DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Печат  
Автор Тема: Duran Duran  (Прочетена 51522 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #120: 19 Октомври 2006

Относно това колко броя билети за продадени за концерта утре само мога да кажа, че такива се продават свободно на билетния център на НДК. Няколко приятелчета си купиха вчера без проблеми и както изглежда има още доста на разположение. Това, което малко ме озадачи беше, че цената е 44лв, когато си мислех, че е под 40лв, но това може да е моя грешка.
Както и да е, наистина изглежда, че седалковите места са значително разпродадени или поне така ми казаха на касата, но има още билети за навсякъде и това не е допълнителна партида билети, а официалния брой, който е пуснат още от началото.
Не знам за вас, но на мен ми се струва, че този концерт не е добре промотиран. АКо пък трябва да сравнявам с организацията юни месец - направо са обрекли концерта. Искрено се надявам естествено да не е така и дано се събере добра тълпа!
Аз за съжаление няма да съм от щастливците, които могат да вземат утре отпуска, така че ще се присъединя може би чак към 19ч, надявам се да не е късно и да се намерим, за да се веселим заедно.

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #121: 19 Октомври 2006

Често казано доста съм шокиран  Шок 1000 бройки са едно нищо! Дано днес и утре има някакви продажби, защото ще ми е много мъчно.  Плачещ А отгоре на всичко се разболявам и не съм сигурен дали ще мога да пея  Плачещ  Плачещ Концерта беше ужасно промотиран. Видях точно 3 реклами за него по телевизията, последната седмица и то не по националните, а по някакви кабеларки. А не ми е ясно и СМЕ какво ще правят с 40 000 лв приходи от концерта. Бързо някой да ми даде кураж и да ми оправи настроението, защото е ужасно...  Тъжен
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #122: 19 Октомври 2006

Често казано доста съм шокиран  Шок 1000 бройки са едно нищо!
Не си спомням на концерта на Kraftwerk колко души имаше, но там беше плачевно. Някои дори си тръгнаха преди първият бис. А звукът им беше сигурно най-добрият, който някога се е чувал в България.

Не се шокирай... по-интересно ще е, ако се събере повече публика за афтър партитата, отколко за концерта.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #123: 19 Октомври 2006

Може би с малки размествания, това са песните, които трябва да очакваме в София.

Сет лист - Белград 17.10

SUNRISE
HUNGRY LIKE THE WOLF
PLANET EARTH
SERIOUS/NICE
UNION OF THE SNAKE
COME UNDONE
WHAT HAPPENS TOMORROW
HOLD BACK THE RAIN
SOME LIKE IT HOT / MY OWN WAY
THE REFLEX
THE CHAUFFEUR
ORDINARY WORLD
SAVE A PRAYER
A VIEW TO A KILL
NOTORIOUS
ELECTRIC BARBARELLA
CARELESS MEMORIES
WILD BOYS
бис:
GIRLS ON FILM
RIO

Сет лист - Братислава 15.10.

HUNGRY LIKE THE WOLF
PLANET EARTH
SERIOUS \ NICE
UNION OF THE SNAKE
COME UNDONE
WHAT HAPPENS TOMORROW
HOLD BACK THE RAIN
THE REFLEX
THE CHAUFFEUR
ORDINARY WORLD
SAVE A PRAYER
A VIEW TO A KILL
NOTORIOUS
SUNRISE
ELECTRIC BARBARELLA
CARELESS MEMORIES
WILD BOYS
бис:
GIRLS ON FILM
RIO

Това за 1000та продадени билета, ми се струва абсурдно. С много по-малко реклама, зимния дворец се пръскаше по шевовете за концертите на Manu Chao, Stereo MCs, Faithless, Ful Lovin Criminals...дори HIM, събраха около 3 000 души. Нямам впредвид, че HIM са лоша група, просто идването им беше толкова незабележимо...добре че следя редовно музикалните събития. Колкото до Kraftwerk, говорим за позастаряла група, която е позагубила феновете си. Аз присъствах на концерта и също като Миро, споделям мнението, че звука беше уникален. Шоуто също беше на ниво, с две думи прекрасен концерт. Там доколкото си спомням цифрата на посетителите се въртеше между 1500 - 2500 души.
Така че на Дюран - 1000 души е просто невъзможно.
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #124: 19 Октомври 2006

Все още свободно се продават билети за концерта (правостоящи и седящи), като цените са запазени. За съжаление, едва днес научих, че притежателита на ISIC карти, могат да си купят билети от офисите на Usit Colours на преференциални цени. Така напр., билет от 39.90 лв. се продава на цена 35.00 лв. Има някаква вероятност утре, въпреки че е денят на концерта, намаленията да се запазят.
Така че, ако някой е останал без билет може да опита да си намери от офисите на UC в Студентски Град.

jump out of time
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #125: 21 Октомври 2006

Надявам се хората, които са били на концерта снощи, да са се забавлявали добре Усмивка
Чух, че на бис-а са ставали много 'диви' случки-бих се зарадвал на споделени впечатления и снимков материал 'от първа ръка', тъй като аз самия не успях да запиша участие Тъжен...
Е разбира се, веднага щом се уталожат страстите и избистрят главите Намигване

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #126: 21 Октомври 2006

Аз честно азано не мога да го опиша и да разкажа. Всичко ми е мъгла. Както и на Депеш, така и тук. За мен се получи мого добър концерт, макар че залата не се пръскаше по щевовете, но пак беше над очакванията и определено над 1000 души споменати по долу. Наистина биса беше страхотен. Особено когато Саймън си върза българското шалче на врата, както и след това- като го развя. Изненадах се, че се сети да го обърне, тъй като беше на обретно. Дано не му е подсказал някой фен. Държаха се изключително дружелюбно с публиката. Често говореше на агитката пред сценатата, която се беше подготвила с няколко плаката и с един надпис Duran Duran върху парче плат, който им беше хвърлен и Саймън прилежно прибра, а след това окачен на една тонколона. ДоволенНа доста от песните Саймън правеше анонс. Помоли ни да си включим телефоните, за да заприличат на звезди в небето и наистина стана много красиво.Ако не ме лъжат сповмените това стана на Ordinary World. Come Undone беше посветена на влюбените Очиврът Беше страхотно когато публиката крещеше  No.. no.. notorious! No.. no.. notorious! Направиха и доста снимки с публиката, които дано видим на сайта им.  Дано е така. Аз лично друго не мога да разкажа, поне не и по начина, по който трябва, изброих няколко факти, оставям на другите да опишат концерта. Ще чакаме естествено и снимки от нарушители...Мисля че им хареса, поне така изглеждаше.
P.S. Да не забравя да благодаря на Dj Face за страхотната музика, определено подгряхме, особено със Strangelove и People Are People  Очиврът Доволен Одобрение

Set List - Sofia
HUNGRY LIKE THE WOLF
PLANET EARTH
UNION OF THE SNAKE
SERIOUS / NICE
COME UNDONE
WHAT HAPPENS TOMORROW
HOLD BACK THE RAIN
THE REFLEX
THE CHAUFFEUR
ORDINARY WORLD
SAVE A PRAYER
A VIEW TO A KILL
NOTORIOUS
SUNRISE
CARELESS MEMORIES
WILD BOYS
GIRLS ON FILM
RIO
Toshe
Кукла
*
Публикации: 22

Профил WWW
Отговори #127: 21 Октомври 2006

О да! Усмивка Това бе[а 3тият концерт тази година... Остава само Ю2 да дойдат Усмивка!!

Аз лично бях пред зимния дворец още в 14:00 докато още разтоварваха тировете с техника... Към 15:00 се наредихме пред главния вход и охраната ни помисли за луди... Не че не сме... След близо час дойдоха едни пичове от Габрово, които не пускаха фронта с обилна консумация на спиртни напитки Усмивка Входовете се напълниха едва към 18:30 - 19:00, почнаха да пускат едва малко преди 20:00... Успяхме да се наредим най-отпред посредата, нещо, което беше планувано отдавна... Направо останах без думи ... и без глас  Побъркан
Нещо, което отново ме издразни е, че и на този концерт имаше хора, които въобще не знаеха защо са там ... !
Малко му понасъбрах на Саймън, тъй като постоянно пускаше целувки и намигваше на приятелката ми ...  Бияч  Бияч  Нещо много си я хреса и гледаше много към нея....  Полицай Бесен
А между другото, точно ние му казахме да обърне знамето, незнайно как ни разбра жестовете с ръце и дори ни благодари Усмивка
Плакатът, на който пишеше ДЮРАН ДЮРАН всъщност е чаршаф, при това не какъв да е, а чаршаф от някаква си Габровска поликлиника, обрисуван с откраднат спрей от нашите габровски приятели и Саксофона Усмивка Както и да е, след това се засякохме отново със същите пичове и се оказа, че са им върнали чаршафа ... Усмивка
А въпросния български флаг се оказа на 2 девойки от Ямбол, които също дойдоха доста рано и с които цакахме белот пред входа Усмивка
За любопитните ето една снимка от първи ред, охраната доста злобно ме гледаше... скоро ще кача още снимки Усмивка

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=464030&USER_ID=10362
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #128: 21 Октомври 2006

Имаше доста приятни моменти, но като цяло ми остана и впечатлението, че Дюран Дюран са вече група, която някакси трудно може да даде повече от себе си и просто борбата да се измъкнат от затрупващите ги пирамиди от празни бирени бутилки и опаковки от чипс става все по-трудна.
Изпълненията на някои песни също не ми хареса, като например Notorious и това "бумшакалака"  Объркан, но пък и не мога да отрека, че си имаше и велики моменти. Със сигурност ще остане един приятен спомен, но не ми хареса начина по който Дюран Дюран се превръщат в трибют група към самите себе си.
Ето и снимки от концерта!
Последна редакция: 21 Октомври 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #129: 22 Октомври 2006

На мен концерта ми хареса и то много. Изпълнението беше безупречно, с известна доза импровизация. Саймън проговори на български в началото, като излезе на сцената с думите: Добър вечер София, Благодаря! Което дори и като малък жест прави впечатление...Тоshe вече е споменал и за българския флаг, който отначало беше вдигнат на война. Ухилен

Като любима песен за вечерта избирам - THE CHAUFFEUR
Не само защото много я харесвам, но като започнем от началото - встъплението беше чудесно, изпълнението беше перфектно, а и за голямо мое учудване огромна част от публиката пееше.
Тук е момента да обърна нужното внимание и на публиката, която се справи със задачата си. Не беше лудата публика от концертите на Депеш, но пък в момента не се сещам за друга група с толкова предана агитка фенове в модерния свят. Нямах кой знае какви очаквания към верните фенове на Дюран, и това до известна степен се оказа вярно, но пък се представиха като културна публика, отговаряхме на играта с припяването от Саймън, когато той ни остави да пеем фона, а се захвана със соловата партия (също силен момент в концерта), викахме и пляскахме ентусиазирано, на доста от песните се чуваше ясно и пеенето на тълпата...така че не мога да се оплача. Това с телефоните се поизтърка вече като идея, но явно се очаква от всяка група, пък и изглежда ефектно...
Ами това е от мен, аз също съм от нарушителите вкарали си фотоапарат...ето няколко снимки, на третата (03) съм запечатал любимия си момент от вечерта - интрото към The Chauffeur.

P.P. Мисля че в изброения сет от София е пропусната Electric Barbarella, която съм почти 100% сигурен, че чух вечерта.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* duran 01.jpg (119.09 KB, 420x316 - видяно 302 пъти.)

* duran 02.jpg (59.34 KB, 420x315 - видяно 314 пъти.)

* duran 03.jpg (109.72 KB, 420x315 - видяно 308 пъти.)

* duran 04.jpg (229.12 KB, 420x289 - видяно 304 пъти.)

* duran 05.jpg (249.14 KB, 420x315 - видяно 334 пъти.)
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #130: 22 Октомври 2006

И на мен концерта ми хареса... личеше си, че гледаме професионалисти! Звука беше на изключително високо ниво, публиката - също, мисля... Лично аз не спадам към запалените фенове на Дюран Дюран, поради което можах да се включа с пеене едва на няколко парчета, но пък за това наблегнах предимно на танците и се включих във викането, скачането и пляскането естествено... Въпреки, че залата за Зимния дворец е повече от отвратителна, мисля, че успяхме да я напълним, без да е прекалено претъпкано и задушно...
Другото с което мога да се похваля е, че "улових" перото на Тейлър, което той хвърли в публиката и понеже нито очаквах, че ще го хвърли, нито че е възможно да стигне до мен, ме удари по главата.... Ухилен Това отново е доказателство, че ценните сувенири не отиват при най-нахищените фенове... и защото не прецених, че заслужавам това скъпоценно перце, го подарих веднага след самия концерт...
Този концерт ще остане един ценен спомен... един от многото, с които ме дари тази година. Одобрение

See what I see!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #131: 22 Октомври 2006

Много съм доволна от концерта на Дюран Дюран в Зимния дворец, много ми хареса.  Одобрение Това беше едно много хубаво преживяване за край на лошия ден, който имах. Да си призная честно отидох малко резервирана, защото от доста хора чувах че напоследък изпълненията им на живо не са на ниво, но за наша радост това беше опровергано. Саундът беше много добър, гласът на Саймън също беше в добра форма, за разлика от изпълнението му, което чух на Лайв 8 преди година. Хареса ми също така и това, че доста непринудено контактуваха с публиката, която мисля че им се отблагодари подобавашо с пеенето и аплодисментите си. Имаше едно нещо, което в самото начало доста ме разстрои и това беше един малоумник, който със започването на концерта започна да ми скача по краката  Бесен и след направената му от мен забележка ме заплаши, че ще ми удари шамар, защото според него съм била отишла на театър, а не на концерт. После преди да се махна от там нарочно продължи да скача и да ме настъпва, което сигурно беше продиктувано от количеството алкохол, което поглъщаше от една "хулиганка", която доста начесто надигаше към устата си.  Побъркан Както и да е, аз на който и концерт да отида винаги точно такива типове ще се окажат до мен.
Въпреки тази неприятна случка за мен концертът ще си остане едно много хубаво изживяване благодарение на Дюран Дюран.
Ето и една снимка от мен. Извинявам се за не толкова доброто и качество, защото е правена с телефона ми.  Усмивка

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* Duran.jpg (35.69 KB, 692x519 - видяно 294 пъти.)

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #132: 22 Октомври 2006

P.P. Мисля че в изброения сет от София е пропусната Electric Barbarella, която съм почти 100% сигурен, че чух вечерта.

Хм...изпълниха ли я? Нямам спомен май за нея...

Обаче е много приятно да отидеш на концерт без да знаеш сет-листа наизуст  Усмивка Иначе и аз мога да отлича The Chauffeur като любима от концерта, а и ми е една от най-любимите ми песни от тях като цяло.
Последна редакция: 22 Октомври 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #133: 22 Октомври 2006

Ами сега започвам и аз да се чудя...принципно трябваше да присъства в сета, защото е била изпълнена навсякъде досега. Струва ми се, че припявах на тази песен, но припомняйки си събитията от тази нощ, може и да е било после на партито в Мохито...проверих в сайта на Дюран Дюран и там наистина си е публикуван сета без въпросната Electric Barbarella. Извинявам се за объркването... Ангелче
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #134: 22 Октомври 2006

Не очаквах да се получи толкова добър концерт. Но изненадата беше повече от приятна. Особено след като не успях да ида на концертите им миналата година-този тук си беше като неочакван подарък.  Усмивка
Гледах любителски записи от миналата година, от които се разочаровах, но в България Саймън пя невероятно! Явно песента THE CHAUFFEUR се оказа любима на много форумци, както и моя - изпълнението и за мен беше кулминацията на вечерта.  Полицай
Много приятно беше и изпълнението на песента What happens tomorrow от новия им албум, която също е сред любимите ми.
Всички членове на групата бяха много фешън, както винаги, а добре е и, че Саймън е позаслабнал. Беше заприличал на чичко преди.  Млъкнал
Мисля, че заслужаваха по-добра и фенска публика или така ми се струва, защото скоро бяха концертите на ДМ. Но продължавам да мисля, че по-голяма част от публиката беше вяла. Може би и заради това контакта между нас и групата стана по-добър едва към половината на концерта. Похвално е, че се бяха постарали да понаучат някоя българска дума - това си е уважение към феновете.
Иначе сцената не беше толкова "революционна", за колкото я представяха. Да не говорим, че през цялото време имаше изгорели светодиоди и техниците им можеха да се постараят да ги сменят.
Като цяло май най-силно впечатление "от сцената" ми направи беквокалистката- много музикално надарено момиче. Ама на някои места май трябваше да я поспират, че се губеше идеята на песента. Коланът и беше много по-впечатляващ от този на Саймън.  Намигване
А гледайки към Nick Rhodes за сетен път се питах какво прави Анди в ДМ? За него изобщо не се усъмних дали свири! Nick Rhodes ми се видя най-непроменения външно от Duran Duran. Готино беше и когато той снима Джон и Саймън с публиката. Определено имаше емоция и мога да кажа на тези, които не дойдоха, че трябва да съжаляват за това.
Последна редакция: 22 Октомври 2006 от Admirer

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.