DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Защо Депеш Мод не изпяха нито една песен от Exciter в София?  (Прочетена 6977 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
conceiving dreams
Някой
*
Публикации: 10

Профил
22 Септември 2006

Въпреки, че ДМ изпълниха велики песни на концерта в София, още тогава по една или друга причина усещах липса на песни от Exciteр!
Всеки, който има идеи да ги сподели! Одобрение

Oh you sad one
Playing the Angel
Isn't so easy where you're from!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 22 Септември 2006

Ако не се лъжа всички концерти от есенното турне завършваха с Goodnight Lovers. Колкото до отсъствието на други песни - предполагам причината се крие и в това, че заложиха и на по-стари парчета.
И ако не се лъжа - имаше такава тема и преди.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 22 Септември 2006

Да,наистина в началото на турнето,та дори и към средата му през пролетта редовно изпълняваха Goodnight Lovers.Имахме късмета да я чуем в Загреб. Очиврът Не ми е много ясно защо впоследствие е отпаднала и кога точно  Тъжен,но според мен песента не се приемаше особено добре като край на концертите и DM решиха да си завършват традиционно с Never Let Me Down Again.Всъщност,по-вероятно е всичко да е обмислено предварително-сетлистите за отделните части от турнето.

Може би групата е решила,че песните от Exciter не са подходящи за настоящото турне и цялостната им сценична концепция.По същата причина най-вероятно не са включили и песни от по-ранните албуми,като например Construction Time Again.Все пак предходното турне ни зарадва с изобилие от live версии на песни от Exciter (мой личен фаворит си остава The Dead Of Night). Готин
Не мисля,че можем да кажем,че конкретно софийската публика е ощетена,просто такава е била програмата за тази част от турнето.
Ако можех да си избера една песен за софийския концерт това все пак би била Dream On. Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #3: 22 Септември 2006

Честно казано, аз лично се радвам, че отпадна Goodnight Lovers и още повече се радвам, че Мартин изпя Shake The Disease Усмивка Както и dearrose каза, наистина не се вързваше да закриват концерта с бавна пасен. А що се отнася за Exciter, албум който също много харесвам, то просто нямаше да се върже с новият PTA.

Angels of the Universe
alkariel
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #4: 22 Септември 2006

Цитат
А що се отнася за Exciter, албум който също много харесвам, то просто нямаше да се върже с новият PTA.
Според  мен Dead of Night примерно можеше да се върже добре... но мисля, че има и друга причина. България е страна, в която Депеш са за първи път, и може би са решили да заложат "на сигурно" така да се каже, т.е. да изпълнят по-утвърдени песни, защото не са били сигурни как ще се приемат останалите (не че аз не бих се разбила максимално на която и да е песен от Exciter, дори и на Good Night, Lovers, където гласовете им са невероятни).А и доколкото знам, в никоя източноевропейска страна не пеят от Exciter.
Между другото щеше да е хубаво да изпеят повечко и от Ultra ( Barrel of a Gun и/или Useless имам впредвид), но нека не ставам нахална, де...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 22 Септември 2006

България е страна, в която Депеш са за първи път, и може би са решили да заложат "на сигурно" така да се каже, т.е. да изпълнят по-утвърдени песни, защото не са били сигурни как ще се приемат останалите

Сетът си е сет, дори и да пееха в джунглата пред канибали, някъде в Германия пред 60 000 или в случея - София, пак щяха да си изпеят същите песни. Вероятно щяха да се представят и по същия начин. А песни като Photographic и It Doesn't Matter 2 не са точно утвърдени за хората, които не са запознати по-надълбоко с ДМ.

Та подбора на песни няма много общо с мястото на тяхното изпълнение.
Последна редакция: 22 Септември 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #6: 23 Септември 2006

България е страна, в която Депеш са за първи път, и може би са решили да заложат "на сигурно" така да се каже, т.е. да изпълнят по-утвърдени песни, защото не са били сигурни как ще се приемат останалите

А какво ще кажеш ако и в Братислава е същия плейлист, с разлика 1 парче? Или в Унгария - само парчетата на Мартин бяха различни...Не зависи от България,  просто има план, който се следва от страна в страна.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
alkariel
Кукла
**

Профил
Отговори #7: 24 Септември 2006

Мдам, като се замисля, имате право...Пък и  вчера гледах един концерт от Германия, който беше 1:1 с нашия, така че се убедих, че страната няма толкова голямо значение Очиврът
Само че не мога да си обесня по друг начин липсата на песни от Exciter...както и примерно на The Sinner in Me и I want It All. Както и факта, че в някои страни бисът беше от 5 песни. Ясно е, че сетлистите са си планирани, но как става разпределението им за една или друга държава? Ей това не го осмислям както трябва. Объркан
Но всъщност май само Депеш си знаят отговорите на подобни въпроси.
nelly
Гратис Любовник
**
Публикации: 48

Профил
Отговори #8: 24 Септември 2006

Както и факта, че в някои страни бисът беше от 5 песни. Ясно е, че сетлистите са си планирани, но как става разпределението им за една или друга държава? Ей това не го осмислям както трябва. Объркан

Да,наистина,на какво се дължи разликата в бисовете..нима в Сф. сме по-малко фенове.. Тъжен или какво..? Объркан

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #9: 25 Септември 2006

Специално за nelly и alkariel, които явно не са запознати с хода на турнето Touring The Angel! То започна с един сетлист, като промените за различните вечери бяха единствено в акустичните песни изпълнени от Мартин. Никакви други промени! След това за втория кръг от турнето (част от който бе и България) бе променен сетлиста с няколко песни, което е чудесно разнообразие за тези посетили концерт от първия кръг. Лично аз съм много доволен от отпадането на Goodnight lovers от листа, особено като последна песен. Колкото до липсата на песни от Exciter не съм разочарован...имам много по-любими песни от останалите албуми, които бих се радвал да чуя наживо. Следващия път прочетете темите във форума преди да излизате с реплики:
Цитат
Да,наистина,на какво се дължи разликата в бисовете..нима в Сф. сме по-малко фенове..

Цитат
Ясно е, че сетлистите са си планирани, но как става разпределението им за една или друга държава? Ей това не го осмислям както трябва.
Цитат
България е страна, в която Депеш са за първи път, и може би са решили да заложат "на сигурно" така да се каже, т.е. да изпълнят по-утвърдени песни
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #10: 25 Септември 2006

Специално за nelly и alkariel, които явно не са запознати с хода на турнето Touring The Angel!

Може да се запознаете по-подробно с всички 29 варианта на сетлиста от  турнето ето тук

Good Evening, Sofiaaa!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #11: 27 Септември 2006

Защо Депеш Мод не изпяха нито една песен от Exciter в София?

- Защото Exciter е много добър албум...
alkariel
Кукла
**

Профил
Отговори #12: 28 Септември 2006

Мерси за инфото kirilart и kiril101 , чела съм темите, които са свързани с въпроса, но явно не съм им обърнала достатъчно внимание. Изяснява ми се вече картинката... Следващия път ще гледам да не се изцепвам така Усмивка
Последна редакция: 29 Септември 2006 от alkariel
nelly
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #13: 28 Септември 2006

И аз благодаря на Kirilart за информацията, отчитам го за мой пропуск... Идиотс

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
nelly
Гратис Любовник
**

Профил
Отговори #14: 28 Септември 2006

Благодарствено и на Kiril 101 за подробното инфо,което ни предостави.. Усмивка

Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.