DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  
Автор Тема: P.I.F.  (Прочетена 12012 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #30: 21 Декември 2008

Messiah се върти от известно време по радиото и до преди два дни си мислих, че е на чужда група  Побъркан, докато не попаднах на промото на клипа. Определено беше приятна изненада. Одобрение Доказателство, че в софийските задръствания понякога се раждат и добри идеи. Усмивка
Последна редакция: 21 Декември 2008 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #31: 08 Февруари 2009

п.и.ф. са уникални - поздрав на всички фенове

NOTHING'S IMPOSSIBLE
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #32: 16 Януари 2010

PIF снимат акустично DVD

Събитието ще се проведе на 27 януари в Sofia Live Club
P.I.F. ще изпълнят акустични версии на всички познати свои хитове за новото си концертно DVD. Групата работи по проекта близо 6 години. Концертът ще бъде допълнен от мултимедия, създадена от Поли Герасимова.

Начало: 21 ч.
Вход свободен.

Надявам се, че хората, които изявяваха желание да посетят концерт на ПИФ ще успеят да дойдат. Явно моментът със свободния вход е, за да има посещение, тъй като групата обикновено рядко пълни Sofia Live Club, за разлика от Маската, примерно Усмивка
Въпреки, че не съм голям фен на акустичните им изяви и смятам, че ПИФ трябва да свирят пълен лайв с електрически китати и т.н., мисля да посетя концерта, който със сигурност ще е повече от интересен.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #33: 16 Януари 2010

Цитат
Групата работи по проекта близо 6 години.
това звучи или прекалено сериозно, или прекалено несериозно.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #34: 17 Януари 2010

Цитат
Групата работи по проекта близо 6 години.
това звучи или прекалено сериозно, или прекалено несериозно.

Така е записано в анонса. Усмивка
Иначе под проекта може би се има предвид самото заснемане и издаване на такова DVD, от което 100% ще са на минус, а да не говорим колко е трудно да организират цялото заснемане.

За мен ПИФ са една от най-добрите БГ групи и наистина всеки техен лайв е страхотен. Имат песни, които ме отнасят за много време.
martinik
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
Отговори #35: 21 Януари 2010

Здравейте,
много ми стана чудно , че не съм попадал досега на тази тема, а си мислех че съм изчел вси4ки мнения в нета за бандата.Това което ме провокира да пиша е това , че повечето хора в тази страна наистина не знаят, колко е трудно да се направят оркестраций, да се репетира със класически музиканти (рок и класически музиканти на едно място е направо несъвместимо понятие:)) и цялото това нещо да се заснеме. За репетицийте,нервите, смешките и разочарованията е трудно да се пише, те се усещят. Причината да изберем София Лайф Клуб е страхотната сцена, осветление и добрите условия за разполагане на камери и техника за реализирането на този "продукт", който ще бъде ( поне така излиза за сега) първият HD DVD концерт с 5.1 звук в нашата "развиваща се " страна. Входът ще е свободен за да могат да дойдат ВСИЧКИ хора , които харесват нашата музика и имат желание да са част от това ДВД, а и няма какво да се лъжем - по добре да има повече хора в едно концертно ДВД . Равносметката до днес е : много работа от всички от групата, много средства и труда още около 30 човека. Дано да стане готин концерт и да сме доволни и ние и вие! Поздрави за хубавия форум ! Мартин  Намигване
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #36: 23 Януари 2010

Здравейте,
... повечето хора в тази страна наистина не знаят, колко е трудно да се направят оркестраций, да се репетира със класически музиканти (рок и класически музиканти на едно място е направо несъвместимо понятие:)) и цялото това нещо да се заснеме. За репетицийте,нервите, смешките и разочарованията е трудно да се пише, те се усещят...

Ако някой в този сайт знае, колко е трудно да се прави нещо в БГ, това със сигурност е екипа. Освен всичко останало е много неприятно да се сблъскваш с негативизъм, на където се обърнеш.  Хубавото е, че все още има хора, които не се отказват да опитват да работят.
Поздравления за положените усилия и за избора на клуб - наистина София Лайф Клуб е един от най-добрите в София. Мисля, че там ще се получи добро ДВД или поне сърдечно го пожелавам на групата и всички, положили усилия това да се случи!

See what I see!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #37: 28 Януари 2010

Присъствах снощи на акустичния концерт на групата и останах много доволна, страхотно беше! За пръв път ги гледах на живо и много ми хареса! Браво на момчетата! Клубът беше препълнен, имаше много добра атмосфера, всички около мен се забавляваха.  Одобрение

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
strange_affection
Странен Любовник

Профил
Отговори #38: 28 Януари 2010

Аз ще се присъединя към доволните  Намигване

Вчера беше много хубаво, имаше всичко необходимо и съм сигурен, че въпросното DVD ще бъде на дори по-добро ниво от самия лайв. Бандата изсвири почти всичко, което исках, с малки изключения, но все пак след толкова много труд, емоции и раздаване няма как да не съм доволен  Усмивка

Не знам каква ще бъде подредбата на песните във въпросното DVD, но началото на концерта беше доста неочаквано за мен - първа песен Свято, уау! Много ми хареса идеята на сцената да има допълнително 3 цигуларки, които определено на някои песни имаха значителен ефект върху новите аранжименти. След края на официаланта част, групата направи малка почивка, след която се върна на сцената, изсвири отново любимите ми "Сън в сънят","Ноемврийски ден" и оригиналната версия на "Колело", в която бяха включени части от любими кавъри на групата като Creep на Radiohead и други. Бях изумен от факта, че свириха дори и "Messiah" в много странен акустичен вариант.

Клубът беше зверски пълен, а от атмосферата беше на ниво. Очаквам заснетия материалцс нетърпение Усмивка

А, и да - вчера се подсетих, че много ми се гледат ПИФ с ток, ама с много ток!  Намигване
Последна редакция: 28 Януари 2010 от strange_affection
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #39: 05 Ноември 2010

P.I.F. с ново романтично видео романтично видео, което да си призная доста ми допада  Намигване

See what I see!
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #40: 05 Ноември 2010

Сега като спомена групата, се сетих че от доста време се каня да разкажа накратко за първата си среща с новата визия на ПИФ на живо във Варна. Останах с много приятно впечатление от шоуто, усещането за таен концерт породено от много интимното място на провеждането - клуб за детско творчество "Щурче", не ме напусна през цялото време. Благодарение на интересните анонси от Димо за всяка песен се почувствах като дете, което слуша разказвача на приказки. Въобще концерта носеше много позитивна енергия, която се предаде на публиката и се получи много специално, макар и камерно събитие. Забавното беше това, че когато публиката викаше за втори бис Димо каза, че не са се подготвили с повече песни и можем да си изберем една песен от сетлиста, която да изпълнят втори път.
 Усмивка

* pifweb.jpg (100.34 KB, 405x293 - видяно 289 пъти.)
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #41: 05 Ноември 2010

Аз за сега само чета за новата визия на ПИФ, при това доста положителни отзиви чета... крайно време е да престана с четенето и да се замъкна да ги гледам  Усмивка

See what I see!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 05 Ноември 2010

Ако имат шоу в София Лайв Клуб ще е яко да ги гледаш, визията им е много приятна и ще стои добре на големия LED екран там.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #43: 08 Май 2011

Пред домашна публика P.I.F. дадоха максимума от себе си, разбира се същото важи и за събралите се фенове в клуб Vintage 33. Гласът ми днес отсъства по болест, както след концертите на най-любимите ми групи.

P.I.F. имат уникално сценично поведение и умението да стопят дистанцията между изпълнител и публика до нула, което превръща концерта в купон между приятели. Снощи чухме удължен сетлист, който включи всички песни обикновено сменяни в две поредни вечери на едно място, както и импровизация с песента на Metallica "Enter Sandman", песента "Messiah" и около 10 минутна версия на "Приказка", на която публиката тотално си съдра гърлата от пеене.

Аз чаках със затаен дъх да разбера, дали ще пропуснат кавъра на Depeche Mode "Walking In My Shoes" или ще ни зарадват отново - за щастие този път всичко с техниката ми бе наред и успях да я заснема от-до. Приятно гледане:

<a href="http://www.youtube.com/v/h4TuyM0SUd8?fs=1&amp;amp;hl=en_US" target="_blank">http://www.youtube.com/v/h4TuyM0SUd8?fs=1&amp;amp;hl=en_US</a>
Страници: 1 2 [3]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.