се изказах достатъчно по въпроса в друга тема, тук ще се включа по сета, който е пуснал Джулиан...

... аз, вероятно щях да съм доста разочарована от това парти, ако присъствах... Мисля, че има не достатъчно ДМ и доста от парчетата са ремикси - аз никак не обичам повечето ремикси, но за съжаление повечето ДиДжеи предпочитат именно тях ... Освен това посочената последователност би ме издразнила особено, защото никак не мисля, че е подходяща. Аз смятам, че песните трябва да са стилово подредени, а тези, които съм цитирала, никак не ми изглеждат на място... Особено съм потресена от I Feel You след People Are People - може би, защото обожавам първата и далеч не харесвам толкова втората... имам чувството, че виждам Беста, там реда на песните граничи с малоумие... Шок

За музикалните желания... аз лично никога на ходя с молби при ДиДжея... сряда беше изключение, по-скоро защото исках да проверя верността на твърдението, че МО не изпълнява желания... само едно парче си поръчах... второто той сам ми го пусна, което ме изненада доста приятно... и все пак не мисля, че е желателно да се изпълняват много музикални желания, особено на хора, които цяла вечер си седят ... приемам изпълнението на подобни желания в по-късните часове на партито и то, ако поръчката идва от активно танцуващи хора, които не са пияни като талпи и съответно имат адекватни искания ...

Иначе съм съгласна, че никак не е лесно да си ДиДжей ... аз лично не бих могла да бъда, защото вероятно ще пускам само неща, които ми харесват на мен, а това едва ли би се харесало на хората... за това РЕСПЕКТ към всички ДиДжеи в сайта (а те се увеличават с всеки изминал ден)... Ухилен

See what I see!
stefistata
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #23: 16 Септември 2006

Ами аз си мисля че все пак DJ има думата пак и че разногласия винаги ще има по вапроса.И несам много за изплняването на желания защото по този начин му се убърква сета на човека.Пък относно Depech разбира се трябва да преобладават щом си на ДМ парти
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
Отговори #24: 17 Септември 2006

Привет и от мен! 
Реших и аз да се включа в темата, и въобще вече по-активно да чета и пиша във форума, че съвсем ще ме забравите... Намигване Ангелче
Та- по темата!
Аз лично се прекарвам доста добре на ДМ-партитата винаги. И нямам особени претенции към това, което избира да пуска диджея на тях, макар, разбира се, и на мен да ми се приисква да чуя от време на време нещо, което никой не се сеща да ми пусне естествено (не ми е в главата все пак диджея  Намигване)... Но това не ми пречи, тъй като вкъщи щом се прибера мога да си го пусна сама и да си го чуя...   Ангелче
На мен лично доста ми допадна германския сетлист, който е постнал в началото на темата Julianep  Одобрение Хареса ми и това че присъстваше в списъка и песен на Sisters of mercy, защото много я обичам тая група и винаги съм щастлива, когато я пуснат на парти...  Готин Но за съжаление рядко се случва това -поне на ДМ-партитата в БГ на които съм присъствала /то аз и на други не съм била, де  Намигване/, макар че според мен тая дарк-уейв група идеално се връзва със звученето на Depeche и мисля, че ДМ-феновете би трябвало да й се радват...
Последно ще отбележа, че колкото и да харесвам някои песни като "Tainted love" например, малко ми омръзва да ги пускат все тях, НЕИЗМЕННО, на всяко ДМ, и уейв- парти... В крайна сметка, всеки знае от опит, че колкото и да обичаш дадена песен/ музика/ група, за съжаление, при прекалено много пускане и слушане /т.е. при преупотреба/ те се изтъркват някак и ти стават досадни, колкото и да ги обичаш, за известно време... Някак слуха свиква с тях и се губи първоначалното им /и оригинално/ въздействие и очарование... За това може би човек трябва да си пуска по-рядко тъкмо нещата, които са му най-любими, за да не се получава този неприятен "ефект"... Sad but true, както се пее в една песен...  Намигване Готин
Това е от мен засега. До скоро!  Ангелче

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
nelly
Гратис Любовник
**
Публикации: 48

Профил
Отговори #25: 18 Септември 2006

Ами аз си мисля че все пак DJ има думата пак и че разногласия винаги ще има по вапроса.И несам много за изплняването на желания защото по този начин му се убърква сета на човека.Пък относно Depech разбира се трябва да преобладават щом си на ДМ парти
Аз съм абсолютно съгласна,DJ има думата! Невъзможно е да се угоди на всички и само излишно се създава напрежение..А за ДМ-партитата ,то е ясно..нон стоп Depeche Mode... Готин Намигване 

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #26: 18 Септември 2006

Не им е лесна работата на ДиДжеите – не могат да угодят на всички за една вечер. Наистина, съгласна съм, изборът най-вече трябва да зависи от тях, а музикалните желания на гостите да останат за по-късните часове. Като говорим конкретно за ДМ парти обаче, трябва да има много Depeche и малко други парчета, например на Duran, New Order, Pet Shop Boys, Human League, Erasure, Client (много започнаха да ме кефят тези мацки!)..., на които да “поотдъхнеш”. А в плейлиста, който е постнал julianep защо пък има Roxette? И признавам, че има две-три групи (да не кажа повече), които не ги знам. Забелязах, че е включена "Shine", за съжаление не съм я чувала по нашенските партита… с други думи, готино парти е било, но определено ако аз бях на него, “дозата Depeche” щеше да ми се стори минимална…
Замислете се! Цяла вечер САМО DEPECHE! Много яко даже! Ние цял живот го правим, камо ли една вечер! Да си го кажем така: като тръгнеш на такова парти отиваш с очакването да се наслушаш, да се накефиш на Depeche и все не ти стига.  Пощурял

The more I look   The more I see   The more I feel
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #27: 18 Септември 2006

и малко други парчета, например на Duran, New Order, Pet Shop Boys, Human League, Erasure, Client (много започнаха да ме кефят тези мацки!)..., на които да “поотдъхнеш”.

Ако са добри защо трябва да си отдъхваш на тях?

Цяла вечер САМО DEPECHE! Много яко даже! Ние цял живот го правим, камо ли една вечер!

От друга страна един път е добре да направиш нещо, което не правиш цял живот и по цял ден.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

bLue_DreSs
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #28: 19 Септември 2006

Аз пък искам на Depeche парти страшно много да чуя Camouflage.... Объркан

Bring your chains,your lips of tragedy and fall into my arms...
Ivan-Runich
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #29: 19 Септември 2006

аз мисля че разминаването при всички които пишат по тази тема от голяма степен зависи както от индивидуалния вкус така и от времето  кога е започнал да слуша Депеш и какво е актуално в този период.Примерно аз лично бих искал на Депеш партита да чуя Soft Cell,Pet Shop Boys,The Smiths,The Mission,New Model Army,The Sugar Cubes,Simple Minds,Tears for Fears, New Order,The Cure, a най-много The Sisters of Mercy, Bauhaus,Mizar, дори и Joy Division което е много малко възможно.
Започнах да слуша Депеш заедно с последните четири групи и мисля че това е коренния new wave, а Депеш със сигурност припадат там.

All seems so stupid and make me wants to give up, but why shout i give up when all seems so stupid.
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.