DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Bjork  (Прочетена 7087 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
28 Октомври 2006

''Един от най-уникалните,запомнящи се и ексцентрични гласове на музикалната сцена за последния четвърт век'',''детето чудо''...
Начините,по които може да се опише талантът на Bjork, са многобройни.
Нейната музика се възприема крайно- или с въодушевление,или с абсолютна нетърпимост.Истината обаче е,че далеч не всеки може да я слуша.
Това е един от малкото артисти,който не е оставил никого,запознал се с творчеството му,апатичен.
От характерното ръмжене до нежния,едва доловим шепот-  няма граници за  гласа на Bjork.

А вие как и дали я възприемате?

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* bjork_1.jpg (23.96 KB, 260x342 - видяно 381 пъти.)
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 28 Октомври 2006

Честно казано трудно мога да я слушам продължително, но не мога да отрека, че има не малко добри неща, които често съчетават и доста нетипична идеи (като например Medulla, албум за чието записване не е използван нито един инструмент). А и създаде интерес към исландската сцена, откъде по-късно излязоха една от най-любимите ми групи впоследно време - Sigur Ros.
Между другото на 17-ти ноември в Рейкявик Bjork и The Sugarcubes ще се съберат по случай 20 годишнината от създаването на групата.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 28 Октомври 2006

Между другото на 17-ти ноември в Рейкявик Bjork и The Sugarcubes ще се съберат по случай 20 годишнината от създаването на групата.

Прекрасна новина! Събитието ще се състои малко преди рожденния ден на самата Bjork (21.11), така че ще има двоен повод за празнуване!  Одобрение

Цитат

Обожавам всички нейни албуми, с изключение на последния-Drawing Restraint. Нямам нищо против експериментаторския подход, но тук вече Bjork прехвърли всички граници и музиката ми дойде малко в повече. Ангелче Любимият ми неин албум е Homogenic, а песни-Joga,Bachelorette,Army Of Me,Possibly Maybe,Pagan Poetry... Като цяло харесвам по-бавните й песни. Всъщност, нейните клипове и музика бяха сред първите, които ми направиха много силно впечатление с авангардността и нестандартното си звучене още през 95 г. Мисля, че първият неин клип, който гледах беше Hyperballad. Тогава си мислех, че Bjork е любимка на предаването Alternativе Nation по MTV, никога не пропускаха да завъртят неин клип, което съответно ме заинтригува още повече!  Готин
Останах приятно изненадана от филма с нейно участие-Dancer In The Dark и перфектния soundtrack към него. Очиврът Самата Bjork споделя, че пресъздаването на героинята й е коствало прекалено много усилия. По време на дългия снимачен процес толкова силно се е вживяла в ролята си,че често е изпадала в нервни кризи и депресии. Тъжен
От нея можем да очакваме всичко. Убедена съм, че тепърва има да ни поднася още много изненади...
Последна редакция: 28 Октомври 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #3: 30 Октомври 2006

Bjork мога да я определя с една дума само: Институция
Тя е един от символите на 90-тте години в музиката. Тя също не може да бъде вкарана в рамките на какъвто и да е стил, също е неповторима като звучене и визия и също така се е превърнала рано-рано във фактор, влияещ на множество най-различни музикални артисти и алтернативната и електронната сцени като цяло.

Първата асоцияция щом чуя гласа или името и  Очиврът  е нейната непокътната невинност и игрива жизнерадостност.  Ангелче
А относно оригиналността, тя е неин неизменен ореол.

for all the right reasons
for all the right reasons
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #4: 30 Октомври 2006

Аз се запалих по Bjork в началото на моето студентство... тогава живеех с една наркоманка, която беше доста дразнеща и това автоматично водеше до пълно отричане на всичко, което слуша или харесва... един ден се прибрах и чух Bjork... много ми хареса, но не си признах пред нея ... когато излезна проявих завиден интерес към нейната музика, но както си и мислих само Bjork се оказа интересна за мен. След два месеца в стаята упорито се слушаше Bjork, а тя беше на 7-мото небе, че ме е запалила по нещо...

Та, много харесвам Bjork... музиката й е изключително иновативна, стилът й е доста екстравагантен... тя просто е уникална, което моментално я направи интересна за мен. Ако трябва да съм честна, в даден момент я позабравих и има някои нови неща, които дори не съм чувала... но тази тема разбуди любопитството ми към Bjork отново и смятам за кратко време да попълня пропуските си...

See what I see!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #5: 31 Октомври 2006

Ако трябва да съм честна, в даден момент я позабравих и има някои нови неща, които дори не съм чувала... но тази тема разбуди любопитството ми към Bjork отново и смятам за кратко време да попълня пропуските си...

Кеви, от сравнително по-новите й неща непременно трябва да чуеш албума Medulla, препоръчвам ти го. Одобрение
А, между другото тук може да прочетете най-важното за Bjork- биография, дискография, филми, в които е участвала, интересни факти, полезни линкове, а освен това е прикачен файл, където може да чуете как се произнася на исландски цялото й необичайно за нас име  Намигване !

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #6: 31 Октомври 2006

Роузи, благодаря за инфото... довечера мисля да поразгледам подробно.

Непремено ще потърся това, което ми препоръча, всъщност обърнах внимание на този албум още от поста на Фейн... Намигване

Относно филмите... ако трябва да съм честна, съм гледала един... или поне се опитах... никак не ми хареса, ама грам дори... напъвах се един час да го гледам, само защото Bjork участваше, но установих, че след 5 минути може да скоча през прозореца за да ми стане по-интересно и смених канала Тъжен... не помня името на филма, но имаше влак, като при това влака имаше роля, почти колкото Bjork  Ухилен... иначе имам из дисковете си една нейна песен, включена към саундтрака на друг филм... в момента ми бяга името, но клипа ми е пред очите... довечера ще се разровя за парчето, защото сега ме мъчи голяма мъка, че не си спомням името... но песента беше разкошна... ох, как се каваше... Плачещ

...Play Dead... разкош!!!
Последна редакция: 31 Октомври 2006 от Kevy

See what I see!
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #7: 31 Октомври 2006

Роузи, мерси за линкчето, доста полезно!
За Bjork могат да се кажат много неща. Аз лично съм от хората, които я понасят и даже повече. Смятам, че има уникален стил, както и глас, които не се вписват в никакво сатут кво. Стилът й е единствен и трудно сравним с нещо конкретно. Тя е вдъхновение за много изпълнители, а нейната индивидуалност е определено повод за подражание.
Аз предполагам, че в нейния случай важи приказката "You either hate her or love her" и аз в такъв случай я обичам! И аз не съм напълно запозната с творчеството й, да не говоря, че сега се запалих да чуя Medulla, но нейните изпълнение имат както една чистота и чисто детска невинност, така и някаква загадъчност. За мен поне те са олицетворение на едни миксирани чувства, преливащи от едната в другата крайност, но точно това ме привлича в музиката й! Много е нестандартна, но и отворена, в смисъл достижима и разбираема в същото време или поне аз така я усещам!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #8: 22 Февруари 2007

Говори се за нов албум на Bjork около Април, в който щяла да колаборира с Timerland- Хип- Хоп продуцент- икона, работил със мега звезди( Ухилен) като Джъстин и Пуси Кет Долс.

Ето една извадка от Bjork.com

"We here at bjork.com/unity have received communication from our very own Meester Fly, and we are glad to post it now:

these have not move house yet!"It has not been snowing at all here, but today we are graced with snow. It is a few days after the hidden people and elves move home, if they have to. We are in Iceland. I arrived after a short absence of mind and body back into the HQ of the MWC. I got the word to get back on the case and gather some knowledge, as I of course, am truly the wise one.

Being the one and only I got sent new songs from Björk. These songs are to be on the new album she has been working on for the past months. She has been all around the world to record, working with numerous people from truly different background. I have been left with many thoughts after listening to these tracks, the first impression is that I want to hear more, as I did not get everything shortlisted for the record. It made me excited.

The only thing I have heard prior of the making of this new record was a collaboration with Timbaland was being penned in. They met for a couple of sessions and laid down some beats for two tracks, "then I took these tracks and worked on them further", says Björk. This is true, as I hear that she has taken them to a another level.

We speak about the many collaborators on this record and the list is very interesting as Antony Hegerty duets on two tracks. Drummer Chris Corsano jumps into at least the 2 songs. New sounds and instrumentation are provided by Toumani Diabate who plays the Kora and Konono nr.1 with electric thumb pianos. More percussive delights come from Brian Chippendale from Lightning Bolt Great artists being drafted into the fold!

This list is very impressive and intriguing and from this first batch of song create a very unique sound and emotion. Nothing sounds really familiar about this experience, apart from the name of Mark Bell, him I know. And Sjón, turns to form to deliver one lyric, his 5th lyric since they started work together. This record is a Björk production par excellence. No stone left unturned to seek out the perfect pitch.

And more work is being done in the next few weeks on the new record. It has not got a name. The record is scheduled for late spring release. Some of us have wished to see Björk live in concert.

Well. Björk will be going on the road and giving us long wanted concert recitals. Yes gigging again. I get to see who is the band, I'll be damned, I forgot. It is being finalised right now! From what I remember: We are in for a treat. I am promised to be there. Bien sur. Of-course. Að sjálfsögðu. More soon."
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #9: 20 Март 2007

На 7 май излиза поредният албум на Björk - Volta, който е шестият студиен проект за Björk и идва след албума Medulla от 2004. Вътре са включени десет съвсем нови парчета, а цялата продукция е дело на Björk.

В ролята на продуцент Björk е привлякла много и различни музиканти за работа по нейните авторски песни. Така Volta съдържа няколко супер интересни сътрудничества - с Antony Hegarty (Antony And The Johnsons), който пее в две парчета, както и с  Timbaland (Jay-Z, Missy Elliot), който работи с Björk по бийтовете, създадени от нея за три песни.

Други артисти, които участват във Volta са електронният пионер Mark Bell от LFO и двама уникални барабанисти - Chris Corsano (импровизатор, работил със Sonic Youth измежду многото) и Brian Chippendale от Lightening Bolt.

Björk е вкарала и двама признати африкански артисти - Toumani Diabate, малийски инструменталист (свири на кора, 21-струнна лютня) и Konono N°1, експериментална банда от Конго, която спечели наградата BBC World Music Award през 2006.
Също така в други три парчета е вкарана женска брас секция от десет исландски музиканти. Освен това китайският пипа експерт (пипа - китайски струнен инструмент) Min Xiao-Fen свири в една песен.

Björk вече има потвърдени няколко участия на музикални фестивали през лятото, включително Coachella, Glastonbury, Werchter и Roskilde.

Информацията е от www.news.bg
Последна редакция: 20 Март 2007 от The Fein

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #10: 20 Март 2007

Admirer, изпревари ме с новината. Усмивка

На мен ми е много интересно какво ще се получи от този албум, очаквам да е нещо добро и по различно от концепцията на двата и последни албума(Medulla и саундтрака към Drawing Restraint 9). Отново е събрала доста интересни и различни хора. Марк Бел, който е работил по Exciter, барабанисти, африкански музиканти, известен РнБ продуцент. Въпреки, че не съм фен на Ар ен Би и хип- хоп музиката, мисля, че Тъмбърленд е човека, който по някакъв начин се опитва да внесе малко свежест в и без това затъпялата, безидейна музика.

Ето и обложката на Volta(марак, че се съмнявам, да е точно тази):

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* post-2875-1174344619.jpg (175.01 KB, 346x346 - видяно 410 пъти.)
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #11: 09 Април 2007

Новият и пилотен от албума Volta сингъл на Бйорк, вече излезе! Одобрение

Меже да се чуе тук: Намигване
http://www.youtube.com/watch?v=PU918spMMiY&mode=related&search=
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #12: 25 Април 2007

Volta вече изтче в нета! Усмивка
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #13: 08 Май 2007

От няколко дена слушам Volta... Bjork е направила завой към по-комерсиалната музика след проекти като Vespertine и Medulla. Волта сякаш съдържа добър баланс между всичко, което е правила през годините, което не означава, че в албума няма нищо ново... Но се натрапва усещането, че целенасачено е търсила по-олекотен израз.  Харесеват ми дуетите с Антони Хегърти, ритъм секциите, както и духовите инструменти, които са в изобилие. Но поне за сега нямам усещането, че ще се превърне в любимия ми нейн албум.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #14: 27 Ноември 2007

ей, точно днес си взех Medulla. на първо слушане не може да си създадеш обективно мнение. аз харесвам Бьорк. харесвам гласа й, подхода й, музиката й като цяло. най-любимото ми парче обаче е I Have Seen It All....обожавам го!
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.