DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 15
  Печат  
Автор Тема: Duran Duran  (Прочетена 48046 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
17 Февруари 2006

През последните няколко дни попреглеждах стари теми и забелязах, че липсва тема за Duran Duran. Няма ли техни фенове  Объркан Не вярвам екипа на форума да им е наложил вето  Ухилен
Аз лично много се зарадвах на последния им албум и си го слушам с голямо удоволствие. За съжаление, въпреки огромното ми желание миналата година не успях да отида на техен концерт, много ме яд!
Последна редакция: 17 Февруари 2006 от Admirer

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 17 Февруари 2006

За мен Duran Duran са се изчерпали май, но старите им неща са невероятни и въобще албуми като Rio, Notorious, The Wedding Album за мен са светила в поп музиката. Всъщност Astronaut не беше чак толкова лош, но...не показа нищо ново.

Доколкото знам сега записват нови неща, ще видим какво ще излезе.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #2: 17 Февруари 2006

Една от най-противоречивите групи за мен. Имат чудесни песни, както и невероятно слаби, които освен да бъдат прескочени, нямат друго практическо приложение. Въпреки това са велики и техен Best едва ли може да се събере на двоен диск. Последният им албум имаше няколко много добри попадения и разбира се няколко супер слаби песни...запазват старата традиция. Турнето им беше много успешно, гледах техен лайв от Милано и Щатите и съм очарован от изпълнението. Съжалявам, че нямах финансовата възможност да отида на концерт от тяхното турне. Надявам се да издадат още един албум за да успея да ги видя наживо! Легендите не трябва да бъдат пропускани. Одобрение
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #3: 17 Февруари 2006

Една от най-противоречивите групи за мен. Имат чудесни песни, както и невероятно слаби, които освен да бъдат прескочени, нямат друго практическо приложение.
и при мен нещата стоят така ... никога не съм ги харесвал, както и U2, но имам голям респект към тях защото са постигнали страшно много ... а и има  много групи на които ми харесват по 4-5 песни и то от 1 албум а при DD общо харесваните от мен песни са 5 Come Undone ми е най- любимата от всички тяхни, също така много ми харесват и wild boys, no ordinary world, notorious(евентуално съм им сгрешил имената) не съм им запознат с творчеството имам им само the best албума, но четейки разни отзиви знам че последните неща са им много слаби Намигване

So High so Far to Fall
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #4: 19 Февруари 2006

Забелязах ги през 97 г. с излизането на Madazzaland (какви албуми само се появиха през тази година! Очиврът),тогава особено ме впечатлиха Out Of My Mind и Electric Barbarella.
Някои техни неща ми се струват някак твърде кичозни (примерно Rio и до днес не мога да я възприема),но пък целият The Wedding Album много ми допада и една друга много любима песен-Save A Prayer. Усмивка

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #5: 12 Март 2006

Една от най-противоречивите групи за мен. Имат чудесни песни, както и невероятно слаби, които освен да бъдат прескочени, нямат друго практическо приложение.

Точно.Чудя се как може да има такъв дисбаланс в албумите им...Преслушал съм почти всичко тяхно и трябва да призная,че са много добра група Усмивка Техен фаворит ми е "Come undone",поради лични причини  Намигване
Последна редакция: 12 Март 2006 от Mr Writer

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #6: 12 Март 2006

казват, че манията по ДД през 80-те е била много голяма. Аз не съм слушал всичко тяхно. Имат много добри парчета, но като цяло сами прекалено леки, за диско са ок и имат някои прекрасни по-сериозни песни, но албумите им трудно ги слушам целите.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #7: 02 Април 2006

Спомням си времето когато в средата на 80-те  в БГ започнаха да се формират групи от фенове на ДМ и ДД . До известна степен смея да твърдя, че се разделихме тогава подобно на (простете за сравнението) ЦСКА и Левски. И до ден днешен, спорим с моите приятели, и до ден днешен сме два лагера. Мисълта ми беше, че до голяма степен феновете на ДМ не са приемали творчеството на ДД и обратно, но винаги е имало толерантност и респект.Лично аз смятам, че ДД са група основоположник на цяло течение в поп музиката, и заслужават уважение за това. Може би преливането на формацията през годините, като членове имам предвид оказа влияние на това да не следват конкретен път на развитие.Въпреки всичко ДД ще има винаги една постоянна маса фенове. Определено смятам, че след дълги години лутане последният албум, които издадоха в оригиналния състав на групата е доста стойностен, нещо което май от доста време не бяха правили.

Good Evening, Sofiaaa!
dockapi
Гост
Отговори #8: 20 Май 2006

Опитвала съм се да слушам Duran Duran няколко пъти,но нещо не се получава.Освен Ordinary World, другото е Идиот.Предпочитам А-Ha Намигване
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #9: 21 Май 2006

всеки един бест на ДД си заслужава. те са група с дълга история и доста добри песни. за мен те са нещо като INXS, харесвам бестовете им, но албумите им не мога да ги слушам от а до я.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #10: 21 Май 2006

Освен Ordinary World, другото е Идиот.

Пробвай с Come Undone.Няма как да не ти хареса Готин

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #11: 21 Май 2006

Всъщност съм слушал Duran Duran от "А до Я", както се изрази mao.
Много приятна група, като в повечето случай добрите неща остават в сянката на комерсиалните им продукции.

Интересното което може да се спомене за тях е, че в момента са в студио и записват нови песни, като малко преди да запишат предишният си албум, се събраха в оригиналният си състав. Също друг интересен факт беше, че преди да издадат албума си, бяха няколко месеца на турне в Азия с новите си песни.

Ето и няколко снимки от студиото:
Nick Rhodes
John Taylor

Освен двата албума озаглавени Duran Duran, някои, които няма да ви навредят са Rio, както и Medazzaland, след който John Taylor напусна групата, реши да се занимава със соло проекти, интернет лейбъл и в същото време да бъде актьор в ниско бюджетни холивудски филми.

Като стана въпрос за соло проекти, един от соло проектите на John Taylor е трибют към Roxy Music озаглавен Dream Home Heartaches. По-интересното е, че в него взима участие и Dave Gahan, като записва вокали за първата песен извън творчеството на Depeche Mode - A Song For Europe.
Последна редакция: 21 Май 2006 от Recoil
MO.
Гост
Отговори #12: 21 Май 2006

Duran Duran за мен бяха еталон за ню уейв банда още в началото на фенската ми кариера на това музикално движение! Няма да забравя, когато си купих 1вата ми тяхна плоча от Балкантон "Нуториъс". За мен също са противоречиво изцепващи се на моменти в творчеството си....не са като Депеш, които според моят вкус нямат слабо! Одобрение Последният албум нали го обявиха за най-смотан на годината...прекалено грозно ми стана да се случи с тях, макар и пресилено......но аз имам респект и се кефа, че Анимато издадоха 2ното сиди+дивиди на нащият пазар за 20лв! Така и ние станахме официално част от творчеството им за 2ри път след плочата през 80те! Доволен
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #13: 10 Септември 2006

Вчера ме зарадваха с една много хубава новина.  Пощурял А имено, че една много любима моя група ще идва след два месеца в България.Duran Duran най-накрая ще зарадват и българската публика.Още не е обявено официално, но информацията е 100% достоверна.Тези дни ще науча още по въпроса и ще ви кажа повече  Намигване

'Heaven ain't far from where we are '
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #14: 10 Септември 2006

playing_angel мерси за инфото-мисля,че имат доста почитатели във сайта така ,че новината е много интересна.Надявам се да ни информираш при допълнително инфо. Одобрение
Страници: [1] 2 3 ... 15
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.