DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 95496 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #135: 09 Ноември 2006

роузи, гледах далията и едвам я издържах да си призная...един такъв бавен и муден, по едно време даже ме сърбеше да духна навън по средата, нещо което не съм правил от единия хари потър и преди това диаболично...знам ли може би аз нещо съм се объркал но ми се стори много слаб...а още повече, че го гледах веднага след досадно лигавия - Дяволът носи Прада и май ми дойде много за един ден. все повече почвам да се убеждавам, че книгите са доста по добра инвестиция, особено ако има автори на които вярваш. ако 25% от филмите, на които ходя са читави направо ще съм много радостен.

исках да ви попитам за мнението ви за филма Любовникът? аз съм малко раздвоен, хем ми хареса, хем не ми хареса.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #136: 09 Ноември 2006

Mao, "Lюбовникът" на Жан - Жак Ано ли имаш предвид?

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #137: 09 Ноември 2006

да Усмивка "Lюбовникът" на Жан - Жак Ано по Маргьорит Дюрас. хихих, деси как си го написала само  Ухилен трябваше да го пуснат преведен с L  отпред, много е фешън така.

La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #138: 09 Ноември 2006

роузи, гледах далията и едвам я издържах да си призная...един такъв бавен и муден, по едно време даже ме сърбеше да духна навън по средата, нещо което не съм правил от единия хари потър и преди това диаболично...знам ли може би аз нещо съм се объркал но ми се стори много слаб...а още повече, че го гледах веднага след досадно лигавия - Дяволът носи Прада и май ми дойде много за един ден. все повече почвам да се убеждавам, че книгите са доста по добра инвестиция, особено ако има автори на които вярваш. ако 25% от филмите, на които ходя са читави направо ще съм много радостен.

исках да ви попитам за мнението ви за филма Любовникът? аз съм малко раздвоен, хем ми хареса, хем не ми хареса.

МАО, съгласна съм с теб, че много повече си струва да прочетеш книгата, а филмите в почти всички случаи са бледо подобие на разказаната история. Беше ми любопитно как ще пресъздадат героите, но установих, че дори и описанието им не съвпада с това в книгата, а
и имаше промяна в самия сюжет (мястото и начинът, по който убиват единия от двамата следователи са коренно различни от тези в книгата Тъжен). Преди време бях гледала документален филм за Черната Далия, който ми хареса повече и всъщност благодарение на него реших да прочета книгата.

Що се отнася до "Любовникът", според мен историята е пресъздадена доста добре, а и филмът е направен много красиво и стилно, така че си струва човек да го има в колекцията си като част от кино класиката. Усмивка

Наскоро гледах един филм от 2000 г., който несъмнено има особено силно въздействие-Requiem for a Dream, с участието на Jared Leto, Jennifer Connelly и Ellen Burstyn. Актьорите се справят блестящо с ролите си. Одобрение
Във филма се разказва за трагичната история на няколко души, чийто живот напълно се проваля като резултат от различни техни зависимости - наркотици, мания за промяна на външния вид, пристрастеност към телевизията и еднообразния начин на живот и т.н. Заглавието на филма е блестяща ирония, тъй като мечтите на всички тях всъщност ги довеждат до гибел. Плачещ Може би филмът би се харесал на феновете на Trainspotting.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #139: 09 Ноември 2006

да филм/срещу книга е една моя любима тема. не си спомням дали съм казвал но за мен най-голямото несъответствие е между филма и едноименната книга на Ан Райс "Интервю С Вампир". Филмът е боклук, книгата е шедьовър.

Любовникът го гледах само веднъж и го гледах с голям интерес. артистите са много добре подбрани и определено те кара да мислиш и оставя чувство и настроение след себе си. гледах го само веднъж и много късно вечерта, остана ми обаче усещането, че можеше да е още по въздействащ. иначе съм съгласен, че си заслужава да се гледа, не се съмнявам, че и книгата си я бива.

La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #140: 09 Ноември 2006

да филм/срещу книга е една моя любима тема. не си спомням дали съм казвал но за мен най-голямото несъответствие е между филма и едноименната книга на Ан Райс "Интервю С Вампир". Филмът е боклук, книгата е шедьовър.

Като заговорихме за "Интервю с вампир" се сетих за една забавна случка. Когато Ан Райс разбрала, че за главните роли са избрани Брад Пит и Том Круз била адски недоволна и постоянно критикувала горките актьори; дори казала, че: "It's like casting Huck Finn and Tom Sawyer!" Ухилен След като изгледала филма обаче си взела думите назад и ги похвалила за брилянтната актьорска игра, особено Брад Пит: "The Barbie Doll from Hell was a hell of a Louis in Interview, upturned nose and all...he was beautiful as Louis, how fortunate we were!" Намигване
А що се отнася до книгата-прочетох я на един дъх, въпреки че е доста обемиста. Книгата ми разкри толкова много интересни подробности, които бяха пропуснати във филма, че може би затова съм я прочела толкова бързо. Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Grain
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #141: 10 Ноември 2006

Това, което "връхлетя" зрителите носи името ШОН ПЕН.
По принцип не ми е правил впечатление този артист с не много и запомнящи се роли в киното, ....
The Assassination of Richard Nixon-2004 ;21 Grams –2003 ; Mystic River – 2003 ; I Am Sam – 2001 ; Sweet and Lowdown - 1999 ;The Thin Red Line – 1998 ; The Game - 1997 ; Dead Man Walking – 1995 ; Carlito's Way – 1993
Victor, може би трябва да се запознаеш с творчеството на този актьор по от близо в гореспоменатите филми  Намигване - със сигурност, ще бъдеш впечатлен от таланта на Шон Пен - това е един от любимите ми актьори!
И понеже  Джеръми Айрънс е моят "Депеш Мод" в киното  Идиот искам да ви предложа един изумителен  /за мен/ филм с негово участие:
" M. BUTTERFLY" на David Cronenberg - направен е по истинска история, за любовната афера на един френски дипломат в Китай - действието се развива в средата на 60-те и се превръща в огромен политически скандал. В театър "София" поставиха и пиесата с участието на Коста Цонев - разбира се бледо подобие....
За съжаление, до колкото знам филма не е излизал официално в България! - аз си го дръпнах от от чужд сайт, преди около година. Одобрение

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #142: 10 Ноември 2006

И понеже  Джеръми Айрънс е моят "Депеш Мод" в киното  ...

Toва ми хареса Усмивка!
За мен Jeremy Irons е един от актьорите с най-аристократично излъчване-дикцията и  начинът му на говорене за мен са еталон за висока класа и дори бих казъл изтънченост и допълват общото ми впечатление.
Аз винаги го свързвам с ''Къщата на духовете' '- първият филм с негово участие, който гледах, и който ме накара да прочета и книгата на Исабел Алиенде, за което никак не съжалявам Усмивка
Що се отнася до Шон Пен-за него имам само добри впечатления като актьор, макар и да не ми е сред фаворитите.
''The Thin Red Line" e един от любимите ми военни филми и определено си струва гледането.
''21 Grams'' ''Mystic River'' също ми харесаха, но ми се струва че малко хора не са ги гледали, за сметка на 'Casualties Of War'' ot 1989 - зa любителите на милитари филми и Виетнам, филма не е никак лош, а Шон Пен е едно кораво сержантче с много силен(май че някакъв южняшки) акцент и според мен много добре изиграна роля Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #143: 10 Ноември 2006

Mao, очаквах, че ще се "хванеш" за това, как съм се изразила  Доволен
"Любовникът" е един от любимите ми филми, а Маргьорит Дюрас е сред предпочитаните ми авторки: чела съм почти всичко от нея и ми допада много стилът й. Препоръчвам ти също "Хирошима, моя любов" - филм от 50-те по нейна книга.
И аз се присъединявам към препоръката за филма "M. Butterfly", както и всичко останало с Дж. Айрънс.  Одобрение

victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #144: 10 Ноември 2006

Това, което "връхлетя" зрителите носи името ШОН ПЕН.
По принцип не ми е правил впечатление този артист с не много и запомнящи се роли в киното, ....
The Assassination of Richard Nixon-2004 ;21 Grams –2003 ; Mystic River – 2003 ; I Am Sam – 2001 ; Sweet and Lowdown - 1999 ;The Thin Red Line – 1998 ; The Game - 1997 ; Dead Man Walking – 1995 ; Carlito's Way – 1993
Victor, може би трябва да се запознаеш с творчеството на този актьор по от близо в гореспоменатите филми  Намигване - със сигурност, ще бъдеш впечатлен от таланта на Шон Пен - това е един от любимите ми актьори!    
Така така. Понеже смея да твърдя, че наистина съм навътре в областта на киното, а също и да избегна риска да остана неразбран, ще се поясня. С това, което си ме цитирал, исках да кажа, че
 1. ролите му са наистина сравнително (с други артисти и с възможността му да се снима) малко на брой. Той по принцип не приема повечето роли, които му предлагат, изграждайки си специфичен образ. Нещо подобно е случая на Джони Деп.
2.  ролите му не са запомнящи се в киното в смисъл, че нито много на брой хора са ги запомнили, т.е. филмите с него нямат голям финансов успех, нито получават признание от Академията. Това се променя много много късно - едва наскоро, двайсетина години след старта на кариерата му, при това за един по мое мнение посредствен филм, какъвто е Mystic river.
Всъщност с тези си думи целях именно подобна на твоята кино-реакция. Браво  Одобрение
Между другото всичките филми, които си споменал с него съм ги гледал без Sweet and Lowdown - 1999, макар, че да си призная не го харесвам кой знае колко. Но като Луизианския сенатор наистина ме впечатли:
G i v e    m e    a    h a m m e r   a n d    I ` l l    n a i l   ` e m    u p

Последна редакция: 10 Ноември 2006 от victor.

for all the right reasons
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #145: 10 Ноември 2006

според мен реката на тайните си го биваше...със сто класи над тъпотията, която дават напоследък по кинатата, иначе carlitto's way е класика но там голямата роля е на ал пачино. иначе dead man walking също много ми хареса.
Последна редакция: 10 Ноември 2006 от MAO BOY

La tête dans les nuages
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #146: 10 Ноември 2006

За Джеръми Айрънс - най-много ми харесва като смъртноболния писател-естет в Открадната красота.
 Всеки си има мнение. мен пък Интервю-то ми харесва. Като фен на Жан-жак Ано пък също имам мнение за Любовникът, и то съвпада с казаното от теб - "противоречиви чувства".
    Относно книгите и филмите, естествено е горе-долу винаги филма да е в най-добрия случай бледо копие на литературното произведение.
Ако това се случи, обикновено става въпрос наистина за филм-събитие.
Мисля, че един подобен случай преди повече от четвърт век роди класическото клише "единствения филм, по-добър от книгата, по която е направен". В резултат  "лошо момче" на Холивуд се събуди звезда. Очиврът

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #147: 11 Ноември 2006

Искам да ви припомня една от запомнящите се роли на Дж. Айрънс (всъщност, в нея го забелязах за първи път) - в серийния филм "Завръщане в Брайдсхед" Усмивка Там за първи път ми направи впечатление.
Много ми хареса и "Китайска кутия" с него и с китайската артистка Гонг Ли, която е една от най-добрите съвременни, според мен.

deiv4o
Гост
Отговори #148: 14 Ноември 2006

ето този филм чакам аз

Control: The Ian Curtis film by Anton Corbijn

more info

here

www.controlthemovie.com
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #149: 17 Ноември 2006

Вчера гледах едно Хонгконгско филмче(разбирай китайско) със звучното заглавие ''Mou Gaan Dou'', което на английйски е ''Infernal Affairs'', както е и по-известно.Във него най-много ми хареса сюжета, но не това е причината да го спомена тук.Пиша за него понеже фабулата на ''Mou Gaan Dou'' почти едно към едно копира тази на ''Departed'' на Скорсезе(между другото с работно заглавие ''Infernal Affairs") от 2006, само че е Хонгконгската версия е от 2002!  Шок
Тази работа сериозно ме озадачи и даже прочетох коментари, че напълно изерпалия се идейно Скорсезе е започнал да копира.Всъщност се оказа че и двата филма се движат по един и същ сценарйй на някой си Siu Fai Mak, което обясни мистерията, но не и причината в Холивууд да се прави римейк на азиатски филм и то от Скорсезе Шок.
Дали пък американското кино не започва да търси полъх на свежи идеи от Изтока в опит да налее нещо новаторско във все по-изтърканите си продукции?
Последна редакция: 17 Ноември 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.