DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 82002 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #240: 01 Февруари 2009

crystalline, наистина се радвам, че са ти харесали Детските игри, ама защо трябваше да издаваш края? представи си, че някой ни чете темата, за да си намери приятен филм за гледане? Намигване е, мен лично това вероятно не би ме спряло, но нещо просто се променя като се знае предварително... хората по разни други форуми предупреждават и използват едни такива *spoiler*-и, знам че не сме кино-форум, но все пак... Усмивка
Последна редакция: 01 Февруари 2009 от SoFaD

ages of delirium
curse of my oblivion
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #241: 11 Февруари 2009

Снощи гледах номинирания с 3 Оскара филм на реж. Клинт Ийстууд "Подмяната" (Changeling). В главната роля е Анджелина Джоли, която играе майка на отвлечено момченце, заменено с друго и обвинена от полицията, която иска да си измие ръцете заради това, че не може да се справи със случая, че е луда. Интересното тепърва предстои и аз няма да го разкажа, а ще оставя на тези, които харесват работата на Клинт Ийстууд като режисьор в "Mystic river" да се насладят и на този великолепен трилър, който задмина в класацията ми "Странният случай на Бенджамин Бътън".  Одобрение
Последна редакция: 11 Февруари 2009 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #242: 23 Февруари 2009

Снощи гледах 'Revolutionary Road' на Sam Mendes (American Beauty) и съм възхитен от дуото Уинслет-ДиКаприо, което се събира повече от 10 години след 'Титаник'. Страхотна игра, а феновете на 'Американски Прелести' със сигурност ще оценят.

П.С. Присъединявам се към фен-клуба на Oldboy  Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #243: 23 Февруари 2009

Дали The Reader ще се появи по нашите кина скоро? След като кейт Уинслет най-сетне стана най-добра актриса, още повече ми се иска да го видя. Сигурна съм, че е заслужен Оскар, много отдавна трябваше да й дадат според мен.

Освен това сега съвсем нямам търпение да гледам "Беднякът милионер", след осемте статуетки и не знам колко награди БАФТА. Любопитно ми е дали наистина е толкова добър. Някой да го е гледал вече?

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #244: 23 Февруари 2009

Освен това сега съвсем нямам търпение да гледам "Беднякът милионер", след осемте статуетки и не знам колко награди БАФТА. Любопитно ми е дали наистина е толкова добър. Някой да го е гледал вече?

Гледах го, и откровено, първата половина от филма е потресаваща - където се показват детските години на Бедняка-милионер. За хора, които имат илюзии относно екзотиката и чара на Индия (като мен например), може да им дойде малко брутално отрезвяващо. Но финала е ...*има една доста цветиста наша дума, която не ми се иска да използвам* типично по Боливудски - честно казано бях безкрайно удивен, как от една великолепна драма, правим драстичен преход към мюзикъл с елелменти на комедия. Все пак трябва да се види - 8 Оскара са това, за съжаление, за сметка на Бенджамин Бътън.

o                
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #245: 22 Март 2009

Наскоро гледах за втори път "Възгледите на един учител за народното творчество", авторски моноспектакъл на Камен Донев. Бих го гледала и трети път.
Първият път мнооого се смях, до трайни мимически бръчки и полуприпадък  Пощурял Много самоирония спрямо нашенския морал и БГ действителността.
Вторият път обаче успяваш да надникнеш зад хумора. Това е пиеса, която проповядва любов към самия живот, към красивото, към природата, към творчеството. Ще цитирам мъдрият учител, който казва "в изкуството нужни са три неща: Първо - вдъхновение и Трето - радост".
И няма друг такъв актьор - 2 часа пълно раздаване на сцената, народни песни и танци изпълнява от сърце и душа, кючекът му е удивителен! Ухилен
Заслужава си всяка минута!

I'm the next act waiting in the wings
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #246: 03 Април 2009

Не съм много сигурна дали постът е за тази тема, но не ми се отваря нова, а и все пак е свързан с филм, макар и документален. Тия дни ми попадна филм правен през 2005г за Чернобилската катастрофа. Този месец се навършват 23 години от това събитие, а тази област все още е на практика необитаема. Филмът е  изцяло с документални, снимани на място през 1986г кадри, изнася данни, които са били пазени в тайна дълги години, показва подробно всичко, което е направено непосредствено след взрива и изобщо е потресаващ. Аз например нямах представа, че е имало опасност от втори взрив, който е могъл на практика да направи цяла Европа необитаема. Нямах също идея, че общо около ПОЛОВИН МИЛИОН души са работили по ликвидиране последствията от тая катастрофа. Точно така са били наричани - Ликвидатори. Онези от тях, които са живи днес, са не повече от 50 годишни, но всички страдат като че са в дълбока старост. Не съм сигурна дали да ви препоръчам този филм, но трябва да призная, че освен шокиращ е и доста информативен. А нали свободата на словото ни е толкова скъпа. Филмът може да се намери в Замунда. Казва се The Battle for Chernobyl. Въпреки английското заглавие, филмът е на руски, но не мисля, че ще имате проблеми да го разбирате дори без субтитри - всичко е съпроводено с повече от красноречиви образи.

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #247: 14 Април 2009

Let The Right One In

http://www.imdb.com/title/tt1139797/

Прекрасен филм...просто великолепен!
Поезия в картина и звук, със смущаващ сюжет, страхотна актьорска игра, още по-страхотна режисура, и великолепен саундрак, но това не е всичко. Не мога да си спомня някога да съм бил така впечатлен от нещо в този жанр, ако въобще можем да категоризираме жанра в този случай. Независимо, че във филма има доста насилие, това за мен е просто един повърхностен слой, зад който е прикрито истинското и по-важно послание за приятелство, лоялност и любов. Спестете си усилието да търсите повече относно сюжета, гледайте без подготовка и се оставете да бъдете изненадани, иначе е много вероятно веднага да сложите щампа на предубеденост Намигване)

* Let the Right One In (2008) Poster.jpg (71.87 KB, 463x650 - видяно 195 пъти.)

o                
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #248: 19 Април 2009

Независимо, че във филма има доста насилие, това за мен е просто един повърхностен слой
Не бих го нарекъл насилие, а деликатно източване на кръв в особено големи количества. Но си прав. Под този "повърхностен" слой от кръв имаше прекрасен бял сняг Зъл
Последна редакция: 19 Април 2009 от Пях-сДепеш

freelove for everyone
Myriam
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #249: 20 Април 2009

Наскоро гледах за втори път "Възгледите на един учител за народното творчество", авторски моноспектакъл на Камен Донев. Бих го гледала и трети път.
Първият път мнооого се смях, до трайни мимически бръчки и полуприпадък  Пощурял Много самоирония спрямо нашенския морал и БГ действителността.
Вторият път обаче успяваш да надникнеш зад хумора. Това е пиеса, която проповядва любов към самия живот, към красивото, към природата, към творчеството. Ще цитирам мъдрият учител, който казва "в изкуството нужни са три неща: Първо - вдъхновение и Трето - радост".
И няма друг такъв актьор - 2 часа пълно раздаване на сцената, народни песни и танци изпълнява от сърце и душа, кючекът му е удивителен! Ухилен
Заслужава си всяка минута!

подкрепям напълно, гледах го веднъж в началото на Април, ще го гледам отново - със сигурност, и се смях, и вникнах имено в онова, на което акцентира Камен Донев - смешно и малко тъжно, че всички, които се смяха, когато беше осмиван българина излязал на чист въздух в природата да запали цигара, след това навън пред НДК се насмукваха с цигари и поемаха към колите си бясно политайки, без да се съобразят с пешеходците

абе, като цяло - много проникновено представление, както е казал творецът "за онзи, който има уши да чуе и очи да види"

I'm not looking for absolution, forgiveness for the things I do, but before you come to any conclusions, try walking in my shoes
Deni
Новинар

Профил WWW
Отговори #250: 23 Април 2009

Явно през 2010г се задава още един филм  - мисля вече седми - в който Джони Деп и Тим Бъртън ще работят заедно. Този път господин Бъртън ще даде своя принос за интерпретиране на Алисините похождения в Страната на чудесата, а господин Деп ще се изявява като Лудия Шапкар. Ето как ще изглежда в тази роля:

Изглежда във версията на Бъртън вече поотрасналата Алиса - 17 годишна - някак ще успее да се върне отново в Страната на чудесата. Т.е. това не е оригиналната история, а продължение някакво. Дано да им се получи. Аз лично отсега почвам да се облизвам.  Намигване

playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #251: 23 Април 2009

Дано да им се получи. Аз лично отсега почвам да се облизвам.  Намигване

Определно и аз се облизвам!  Доволен Комбинацията Бъртън&Деп винаги е била сполучлива! Не се и съмнявам, че ще се получи пак, още повече, че кой по-добре от любимият ни Джони може да изиграе ролята на ЛУДИЯ шапкар!  Ухилен

'Heaven ain't far from where we are '
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #252: 19 Май 2009

и аз гледах милионера - не мога да повярвам, че толкова слаб филм може да обере толкова много оскари. абсолютно нищо не ми хареса във филма, може би единственото приемливо нещо беше играта на малките деца, останалото беше трагедия - плосък сценарий, историите на отговорите скучни и тъпи. индия - не научих нищо за нея от филма. сякаш всичко беше скалъпено в този филм, даже си поиграх да чета възторжените ревюта на критиката и се зачудих дали аз не съм идиот...

на предпоследният въпрос момчето се озова в тоалетната след като вече му беше зададен въпроса и там дойде и водещият = Идиот Идиот Идиот

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #253: 19 Май 2009

и аз гледах милионера - не мога да повярвам, че толкова слаб филм може да обере толкова много оскари. абсолютно нищо не ми хареса във филма, може би единственото приемливо нещо беше играта на малките деца, останалото беше трагедия - плосък сценарий, историите на отговорите скучни и тъпи. индия - не научих нищо за нея от филма. сякаш всичко беше скалъпено в този филм, даже си поиграх да чета възторжените ревюта на критиката и се зачудих дали аз не съм идиот...

на предпоследният въпрос момчето се озова в тоалетната след като вече му беше зададен въпроса и там дойде и водещият = Идиот Идиот Идиот

Какви в крайна сметка са ти възраженията, че не е реалистичен, че не е образователен или че не е достатъчно интересен? Реалистичен няма как да е, след като е доста очевидно, че филмът се заиграва с магическия реализъм - много любим жанр на англоезичните индийски писатели, какъвто е авторът на книгата, послужила за основа на филма. Да се очаква да е информативен също е малко нелогично, при положение, че става дума за игрален филм с измислена история. Очакваш ли филмите на Трюфо да те информират относно Франция или тези на Нийл Джордан да образоват зрителя относно Ирландия? А и филмът никъде и с нищо не прави заявка нито за реалистичност като цяло, нито за такава по отношение на реалната държава Индия.

Колкото до това дали е интересен, това е въпрос на вкус и филмови предпочитания. За мен е доста въздействащ.

А за отиването в тоалетната, рекламите по индийските телевизии траят поне два пъти по-дълго от нашите, така че имало е време, дори ако много държим да е реалистично.

Re: Джони Деп: на мен ми прилича на смесица между Едуард с ръцете ножици, Суини Тод и Джак Спароу... струва ми се, че през последните 6-7 години Джони Деп играе един и същи персонаж в различни сценарии.
Последна редакция: 19 Май 2009 от Yoana

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
Deni
Новинар

Профил WWW
Отговори #254: 19 Май 2009

Re: Джони Деп: на мен ми прилича на смесица между Едуард с ръцете ножици, Суини Тод и Джак Спароу... струва ми се, че през последните 6-7 години Джони Деп играе един и същи персонаж в различни сценарии.

Аз поне не възразявам. Джони явно си има слабост да играе леко пЕрнати, доста странни, необичайни, невписващи се в обичайното образи, които обаче, колкото и да се дърпаш, не успяваш да не харесаш.

Мммм, добре де, може би Уили Уонка ми дойде малко в повече. Но изброените трима, особено Едуард, не си ги давам  пък! Джони Деп ми е любим актьор, защото успява да вземе адкси противоположни роли и да ги направи убедително. Еднакво лесно играе невинно, ранимо, нежно създание, чист злодей, дребен мошеник и счетоводител попаднал в Дивия запад. Възможно е, разбира се, да съм пристрастна, но все си мисля, че Джони е от по-добрите актьори  Одобрение

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.